Jump to content

Yıldızların yerlerine yemin etmek

Recommended Posts

13 dakika önce, güven yazdı:

Rahatsızlık verdim hocam ben bilimle anlamam okuduğum kadarıyla  temlim yok bilimde. benmi yanlışım yoksa kara delik bildiyin önüne geleni yutar yıldızla ne alaksı var artı kara delikte zaman çok az işler KARA DELİK YILDIZ YIDIZININDA GAZINIDA NE GELSE YUTYOR ALLAHINI BİLE YUTAR BELKİDE YUTMUŞ MÜSLÜMANLAR  BU KADAR GERİ KALMIŞ

Dostum karadelikler de bir nevi yıldızdır, ancak kütle çekimleri o kadar fazladır ki ışık dahil herşeyi çekirdeklerine doğru çekerler. "Olay ufku" denilen  hattan itibaren hiçbir madde ve ışık dışarı çıkamaz, zaman dışarıya göre çok ağır işler vs vs... Bu yıldızların çekim gücü o kadar fazladır ki koca bir galaksiyi kendi etrafında yörüngeye sokarlar, örneğin bizim galaksimizin merkezinde de yaklaşık 4 milyon güneş kütlesinde bir karadelik (Sgr A) bulunmaktadır. 
Ancak sorun karadeliklerin ne kadar büyük bir güç olduğu vs değildir, ultra cahil bedevi tanrısının hesapta karadelik sorunsalına el atmasıdır !

tarihinde adeist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 126
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

6 dakika önce, adeist yazdı:

Dostum karadelikler de bir nevi yıldızdır, ancak kütle çekimleri o kadar fazladır ki ışık dahil herşeyi çekirdeklerine doğru çekerler. "Olay ufku" denilen  hattan itibaren hiçbir madde ve ışık dışarı çıkamaz, zaman dışarıya göre çok ağır işler vs vs... Bu yıldızların çekim gücü o kadar fazladır ki koca bir galaksiyi kendi etrafında yörüngeye sokarlar, örneğin bizim galaksimizin merkezinde de yaklaşık 4 milyon güneş kütlesinde bir karadelik (Sgr A) bulunmaktadır. 
Ancak sorun karadeliklerin ne kadar büyük bir güç olduğu vs değildir, ultra cahil bedevi tanrısının karadelik sorunsalına el atmasıdır !

Teşekkür ederim bilgin için dostum sağol. ukala çocukca ayetleri önüme koyması beni taş devrine götürüyor bu devirde bu aytlere inanan olabilirmi varmış demek. bir an öbce kuran ezan türçe okunmalı bunların foyası ortaya çıkması için

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, güven yazdı:

Teşekkür ederim bilgin için dostum sağol. ukla çocukca aytleri önüme koyması beni taş devrine götürüyor bu devirde bu aytlere inanan olabilirmi varmış demek. bir an öbce kuran ezan türçe okunmalı bunların foyası ortaya çıkması için

Gazi hazretleri yapmıştı o işi.. Ne yazık ki Amerikan mandacısı, vatan haini ve toprak ağası Menderes'in emri ile kaldırıldı !

Sitelerde Paylaş

Bunların ecdatları sadi nursi radyodan ses gelince bunlar cin sesidir derdi ama şimdi uçağı radyoyu intrneti füzeyi uzaya fırlatılanları kabul etmete balkadılara ana onlarada bir kulp takmaya çalışıyorlar nafile biz görmeyiz beklki ama bu dinler bilimin önünde ezilip silinip gidecekler

Sitelerde Paylaş

Sakin olun ateistler spam atar gibi kopyala yapıştırıp yapıp durmuşsumuz :0_80cbc_37a71a73_L:  bütün ezberlerinizi 1iniz 1 ayeti çarptırıyor 50niz çarptırılmış ayet üzerinden çarptırmaya devam ediyor derken kendi yalanlarınızı birbirinize ispatlamaya çalışıyorsunuz.. sanırım islama karşı hayata duruşunuz bu :smashfreak:

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, m184 yazdı:

Sakin olun ateistler spam atar gibi kopyala yapıştırıp yapıp durmuşsumuz :0_80cbc_37a71a73_L:  bütün ezberlerinizi 1iniz 1 ayeti çarptırıyor 50niz çarptırılmış ayet üzerinden çarptırmaya devam ediyor derken kendi yalanlarınızı birbirinize ispatlamaya çalışıyorsunuz.. sanırım islama karşı hayata duruşunuz bu :smashfreak:

Pekiyi kardeş  ben dinsizim sen dinlisin bana islamın şartlarını sayarmısın lütfen rica ediyorum

Sitelerde Paylaş
On 03.06.2012 at 20:05, gokmavi yazdı:

Vakia 75 - Hayır, yıldızların yerlerine yemin ederim.

Vakia 76 - Bilirseniz bu büyük bir yemindir.

Yıldızların yerlerine edilen yemin neden büyük bir yemindir? Allah neden kendi yarattığı yıldızların yerlerine yemin eder? Yıldızların yerleri sürekli değiştiğine göre Allah her an yıldız lokasyonları üzerine yemin mi etmektedir? Yıldızlar öldükten ve beyaz cüce, karadelik, vs olduktan sonra da Allah yemin etmeye devam etmekte midir?

Ben bu konuyu anlamadım, açıklamak isteyen müslüman bir kardeşimiz varsa dinlemekten memnum olurum.

Yıldızların yerini ne yapcakmış definemi çıkaracak yoksa? yalancılar gibi yemin ediyor sana yemin eden diyenmi var

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ayetin birinde insanları mümin olması için sen mi zorlayacaksın diyor, diğerinde fitne çıkaranları dini değiştirmeyi çalışanlarla savaşın diyor burada çelişki yok yani bir insanın mümin olmaması onun fitneci olduğu anlamına gelmiyor... çıkar şu at gözlüklerini

Sitelerde Paylaş
20 dakika önce, m184 yazdı:

Ayetin birinde insanları mümin olması için sen mi zorlayacaksın diyor, diğerinde fitne çıkaranları dini değiştirmeyi çalışanlarla savaşın diyor burada çelişki yok yani bir insanın mümin olmaması onun fitneci olduğu anlamına gelmiyor... çıkar şu at gözlüklerini

Allahında senin gibi  bir şey bilmiyor,

Ben Bilmiyorum demiş...

FETİH-25.Onlar, inkâr edenler ve sizi Mescid-i Haram’ı ziyaretten ve bekletilen kurbanlıkları yerlerine ulaşmaktan alıkoyanlardır. Eğer, oradaki henüz tanımadığınız inanmış erkeklerle, inanmış kadınları bilmeyerek ezmeniz ve böylece size bir eziyet gelecek olmasaydı, Allah, dilediğini rahmetine koymak için böyle yapmıştır. Eğer, inananlarla inkârcıları birbirinden AYIRD EDİLEBİLSEYDİK, inkâr edenleri elem dolu bir azaba uğratırdık.

ENFAL-23Allah, onlarda bir hayır olduğunu BİLSEYDİ, elbette onlara İŞİTTİRİRDİ. Onlara İŞİTTİRSEYDİ DAHİ mutlaka YİNE YÜZ ÇEVİRİR DÖNÜP giderlerdi.

Allah biliyor diyenler allahtan iyi mi bileceksiniz

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, güven yazdı:

Allahında senin gibi  bir şey bilmiyor,

Ben Bilmiyorum demiş...

FETİH-25.Onlar, inkâr edenler ve sizi Mescid-i Haram’ı ziyaretten ve bekletilen kurbanlıkları yerlerine ulaşmaktan alıkoyanlardır. Eğer, oradaki henüz tanımadığınız inanmış erkeklerle, inanmış kadınları bilmeyerek ezmeniz ve böylece size bir eziyet gelecek olmasaydı, Allah, dilediğini rahmetine koymak için böyle yapmıştır. Eğer, inananlarla inkârcıları birbirinden AYIRD EDİLEBİLSEYDİK, inkâr edenleri elem dolu bir azaba uğratırdık.

ENFAL-23Allah, onlarda bir hayır olduğunu BİLSEYDİ, elbette onlara İŞİTTİRİRDİ. Onlara İŞİTTİRSEYDİ DAHİ mutlaka YİNE YÜZ ÇEVİRİR DÖNÜP giderlerdi.

Allah biliyor diyenler allahtan iyi mi bileceksiniz

Bu ayet meallerini evde kendin mi hazırlıyorsun ?

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, m184 yazdı:

Sordunmu:0_80cbc_37a71a73_L:

ÖLMÜŞ PEYGAMBERLERE SOR DİYE BİR AYETİN MANTIĞI NEDİR.ÖLÜYE NASIL SORU SORULABİLİR?

ZUHRUF-45.Senden önce gönderdiğimiz elçilerimize sor: Rahmân’dan başka kulluk edilecek ilâhlar var etmiş miyiz?:lol:

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, 'Oflaz' yazdı:

O zaman kes sesini kafana göre meal uydurma...

ben diyorum arpca öyrnmem bu kes sesini kafana göre uydurma  bu çelşki yalış varsa söylersin  ona bakarız yalışa düzeltiriz. he birde bundan sonra konuşmam keser,m sesimi

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, güven yazdı:

ben diyorum arpca öyrnmem bu kes sesini kafana göre uydurma  bu çelşki yalış varsa söylersin  ona bakarız yalışa düzeltiriz. he birde bundan sonra konuşmam keser,m sesimi

Sen Türkçe yi bi sök te Arapça kenarda kalsın..

Sitelerde Paylaş

Bir şey söylüyorum karşılığında yine kopyala yapıştır ile cevap veriyorsun benim cevabımla ilişkisi bile olmayan... sonra da Allah'ı küçümsüyorsun.. Buna da cevap versem yine bir şey kopyalayıp yapıştıracaksın. Seni cahilliğinle başbaşa bırakıyorum...

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, m184 yazdı:

Bir şey söylüyorum karşılığında yine kopyala yapıştır ile cevap veriyorsun benim cevabımla ilişkisi bile olmayan... sonra da Allah'ı küçümsüyorsun.. Buna da cevap versem yine bir şey kopyalayıp yapıştıracaksın. Seni cahilliğinle başbaşa bırakıyorum...

Adam gibi soru sırdum islamın şartı kaç diye  sen ne yaptın cevapmı verdin  alay edrgibi gülücük gönderdin dön benim ve senin yazdığın iletine bak

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...