Jump to content

Kot pantolona yasak geliyor..

Recommended Posts

• İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Peki söylermisin yazdıklarımın hangisinde haksızım.Bugün özgür bir tane İslam ülkesi göster bana.Baştaki adam iyi olsa abd getirirmi lütfen bi mantıklı düşün
demek ki, müslümanlar köleliğe alışmış, bririlerinin kednilerini gütmesi öğretiliyor onlara, onlar da güdülüyor..

bak türkiye'ye?

mustafa kemal zamanında , cumhurşyet devrimleri korunurken nasıldı? şimdi islamcılar iktidar olduklarında nasıl??

dinciler her zman dini kullanarak kendi cıkarları doğrultusunda halkı kazıklayıp paraları cukka ederler.

içten içe kendine itiraf edemediğin konu bu.. ;)

islam ülkelerinin en büyük sorunu kendi dinleridir, hatayı baskalarında aramamalıdırlar..

Sitelerde Paylaş

Cumhuriyet döneminde din kaldırıldıda çokmu ilerledik sanki.Halk açlıktan ölürken giyecek elbise bulamazken devletin parasıyla tiyatrolar operalar açılıyordu çünkü halın tek isteği sanattı .Bugüne bakacak olursan fakirler için konutlar kışın yakacaklar okullarda başarılı öğrencilerin yurt dışında okumalarını üstelen bi iktidar size yaranamaz tabiki.Ayrıca İslam ülkelerindeki o din olamasa abd bugün ırakta köşeye sıkışmazdı.israil silahı bile olmayan filistinlilerle başedemiyor.Rusya çeçenistanla yine aynı.Onlara bugücü veren sadece ve sadece imanlarıdır

Sitelerde Paylaş
Cumhuriyet döneminde din kaldırıldıda çokmu ilerledik sanki.Halk açlıktan ölürken giyecek elbise bulamazken devletin parasıyla tiyatrolar operalar açılıyordu çünkü halın tek isteği sanattı .Bugüne bakacak olursan fakirler için konutlar kışın yakacaklar okullarda başarılı öğrencilerin yurt dışında okumalarını üstelen bi iktidar size yaranamaz tabiki.Ayrıca İslam ülkelerindeki o din olamasa abd bugün ırakta köşeye sıkışmazdı.israil silahı bile olmayan filistinlilerle başedemiyor.Rusya çeçenistanla yine aynı.Onlara bugücü veren sadece ve sadece imanlarıdır

Sevgili Layda:

Yanıldığın yerler var.

Öncelikle cumhuriyet ile din kaldırılmadı, rahmetli Atatürk kuranı ana dile çevirterek ki elmalılı bunu istemeye istemeye Atatürkün baskısı ile yapmıştır, dini kendi kaynağından, halk kendi dilinden öğrensin diye yapmıştır ve Atatürkün din adına yaptığı en büyük şeylerden biridir. Tiyatro, opera kötü bir şey gibi konuşmuşsun, peki haberin varmı Atatürkün yaptığı atılımlardan sonra bu ülkeye doğru dürüst bir çivi bile çakılmamış, bunları niye görmezden geliyorsun? Bunların sorumlusu Atatürk mü?

Fakirlere konutu hükümet bedava mı dağıtıyor, kışın yakacaklar vs devlet bütçesinden mi karşılanıyor sanıyorsun, senin benim param onlar. Hele Bush ile kolkola bir iktidarı hiç savunma, Bush dediğin adam yakındığın emperyalizmin en sıkı savunucusu. Sap ile samanı birbirinden iyi ayırman gerekir diye düşünüyorum...

Sevgiyle...

Sitelerde Paylaş

Bergüzar hanım bilgileriniz için teşekkürler ancak 1.Dünya savaşından çıkmış bir millet için nelerin önemli olduğunu ben söyleyeck değilim heralde.O zamanki insanlar savaşta şehit verdikleri evlatlarına babalarına ağlarken sanırım düşünecekleri en son şey ülkeye getirilen cazdı.Ayrıca bugünü söylüyorsunda bu iktidardan öncekilerdede herşey bizim cebimizden çıkıyordu.Peki bize gelen neydi?Eleştiri yapmak adına yapılanları inkar etmiyelim lütfen.Ayrıca başbakanımızın taktiği Rahmetli 2.Abdulhamdinkine benziyor.Kurtların içerisinde onlarla beraber dans etmek.Av olmamak için.Söylermisin hangi iktidarda bu kadar güzel bi şekilde islam ülkeleriyle aramız düzeldi.Hangisinde en uzak afrikadaki ülkede bile büyükelçilik açılması için çalışmalar başlatıldı?Başbakanımız birlik için çalışıyor.Görmezden gelme lütfen

Sitelerde Paylaş
Ayrıca İslam ülkelerindeki o din olamasa abd bugün ırakta köşeye sıkışmazdı.israil silahı bile olmayan filistinlilerle başedemiyor.Rusya çeçenistanla yine aynı.Onlara bugücü veren sadece ve sadece imanlarıdır

1. abd , dinsiz vietnam'dan tası tarağı toplayıp gitmedi mi?? vietkong evliyalar mı korudu vietnam'ı?? :D

2. 60'larda büyüük arap devletinin israil'e açtığı savaşta topraklarını genişletip arapları bozguna uğpratan lar yahudi israillliler değil mi?? yahudi evliyalar mı korudu israil'i ki, hala o zaman elde ettikleri golan tepelerini müslümanlar alamıyor ellerinden?? :D

allah olsaydı, işgalden sonra yardım etmek yerine, hiç işgal olmamasını sağlardı ;) asıl mucize bu olurdu :D

Sitelerde Paylaş
Bergüzar hanım bilgileriniz için teşekkürler ancak 1.Dünya savaşından çıkmış bir millet için nelerin önemli olduğunu ben söyleyeck değilim heralde.O zamanki insanlar savaşta şehit verdikleri evlatlarına babalarına ağlarken sanırım düşünecekleri en son şey ülkeye getirilen cazdı.Ayrıca bugünü söylüyorsunda bu iktidardan öncekilerdede herşey bizim cebimizden çıkıyordu.Peki bize gelen neydi?Eleştiri yapmak adına yapılanları inkar etmiyelim lütfen.Ayrıca başbakanımızın taktiği Rahmetli 2.Abdulhamdinkine benziyor.Kurtların içerisinde onlarla beraber dans etmek.Av olmamak için.Söylermisin hangi iktidarda bu kadar güzel bi şekilde islam ülkeleriyle aramız düzeldi.Hangisinde en uzak afrikadaki ülkede bile büyükelçilik açılması için çalışmalar başlatıldı?Başbakanımız birlik için çalışıyor.Görmezden gelme lütfen

Sevgili Layda:

Atatürk bir devrimci, adı üstünde devrimci, cazı da getirecek, sazı da getirecek, uçak fabrikası da kuracak, hepsini bir anda yapacak, devrim budur. Ülke savaştan yeni çıkmış, kabul ancak bu ülkede birşeyler yapılacaksa devrim, yenilik adına topyekün yapılacak. O günkü halkın refah seviyesine bir bak, ya bırak o günü, geçen hesap yaptım, 80 yılların başında babam rahmetli asgari ücretle çalışan bir işçi idi ve bir aylık maaşı ile 130 kg. et alınıyordu, bugünün rakamıyla 1.800 ytl civarı bir rakam, bunlar gerçek rakamlar, araştırabilirsin. Atatürk öldükten sonra maalesef yaptıklarına doğru dürüst sahip çıkılmadığından ülke bu hale gelmiştir.

Başbakanınızın taktiğini siz biliyorsunuzda Bush bilmiyor öylemi, yemezler... Özal da aynı taktiği kullandığını sandı bir ara, ama ne oldu, malum şaibeli bir şekilde rahmetli oldu. Ülke satılıyor güzel kardeşim, özelleştirme adı altında yapılanları bir incele bakalım...

Ve Allah kuranda der ki: Allah aklını kullanmayanların üstüne pislik yağdırır, maalesef islam ülkeleri aklını kullanmıyor, suçlu aramanın alemi yok...

Selametle...

tarihinde berguzar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ya iyide Allah inanlara hiç bir zorluk yaşatmasa bu sınavın ne anlamı kalırki?O zaman bz cenneti nasıl hak edicezki ?Sen hiç bir öğretmenin soru sormadan yüksek not verdiğini gördünmü ?

Öğretmen soruyu nerden soruyor, öğrettiği yerden değil mi? Örneği güzel oturtalım. Rehberin önünde, bilgin yani, yani kuran, açar güzelce okursun, islam dini nakil dini demekten vazgeçer aklınla muhakeme edersin, o zaman imtihandan bahsedebilirsin ancak...

Sitelerde Paylaş
Ya iyide Allah inanlara hiç bir zorluk yaşatmasa bu sınavın ne anlamı kalırki?O zaman bz cenneti nasıl hak edicezki ?Sen hiç bir öğretmenin soru sormadan yüksek not verdiğini gördünmü ?

yaw sorması ayıp, cenneti haketmeyi neden bu kadar istiyorsun?? bir kadın olarak sana cennette sonsuz yaşamda , ne vaadedildiğini sanıyorsun ?? :D

Sitelerde Paylaş

Ya nedense ülkeyi ileriye götürmeye çalışan başbakanların hepsi hakkında aynı şey söyleniyor.Abdci olmakla suçlanıyorlar.Oysaki bu iktidarı yıkmak için uğraşanlarda abdde gizli kapılar arkasında yüksek görevde bulunanlarla beraber komplo kuruyorlar.Sence bi tuhaflık yokmu ?Sanırım müslüman bir ülkede ileri gideni kötülemenin en iyi yolu onu abdci ilan etmek.Peki sana bi soru?Madem rahmetli özal öyleydide halkımız ölümünün üzerinden o kadar yıl geçmesine rağmen neden hala onu arıyor neden hala unutmuyor?Aynen menderesi unutmadıkları gibi.Bu millet çalışandan desteğini esirgemez.Kendisiyle aynı değerleri paylaşanlara vefasını her zaman göstermiştir ve gösterecektir.Ayrıca bişeyi merak ettim devrim böyle olur diyorsunda neyin devrimini yaptık biz ?Niye bir devrim ihtiyacı hissettik?600 yıldır 3 kıtaya hükmederken cazımız sazımızmı vardı?Yanlış anlaşılmasın kesinlikle yeniliklere karşı değilim ve bişeyin farkındayımki inancı ne olursa olsun Atatürke çok şey borçluyuz.

Sitelerde Paylaş
Ya nedense ülkeyi ileriye götürmeye çalışan başbakanların hepsi hakkında aynı şey söyleniyor.Abdci olmakla suçlanıyorlar.Oysaki bu iktidarı yıkmak için uğraşanlarda abdde gizli kapılar arkasında yüksek görevde bulunanlarla beraber komplo kuruyorlar.Sence bi tuhaflık yokmu ?Sanırım müslüman bir ülkede ileri gideni kötülemenin en iyi yolu onu abdci ilan etmek.Peki sana bi soru?Madem rahmetli özal öyleydide halkımız ölümünün üzerinden o kadar yıl geçmesine rağmen neden hala onu arıyor neden hala unutmuyor?Aynen menderesi unutmadıkları gibi.Bu millet çalışandan desteğini esirgemez.Kendisiyle aynı değerleri paylaşanlara vefasını her zaman göstermiştir ve gösterecektir.Ayrıca bişeyi merak ettim devrim böyle olur diyorsunda neyin devrimini yaptık biz ?Niye bir devrim ihtiyacı hissettik?600 yıldır 3 kıtaya hükmederken cazımız sazımızmı vardı?Yanlış anlaşılmasın kesinlikle yeniliklere karşı değilim ve bişeyin farkındayımki inancı ne olursa olsun Atatürke çok şey borçluyuz.

Sevgili Layda:

Tarih insanın çocuğu gibidir, onu eğrisiyle doğrusuyla sevip bağrına basıp, yanlışlarından kurtarmaya çalışırsın. Osmanlının niye yıkıldığı gün gibi aşikardır, en büyük nedeni uçkur belasıdır, bir katerina kırımı almaya yetmiştir, gerisini sen düşün artık. Ama o da bizim tarihimiz sahip çıkalım ve yaptığımız yanlışlardan ders alalım. Buradaki konumuz liderler değil, devletin devamlılığı ve halkın huzuru mutluluğu ve barışı. Ahmet olmuş mehmet olmuş isimlerle işimiz olmamalı, takım tutar gibi parti tutulmamalı, hakkaniyetli bir şekilde olaylara yaklaşılmalı, Menderes de asıldı, Deniz Gezmişde asıldı, o zaman sana bir soru, kimin en çok bu ülkeye zararı oldu bu iki şahıs tarafından. Neden ülke başbakanını asacak konuma, ya da 24 yaşında ilerici bir gencini asacak konuma getirildi, bunlar irdelenmeli. Benim işim insanlarla değil, zihniyetlerle, bu vatanın sürekliliği, bu ülkede yaşayan insanların mutluluğu ve barışı için kim canla başla çalışıyorsa ben ondan yana tavır alırım. Ama bu adam bana değil bir sürü kişiye güven vermiyor, vermiyor, vermiyor.....

Selametle...

Sitelerde Paylaş

ya bir sürü kişi diyorsun ama halkın yarısının oyunu alıyor.Nerde bu bir sürü kişi öyleyse?Ayrıca kesinlikle tarih hakkındaki görüşlerine katılıyorum.Ben mesela parti yönünden bakacak olursan akpli yani sağ görüşten birisi olarak deniz gezmişin asılmasına karşıyım.Fikileri ne olursa olsun insanlar bunları söyleyebilmeli.İşte o yüzden bi ateist forumundayım.Ancak halkımız açısından bak bugün menderesimi deniz gezmişimi hayırla yad ediyorlar.Bende halkıma bakarım

Sitelerde Paylaş
ya bir sürü kişi diyorsun ama halkın yarısının oyunu alıyor.Nerde bu bir sürü kişi öyleyse?Ayrıca kesinlikle tarih hakkındaki görüşlerine katılıyorum.Ben mesela parti yönünden bakacak olursan akpli yani sağ görüşten birisi olarak deniz gezmişin asılmasına karşıyım.Fikileri ne olursa olsun insanlar bunları söyleyebilmeli.İşte o yüzden bi ateist forumundayım.Ancak halkımız açısından bak bugün menderesimi deniz gezmişimi hayırla yad ediyorlar.Bende halkıma bakarım

bak forumda ne kadar zekiyiz başlıklı bi konu var.. o %50'yi gör kendin.. ;)

işte bu kişilerin verdiği oylar yönetiyor bizleri.. ;)

bu arada, cennet konusundaki soruma da bi zahmet yanıt veririsin sanırım..

nedne cenneti bu kadar istiyosun?? ne vaadediliyor sana cennetteki sonsuz yaşamında bir kadın olarak ?? :D

Sitelerde Paylaş

Cenneti her müslüman gibi istiyorum.En büyük arzumsa Allahı görebilmek.Bide düşünsene Peygamberimizle konuşucam.Diğer bütün İslam büyükleriyle.İnşallah Osmanlı sultanlarınıda görürüm.Yani kalimdeki sevgili kim varsa cennette.Niye istemiyimki o zaman

Sitelerde Paylaş
Cenneti her müslüman gibi istiyorum.En büyük arzumsa Allahı görebilmek.Bide düşünsene Peygamberimizle konuşucam.Diğer bütün İslam büyükleriyle.İnşallah Osmanlı sultanlarınıda görürüm.Yani kalimdeki sevgili kim varsa cennette.Niye istemiyimki o zaman

:D dikkat et ama, peygamber uçkuruna düşkündür, hurilerin arasında çeşit olsun diye sana niyetlenmesin sakın ?:D

Sitelerde Paylaş

muhahhahahaha :D

adamın yanına dişi sinek koysan onu becerecek, ne iftirası?? kuran muhammed'in cinsel fantazileriyle dolu deil mi? hangi karısıyla hangi gece yatacağı kuranda acıklanmıyor mu?? e bunu yapan adama uçkuruna düşkün denmez de ne denir??

sen beni dinle, dikkat et öteki tarafta.. osmanlı padişahları da muhammed'den aşağı kalmazlar bu konuda, kadın erkek demeden niyeti bozarlar.. :D

ama o kadar zaman boş boş gecmez, cinsellik de lazım tabi.:D

Sitelerde Paylaş

Senin cenneti nasıl algıladığın belli.Her yer için sapıkça düşüncelerin var.Evet cenneti çok istiyorum inşallahta girmek nasip olur.Bak sen iyi bi ateistsin inşallah sende doğru yola gelirsinde beraber gireriz.Hadi iyi sabahlar

Sitelerde Paylaş
Senin cenneti nasıl algıladığın belli.Her yer için sapıkça düşüncelerin var.Evet cenneti çok istiyorum inşallahta girmek nasip olur.Bak sen iyi bi ateistsin inşallah sende doğru yola gelirsinde beraber gireriz.Hadi iyi sabahlar

yok valla ben hüseyin deden gibi algılamıyorum cennet'i.. :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...