Jump to content

Kitabım "Ateizmi Anlamak" çıktı

Recommended Posts

• İleti 182
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

ateizm hic bir zaman kabul gorecek mutlak gorus olamaz.yalnislanabilirlik acisindan ateizmin tanri hipotezine dair tum iddialari curutmesi olanaksizdir.cunku bu konuda sonsuz sayda hipotez uretilebilir.diger yandan tum evreni gezmeden bunu ispat edemezsin.dolayisila gezemeyecegine gore de kesinlik yoktur.bu bakimdan ateist olmanin son noktada mantiki tarafi yoktur.

ha derseniz dinci misin?hayir.hatta kendi gorusumu soyle aciklalayim: tum dinlerin cani cehenneme cunku her biri insanlik tarihinin gelisimine ciddi sekilde karsi olmustur.

buarada birileri kendi dusuncesini yazacaksa hakaret etmeden dogru durust sekilde yazsin.

Sitelerde Paylaş

ateizm hic bir zaman kabul gorecek mutlak gorus olamaz.yalnislanabilirlik acisindan ateizmin tanri hipotezine dair tum iddialari curutmesi olanaksizdir.cunku bu konuda sonsuz sayda hipotez uretilebilir.diger yandan tum evreni gezmeden bunu ispat edemezsin.dolayisila gezemeyecegine gore de kesinlik yoktur.bu bakimdan ateist olmanin son noktada mantiki tarafi yoktur.

ha derseniz dinci misin?hayir.hatta kendi gorusumu soyle aciklalayim: tum dinlerin cani cehenneme cunku her biri insanlik tarihinin gelisimine ciddi sekilde karsi olmustur.

buarada birileri kendi dusuncesini yazacaksa hakaret etmeden dogru durust sekilde yazsin.

yaniliyorsun. tanri hipotezine karsilik iddialar zaten curutuluyor aslinda. tum evreni gezmeden superman'in olmadigini da ispat edemezsin. o zaman ona da inanmalisin bu mantiga gore. inanmiyoruz cunku bunlari inandiracak herhangi bir kanit yok. her insan varligina dair delil olan seylerin var olma ihtimallerini ciddiye alir. var olmadiklarina dair delil olmayan seyleri ise reddeder. kisacasi bir seyin var olmadigini kabul etmek icin, var olmadigini kanitlamak sart degildir. yanlis bir algiya sahip tum teistler aslinda.

Sitelerde Paylaş
yaniliyorsun. tanri hipotezine karsilik iddialar zaten curutuluyor aslinda. tum evreni gezmeden superman'in olmadigini da ispat edemezsin. o zaman ona da inanmalisin bu mantiga gore.

ben benzer bir ornek vermistim zaten.emin ol ve siyah ku oreneginden daha olasidir supermenin olmasi.bir gezegende aramayla evrende arama arasinda olasilik farkini dusun istersen.bir de mesele inanmak degildir.sadece bilimin on gordugu teoriye dayanarak tanrinin olmasi ihtimalinden bahsetmistim.bu inanmak degildir.big bang yaraticiya gereksim duyan bir teoridir.patlamaya sebep olan sey nedir sorusu big bangin cikmazidir.ama bu muhakkak tanri var etmisdir anlamina da gelmiyor

kisacasi bir seyin var olmadigini kabul etmek icin, var olmadigini kanitlamak sart degildir.

siyah ku ornegi bu soylediginizi curutuyor.cunku tum kular beyazdir cumlesini kuran adam o anda aynen sizin gibi dusunmustur: bir seyin var olmadigini kabul etmek icin var olmadigini kanitlamak sart degildir- aynen boyle dusunmustur ve yanilmistir....

yine de tanri kavrami hakkinda yanildiginizi soylemiyorum.fakat eminlik gereken cumleler kurmak dogru degil diye dusunuyorum...

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Ya Cehennem varsa, hep beraber konuşuruz. Daha doğrusu 40-5o yıl sonra bu dünya ile ilişkiniz kesilince bittiniz hepiniz. Kuran'da inanmayanların birbirleriyle konuşmaları anlatılmış. Okuyunda korkmuyorum deyin. Allah içinizdekilerden iyi kalpli olanları kurtarsın, başınızdaki çobanıda KAHHAR ismi ile kahrüperişan etsin inşallaaahhhhhhhhh

Sitelerde Paylaş

Ya Cehennem varsa, hep beraber konuşuruz. Daha doğrusu 40-5o yıl sonra bu dünya ile ilişkiniz kesilince bittiniz hepiniz. Kuran'da inanmayanların birbirleriyle konuşmaları anlatılmış. Okuyunda korkmuyorum deyin. Allah içinizdekilerden iyi kalpli olanları kurtarsın, başınızdaki çobanıda KAHHAR ismi ile kahrüperişan etsin inşallaaahhhhhhhhh

:D:D:D

Süper bir giriş yapmışsın....

Devamını bekliyoruz

Sitelerde Paylaş

Peki ya kuran yanlış çevrilmişse?

Aslında cennete girecek erkeklere 70 huri değil de onlara gece gündüz tecavüz edecek 70 tecavüzcü verilmesi vaat ediliyorsa?

Allah sevgisi için ne kadar ileri gidebilirsin?

Sitelerde Paylaş

Peki ya kuran yanlış çevrilmişse?

Aslında cennete girecek erkeklere 70 huri değil de onlara gece gündüz tecavüz edecek 70 tecavüzcü verilmesi vaat ediliyorsa?

Allah sevgisi için ne kadar ileri gidebilirsin?

Konuşmaya ne hacet, sürekli okuduğumuz Yasin Süresi cvp veriyor.. OKU Lütfen

7 - Andolsun ki onların çoğunun üzerine azab sözü hak olmuştur. Onlar imana gelmezler.

8 - Çünkü biz onların boyunlarına kelepçeler geçirmişiz. O kelepçeler çenelerine dayanmıştır da burunları yukarı, gözleri aşağı somurtmaktadırlar.

9 - Hem önlerinden bir sed, arkalarından bir sed çekmişiz, kendilerini sarmışızdır. Baksalar da görmezler.

10 - Onları korkutsan da korkutmasan da onlara göre birdir, inanmazlar.

11 - Sen ancak Kur'ân'a tabi olan ve görünmediği halde Rahman olan Allah'tan korkan kimseyi sakındırırsın. İşte onu bir bağışlanma ve çok şerefli bir mükafatla müjdele.

Sitelerde Paylaş

Alakasız bölgeye yazdım artık kusura bakmayın:) Ama ben uyarımı yaptım ve okudun şahitsiniz. Artık ister uyun, ister yolunuza devam edin.

Tebliğ yapacaksan,Rusya'ya git mesela..Kocaman ülke..Karış karış gez ve insanları uyar orada..

Ateistforumda ne işin var?

Zaten girişinle çıkışın bir olmuş..Bu da senin gibi tebliğcilere ibret olsun..Bu forumda tebliğ yapamazsınız..Yasak.. :)

Sitelerde Paylaş

Keşke bu kitabın, editörlüğünü yapabilmem için, yeterli zamânım olsaydı.

Kitapta, yanlış anlamalara olanak sağlayabilecek, sayısız kısım var. Örnek olarak, bir virgülü, dikkatsizce, yanlış yerde kullanırsanız, oluşan anlam, tam tersine varabilir.

Kitabı okuyan Müslümanlar da, bu durumlardan yararlanıyor; ve kitabı, bilinçli olarak, ters yönlere yorumluyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Bu kitabi alip, kitaba iliskin burada fikrimi dile getirecegim. Pek cok dogru olabilecegi gibi(felsefi anlamda) pek cok yanlisi da olabilir. Ben de bir kitap yaziyorum. İki uc aya biterse basilacak.

Antalyada olanlarla balik raki yapar tartisiriz.

Soz mu

Sevgili depressurisation;kitabınızın konusu nedir?

Ne kadar maliyeti oldu size?

İlk kitabınız mı?

Kitap yazmanın zorlukları nelerdir?

Biraz bahseder misiniz :)

Sitelerde Paylaş

yaniliyorsun. tanri hipotezine karsilik iddialar zaten curutuluyor aslinda. tum evreni gezmeden superman'in olmadigini da ispat edemezsin. o zaman ona da inanmalisin bu mantiga gore. inanmiyoruz cunku bunlari inandiracak herhangi bir kanit yok. her insan varligina dair delil olan seylerin var olma ihtimallerini ciddiye alir. var olmadiklarina dair delil olmayan seyleri ise reddeder. kisacasi bir seyin var olmadigini kabul etmek icin, var olmadigini kanitlamak sart degildir. yanlis bir algiya sahip tum teistler aslinda.

Ayrıca kanıtlanması da imkansız... Biri çocuğuna gidip "Kalemini Amerika'da bir yere sakladım." Dese çocuk ne kanıtlayabilir ne de çürütebilir. Aslında zaten bazı ayetler fiziğe oturmuyor. Fizik bilgisi olan biri bu ayetleri görse hiç "Nasıl çürütsem?" demeden ateist olur.
Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Bu kitap hakkında yayımlanmayan bir yorum yapmıştım. Sanırım burada da yayımlanmadı...

Aşağıda o yorumu bulacaksınız.

Altı harften oluşan kısa bir kelime, ateizm. Buna rağmen varlığı ile tek başına, dinlerden ve batıl inançlardan kurtulmanın yegâne umudunu simgeleyen ve bunu başaracak evrensel boyutlara sahip entellektüel bir dev.

Ateizm ayrıca insanlığın geleceğini olumlu olarak değiştirme yetisini de bünyesinde barındıran ilginç bir fenomen. Yalnız Türkiye'de ateizmin potansiyel yararlarını paylaşacak milyonların olduğunu ileri sürmek mümkün. Bugünkü haliyle bu sessiz kitle, henüz kendi varlığının bile farkında olmaktan uzak bir azınlığı simgeliyor.

Bu kitabında ateizmin bilincini başarılı bir şekilde bilimsel bir temele oturtan Aydın Türk, hiç kuşkusuz bütün insanlığa hitabediyor ama, herşeyden önce varlığı ile yokluğu arasında hiç fark olmayan, masum, dürüst ve çalışkan, potansiyel Türk ateistlerine ulaşmaya çalışıyor. Abartılara, polemik ve spekülasyonlara ve gerçek dışı olgulara yer vermeyen kitabın hemen her cümlesi, bilimsel bir gerçeği yansıtıyor. Ve onlar, diğer yalın gerçeklerin çoğu gibi, katı ve acımasız da değiller. İnsanlığa sıcak bir iyimserlik ve kucak dolusu umut vadediyorlar.

Umut! Aydın Türk'ün yazdıklarının hepsi umut. İlerde birgün insanlık onur ve gururunun gökte iskan eden Tanrılar için hibe edilmeyeceğini düşünüyor Aydın Türk. Umudediyor.

Umut! Aydın Türk'ün rüyalarının temeli umut. İnsana verilen değerin dinlere ve Tanrı'ya verilen değerlere ilerde birgün faik olmasını bekliyor Aydın Türk. Umudediyor.

Umut! Aydın Türk'ün olmayan inançlarının bütün inançlara hükmedeceğini birgün görmesi umut. İnançsız ve önyargısız insanların dürüst ve mutlu bir toplum oluşturacaklarını özbenliğinde hissediyor Aydın Türk. Umudediyor.

Bilimsel bir heyecan ve tutku ile yazılmış bu kitabı, dinini ve Tanrısını sorgulamayı göze alan her potansiyel Türk ateistine, hiç çekinmeden, hararetle tavsiye ediyorum.

HACI

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 10 months later...
On 13.06.2012 at 16:08, güven yazdı:

ben geçbile kalmışım elin oğlu 1400 yıl önce indirmiş adam allahın katına çıkmış ayı ikiye bölmüş ben bir kitabı bile indirmesini becermiyorum :D

not bu kitap vatana milete hayrlı olsun amin :D

:lol:. Çok güldüm bu mesaja.Ay koptum.. Sodamı döktüm şizin yüzünüzden ya... ! 

Sitelerde Paylaş
  • Jen unpinned this Başlık
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...