Jump to content

Kitabım "Ateizmi Anlamak" çıktı

Recommended Posts

• İleti 182
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ateistforum Yönetimine

Bu kitap biraz da Ateistforumun çocugu sayılır.

Bu kitabın tanıtımı geçici de olsa ,bir süreligine ana sayfa da duyurulmalıdır

Ateistforum yönetimini haddim olmasa da bu kitap konusunda dayanışmaya çagırıyorum.

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Herkese merhaba. Forumu google'dan bir arama yaparken gördüm. Muhtemel önyargı oklarının hedefi olacağımı da bilerek, peşinen söyleyeyim ben bir müslümanım ve din üzerine konuşmak istediğim şeyler var. Daha doğrusu düşünce yapınızı (bütün arkadaşlar) ve bazı konular hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum. Hiçbirinizi İslama davet etmeyeceğimi de baştan söyleyerek o konuda endişe duyacak olanları da rahatlatayım. Sadece fırsat buldukça fikir alış-verişi yapmak düşüncesindeyim. Kimsenin düşüncesi de beni -dar anlamda- bağlamaz. O yüzden seviyeli tartışmalar ümid ediyorum. Aslında yeni bir konu açmak istedim fakat sanırım buna iznim yok. Eğer izin verilirse bütünlük sağlamak adına konu açmak isterim.

Sayın mantık, kitabınızı anasayfada görmüş ve indirmiştim, biraz önsözüne gözgezdirdim fakat detaylı okumaya şimdilik vaktim yok, yine de ara ara okumalarımda tartışmaya açmak istediğim yerler olacak sanırım.

Şimdilik iyi akşamlar.

Sitelerde Paylaş

Şunu da bildirmek isterim ki, kitaba ilgi büyük.

İki gün öncesi itibariyle, yani kitabın çıkışının 10. gününde 1000 tirajına ulaştı kitap.

Çoğu matbuu kitap bu kadar sürede bu tiraja ulaşamaz.

Gerçi bedava olmasının da rolü çok bunda ama indirmek istemeyen, ilgilenmeyen, bedava kitabı da indirmez ve ilgilenmez.

Sitelerde Paylaş

Kitap 14. gününde 1500 tiraja ulaştı.

Matbuu kitap olsa ilk basım tükenmiş olurdu. Şu aşamada 2. basım düşünülürdü.

Şu anda artık iTunes ve Smashwords'den kitap ücretli indirilebiliyor sadece. ($9.99). Yayınevinin web sayfasından ise hala ücretsiz.

Yayınevinin web sayfasından ne kadar süre ücretsiz dağıtmaya devam edeceğimizi bilmiyorum. Şimdilik ücretsiz. Fakat ilelebet ücretsiz dağıtıp dağıtmayacağımız belli değil.

Bu yüzden ilgilenenlerin hazır kitap ücretsizken bir an önce indirmesini tavsiye ederim.

Sitelerde Paylaş

Kitap 14. gününde 1500 tiraja ulaştı.

Matbuu kitap olsa ilk basım tükenmiş olurdu. Şu aşamada 2. basım düşünülürdü.

Şu anda artık iTunes ve Smashwords'den kitap ücretli indirilebiliyor sadece. ($9.99). Yayınevinin web sayfasından ise hala ücretsiz.

Yayınevinin web sayfasından ne kadar süre ücretsiz dağıtmaya devam edeceğimizi bilmiyorum. Şimdilik ücretsiz. Fakat ilelebet ücretsiz dağıtıp dağıtmayacağımız belli değil.

Bu yüzden ilgilenenlerin hazır kitap ücretsizken bir an önce indirmesini tavsiye ederim.

Selam, Sn Mantık bey/hanım, emeğiniz için teşekkür ediyorum. "Ateizmi anlamak" başlıklı kitabınızda, Sn Turan Dursunu Sn İlhan Arseli görmekteyim.Maalesef, Ateizm paradigması içinde boğulmuş, Militarist cümlelerin tekraren kaleme alınmış şekli ile sahife bazında metinler oluşturmuşsunuz. "Ateizmi anlamak" başlığı ile yola çıkmış, lakin tipik Ateist kavramlarını dillendirmişsiniz.Kitabınızı okurken, Ateizmin (bilinçsel farkındalıkla) zihinlerde, Sosyal Siyasal ve Psikolojik noktalarda oluşum ve yerleşim sürecini, bu süreçte bireylerin yaşadığı içsel ve sosyal travmaları, ve nihayette bilincin yaşadığı tüm travmaların sonunda durulmasını okuyacağımı umut ediyordum.Yanılmışım.

Sitelerde Paylaş

Selam, Sn Mantık bey/hanım, emeğiniz için teşekkür ediyorum. "Ateizmi anlamak" başlıklı kitabınızda, Sn Turan Dursunu Sn İlhan Arseli görmekteyim.Maalesef, Ateizm paradigması içinde boğulmuş, Militarist cümlelerin tekraren kaleme alınmış şekli ile sahife bazında metinler oluşturmuşsunuz. "Ateizmi anlamak" başlığı ile yola çıkmış, lakin tipik Ateist kavramlarını dillendirmişsiniz.Kitabınızı okurken, Ateizmin (bilinçsel farkındalıkla) zihinlerde, Sosyal Siyasal ve Psikolojik noktalarda oluşum ve yerleşim sürecini, bu süreçte bireylerin yaşadığı içsel ve sosyal travmaları, ve nihayette bilincin yaşadığı tüm travmaların sonunda durulmasını okuyacağımı umut ediyordum.Yanılmışım.

Ben de sizin samimiyetinize malesef hala güvenemiyorum Sn.Starbuck07. Ateizm derneklerini bile kuran bir serbest düşünür olduğunuzu söylüyorsunuz ama teizme yönelk en ufak bir eleştirinizi okuyamadık henüz. İnanca saygı meselesiyle, inançlıya saygı meselesini birbirine karıştırdığınız kanısındayım. Bizler elbette ister inançlı, ister inançsız olsun tüm insanların saygıyı hak ettiği konusunda şüphesiz ki sizlerle hemfikiriz; ancak inancın kendisine saygı konusunda biraz ters düşüyoruz. Ben dinlere saygı duymuyorum. İslam da hristiyanlık da bene saygıyı hak eden sistemler değil. İnanan insana saygılıyım ama inancın kendisine saygılı değilim. Sizler abartılmış bir saygı kılıfı altında dinlerin anlattıklarını ulaşılmaz gösteriyorsunuz. Ateistlerin içine düştükleri psikolojik sorunlar derken üstü örtülü bir şekilde ateizmi sorunlu bir akım olduğunu ima ettiğinizi anlamıyor değilim. Bakın, eskiden oldukça dindar birisi olarak, ateist olduğumdan beri hiçbir psikolojik travma yaşamadım. Evrim teorisi, sosyoloji, tarih alanında da çeşitli araştırmalar yaptım. Mantık beyin kitabını ortalama bir insana göre, gayet akıcı bir üslupla hazırladığını düşünüyorum. Salt kuru din eleştirisinden ziyade teizmi felsefi yönden de eleştirmesini çok doğru buldum. Ben açıkça sizin niyetinizden ve samimiyetinizden kuşku duyuyorum.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben de sizin samimiyetinize malesef hala güvenemiyorum Sn.Starbuck07. Ateizm derneklerini bile kuran bir serbest düşünür olduğunuzu söylüyorsunuz ama teizme yönelk en ufak bir eleştirinizi okuyamadık henüz. İnanca saygı meselesiyle, inançlıya saygı meselesini birbirine karıştırdığınız kanısındayım. Bizler elbette ister inançlı, ister inançsız olsun tüm insanların saygıyı hak ettiği konusunda şüphesiz ki sizlerle hemfikiriz; ancak inancın kendisine saygı konusunda biraz ters düşüyoruz. Ben dinlere saygı duymuyorum. İslam da hristiyanlık da bene saygıyı hak eden sistemler değil. İnanan insana saygılıyım ama inancın kendisine saygılı değilim. Sizler abartılmış bir saygı kılıfı altında dinlerin anlattıklarını ulaşılmaz gösteriyorsunuz. Ateistlerin içine düştükleri psikolojik sorunlar derken üstü örtülü bir şekilde ateizmi sorunlu bir akım olduğunu ima ettiğinizi anlamıyor değilim. Bakın, eskiden oldukça dindar birisi olarak, ateist olduğumdan beri hiçbir psikolojik travma yaşamadım. Evrim teorisi, sosyoloji, tarih alanında da çeşitli araştırmalar yaptım. Mantık beyin kitabını ortalama bir insana göre, gayet akıcı bir üslupla hazırladığını düşünüyorum. Salt kuru din eleştirisinden ziyade teizmi felsefi yönden de eleştirmesini çok doğru buldum. Ben açıkça sizin niyetinizden ve samimiyetinizden kuşku duyuyorum.

Selam sn Freand bey.

Sevgili Freand bey, "İnternet ortamı" adını verdiğimiz sanal dünyada, kim samimi, kim samimiyetsiz bunu ölçmemiz görmemiz mümkün değil elbette. Lakin, muhataplarımızın konulara, konuklara, ve yorumlara yaklaşımları, konu bazında kurduğu cümleleri, insanı var eden iki temel olgu olan, Sosyal ve Psikolojik noktadaki atıfları, muhataplarına kendisini tanıtığı kimliğe uygun olan, veya olmayan yaklaşımları, samimiyet veya samimiyetsizlik noktasında bir parçada olsa izlenim ve kanaat oluşturacaktır.Samimiyet noktasında, muhataplarınıza direkt olarak "Size Güvenmiyorum" demek yerine, muhataplarınızın söylemlerini, bu söylemlerin kendisini size tanıtırken sunduğu kimliğine uygunluğunu veya uygunsuzluğunu baz almalısınız.

Teizmi neden eleştirmiyorum?

Starbuck07 adı ile kaleme aldığım tüm iletilerime bakarsanız, iletilerimde Dogmalardan, Militanlaşmış Fikir ve Cümlelerden, Düşünsel Noktada Fanatikleşmiş, Düşünsel Karakterlerden çok, öncelikle Empatik, Sağ duyulu, ve Tarafsız bir Gözlem/Sonuç göreceksiniz.

Muhataplarımıza (genelde inançlı arkadaşlara) yaklaşımlarımız, Militarist ve Fanatizm menşeeli olduğunda, sürecin konular,ve algı boyutlu! kavramların açıklanmasından çok, Kavga ve Hakaret eksenli geliştiğini görmekteyim.Bir sonuç vermeyen, Kavga ve Hakaret eksenli münazaraların, insanın gelişim ve değişim sürecine hiç bir katkıda bulunmayacağını eminim sizlerde bilmektesiniz.

İnançlı arkadaşlarımızın yetiştiği kültür yapısını, yaşadıkları sosyal alanları, kutsaliyet atfettikleri kavram ve kişileri, bu değerlerin hayatta onlar için neler ifade ettiğini fark etmeden, salt bu değerlere aşağılama hakaret ve küçümseyici ifadelerle yaklaşmak, onları etki tepki neticesinde inanç dünyalarına mahkum ederek hapsetmek olacaktır.

Teoloji alanında kaleme aldıkları kitaplarla, Ateizm düşüncesini "Serbest Düşünürlükten" çıkararak Militanlaştıran, Fanatikleştiren, iki yerli "T.D , İ.A" Teoloğun kaleme aldığı kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı düşüncelerin, Din paradigmasından kurtulmuş bireyleri Militarize, Ateizm noktasında Misyonerize ve Düşünsel bazda Fanatikleştirdiği, bireyleri yeni bir Düşün/Dinsel paradigmanın esiri yaptığı görülecek ,bu militanlaşmış kavramları yeni bir din olarak algılayan gerek eski Ateistlerin, gerekse yeni yetme Ateistlerin, olanca hınçları ile, "Empati" yetisinden yoksun olarak dine ve dindarlara saldırdıkları tespit edilecektir.

Sn Mantık beyin kitabında bu Militarize, ve Misyonerize edilmiş Fanatik tabanlı klişe kavramları gördüğüm için "Yanılmışım" diyerek sitem ettim

Sıradan bir Ateist, bir Teistle, tam manası ile sonu hakarete ve kavgaya varmayan bir münazarayı neden gerçekleştiremezken! biz Serbest Düşünürler bu münazaraları, belirli bir seviyede bir sonuç çıkmasa dahi bir uzlaşı zemininde bitirebiliyoruz?

Belkide sorulması gerekli olan, ve kendisini Ateist olarak tanımlayan bireylerin sorması ve cevaplaması gerekli olan soru budur.

Sitelerde Paylaş
  • Jen unpinned this Başlık
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...