Jump to content
mantik

Kitabım "Ateizmi Anlamak" çıktı

Recommended Posts

yaniliyorsun. tanri hipotezine karsilik iddialar zaten curutuluyor aslinda. tum evreni gezmeden superman'in olmadigini da ispat edemezsin. o zaman ona da inanmalisin bu mantiga gore. inanmiyoruz cunku bunlari inandiracak herhangi bir kanit yok. her insan varligina dair delil olan seylerin var olma ihtimallerini ciddiye alir. var olmadiklarina dair delil olmayan seyleri ise reddeder. kisacasi bir seyin var olmadigini kabul etmek icin, var olmadigini kanitlamak sart degildir. yanlis bir algiya sahip tum teistler aslinda.

Ayrıca kanıtlanması da imkansız... Biri çocuğuna gidip "Kalemini Amerika'da bir yere sakladım." Dese çocuk ne kanıtlayabilir ne de çürütebilir. Aslında zaten bazı ayetler fiziğe oturmuyor. Fizik bilgisi olan biri bu ayetleri görse hiç "Nasıl çürütsem?" demeden ateist olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu kitap hakkında yayımlanmayan bir yorum yapmıştım. Sanırım burada da yayımlanmadı...

Aşağıda o yorumu bulacaksınız.

Altı harften oluşan kısa bir kelime, ateizm. Buna rağmen varlığı ile tek başına, dinlerden ve batıl inançlardan kurtulmanın yegâne umudunu simgeleyen ve bunu başaracak evrensel boyutlara sahip entellektüel bir dev.

Ateizm ayrıca insanlığın geleceğini olumlu olarak değiştirme yetisini de bünyesinde barındıran ilginç bir fenomen. Yalnız Türkiye'de ateizmin potansiyel yararlarını paylaşacak milyonların olduğunu ileri sürmek mümkün. Bugünkü haliyle bu sessiz kitle, henüz kendi varlığının bile farkında olmaktan uzak bir azınlığı simgeliyor.

Bu kitabında ateizmin bilincini başarılı bir şekilde bilimsel bir temele oturtan Aydın Türk, hiç kuşkusuz bütün insanlığa hitabediyor ama, herşeyden önce varlığı ile yokluğu arasında hiç fark olmayan, masum, dürüst ve çalışkan, potansiyel Türk ateistlerine ulaşmaya çalışıyor. Abartılara, polemik ve spekülasyonlara ve gerçek dışı olgulara yer vermeyen kitabın hemen her cümlesi, bilimsel bir gerçeği yansıtıyor. Ve onlar, diğer yalın gerçeklerin çoğu gibi, katı ve acımasız da değiller. İnsanlığa sıcak bir iyimserlik ve kucak dolusu umut vadediyorlar.

Umut! Aydın Türk'ün yazdıklarının hepsi umut. İlerde birgün insanlık onur ve gururunun gökte iskan eden Tanrılar için hibe edilmeyeceğini düşünüyor Aydın Türk. Umudediyor.

Umut! Aydın Türk'ün rüyalarının temeli umut. İnsana verilen değerin dinlere ve Tanrı'ya verilen değerlere ilerde birgün faik olmasını bekliyor Aydın Türk. Umudediyor.

Umut! Aydın Türk'ün olmayan inançlarının bütün inançlara hükmedeceğini birgün görmesi umut. İnançsız ve önyargısız insanların dürüst ve mutlu bir toplum oluşturacaklarını özbenliğinde hissediyor Aydın Türk. Umudediyor.

Bilimsel bir heyecan ve tutku ile yazılmış bu kitabı, dinini ve Tanrısını sorgulamayı göze alan her potansiyel Türk ateistine, hiç çekinmeden, hararetle tavsiye ediyorum.

HACI

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 13.06.2012 at 16:08, güven yazdı:

ben geçbile kalmışım elin oğlu 1400 yıl önce indirmiş adam allahın katına çıkmış ayı ikiye bölmüş ben bir kitabı bile indirmesini becermiyorum :D

not bu kitap vatana milete hayrlı olsun amin :D

:lol:. Çok güldüm bu mesaja.Ay koptum.. Sodamı döktüm şizin yüzünüzden ya... ! 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tatarka yazdı:

:lol:. Çok güldüm bu mesaja.Ay koptum.. Sodamı döktüm şizin yüzünüzden ya... ! 

:Dsabah sodamı içilir benim gibi çay iç. bu ikinci güldürüşüm oldu 2 tane borcun var:lol:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Şimdi, güven yazdı:

:Dsabah sodamı içilir benim gibi çay iç. bu ikinci güldürüşüm oldu 2 tane borcun var:lol:

İçemedim zaten, kustum.Boğazımda kaldı :lol:.ahahhaa. Bu saatte çay içmek ? Rakı bile içilir. ahahahha :lol:.Yok şaka, rakı içemem ben. tamam borçluyum. Böğüren buzağı'da da çok gülmüştüm. Böğüren buzağı ! o ne ya ? Bi yerinden hava girip, bi yerinden çıkıyor falan, acayip sözler :lol:... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tatarka yazdı:

İçemedim zaten, kustum.Boğazımda kaldı :lol:.ahahhaa. Bu saatte çay içmek ? Rakı bile içilir. ahahahha :lol:.Yok şaka, rakı içemem ben. tamam borçluyum. Böğüren buzağı'da da çok gülmüştüm. Böğüren buzağı ! o ne ya ? Bi yerinden hava girip, bi yerinden çıkıyor falan, acayip sözler :lol:... 

özür dilerim kusturduğum için:D7 aydır içmiyordum rakı dün akşam içtim  beni fena çarptı Allha bir düble içiremedim. dürstsün 3 borcun olmuş:lol: ben ne yapayım adam gelmiş bir yerde okumuştum rüzgar öyle ses çıkarıyormuş diyor bende  yok zurnamı bu  dedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.