Jump to content

İslam'da neden örtünme vardır?

Recommended Posts

Caddenin erkeklerle dolu olması gerekmiyor; herhangi kalabalık bir caddede çırılçıplak dolaşan bir kadın ya da erkek normal bir davranış gösteriyor değildir, altında mutlaka bir neden vardır ve o nedenlerden biri kesinlikle "kendisini böyle daha rahat ve özgür hissettiği için" olmayacaktır. Sapıklık başka bir şey. Teşhircilik olabilir belki, teşhircilik de normal bir davranış değildir, sizin belirttiğiniz türdeki teşhircilik psikiyatrik bir bozukluğa işaret eder zaten.

Caddede çırılçıplak dolaşan bir insanın niyetinin ne olup olmadığını nereden bilebilirsiniz?

Birisi sizin bu yaklaşımınızı şu şekilde dillendirse tepkiniz ne olur:

"herhangi kalabalık bir plajda çırılçıplak/bikinili dolaşan bir kadın normal bir davranış gösteriyor değildir, altında mutlaka bir neden vardır ve o nedenlerden biri kesinlikle "güneşlenmek ve serinlemek için" olmayacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Evlatlığının eşine evliyken gönül koy, sonra da el koy. Sonra da namustan bahset.

Geçin kardeşim, kim olduğunuz çok net görülüyor.

Namus beyindedir, onurdadır. Milletin bacak arasıyla uğraşan, kılıyla tüyüyle uğraşan, namussuzun en önde gidenidir.

Sitelerde Paylaş

"""Bizleri kendileri gibi olmaya zorlarlar, yaşam hakkı tanımazlar, ellerine bir fırsat geçse derhal şiddetli baskı uygularlar. Uyguluyorlar da zaten.""""

Katılıyorum:

http://www.youtube.com/watch?v=_1-CN3jn_6c

Ne var ki bunda? Kadinlar carsaf yirtmis. Bir kadinin carsaf yirtmasi kadar dogal birsey olabilir mi? Bir kolenin zinciri kirmasi kadar dogaldir. Goren bakan sizin gibi icindekini tasladilar zannedecek.

Bunlara kalsa koleligede saygi duymamiz lazim, kolelere saygisizlik olur yoksa.

Ah cubbeli ah...

Sitelerde Paylaş

Caddede çırılçıplak dolaşan bir insanın niyetinin ne olup olmadığını nereden bilebilirsiniz?

Birisi sizin bu yaklaşımınızı şu şekilde dillendirse tepkiniz ne olur:

"herhangi kalabalık bir plajda çırılçıplak/bikinili dolaşan bir kadın normal bir davranış gösteriyor değildir, altında mutlaka bir neden vardır ve o nedenlerden biri kesinlikle "güneşlenmek ve serinlemek için" olmayacaktır.

"Sen sarhoş musun?" derim.

"Plajda bikiniyle dolaşmak normal bir davranıştır. Plaj vb. olmayan herhangi kalabalık bir caddede çırılçıplak dolaşmak anormal bir davranıştır. Normal insanlar öyle veya böyle giyinirler çünkü onlar kendilerinin de çevrelerinin de farkındadırlar."

diye de üç yaşındaki bir çocuğa anlatır gibi anlatırım. Anlamazsa da Allah şifalar versin der, yoluma giderim.

Sitelerde Paylaş

Nebula.

Siz müslümanmışsınız, ben sizi ateist sanmış ve bir ateistle konuşur gibi konuşmuştum. Frekanslarımız zaten en başından farklıymış, o yüzden kusura bakmayın lütfen.

Ben de "Ne tuhaf biri, deli midir nedir" demiştim... Valla.:)

Bu durumda din satan çarşaflı türbana kadına saygı duymadığımı, onları kadından/insandan saymadığımı belirtmemin sizi kızdırması ve "Saygı duyacaksınız. Anlaştık mı?" demeniz pek doğal oluyor. Deli filan değil, inanırmışsınız. Durum anlaşıldı.

Aslında sizin gibi düşünen ve kendine "liberal" diyen ateistimsiler de var.. Onlar her türlü dinci oluşum ve girişimi garip bir biçimde desteklerler. Onlara benzer bir ateist de olabilirdiniz ama değilmişsiniz. Yine de yobaz olduğunuzu düşünümüyorum nedense...

Sitelerde Paylaş
Evli kadınlarla evlenmeye onay veren hatta helal kılan ve hatta bu evli kadınlar esirken bunu yapan bir din ve savunucuları namustan söz ediyor. Ne işiniz vardı elalemin evli kadınlarıyla bre namus bekçileri.

Gören de siz ateistleri ömür boyu tek eşli yaşayan insanlar zanneder.

Sitelerde Paylaş

Gören de siz ateistleri ömür boyu tek eşli yaşayan insanlar zanneder.

Ne fark eder kardeşim. Dinini böyle mi savunacaksın. Diyelim ki ben dünyanın en sapık adamıyım, dinini savunmayı bunun üzerine mi temellendireceksin?

Evet ne işiniz var elalemin evli kadınlarıyla?

Bu nasıl namus anlayışı?

Bu nasıl Allah ki başkasının eşini size helal kılıyor?

Sitelerde Paylaş

Evli kadınlarla evlenmeye onay veren hatta helal kılan ve hatta bu evli kadınlar esirken bunu yapan bir din ve savunucuları namustan söz ediyor.

Batıl dinin evli kadınlarıyla evlenmeye onay veriyor. Evlenmeye. Zina her şekilde yasak. Evine alacaksın evinin kadını yapacaksın. Evet namus bu.

Sitelerde Paylaş
Ne fark eder kardeşim. Dinini böyle mi savunacaksın. Diyelim ki ben dünyanın en sapık adamıyım, dinini savunmayı bunun üzerine mi temellendireceksin?

Bu nasıl namus anlayışı?

İnsan eleştirdiği şeyi önce kendisi yapmayacak ki samimi bulunsun.

Bir hırsızın hırsızlığı lanetlemesi ne derece kabul edilebilir bir şey?

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl namus anlayışı?

Aklıma gelmişken cariyelere fuhuş yaptırmayı(para karşılığı sex) normal gören bir tanrı kavramı normal midir? Sizce bu tanrı mıdır?

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Aklıma gelmişken cariyelere fuhuş yaptırmayı(para karşılığı sex) normal gören bir tanrı kavramı normal midir? Sizce bu tanrı mıdır?

Saygılar...

Ve nikâha (imkân) bulamayanlar, Allah onları fazlından gani (zengin) kılıncaya kadar iffetlerini korusunlar! Ellerinizin altında malik olduklarınızdan (kölelerinizden, cariyelerinizden) yazılı antlaşma (mukatebe yapmak: para kazanıp, bedelini ödeyerek azad olmak) isteyenlere, eğer onlarda hayır olduğunu bilirseniz, o zaman yazılı antlaşma (mukatebe) yapınız. Ve Allah'ın size verdiği mallardan onlara veriniz. Genç cariyelerinizi, eğer namuslarını korumak (iffetli kalmak) isterlerse, dünya hayatının malını isteyerek fuhşa (zinaya) zorlamayınız. Kim onları fuhşa (zinaya) zorlarsa, o taktirde muhakkak ki Allah, onların zorlanmalarından sonra Gafur'dur (mağfiret edendir) Rahîm'dir (rahmet esmasıyla tecelli edendir).

Sitelerde Paylaş

Batıl dinin evli kadınlarıyla evlenmeye onay veriyor. Evlenmeye. Zina her şekilde yasak. Evine alacaksın evinin kadını yapacaksın. Evet namus bu.

İşte kadını hem esir al hem de üzerine altına al. Bunu da senin gibi açıkla, sonra gel burada namus bekçiliği yapmaya çalış.

Yarın başka bir din de gelir senin için aynı şeyi yapar o zaman ağzın açık kalır.

Sevmem bu lafı ama yine de yazayım.

Empati yapın kardeşim. empati yapın ki hem zalim durumuna hem de komik duruma düşmeyin

Sitelerde Paylaş

Acaba İslamiyette bir köle kadın-cariye sokakta nasıl gezebilir. Bunun cevabı İslam'ın ne kadar tuhaf bir

din olduğunu gösteriyor

Hürrem Sultan da bir cariyedir ama, bakıyorsun ki, kos koca Cihan İmparatorluğunun hanımı oluyor.

Sitelerde Paylaş

Saygılar...

Bende değil. benim midem almaz.

Öldürdüğüm adamın karısını koynuma almayı da midem almaz. Dünya da yapılacak en büyük rezilliklerden en büyük insanlık suçlarından biridir; savaştığın ve öldürdüğün adamın karısını kızını koynuna almak.

O kadınların yaşadığı acıyı düşünüyorum da gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...