Jump to content

İslam'da neden örtünme vardır?

Recommended Posts

• İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bende değil. benim midem almaz.

Öldürdüğüm adamın karısını koynuma almayı da midem almaz. Dünya da yapılacak en büyük rezilliklerden en büyük insanlık suçlarından biridir; savaştığın ve öldürdüğün adamın karısını kızını koynuna almak.

O kadınları ne yapman lazım, bir çözümün var mı?

Sitelerde Paylaş

Peki diğerleri ne oluyor bu arada? Saraya düşemeyen, piyasada olan cariyeleride bi anlatıver.

Binlercesini görmezden gel, bir taneyi örnek göster. Oldu dostum. :blink:

Ve nikâha (imkân) bulamayanlar, Allah onları fazlından gani (zengin) kılıncaya kadar iffetlerini korusunlar! Ellerinizin altında malik olduklarınızdan (kölelerinizden, cariyelerinizden) yazılı antlaşma (mukatebe yapmak: para kazanıp, bedelini ödeyerek azad olmak) isteyenlere, eğer onlarda hayır olduğunu bilirseniz, o zaman yazılı antlaşma (mukatebe) yapınız. Ve Allah'ın size verdiği mallardan onlara veriniz.

Sitelerde Paylaş

Bende değil. benim midem almaz.

Öldürdüğüm adamın karısını koynuma almayı da midem almaz. Dünya da yapılacak en büyük rezilliklerden en büyük insanlık suçlarından biridir; savaştığın ve öldürdüğün adamın karısını kızını koynuna almak.

O kadınların yaşadığı acıyı düşünüyorum da gerçekten söyleyecek söz bulamıyorum.

Yok dostum ne acısı, eşi dostu öldürüldüğü için göbek atıyorlar vede hatta aynı gece muhammedin koynuna atlıyorlar.

Cüveyyirecik. Ve de beni kureyza.

Vicdan? Ahlak? onlarda ne? :ph34r:

Sitelerde Paylaş

Peki diğerleri ne oluyor bu arada? Saraya düşemeyen, piyasada olan cariyeleride bi anlatıver.

Binlercesini görmezden gel, bir taneyi örnek göster. Oldu dostum. :blink:

Onlarda kendi açısından, kendi sosyoekonomik büyüklüğüne göre evlerinde, değer görüyor. Evin hanımı oluyor. sokaklarda heba olacağına Müslüman evlerinde sultan oluyorlar.

Sitelerde Paylaş

"Sen sarhoş musun?" derim.

"Plajda bikiniyle dolaşmak normal bir davranıştır. Plaj vb. olmayan herhangi kalabalık bir caddede çırılçıplak dolaşmak anormal bir davranıştır. Normal insanlar öyle veya böyle giyinirler çünkü onlar kendilerinin de çevrelerinin de farkındadırlar."

diye de üç yaşındaki bir çocuğa anlatır gibi anlatırım. Anlamazsa da Allah şifalar versin der, yoluma giderim.

Kendinizle çelişiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

O kadınları ne yapman lazım, bir çözümün var mı?

Sana bin tane çözüm yazarım. Ama değmez yazmaya.

Sana anlayacağın şekilde kısa anlatayım:

Birgün Türkiye bir savaşa girerse ve ben bu savaşta öldürülürsem, düşman bıraksın eşim açlıktan ölsün.

Aynı durum senin başına gelirse, senin çözümünü uygulasınlar.

Okuyacan, anlayacan ama hala vicdansızca bu ahlaksızlığı savunmaya kalkacan

Sitelerde Paylaş

Onlarda kendi açısından, kendi sosyoekonomik büyüklüğüne göre evlerinde, değer görüyor. Evin hanımı oluyor. sokaklarda heba olacağına Müslüman evlerinde sultan oluyorlar.

Her ikinize cevap. erkekleri öldürdüysen bırak çoluk çocuğu kadınları özgürce yaşasınlar. kölelik ne demek yahu. Bu ne salak mantık. Eşini dostunu öldür, kadını çocuğu köle et, mal gibi al sat. Birde fuhuş bile yaptır. Siz bunu normal görüyorsunuz hemi.

Anlaştık dostum, demekki ırakta, bosnada ırzına geçilen kadınlara yapılanlar gayet doğal. Hatta daha iyisi onları köle edip götürmeliydi sırplar ve amerikalılar.

Doğru mudur?Kıvırmayın sakın.

Saygılar..

Sitelerde Paylaş

Her ikinize cevap. erkekleri öldürdüysen bırak çoluk çocuğu kadınları özgürce yaşasınlar. kölelik ne demek yahu.

Ya sana ayet yazıyoruz gözün görmez mi?

Ve nikâha (imkân) bulamayanlar, Allah onları fazlından gani (zengin) kılıncaya kadar iffetlerini korusunlar! Ellerinizin altında malik olduklarınızdan (kölelerinizden, cariyelerinizden) yazılı antlaşma (mukatebe yapmak: para kazanıp, bedelini ödeyerek azad olmak) isteyenlere, eğer onlarda hayır olduğunu bilirseniz, o zaman yazılı antlaşma (mukatebe) yapınız. Ve Allah'ın size verdiği mallardan onlara veriniz.

Sitelerde Paylaş

Sana bin tane çözüm yazarım. Ama değmez yazmaya.

Sana anlayacağın şekilde kısa anlatayım:

Birgün Türkiye bir savaşa girerse ve ben bu savaşta öldürülürsem, düşman bıraksın eşim açlıktan ölsün.

Aynı durum senin başına gelirse, senin çözümünü uygulasınlar.

Okuyacan, anlayacan ama hala vicdansızca bu ahlaksızlığı savunmaya kalkacan

savaş döneminde kötü yola düşme olasılığı yok mu? Bunun örnekleri çokca mevcuttur, bıkıyorsun, türkiyede orospuluk yapan çoğu rus kadını ve eski sovyet ülkeleri kadınları hepsininde baktığımız zaman üniversite mezunu, meslek sahibi bayan olduğunu görürsün. Bu kadının yapısında olan birşeydir, kadın korunmaya muhtaç yaratılmıştır. Ne kadar iyi eğitimli olursa olsun bu böyledir.

Sitelerde Paylaş

Yunan gevurunu gördük. Neler yaptıklarını okuduk. Sen de aç oku biraz.

Çok doğru, Yunan ın yaptığı şerefsizliktir.

Konu iğrenç olmasa koca bir smile koyardım ama koymuyorum.

Tekrar edeyim, çok doğru Yunan ın yaptığı şerefsizliği gördük

Sitelerde Paylaş

savaş döneminde kötü yola düşme olasılığı yok mu? Bunun örnekleri çokca mevcuttur, bıkıyorsun, türkiyede orospuluk yapan çoğu rus kadını ve eski sovyet ülkeleri kadınları hepsininde baktığımız zaman üniversite mezunu, meslek sahibi bayan olduğunu görürsün. Bu kadının yapısında olan birşeydir, kadın korunmaya muhtaç yaratılmıştır. Ne kadar iyi eğitimli olursa olsun bu böyledir.

Arkadaşın gerçekten cahil bırakılmışsınız. Bir adım sonrayı bile düşünemiyorsunuz. Evet böyle dönemlerde etini satan çaresiz kadınlar da vardır, satmayan ya da satmak zorunda kalmayan da.

Sen böyle birşey var diye sapıklığı şerefsizliği sistemleştiremezsin.

Hele de kadını, kızı, kocasını babasını öldürmüş adamın koynuna zorla sokamazsın.

Bunu da göksel emir olarak yapamazsın.

Yaparsan da namussuzluk olur.

İnsanlığın vereceği kavga, zorda kalan kadını başkasının altın sürmek değil, onları geçimini sağlayacak imkana kavuşturma kavgası olmalıdır.

Tanrı olsaydı böyle yapardı

Sitelerde Paylaş

Yani bir köle ve bir cariye sana gelip biz birbirimizi sevdik ve bizi özgür bırak derse bırakacaksın. Hangi ülke savaş esirlerine bunu yapmış?

Gerçekten delilerle yazıştığım izlenimine kapılıyorum. Kardeşim bugün hangi ülke savaşta öldürdüğün adamların eşlerini yatağına al diyor, kadınları esir alıyor?

İyice kopmuşsunuz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...