Jump to content

İslam'da neden örtünme vardır?

Recommended Posts

Bana kaynak getir. İşkembeden olmaz bu işler.

Noldu kendin kaynak sunmadan sallarken iyi. Kuranda yazanıda çarpıtıyorsun. Şimdi şöyle yola gel.Bir daha ortaya sallama konuşma.Kaynak ekleyeceğim.

Bu sizden

http://hadis.ihya.org/kutubusitte/konu/767.html

Fasil : NİKAH BÖLÜMÜ

Konu : Azl Ve Gayle Hakkında

Ravi : Ebu Said

Hadis : Resulullah (sav)`la birlikte Beni`l-Müstalik Gazvesi`ne çıktık. Arap esirlerinden çokça esir ele geçirdik. Kadınlara karşı arzu duyduk. Çünkü üzerimizde bekarlık şiddet kesbetmişti. Hep azil yapmak istiyorduk ve: "Aramızda Resulullah (sav) varken, ona sormadan azil yapmak olur mu?" dedik ve sorduk. "Hayır!" buyurdular. "Bunu yapmamanız gerekir. Kıyametc kadar geleceği takdir edilen her canlı mutlaka yaratılacaktır (siz tedbirinizle önüne geçemezsiniz)."

HadisNo : 5717

Buda bizden

http://sexyhuri.blogspot.com/2008/11/kureyza-katliam.html

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Allah, onların zorlanmalarından sonra Gafur'dur (mağfiret edendir) Rahîm'dir (rahmet esmasıyla tecelli edendir)

Zorlayana ceza yokturu nerden anladın. İkincisi bu ayette zorlanan cariyeler varsa da bu cariyeler Allah nazarında temizdir kendilerini kötü hissetmesinler denmektedir. Yani cariye kalkıp da kendisini öldürmesin.

Sitelerde Paylaş

Belge? Hani sen belge mi koydun ortaya? Sallama dostum. Oğlancılık, cariyelik, osmanlıda nettir. Osmanlı tarihi ansiklopedisi okuyun. İlber ortaylı demekle bir şey olmuyor. demogoji dolu, suçu savunan bir bakış. normaldir. :)

Osmanlı 3 kıtaya yüzyıllarca hükmetmiş bir koca cihan imparatorluğudur, bunların içerisinde oğlancılık gibi gayri ahlaki davranış yapan marjinallerde olabilir fakat genel anlamda dinine bağlı bir toplumdur. Sadece müslümanlar değil, osmanlıdaki hristiyan ve yahudiler arasında da sapıklık diğer avrupadiki devletlere göre çok çok azdır. Bunlar söylenmeye bir değeri olmayan kesimdir. Sonsuz buyüklükte bir bahçede iki üç tane çürük elma olması o bahçeyi kötülemez.

Sitelerde Paylaş

Fazla bekletmeyelim o zaman

Mal paylaşımı...

Fasil : GAZVELER BÖLÜMÜ

Konu : Gazveler - Beni Nadir

Ravi : İbnu Ömer

Hadis : Nadir ve kureyza yahudileri Resulullah Aleyhissalatu vesselam ile savaştılar. O da Beni`n-Nadir`i sürdü. kureyza`yı yerinde bıraktı. kureyza`ya ihsanda dahi bulundu. Sonradan onlar da Resulullahla savaştılar. Aleyhissalatu vesselam da erkeklerini öldürdü, kadınlarını, mallarını, çocuklarını müslümanlar arasında taksim etti. HadisNo : 4241

Bir de Firavun a kızıyor

İbrahim 6- Hani Mûsâ kavmine, "Allah'ın size olan nimetini anın. Hani O sizi, firavun ailesinden kurtarmıştı. Onlar sizi işkencenin en ağırına uğratıyorlar, oğullarınızı boğazlayıp kadınlarınızı sağ bırakıyorlardı. İşte bunda size Rabbinizden büyük bir imtihan vardır" demişti.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Noldu kendin kaynak sunmadan sallarken iyi. Kuranda yazanıda çarpıtıyorsun. Şimdi şöyle yola gel.Bir daha ortaya sallama konuşma.Kaynak ekleyeceğim.

Bu sizden

http://hadis.ihya.org/kutubusitte/konu/767.html

Fasil : NİKAH BÖLÜMÜ

Konu : Azl Ve Gayle Hakkında

Ravi : Ebu Said

Hadis : Resulullah (sav)`la birlikte Beni`l-Müstalik Gazvesi`ne çıktık. Arap esirlerinden çokça esir ele geçirdik. Kadınlara karşı arzu duyduk. Çünkü üzerimizde bekarlık şiddet kesbetmişti. Hep azil yapmak istiyorduk ve: "Aramızda Resulullah (sav) varken, ona sormadan azil yapmak olur mu?" dedik ve sorduk. "Hayır!" buyurdular. "Bunu yapmamanız gerekir. Kıyametc kadar geleceği takdir edilen her canlı mutlaka yaratılacaktır (siz tedbirinizle önüne geçemezsiniz)."

HadisNo : 5717

Buda bizden

http://sexyhuri.blogspot.com/2008/11/kureyza-katliam.html

Git iyi oku, oğlunu kardeşini boğduran padişahlar vede oğlancı padişahlar.Osmanlı tarihi ansiklopedisi. epey kalın ve 10 küsur cilttir. Bul ve oku. Sallama konumayalım lütfen...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fazla bekletmeyelim o zaman

Mal paylaşımı...

Fasil : GAZVELER BÖLÜMÜ

Konu : Gazveler - Beni Nadir

Ravi : İbnu Ömer

Hadis : Nadir ve kureyza yahudileri Resulullah Aleyhissalatu vesselam ile savaştılar. O da Beni`n-Nadir`i sürdü. kureyza`yı yerinde bıraktı. kureyza`ya ihsanda dahi bulundu. Sonradan onlar da Resulullahla savaştılar. Aleyhissalatu vesselam da erkeklerini öldürdü, kadınlarını, mallarını, çocuklarını müslümanlar arasında taksim etti. HadisNo : 4241

Bir de Firavun a kızıyor

İbrahim 6- Hani Mûsâ kavmine, "Allah'ın size olan nimetini anın. Hani O sizi, firavun ailesinden kurtarmıştı. Onlar sizi işkencenin en ağırına uğratıyorlar, oğullarınızı boğazlayıp kadınlarınızı sağ bırakıyorlardı. İşte bunda size Rabbinizden büyük bir imtihan vardır" demişti.

savaşta ölmüş erkeklerin kadınlarını tek başlarına bırakırsan ne olur, rusya federasyonunun iyi niyet elçileri gibi Antalya'da, İzmir'de dinsiz donsuz şekilde otellerde cirit atarlar;))))))))))))

Sitelerde Paylaş

savaşta ölmüş erkeklerin kadınlarını tek başlarına bırakırsan ne olur, rusya federasyonunun iyi niyet elçileri gibi Antalya'da, İzmir'de dinsiz donsuz şekilde otellerde cirit atarlar;))))))))))))

Sen insansan ben neyim, ben insansam sen nesin?

Burada yazılanları okuyup utanmıyorsan sana başka söz söylemem

Sitelerde Paylaş

Sen insansan ben neyim, ben insansam sen nesin?

Burada yazılanları okuyup utanmıyorsan sana başka söz söylemem

Antalyada bir biraya vücudunu satan yabancı uyruklu okumuş, mektep görmüş hanımlarımızın çoğu ateist değil midir?

Sitelerde Paylaş

Tamam doğru... Kadınlar evlenilmek için veya cariye yapılmak için müslümanlar arasında taksim edildi. Ama aynı kadının üzerinden 10 erkek geçmedi.

Tamam işte. Bu söylediğin bugün tam da "insanlık suçu" diye adlandırılan şey.

Umarım kimse kimsenin karısını, kızını, oğlunu bir daha taksim etmesin. Savaşmanın da bir onuru olduğunu anlasın.

Son sözümdür.

Sitelerde Paylaş

Tamam işte. Bu söylediğin bugün tam da "insanlık suçu" diye adlandırılan şey.

Umarım kimse kimsenin karısını, kızını, oğlunu bir daha taksim etmesin. Savaşmanın da bir onuru olduğunu anlasın.

Son sözümdür.

savaşmanın neresi onurdur, tam komedi cümleleri kullanıyorsun, savaşta tek kural geçerlidir, güçlü olan haklıdır, doğal seçilim ve darvin amcan bunu emrediyor.

Sitelerde Paylaş

Fuhuş ve tüm ahlaksızlıkların faturası ateizme kesilmeye çalışılıyor konuda :D Ahlak yoksunlarının ahlak dersi vermeye çalıştığını okuyoruz ibretle (!) Üstelik bu kişiler kadını sadece bacak arası olarak görüyor. Bu kişiler kadınların bir insan olduğunu unutuyorlar. Kadınlar insandır lan yabozlar. İnsanlar düşünür, kendi kararlarını kendileri verir, ne giymek isterlerse yine kendi kararlarıdır. Siz kimsiniz kadınların ne giyeceğine karışıyorsunuz. Üstelik islamdaki kadın istismarı, kadına şiddeti, cariyelik sistemi görmezden geliyor, çarptılıyor. Muhammedin düzmediği akrabası kalmamış uyanında balığa gidelim ey ahali... Adam kendine has ayet bile yazmış.

Sitelerde Paylaş

tavan arasından başka bir yeri hak etmeyen bir konu olmuş bence 7 sayfalık kuru bakır, elde var sapık müslo bu kadar.

Dostum bence bu başlık iğnelenmeli. Hatta siteye üyelik de okunması zorunlu başlık olmalı. Herkes okusun da kim neleri savunuyor, Allah neyi emrediyor, Allah ın o emirleri için insanlar hangi zulümleri yapmış görsün.

Bence iğnelik başlık bu

Sitelerde Paylaş

Dostum bence bu başlık iğnelenmeli. Hatta siteye üyelik de okunması zorunlu başlık olmalı. Herkes okusun da kim neleri savunuyor, Allah neyi emrediyor, Allah ın o emirleri için insanlar hangi zulümleri yapmış görsün.

Bence iğnelik başlık bu

tatlı su müslolarına aaaa bunları yapa biliyormuşuz falan diye gaza gelir katalancım kurcalamayalım bence :D

Sitelerde Paylaş

Nebula.

Siz müslümanmışsınız, ben sizi ateist sanmış ve bir ateistle konuşur gibi konuşmuştum. Frekanslarımız zaten en başından farklıymış, o yüzden kusura bakmayın lütfen.

Ben de "Ne tuhaf biri, deli midir nedir" demiştim... Valla.:)

Deli olduğumu düşündürdüm demek, o da güzel. :)

Frekansa bakarsak bu sitede hiç olmamam lazım sayın Admin. Çok da önemli değil ne olup olmadığımız. Nasıl konuşmak istiyorsanız öyle konuşun, kusura bakılacak bir şey de yazmadınız -en azından bana hitaben- ;)

Bu durumda din satan çarşaflı türbana kadına saygı duymadığımı, onları kadından/insandan saymadığımı belirtmemin sizi kızdırması ve "Saygı duyacaksınız. Anlaştık mı?" demeniz pek doğal oluyor. Deli filan değil, inanırmışsınız. Durum anlaşıldı.

Aslında sizin gibi düşünen ve kendine "liberal" diyen ateistimsiler de var.. Onlar her türlü dinci oluşum ve girişimi garip bir biçimde desteklerler. Onlara benzer bir ateist de olabilirdiniz ama değilmişsiniz. Yine de yobaz olduğunuzu düşünümüyorum nedense...

Size niye kızayım? Bunun için bir sebep yok. Bu topiği açanın saygısızlığına, densizliğine izin vermeyelim iyi güzel de bunu yaparken de, yerin dibine soktuğumuzdan (Lolipopcuyu kastediyorum)az biraz farkımız olsun.

Sitelerde Paylaş

tatlı su müslolarına aaaa bunları yapa biliyormuşuz falan diye gaza gelir katalancım kurcalamayalım bence :D

Gazı alan zaten almış, almayanlar belki vicdanları olduğunu hatırlar

Cidden iğnelik bir başlık olduğunu düşünüyorum. İnsanların beyinlerinin nasıl pelteleştirildiğini, bu pelteleşmiş beyinle en aşağılık eylemlerden birinin bile nasıl savunulmaya çalışıldığını göstermesi açısından faydalı.

İnsanlık suçunun nasıl savunulduğunu herkes görsün. Umarım kimsenin başına savundukları şey gelmez

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...