Jump to content

İslam'da neden örtünme vardır?

Recommended Posts

Sözde büyük baskılar ve zulümler altında hicret ediyorsun, dünyaya cennetin kapılarını açmaya insanlara doğruyu göstermeye gelmişin, ilahi bir görev yüklenmişsin ve sen HİCRET SIRASINDA kuzenlerini düşünüyorsun. Kadın köle olan cariyeleri hiç katmıyorum.

Bu mu namus ve ahlak? Bu mu tanrının sözü ve elçisi?

Neymiş SANA ZORLUK OLMASIN

Vallahi millet kuzenlerinden uzak duruyor hiç de zorluk olmuyor. Zorlanan var mı içiniz de?

Ahzap 50- Ey Peygamber! Mehirlerini verdiğin hanımlarını, Allah'ın sana ganimet olarak verdiği ve elinin altında bulunan cariyeleri, amcanın, halanın, dayının ve teyzenin seninle beraber göç eden kızlarını sana helâl kıldık. Bir de Peygamber kendisiyle evlenmek istediği takdirde, kendisini peygambere hibe eden mümin kadını, diğer müminlere değil, sırf sana mahsus olmak üzere (helâl kıldık). Kuşkusuz biz, hanımları ve ellerinin altında bulunan cariyeleri hakkında müminlere neyi farz kıldığımızı biliriz. (Bu hususta ne yapmaları lâzım geldiğini onlara açıkladık) ki, sana bir zorluk olmasın. Allah bağışlayandır, merhamet edendir.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Değil.

Cervantes, bu çok aptalca bir tartışma olur. Normal ya da değil.. Hangi giysi, ne? Sen belki de iş elbisesinden sözediyorsundur, kafanda imgelediğin şey odur ama benim imgem basit bir bluz ve şık bir mini etektir mesela.. Anlıyor musun?

O nedenle sonu olmayan, saçma bir tartışmaya girmeyelim. Benim için normal ya da değil, hiç farkı yok. Hiçbiri kadını din adı altında çarşafa türbana sokmaya gerekçe olamaz.

Sitelerde Paylaş

Kardeşlik,

Hepsine cevap istiyorum.

Sırasıyla cevaplayabilirsin. Biz de öğreniriz namusun ne olduğunu... İlk önce evlatlığın evliyken ona göz koymayı sonra da boşandıktan sonra evlenme konusundan başlayabiliriz. Daha sonra evlatlığı ölüme göndermeyi sormuyorum (Çünkü o konuda ayet yok, tarihi bilgi var)

Ahlak bu mudur? Bu ahlakı mı rehber edinmeliyiz?

Bu anlayışın sosyal yaşamda doğuracağı sapkınlıklar neler olabilir?

sizin en sevdiğiniz meseledir ama görünenle bilinen çok farklı.

göz koyma olayı yok,tamamen saçma arap geleneklerine bir başkaldırı ve düzeltmedir tüm yapılanlar. Kuran'ı haşa yazdı dediğiniz mübarekler köleliği neden kaldırma gereği duyarlar anlamak güç. tıpkı kölelik gibi evlatlık konusu da saçma bedevi geleneğinden ibrat ve Zeyd eşiyle hiç anlaşamıyormuş,hatta boşanmaları için Peygamberimize bile danışmışlar ama o onları ayırmamaya çalışmış her seferinde. en sonunda anlaşamayan her insan gibi ayrılmışlardır. araplarda boşanmış kadını kimse kendine eş yapmaz,zaten kadını insandan bile saymamışlar İslamdan önce.

keşke diyorum ama hep keşkelerle kalacak bu yürek katalan.

Sitelerde Paylaş

Resmi bir toplantıda veya bir panelde makyajlı, minili, süslü bir kadın mı daha çok ciddiye alınır yoksa ortalama giyinen biri mi?

yahu bunlar kadının meta yapıldığını bile görmüyorlar. bütün saçma reklamlarda kadınlar oynatılır, çağrı merkezlerinde kadınlar çalıştırılır, ürün tanıtımına mankenler çağırılır vs vs vs vs

budur bunların kadına verdiği değer. kalkmış bir e ahkam kesiyorlar adamı çileden çıkarıyorlar gerçekten.

Sitelerde Paylaş

Resmi bir toplantıda veya bir panelde makyajlı, minili, süslü bir kadın mı daha çok ciddiye alınır yoksa ortalama giyinen biri mi?

Resmi bir toplantıya katılacak kadın, orada nasıl giyineceğini iyi bilir. Toplantıyı kimlerle ve neden yaptığını iyi bildiği gibi..

Erkek için de böyledir bu. Kadını erkeği yok.

Sitelerde Paylaş
İyi ya işte.. Senin gibi müslüman magandalar onlar.. Onları adam edin kadını çarşafa dolayıp eve hapsedeceğinize.

O magandalar bir realitenin ürünü sadece.

Aç olduğu için ekmek çalan biri bunu zevk için mi yapıyordur yoksa karın doyurmak gibi doğal bir ihtiyacını karşılamak için mi?

Sitelerde Paylaş

sizin en sevdiğiniz meseledir ama görünenle bilinen çok farklı.

göz koyma olayı yok,tamamen saçma arap geleneklerine bir başkaldırı ve düzeltmedir tüm yapılanlar. Kuran'ı haşa yazdı dediğiniz mübarekler köleliği neden kaldırma gereği duyarlar anlamak güç. tıpkı kölelik gibi evlatlık konusu da saçma bedevi geleneğinden ibrat ve Zeyd eşiyle hiç anlaşamıyormuş,hatta boşanmaları için Peygamberimize bile danışmışlar ama o onları ayırmamaya çalışmış her seferinde. en sonunda anlaşamayan her insan gibi ayrılmışlardır. araplarda boşanmış kadını kimse kendine eş yapmaz,zaten kadını insandan bile saymamışlar İslamdan önce.

keşke diyorum ama hep keşkelerle kalacak bu yürek katalan.

Masal anlatıyorsun dostum. Allah daha boşanmadan göz koyduğunu söylüyor (kırmızılı kısım), bak bu kısım boşanmadan önce oluyor.

Evlatlığı evlat gibi benimsemenin nesi kötü? Esas soysuzluk evlatlıkın eşiyle evlenmektir. Doğu da değil evlatlık kirveler arasında bile nihak düşmez, sebebini biliyor musun? Aile ortamı kurulsun diye. Bir de bu kimsesiz, sahipsiz masalını bırakın artık. Çoluk çocuğa masal anlatmayın. Sahipsiz kadını tek kollamanın yolu koynuna mı almaktır. Hem merak etme peygamber bile aşık olduysa onu alacak çok kişi olurdu. Ayşe de mi sahipsizdi? Hatice ölene kadar sahipsiz, yoksul kadın mı yoktu ki hep eşlerini Hatice öldükten sonra almış?

Sorular bitmez. Lütfen çocukları kandırır gibi yazma. Tuhaf kaçıyor burada

Ahzap 37- (Resûlüm!) Hani Allah'ın nimet verdiği, senin de kendisine iyilik ettiğin kimseye: Eşini yanında tut, Allah'tan kork! diyordun. Allah'ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyordun. Oysa asıl korkmana lâyık olan Allah'tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (o kadınlarla evlenmek isterlerse) müminlere bir güçlük olmasın. Allah'ın emri yerine getirilmiştir.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konuda bildiğin ağır sapık doluymuş da bizim haberimiz yokmuş :D

Bakın ey cemaati müslim. Siz var ya siz başkalarının ne giyeceğine karışmazsınız o kadar. Kadın sizin göre sadece sevişmeye ve üremeye, size hizmetçilik etmeye yarayan bir canlı olabilir ancak bu gerçekte böyle değildir. Herkes istediği gibi giyinir karışamazsınız... siz değil allahınız karışamaz nokta

Sitelerde Paylaş

Müslüman arkadaslara: Ben ateist degilim arayis icindeyim. Aramalarimda anladimki kafami kurcalayan müslümanlik üzerine sorularin yanitlarini bir ATEISTforumda bulabilirim cünkü bu kritik sorulari müslüman bir forumda sormak imkansiz. Bu müslümanligin bir ayibi ve kaderin bir cilvesi. Ateistler sizin Kuranda yazan peygamber ahlakini, hosgörüyü uyguluyorlar ve size burda yazma firsati veriyorlar. Yine 1:0 öndeler ;-)

Ben müslümanliga acigim ve beni müslüman yapabilirseniz buyrun!

Konu üzerine elestirilerim oldu

önce selamlar,

Bu sitede birseyler ögrenebilirim diye düsünerek yeni üye oldum:)

Kadin türbanli(veya müslüman) olmayinca hemen dinsiz donsuz, acik sacik, mini etekli, hafif bir kadin oluyor. Böyle bir imaji müslüman!? erkekler kendileri yaratiyor sonrada imaj böyle demekle kurtarmaya calisiyorlar. Ben Avrupada yasiyorum ve burda gördügüm insanlarin %90i NORMAL giyiniyorlar ve cogunun erkeklerden korunmalarida gerekmiyor. Tolonbey arkadas "Bu kadının yapısında olan birşeydir, kadın korunmaya muhtaç yaratılmıştır. Ne kadar iyi eğitimli olursa olsun bu böyledir." diye yazmis. Buna katilmiyorum. Bir kadinin korunup korunmamasi bulundugu toplumdaki erkeklere bagli. Basit bir örnek: Avrupada bir kadinin saat 22:00-23:00 de otobüsle veya metroyla işten eve gelmesi normal bir sey. Hatta işten gelmeside önemli degil arkadasindan veya birhaneden de olabilir. bu hic bir seyi degistirmez. Müslüman bir ülkede bunu düsünemiyorum. Bir toplum ne kadar müslümanlasirsa! kadinlarin eve gitme saatide o kadar öne aliniyor hatta bu evden erkeksiz cikmamaya kadar variyor.

Zaten Misirlilarin astigi afis kendi caresizliklerini gösteriyor. Resimdeki lolipop kadini temsil ediyorsa sineklerde kadini pisleten ama ayrica onu korumakla yükümlü erkekler oluyor herhalde.

Ayrica Muhammedin cinsel hayatinin ne kadar hareketli oldugu bilindigi halde "Avrupalilar 50-60 partner degistirirmis gibi sacma bir cümle kurulmus. Bu bile komik ama önemli olan yukardada yazdigim gibi müslüman olmayan insanlar hakkinda belli imajlar yaratiliyor sonrada bunlar gercekmis gibi bunlardan kurtulmak icin islama davet ediliyor.

buda cevabi (banada degil)

İnsanı dinlendiren, eğlendiren de müzik fakat sesi fazla açtığın zaman da başının ağrıtan da yine müzik.

Anladın mı?

Hepsi bumu????

Sevgili Ateistler

%51 ateist %49 müslüman olunmayacigina göre ben HICBIRSEYIM. Tarafsizim! Eşim ateist, hemde ateistlerin krali. Aileside ateist oldugunda din veya tanri kavrami onun icin hic bir sey ifade etmiyor. Bu yüzden ben hersey sorgulayan ve mantiksal, objektiv düsünen yapim yüzünden dini ararken dinsizligi bulmak üzereyim. Burda yalniz kitaptan bahsediyorum müslümanim diyen gecinen kisilerin/devletlerin yaptiklari ayri bir konu.

Bana bu sitede sorular sorma firsat vererek arayisima yardimci olacaginizi temmeni ederim.

Sitelerde Paylaş

Fark ilgi çeker ama farkın farktan geri tarafı yoksa ilgiyi bütün farklar eşit derecede çeker. Ama bütün mesele de bu, neden oruç tutarsın. Ve neden, insana bir insan konuşuyor diye konuştuğunun içeriğine bakmazsın? İnsan, bir şeyin açlığını çekiyorsan eğer, ya bu açlığı başka bir açlıkla kapatır ya da açlığını gidermek için bulduğu kadına sevgi ile seks ile bağlanır. Kendi hayat arkadaşına bağlanmada bir sorunu varsa bu insanın, değerlerini, inançlarını, düşüncelerini, gereksinimlerini, yolunu, mekanını her şeyini gözden geçirmesi gerekir.

Akıtan musluğa geçici pansuman yapılırsa, yasak; kalıcı çözüm bulunursa kendi haline bırakmak gerekir.

Sitelerde Paylaş

Müslüman arkadaslara: Ben ateist degilim arayis icindeyim. Aramalarimda anladimki kafami kurcalayan müslümanlik üzerine sorularin yanitlarini bir ATEISTforumda bulabilirim cünkü bu kritik sorulari müslüman bir forumda sormak imkansiz. Bu müslümanligin bir ayibi ve kaderin bir cilvesi. Ateistler sizin Kuranda yazan peygamber ahlakini, hosgörüyü uyguluyorlar ve size burda yazma firsati veriyorlar. Yine 1:0 öndeler ;-)

Ben müslümanliga acigim ve beni müslüman yapabilirseniz buyrun!

Konu üzerine elestirilerim oldu

buda cevabi (banada degil)

Hepsi bumu????

Sevgili Ateistler

%51 ateist %49 müslüman olunmayacigina göre ben HICBIRSEYIM. Tarafsizim! Eşim ateist, hemde ateistlerin krali. Aileside ateist oldugunda din veya tanri kavrami onun icin hic bir sey ifade etmiyor. Bu yüzden ben hersey sorgulayan ve mantiksal, objektiv düsünen yapim yüzünden dini ararken dinsizligi bulmak üzereyim. Burda yalniz kitaptan bahsediyorum müslümanim diyen gecinen kisilerin/devletlerin yaptiklari ayri bir konu.

Bana bu sitede sorular sorma firsat vererek arayisima yardimci olacaginizi temmeni ederim.

Dostum çok basit ve yardımcı olacak bir konu vereyim. Kuranda bir kez bile akıletmenin beyin ile gerçekleştiğinden bahsetmez. Hatta beyin yoktur, kafa yoktur kuranda. Yerine bu işi kalbin yaptığı sanılır.Şu linkteki konuyu üşenmeden inceleyin, eminim çok faydalı olacaktır.

http://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=19611

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Masal anlatıyorsun dostum. Allah daha boşanmadan göz koyduğunu söylüyor (kırmızılı kısım), bak bu kısım boşanmadan önce oluyor.

Evlatlığı evlat gibi benimsemenin nesi kötü? Esas soysuzluk evlatlıkın eşiyle evlenmektir. Doğu da değil evlatlık kirveler arasında bile nihak düşmez, sebebini biliyor musun? Aile ortamı kurulsun diye. Bir de bu kimsesiz, sahipsiz masalını bırakın artık. Çoluk çocuğa masal anlatmayın. Sahipsiz kadını tek kollamanın yolu koynuna mı almaktır. Hem merak etme peygamber bile aşık olduysa onu alacak çok kişi olurdu. Ayşe de mi sahipsizdi? Hatice ölene kadar sahipsiz, yoksul kadın mı yoktu ki hep eşlerini Hatice öldükten sonra almış?

Sorular bitmez. Lütfen çocukları kandırır gibi yazma. Tuhaf kaçıyor burada

Ahzap 37- (Resûlüm!) Hani Allah'ın nimet verdiği, senin de kendisine iyilik ettiğin kimseye: Eşini yanında tut, Allah'tan kork! diyordun. Allah'ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyordun. Oysa asıl korkmana lâyık olan Allah'tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (o kadınlarla evlenmek isterlerse) müminlere bir güçlük olmasın. Allah'ın emri yerine getirilmiştir.

Hayırdır dostum, hala vicdan ve ahlak mı arıyorlar kuranda? :) Olmayanı bulmak zordur be dostum. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

Onlar aramıyor biz arattırıyoruz :D

Haklısın, o kadar çok olmayan şeyin var olduğunu sanıp yanılıyorlarki, sağ ellerinin altında bulunanlar gibi sanıp uzandıklarında hiç birini bulamıyorlar.Olmayan bulunmaz. Arasanda bulunmaz. Sanki işkence gibi. Çok vicdansızca bu olmayanı arattırma olayı. Bak vicdanım rahatsız oldu. :)Ben değil, vicdanım, çünkü vicdanıda beyinden ayrı bulmaya çalışanlara da rastladım. Bu yüzden vicdanımı tatile göndercem. haketti. :D

Sitelerde Paylaş

Bu resim olayı kısa ve net olarak anlatmaya yeterlidir.

arap-ortunmeye-tesvik-eden-reklam-1.jpg

Evet!

Bu resim olayı kısa ve net olarak anlatıyor.

Bu resme göre müslüman erkekler her kadına saldırabilir.

Bu resme göre müslüman erkekler kadınları taciz edebilir.

Bu resme göre müslüman erkekler kadınlara tecavüz edebilir.

...

Burada "müslüman erkekler" derken parabol gibileri kastediyorum.

Çünkü islam inancına göre müslüman erkekler içgüdüleriyle ve bacak arasındaki bulunan organlarının yönlendirmesine göre hareket ederler (Ne de olsa peygamberleri örnek(!) yaşamı ile yol göstermişti).

İçgüdüleri ile hareket eden müslüman erkekler şeriat mahkemelerince yaptıkları pisliklerden sorumlu tutulmazlar.

Müslüman erkeklerin bacak arasındaki organlarının keyfine kadınlara tecavüz etmeleri şeriat mahkemelerince normal karşılanır.

Şeriat mahkemelerince her zaman kadın suçludur. Açık olması, kapalı olması farketmez. Kadın olması suçlu olması için yeterlidir.

Ne de olsa fikir babaları olan Gazzali kadınların neden ikinci/üçüncü sınıf insan olduğunu 18 madde ile sıralamaktadır (4:34'üncü ayete atfen).

Bu resim ve benzerleri, müslüman erkeklere yetki veriyor, kadınlara tecevüz etme yerkisi veriyor, kadınlara tacize ve tecavüze teşvik ediyor.

Benzer durum bir kaç yıl önce Avusturalyada yaşandı. Sanırım Sidney'deydi...

Müslüman gençler toplu tecavüz girişimlerinde bulunuyordu sık sık. Yakalanıp içeri tıkıldılar teker teker. 50-60 yııl hapis cezası alanlar oldu.

Bu haberlerin yoğun ve güncel olduğu günlerde bir şehrin ileri gelen bir bir İslam yetkilisi (isminin önünde "şeyh" vardı) tecevüzcüleri savunan ve olayın suçlusu olarak kadınları gösteren bir vaiz vermişti.

Bu pisliğe göre "Bir eti açıkta, sokakta, parkta üstünü örtmeden bırakırsan ve kediler gelip bu eti yerse... Bu olayın suçlusu kimdir? Kediler mi yoksa üstü açık olan et m?

Beyinsizliğini ispat eden bu iğrenç sorusunun cevabını yine kendisi veriyor: "Problem çıplak ettir!"

Beyin yerine bacak arasındaki organı kullanan tipik bir müslüman erkeğinden ancak böyle iğrenç ve böyle insanlık dışı bir cevap beklenir.

Sitelerde Paylaş

yedir de görelim. kendine taptığını göremeyecek kadar boş bir insansın.

orda şeker aynı şeker. üşüşen ERKEKLER . bunu anlamayacak kadar kıt beyinlisin.

Ağzını toparla pislik adam.

Ben bir erkek olarak şimdiye dek arkadaşlarımı toplayarak herhangi kadına (şekere) üşüşmüş değilim.

ERKEKLER değil parabol gibi müslüman ERKEKLER yazacaksın oraya.

Ancak o zaman doğru söylemiş olursun.

Çünkü senin gibi müslüman erkeklerin sapıklığına hadisler yetki verdiği gibi, kitabınız da yetki verir.

Sitelerde Paylaş

Dünya'da en az tecavüz , kadına şiddet vakası modern yaşamdan uzak yerli kabilelerinde tespit edilmiştir.Yani yarı çıplak kadınların gezdiği bir toplum.En çok nerde tespit edildiğini söylememe gerek yok heralde bütün yaşayış tarzını cinsel organına göre şekillendiren ülkelerde.

tarihinde Mmn34 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...