Jump to content

İslam'da neden örtünme vardır?

Recommended Posts

Forumdaki musluman arkadaslar bize ateist olmamizin sebeplerini her gun hatirlatiyorlar. Cag disi kohnemis bir zihniyetin pencelerinden kendimizi kurtarisimizin tadina her gun variyoruz boylece. Islamin igrencliklerini gozlerimiz onune serip bizi ne kadar hakli oldugumuz konusunda gun be gun, an be an tasdikliyorlar. Bu igrenclikleri okumaktan haz almiyorum, igreniyorum, ama sonunda bana verdigi bir duygu var, gurur. Bunca insanin beceremedigini becerebilmis olmanin hakli gururudur buda. Bizlerde reformist veya dininden bihaber arkadaslar gibi, islamiyetin tarihi boyunca meydana biraktigi pislik obeklerine basmadan hoplaya ziplaya aralardan gecebilmek icin caba harciyor olabilirdik. Veya diger bazi arkadaslar gibi bu pislige ozene bezene kendimizi sokup sokup cikariyor da olabilirdik. Ama kendimizi butun bu beyhude cabadan ozgur biraktik. Bunun degeri olculemez. Ateist arkadaslarin hepsini bu basarilarindan dolayi tebrik etmek geldi icimden, tebrikler arkadaslar. Kendinizi neyin icerisinden cekip cikaridiginiz yukarida ornekleri ile beraber cok guzel bir sekilde kendi kendisini ifsa etmistir. Yapabildiklerinizin kiymetini bilin...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ateist arkadaslarin hepsini bu basarilarindan dolayi tebrik etmek geldi icimden, tebrikler arkadaslar. Kendinizi neyin icerisinden cekip cikaridiginiz yukarida ornekleri ile beraber cok guzel bir sekilde kendi kendisini ifsa etmistir. Yapabildiklerinizin kiymetini bilin...

Tebriklerinizi öldükten sonraya sakla. Gerçi orda sürekli birbirinizi suçlayacak beni sen kandırdın ben ne güzel namazımdaydım yarabbi bunun cezasını arttır diye birbirinizi tebrik edeceksiniz.

Sitelerde Paylaş

Tebriklerinizi öldükten sonraya sakla. Gerçi orda sürekli birbirinizi suçlayacak beni sen kandırdın ben ne güzel namazımdaydım yarabbi bunun cezasını arttır diye birbirinizi tebrik edeceksiniz.

cübbeli hadi iyisin kaptın hurileri. bize yine zebanilerle dolu cehennem kaldı :D

Gerçi bir de şöyle bir durum var;

karikatur-penguen-9.jpg

Sitelerde Paylaş

Durun ibretlik bir adet daha paylaşım sunayım.Merakeden dostumun bir iletisinden alıntıdır.

Savaşta esir almak yasaklanabilir mi? O zamanın şartlarında adamı hapiste tutup yıllarca beslemek mümkün müdür? Ölmüş adamın geride kalan karısını, kızını sokakta bırakmak ne kadar doğrudur? Daha düne kadar bunlar sorun değil miydi? Şu an bir insan 50 yıl hapislerde çürütülüyor. Bu ne kadar doğrudur? Bu adamın masrafları suçsuz halka ödetiliyor. Savaş esirlerini onlarca yıl hapiste tutmak o zaman için olanaklı mıdır? Bir insanı hapiste çürütmek mi yoksa esir olarak evde hizmetine mi almak daha iyidir? Ömür boyu hapse mahkumlara bu teklif yapılsa hangisini kabul ederler? Hapiste çürümeyi mi yoksa köle olarak yaşamayı mı?

.....

Tam ibretlik.Yazın bir kenara. Iraklılar , bosnalılar, filistinliler kaybettikleri için köle olmayı hak etmişlerdir. Çünkü ırzlarına geçilenler savaş esiridir.Kadın ve çocuklar mahkum kabul ediliyor, ordanda köleliğe terfi.savunmaya bak :D .Mantığınıza kurban.

Sorun çözülmüştür. Ortada mezalim falan yoktur. İslama gayet uygundur yapılanlar her üç olaydada.

Saygılar...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Durun ibretlik bir adet daha paylaşım sunayım.Merakeden dostumun bir iletisinden alıntıdır.

Savaşta esir almak yasaklanabilir mi? O zamanın şartlarında adamı hapiste tutup yıllarca beslemek mümkün müdür? Ölmüş adamın geride kalan karısını, kızını sokakta bırakmak ne kadar doğrudur? Daha düne kadar bunlar sorun değil miydi? Şu an bir insan 50 yıl hapislerde çürütülüyor. Bu ne kadar doğrudur? Bu adamın masrafları suçsuz halka ödetiliyor. Savaş esirlerini onlarca yıl hapiste tutmak o zaman için olanaklı mıdır? Bir insanı hapiste çürütmek mi yoksa esir olarak evde hizmetine mi almak daha iyidir? Ömür boyu hapse mahkumlara bu teklif yapılsa hangisini kabul ederler? Hapiste çürümeyi mi yoksa köle olarak yaşamayı mı?

.....

Tam ibretlik.Yazın bir kenara. Iraklılar , bosnalılar, filistinliler kaybettikleri için köle olmayı hak etmişlerdir. Çünkü ırzlarına geçilenler savaş esiridir.Kadın ve çocuklar mahkum kabul ediliyor, ordanda köleliğe terfi.savunmaya bak :D .Mantığınıza kurban.

Sorun çözülmüştür. Ortada mezalim falan yoktur. İslama gayet uygundur yapılanlar her üç olaydada.

Saygılar...

İğrenç bir mantık bu yaaa...

Savaş denen saçmalığın en büyük kategorisi olan din savaşlarını, kendi inandığım şeyi zorbalıkla sana dayatmaya çalışıyorum gerçeğini kabul etmişler; birde üstüne bina ettikleri sakat mantıklara bakarmısınız.

Köleliğe terfi ediyormuşmuş.

Sitelerde Paylaş

önce selamlar,

Bu sitede birseyler ögrenebilirim diye düsünerek yeni üye oldum:)

Kadin türbanli(veya müslüman) olmayinca hemen dinsiz donsuz, acik sacik, mini etekli, hafif bir kadin oluyor. Böyle bir imaji müslüman!? erkekler kendileri yaratiyor sonrada imaj böyle demekle kurtarmaya calisiyorlar. Ben Avrupada yasiyorum ve burda gördügüm insanlarin %90i NORMAL giyiniyorlar ve cogunun erkeklerden korunmalarida gerekmiyor. Tolonbey arkadas "Bu kadının yapısında olan birşeydir, kadın korunmaya muhtaç yaratılmıştır. Ne kadar iyi eğitimli olursa olsun bu böyledir." diye yazmis. Buna katilmiyorum. Bir kadinin korunup korunmamasi bulundugu toplumdaki erkeklere bagli. Basit bir örnek: Avrupada bir kadinin saat 22:00-23:00 de otobüsle veya metroyla işten eve gelmesi normal bir sey. Hatta işten gelmeside önemli degil arkadasindan veya birhaneden de olabilir. bu hic bir seyi degistirmez. Müslüman bir ülkede bunu düsünemiyorum. Bir toplum ne kadar müslümanlasirsa! kadinlarin eve gitme saatide o kadar öne aliniyor hatta bu evden erkeksiz cikmamaya kadar variyor.

Zaten Misirlilarin astigi afis kendi caresizliklerini gösteriyor. Resimdeki lolipop kadini temsil ediyorsa sineklerde kadini pisleten ama ayrica onu korumakla yükümlü erkekler oluyor herhalde.

Ayrica Muhammedin cinsel hayatinin ne kadar hareketli oldugu bilindigi halde "Avrupalilar 50-60 partner degistirirmis gibi sacma bir cümle kurulmus. Bu bile komik ama önemli olan yukardada yazdigim gibi müslüman olmayan insanlar hakkinda belli imajlar yaratiliyor sonrada bunlar gercekmis gibi bunlardan kurtulmak icin islama davet ediliyor.

Sitelerde Paylaş

Zaten Misirlilarin astigi afis kendi caresizliklerini gösteriyor. Resimdeki lolipop kadini temsil ediyorsa sineklerde kadini pisleten ama ayrica onu korumakla yükümlü erkekler oluyor herhalde.

Ayrica Muhammedin cinsel hayatinin ne kadar hareketli oldugu bilindigi halde "Avrupalilar 50-60 partner degistirirmis gibi sacma bir cümle kurulmus. Bu bile komik ama önemli olan yukardada yazdigim gibi müslüman olmayan insanlar hakkinda belli imajlar yaratiliyor sonrada bunlar gercekmis gibi bunlardan kurtulmak icin islama davet ediliyor.

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. Hem sinek gibi kadının üstüne zıplayıp kirleten erkek, hem de onun namusunu kendinden koruyan..

Bu nasıl bir çelişki? Erkeklerin hepsinin açık kadından etkilendiğini, kadını rahatsız ettiğini, tacizde bulunabileceğini söylüyor bunlar. Her erkek potansiyel.

E bu erkekler birilerinin kocası, babası, kardeşi aynı zamanda, değil mi? Önüne gelen kadından etkilenen ve rahatsız etme potansiyelini pekala taşıyan bir erkeğe nasıl "kocam" diyor bunların karıları? Anaları kardeşleri de dahil, bunlara kendi namusunu nasıl emanet edebiliyor?

Her tarafları çelişki. Bütün ömürleri kendilerini aşağılamakla geçiyor, haberleri yok.

Hoşgeldiniz poiuz...

Sitelerde Paylaş
Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz. Hem sinek gibi kadının üstüne zıplayıp kirleten erkek, hem de onun namusunu kendinden koruyan..

İnsanı dinlendiren, eğlendiren de müzik fakat sesi fazla açtığın zaman da başının ağrıtan da yine müzik.

Anladın mı?

Sitelerde Paylaş

İnsanı dinlendiren, eğlendiren de müzik fakat sesi fazla açtığın zaman da başının ağrıtan da yine müzik.

Anladın mı?

Bugün bizim forum müslümanlarının hepsi birden bir tuhaf. Hepiniz mi aynı şeyi içtiniz, ne yaptınız anlamadım ki.

Hep böyle tuhaf, alakasız örneklerle uç safsatalara imza attınız.Yazımın tümünü okumaya ve anlamaya çalış istersen.

Sitelerde Paylaş

Bugün bizim forum müslümanlarının hepsi birden bir tuhaf. Hepiniz mi aynı şeyi içtiniz, ne yaptınız anlamadım ki.

Hep böyle tuhaf, alakasız örneklerle uç safsatalara imza attınız.Yazımın tümünü okumaya ve anlamaya çalış istersen.

Ifeelgood,

Çok yanlış yapıyorsun. Bu tür arkadaşlara senin yaklaşımınla anlatılacak hiçbir şey yok. Hatta zevk bile duyarlar. Bu arkadaşlara gerçeği anlatmanın yolu Kuran daki namus anlayışını ortaya koymaktır.

Senin yaklaşımın onların arzu ettiği yaklaşım. Milletin bacak arasına göz mü dikmişler, namus bekçiliği mi yapıyorlar, işte o zaman bu başlıkta Kuran dan tartıştığımız ayetleri koyacaksın önlerine. Ki ikiyüzlülüklerini görsünler.

Sitelerde Paylaş

Kesinlikle haklısın!

Bu resim değil tabii ama bu resmi buraya taşıyan ve yukarıdaki benzetmeyi yapan İslam erkeğinin ne kadar sapık olduğunu anlatıyor.

Sen sapık mısın parabol? Lolipop ve üstüne konan sinekler sana sahiden yukarıdaki şeyi mi anlatıyor?

Canına okuyacağım parabol. Buradayım, seni izlemeye devam ediyorum.

Bu yaptığın öyle büyük bir iş ki, bakalım altından nasıl kalkacaksın. Sinek seni.. Ezeceğim başını, görürsün sen.

Bak bakalım kadın ne imiş, nasıl olurmuş, azıcık anla. Geldiğin ve bu resmi ekleyerek sapık savını savunmaya giriştiğin yer İslam forumu değil, buradaki kadınlar sizin o ezik "mal-meta" dindar hatunlarınız gibi değil.

Sen kadına bu muameleyi yapmaya cüret edyorsan burada, çok daha beterini görmeye de hazırsın demektir.

Hadi bakalım..

hayırdır ne bu şiddet bu celal ifg. en büyük tepkiyi senden bekliyordum ama bu kadar köpüreceğini tahmin etmezdim.

biz kadına olması gerektiği gibi yani değerine göre davranıyoruz. kaşıkçı elması neden üst düzey koruma altındadır hiç düşündünmü? yoğun güvenlikli kasalarda saklanır tüm değerli taşlar. acaba neden?

bizim için kadınlar elmastan zümrütten daha değerlidirler. sen de öylesin. biz ayrımcılık yapmayız senin gibi. sen kapalıları insandan bile saymazken bizim için hepiniz değerlisiniz. bunu anlamanı beklemiyorum. inkarcılığın gözünü kör etmiş durumda. kendini üstün görmeye devam et. ölüme çare bulduğunda tekrar görüşelim.

Sitelerde Paylaş

Ifeelgood,

Çok yanlış yapıyorsun. Bu tür arkadaşlara senin yaklaşımınla anlatılacak hiçbir şey yok. Hatta zevk bile duyarlar. Bu arkadaşlara gerçeği anlatmanın yolu Kuran daki namus anlayışını ortaya koymaktır.

Senin yaklaşımın onların arzu ettiği yaklaşım. Milletin bacak arasına göz mü dikmişler, namus bekçiliği mi yapıyorlar, işte o zaman bu başlıkta Kuran dan tartıştığımız ayetleri koyacaksın önlerine. Ki ikiyüzlülüklerini görsünler.

kardeşlik oldu mu şimdi. bizim için kadınlar değerlidir ve hep de öyle olacaktır. siz içinizde ya a kafanızda dolaşan tilkilere uyarak birsürü cevap yazmışsınız. inan bu başlığı açarken saydırdığınız hiçbirşeyi düşünmedim düşünmem de. keşke anlatabilsek.

Sitelerde Paylaş

hayırdır ne bu şiddet bu celal ifg. en büyük tepkiyi senden bekliyordum ama bu kadar köpüreceğini tahmin etmezdim.

biz kadına olması gerektiği gibi yani değerine göre davranıyoruz. kaşıkçı elması neden üst düzey koruma altındadır hiç düşündünmü? yoğun güvenlikli kasalarda saklanır tüm değerli taşlar. acaba neden?

bizim için kadınlar elmastan zümrütten daha değerlidirler. sen de öylesin. biz ayrımcılık yapmayız senin gibi. sen kapalıları insandan bile saymazken bizim için hepiniz değerlisiniz. bunu anlamanı beklemiyorum. inkarcılığın gözünü kör etmiş durumda. kendini üstün görmeye devam et. ölüme çare bulduğunda tekrar görüşelim.

Bizim icinde muslumanlar cok degerli. Kasikci elmasi halt etmis yaninizda. En kisa zamanda, hepinizi cuvala doldurup gardolaba kaldiracaz ki zarar zeval gelmesin.

Sitelerde Paylaş

kardeşlik oldu mu şimdi. bizim için kadınlar değerlidir ve hep de öyle olacaktır. siz içinizde ya a kafanızda dolaşan tilkilere uyarak birsürü cevap yazmışsınız. inan bu başlığı açarken saydırdığınız hiçbirşeyi düşünmedim düşünmem de. keşke anlatabilsek.

Dostum,

Düşünmediğin için açıyorsun zaten. Bu başlıkta İslamın namus anlayışı ortaya kondu. Bence onlara cevap ver önce. Ifeelgood un konuyu çektiği alan sizin sevdiğiniz alan. Bak bu başlıkta ortaya koyulan islamdaki namus anlayışına cevap ver önce

Okuyacan ama cevap vermeyecen

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...