Jump to content

İslam'da neden örtünme vardır?

Recommended Posts

Ifeelgood,

Çok yanlış yapıyorsun. Bu tür arkadaşlara senin yaklaşımınla anlatılacak hiçbir şey yok. Hatta zevk bile duyarlar. Bu arkadaşlara gerçeği anlatmanın yolu Kuran daki namus anlayışını ortaya koymaktır.

Senin yaklaşımın onların arzu ettiği yaklaşım. Milletin bacak arasına göz mü dikmişler, namus bekçiliği mi yapıyorlar, işte o zaman bu başlıkta Kuran dan tartıştığımız ayetleri koyacaksın önlerine. Ki ikiyüzlülüklerini görsünler.

Ben de senin tam aksini düşünüyorum Sevgili Katalan. Kur'an'a dalıp gerçekten kopuyoruz, onların dümen duyunda dolanıp duruyoruz. Kur'an sadece bizi değil, onları da hiç ilgilendirmiyor. Bunu görmemiz lazım. Onlar işlerine geldiği gibi yorumluyor o saçma kitabı. Fakat realite değişmiyor.

Ben bazen özellikle onların dilini kullanıyorum. Seviyelerine inmeyeyim, onlarla bir olmayayım gibi kaygılarım olmuyor. Onların anladığı dil, özellikle kadının örtünmesi meselesinde benim için kaçınılmaz dil oluyor.

Onları gerçeklerle, çelişkileriyle, iki yüzlülükleriyle vurmaktan başka yok yol. Kur'an onlar için kurtuluş yolu çünkü seni içine çekip esas konudan uzaklaşabiliyorlar. Oysa bu insanlar kapı gibi gerçek ve bizlerle aynı yerde yerde yaşıyor, kendi sapkın gerçeklerini dayatıyorlar.

Bu insanları kendi yaşamlarıyla, kendi gerçekleriyle yüzleştirmek gerek. Ben ne olduklarını, nasıl yaşadıklarını yüzlerine vurmaktan hiç çekinmiyor, onların dilini dilini kullanmaktan asla imtina etmiyorum. Kur'an beni hiç ilgilendirmiyor bu noktada. Kur'an onların sapkın düşünceleri için basit bir mazeret sadece. O mazerete gereksinim duymalarının nedenli önemli. Ben daha çok onlarla ilgileniyorum.

Gelsin ve karısını neden kapattığını anlatsın örneğin. Karısı açık dolaşırsa etraftaki bütün erkekler o lolipoptaki sinekler gibi karısının üstüne mi konuyormuş, söylesin. Karısı neymiş, nasıl bir kadınmış da bütün erkekler peşine düşüp üstüne atlıyormuş mesela.. Biz açık saçık, normal kadınlarız ve hiç böyle şeyler yaşamıyoruz, kimseler yanımıza yanaşıp da bir şey yapamıyor mesela.. Sıkar biraz.. mesela..

Gelsin bizi aydınlatsın, ikna etsin, biz de örtünelim... Ama gerçeklerden bahsetsin. Madem öyle, işte böyle diyorum ben de...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 202
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dostum,

Düşünmediğin için açıyorsun zaten. Bu başlıkta İslamın namus anlayışı ortaya kondu. Bence onlara cevap ver önce. Ifeelgood un konuyu çektiği alan sizin sevdiğiniz alan. Bak bu başlıkta ortaya koyulan islamdaki namus anlayışına cevap ver önce

Okuyacan ama cevap vermeyecen

tam olarak neye cevap bekliyorsun? birçok iletin var.

Sitelerde Paylaş

hayırdır ne bu şiddet bu celal ifg. en büyük tepkiyi senden bekliyordum ama bu kadar köpüreceğini tahmin etmezdim.

biz kadına olması gerektiği gibi yani değerine göre davranıyoruz. kaşıkçı elması neden üst düzey koruma altındadır hiç düşündünmü? yoğun güvenlikli kasalarda saklanır tüm değerli taşlar. acaba neden?

bizim için kadınlar elmastan zümrütten daha değerlidirler. sen de öylesin. biz ayrımcılık yapmayız senin gibi. sen kapalıları insandan bile saymazken bizim için hepiniz değerlisiniz. bunu anlamanı beklemiyorum. inkarcılığın gözünü kör etmiş durumda. kendini üstün görmeye devam et. ölüme çare bulduğunda tekrar görüşelim.

Git bu masalları kimse pislemesin diye sakladığın şekerlerine anlat.

Kadın sizin için çok değerli diye hayattan izole, sapkınca sarıp sarmalayıp hapsediyorsunuz eve zaten.. Kadın sizin için sadece seks için var olan bir "mal".

Masal anlatma. Astığın resim senin ne demek istediğini, kadına da hayata da nasıl baktığını pek güzel anlatıyor.

Açık kadının üstüne erkekler mi atlıyor? Senin karın ya da annen ya da kızkardeşin açık olsa o lolipop gibi mi olacak?

Sitelerde Paylaş

Git bu masalları kimse pislemesin diye sakladığın şekerlerine anlat.

Kadın sizin için çok değerli diye hayattan izole, sapkınca sarıp sarmalayıp hapsediyorsunuz eve zaten.. Kadın sizin için sadece seks için var olan bir "mal".

Masal anlatma. Astığın resim senin ne demek istediğini, kadına da hayata da nasıl baktığını pek güzel anlatıyor.

Açık kadının üstüne erkekler mi atlıyor? Senin karın ya da annen ya da kızkardeşin açık olsa o lolipop gibi mi olacak?

sana birçok örnek verirdim ama seviyene inemem ifg. bizim lafımız gideceği yeri iyi bilir.

Sitelerde Paylaş

Ifeelgood,

Yanılıyorsun ama karar ve yöntem senin. Dün Yahya nın yaptığı bir espri vardı beni çok güldürdü. O yazıları okursan senin yaklaşımının çok masum kaldığını göreceksin. Adam beşikte bebek öldürülmesine yanlıştır diyemiyor sen bu kafaya kadınların insan olduğunu anlatmaya çalışacaksın. Namus timsali mi kesiliyor o zaman karşısına koyacaksın Ahzap 37 yi, yazacaksın erkeği öldürülen kadının nasıl sex kölesi yapıldığını. Daha da anlamazsa empati yaptıracaksın. Okuyan da görecek

Tamam, seni severim bilirsin, o yüzden de üzmem. Madem öyle istiyorsun daraltalım.

Aşağıdaki Tevrat ayeti Allah a ait olabilir mi?

S: 286 onlarin herseylerini tamamen yok et, ve onlari esirgeme; erkekten kadina,…

…çocuktan…

…emzikte olana…

…öküzden koyuna, deveden esege kadar hepsini öldür…

Katalan, bu da olmamis. Hala cok genis kapsamli. Cocugu mu soruyorsun, emzikte olani mi soruyorsun, okuzu mu soruyorsun koyunu mu deveyi mi esegi mi, hangisini soruyorsun. Daraltabilir misin? :blink:

Birde sadece bold yapmissin, yetmez. Altini ciz, 55 punto yap, birde rengini kirmizi yap.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=51362&st=0

Sitelerde Paylaş

sana birçok örnek verirdim ama seviyene inemem ifg. bizim lafımız gideceği yeri iyi bilir.

Hadi oradan, tebiyesiz. Seviyeden bahseden ahlaksızın astığı resme bak, Kadını gördüğü hale bak...

Açık kadınlar ortalıkta öyle dolanıyordu, gelen geçen üstüne konuyordu, bir tek sizin kadınlarınız namusluydu demek?

Yedireceğim sana o resmi.

Sitelerde Paylaş

Ben Kur'an gibi saçma salak bir kitapla uğraşmam katalan. Onun yeri ve zamanı ayrı. Her tartışmada her konuda oturup da ayet tartışmak konuyu bulandırır ve daima sonuçsuz alır.

Yıllardır gözlemlediğim şeydir bu. Çok gerekmedikçe Kur'an'a başvurmam, oturup didiklemem. Müslüman kişi ya kıvırır ya da ajite olup hepsini kabul eder ama bu hiçbir şeyi değiştirmez.

Sitelerde Paylaş

Hadi oradan, tebiyesiz. Seviyeden bahseden ahlaksızın astığı resme bak, Kadını gördüğü hale bak...

Açık kadınlar ortalıkta öyle dolanıyordu, gelen geçen üstüne konuyordu, bir tek sizin kadınlarınız namusluydu demek?

Yedireceğim sana o resmi.

yedir de görelim. kendine taptığını göremeyecek kadar boş bir insansın.

orda şeker aynı şeker. üşüşen ERKEKLER . bunu anlamayacak kadar kıt beyinlisin.

Sitelerde Paylaş

Sen kıt beyinli değilsin. Beynin din sapıklığıyla kirlenmiş. Çok kirlisin.

Sana diyorum ki, açık dolaşan kadınlara o lolipoptaki gibi erkekler mi üşüşüyor? Sizin karılarınız ise buna izin vermemek için örtünüyor, namuslu ve tertemiz(!) dolaşıyor.

Beyisiz herif, bize öyle erkekler üşüşüyorsa ve biz buna rağmen hala açıksak, bundan hoşlanıyoruz, sakınca görmüyoruz, her şeye herkese müsaitiz demek olmuyor mu bu?

Geri zekalı salak! Sen erkekleri suçladığını mı sanıyorsun o resimle?!

Sitelerde Paylaş

IFG mi tapıyor kendine? Ağzını topla. Burası islam forumu değil. Çok iyi anladık o resmin manasını. Yedireceğiz merak etme sen.

Sitelerde Paylaş

Size kimsenin musallat olmuyor olması birşeyi değiştirmez. Bluzlu-minili kadınlar dururken normal giyinimli birine kimse bakmaz. İşte şansınız da burada...

Bluzla mini normal giyim değil mi?

Ayrıca bu iş kadının kendisini ilgilendirir. Erkek karışamaz, onu da hiç ilgilendirmez. Kadınlar geri zekalı değil, neyi nereye kadar giyeceğini bilir.

Kadın bedenini teşhir etmek istiyorsa da bu onun sorunudur. Aptal saptal örneklerle gelmeyin, konuyu bulandırmayın. Konu birilerinin bakması bakmaması değil. Konu açıkça kadını tesettüre sokmak gerektiği.

Bunu ifade yolu da iğrenç, sapıkça.

Sitelerde Paylaş

Sen kıt beyinli değilsin. Beynin din sapıklığıyla kirlenmiş. Çok kirlisin.

Sana diyorum ki, açık dolaşan kadınlara o lolipoptaki gibi erkekler mi üşüşüyor? Sizin karılarınız ise buna izin vermemek için örtünüyor, namuslu ve tertemiz(!) dolaşıyor.

Beyisiz herif, bize öyle erkekler üşüşüyorsa ve biz buna rağmen hala açıksak, bundan hoşlanıyoruz, sakınca görmüyoruz, her şeye herkese müsaitiz demek olmuyor mu bu?

Geri zekalı salak! Sen erkekleri suçladığını mı sanıyorsun o resimle?!

çok bilmiş bayan ifg bunlara çare bul burda atıp tutacağına!! senin özgür dünyan böyle iğrençliklerle dolu boş insan.

Sitelerde Paylaş

tam olarak neye cevap bekliyorsun? birçok iletin var.

Kardeşlik,

Hepsine cevap istiyorum.

Sırasıyla cevaplayabilirsin. Biz de öğreniriz namusun ne olduğunu... İlk önce evlatlığın evliyken ona göz koymayı sonra da boşandıktan sonra evlenme konusundan başlayabiliriz. Daha sonra evlatlığı ölüme göndermeyi sormuyorum (Çünkü o konuda ayet yok, tarihi bilgi var)

Ahlak bu mudur? Bu ahlakı mı rehber edinmeliyiz?

Bu anlayışın sosyal yaşamda doğuracağı sapkınlıklar neler olabilir?

Sitelerde Paylaş

Size kimsenin musallat olmuyor olması birşeyi değiştirmez. Bluzlu-minili kadınlar dururken normal giyinimli birine kimse bakmaz. İşte şansınız da burada...

Benim şansım giyimimde kuşamımda değil, kendimi bilmemde. Benim nasıl giyindiğimi biliyor musun ki hemen ortalama giyinen ve direkt namuslu kadınlar kategorisine giren biri yaptın? Benim namusla vs sorunum yok. Burada tartıştığım ve sinirlendiğim şey ben değilim. Burada hiçbir şeyi üstüme alınıyor falan değilim, umurumda da değil. Umursadığım şey zihniyet.

Kadını saygın yapan giysisinin açıklığı kapalılığı değildir. Giysisini nasıl taşıdığıdır ki bu da onun iç dünyasından geçer. Giydiğine yüklediği anlamla, kendini ifade etmek için seçtiği yolla ilgilidir.

Ve Allah gelse kadını engelleyemez. Engellese o örtülü ahlaksız hatunları engellerdi.

Kim nasıl isterse öyle giyer. Erkek adam olsun, kadına sarkıntılık etmesin. Bunun için çabalayın, erkekleri eğitin madem. Kadınları düşünüyorsunuz ya hani.. Bırakın özgürce dolaşabilsinler.

Sitelerde Paylaş

çok bilmiş bayan ifg bunlara çare bul burda atıp tutacağına!! senin özgür dünyan böyle iğrençliklerle dolu boş insan.

İyi ya işte.. Senin gibi müslüman magandalar onlar.. Onları adam edin kadını çarşafa dolayıp eve hapsedeceğinize.

Sen benim dünyamın yanına yöresine yaklaşamazsın, Allah'ın cahili... Siz şu pisliğinize bakın, onu bir toparlayın önce.

Devam edeceğim, hiç endişen olmasın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...