Jump to content

Ve Atatürk'süz İlk TL.ler Tedavüle Sürüldü

Recommended Posts

7yzg9.jpg

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için 10. yıla özel çıkarılan madeni bir liradan Atatürk resmi çıkarılarak 1 milyon adet basılması ve alışverişte kullanılması yurttaşların tepkiye neden oldu.

Arka yüzünde ''Türkçe Olimpiyatları'' yazan madeni 1 liralar alışverişte kullanılıyor.

Darphane: Heyecanla bekliyoruz

Kültür, sanat ve milli değerleri korumayı ve yaşatmayı hedefleyen hatıra paraların hazırlanmasının ilgili bakanlıkların iznine ve onayına tabi olduğunu hatırlatan Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürü Sadettin Parmaksız, “Her yıl büyük bir heyecanla bekler hale geldiğimiz Türkçe Olimpiyatları’na biz de bastırdığımız bu paralarla destek veriyoruz” dedi.

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü, cemaatin olimpiyat logolu 1 milyon adet madeni 1 TL tedavüle sürdü.

http://haber.mynet.com/ataturksuz-hatira-para-tedavulde-636147-guncel/

-------------------------------------------------------------------------

GÖRELİM BAKALIM ATATÜRKÇÜLERİN ATATÜRK SEVGİSİNİ VE ONU KORUMA GÜCÜNÜ DARPHANEYİ YAKIP İÇİNDEKİLERİDE ÇIRILÇIPLAK SOYARAK BÜYÜK BİR ATATÜRK HEYKELİNİN ALTINDA HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRMEK'TEN DAHA DÜŞÜK TEPKİLERİ KABUL ETMİYORUM ŞİMDİDEN SÖYLEYEYİM :)

Sitelerde Paylaş

Şimdi Atatürk'süz olup olmaması tartışmalarına girmeden belirmek istediğim bir saçmalık var. Paranın üzerinde imla hatası var ve Türkçe Olimpiyatları hatırası. Gerçekten güzel ironi.

İmla hatası nerde? Ben göremedim

Üzerinde herhangi bir hata olan para servet eder diye de not düşelim

Sitelerde Paylaş

İmla hatası nerde? Ben göremedim

Üzerinde herhangi bir hata olan para servet eder diye de not düşelim

Turkçe olimpiyatları yazıyor noktalar eksik. paranın diğer yüzünde ü harfi ile arada büyük fark var. font farkı var diyorsanız bile o yazıdaki harf ü gibi hiç görünmüyor resimde.

Sitelerde Paylaş

http://www.samanyoluhaber.com/gundem/Mum-yatsiya-kadar-da-yanamadi/777738/

Fetullahın haber kanalı hemen savunmaya geçmiş ama her zamanki yalan ve iftira kampanyaları ile milleti keriz yerine koymaya çalışıyorlar.Neymiş efendim paralar hatıra için basılmış zaten her zaman yapılan uygulama imiş. Ulan biz tedavüle sürülen para ile hatıra eşyası olarak kullanılacak para basımını birbirinden ayıramayacak kadar geri zekalımıyız ? Her zaman yaptıkları gibi önce sapla samanı birbirine karıştırıp sonrada elde ettikleri kazığı millete sokma derdindeler. Bırak lan sen hatırayı matırayı da bu paralardan kaç tane bastın ondan haber ver !

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

7yzg9.jpg

Ve Atatürk'süz İlk TL.ler Tedavüle Sürüldü

Değişim kendiyle acı getirir.

Biliyorum acınız büyük.

Bu üzüntünüz bana Son İmparator filmindeki İmparatorun uzun saçını kestirirken bu değişim karşısında Çinli rahiplerin suratındaki acıyı anımsattı.

Değişim kaçınılmazdır..

Bence ayak uydurun ve hazmetme kapasitenizi genişletin..

Yobazlık kötü şey..

tarihinde Martin Eden tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Değişim kendiyle acı getirir.

Biliyorum acınız büyük.

Bu üzüntünüz bana Son İmparator filmindeki İmparatorun uzun saçını kestirirken bu değişim karşısında Çinli rahiplerin suratındaki acıyı anımsattı.

Değişim kaçınılmazdır..

Bence ayak uydurun ve hazmetme kapasitenizi genişletin..

Yobazlık kötü şey..

Çok uzağa gitmişsin arkadaşım. Eski fotograflara bak bazılarının kafasındaki fes ve sarık alındığında görürsün acıyı :D Hatta onların çocuklarına sor sana anlatırlar :D

Başlık kirlenmesin diye yazmayacağım ama Cumhuriyetle birlikte 8 yaşındaki kızlar ellerinden alınanların yüzünde görürsün o acıyı.

O acı da o suratlarında hep kalacak. 8 yaşındaki çocuklara biz varken pis eller uzanamayacak. O acı da yağlı suratlarda kalacak. Alışın artık 90 yıl oldu :D

Böyle provakatif yazılarla nereye kadar?

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Turkçe olimpiyatları yazıyor noktalar eksik. paranın diğer yüzünde ü harfi ile arada büyük fark var. font farkı var diyorsanız bile o yazıdaki harf ü gibi hiç görünmüyor resimde.

Noktalar eksik degil; sadece harfler ile ayni boyutta kullanilmis. Yani u nun noktalari uste degil, u nun iki ucunun ortasina konmus.

Asil hata kullanimda. Olimpiyatlar, ya bir ulkeye, ya da bir topluma ait olur; dile ait olmaz.

Bu acidan ya "Turkiye olimpiyatlari" ya da "Turk olumpiyatlari" denmesi gerekir. Oradaki sorun da, olimpiyatlarin bir mozaik olarak bir suru milliyeti icereceginden, tek secenek ulke kaliyor. Kisaca dogrusu, "Turkiye Olimpiyatlari"

Bir parayi, ulke degil de; milliyet olarak belirtme hatasi da hala suruyor. Yani Turk lirasi degil; TC lirasi.

Sitelerde Paylaş

O zaman demek oluyorki tedavüle 1 milyon para basılıp dolaşıma girdi. Bunun getirisini 2-3 yıl sonra enflasyon olarak alırız.

merak etme. kimse kullanmaz o paraları :)

ayrıca dolaşıma girse ne olur? zaten para basıp eski parayı imha etme işlemi her an devam eden bir işlem.

ekleme. herkes kullandı diyelim.. ki bu mümkün değil enflasyona 1/1.000.000 kadar etkisi olacak. yüzde 1'in yüzde 1'inin yüzde 1'i. yani ülke batmaz merak etme :)

tarihinde nihilistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu yeni bir şey değil. Hatıra paralarında, konu özel olarak Atatürk veya Türkiye olmadığı sürece Atatürk resmi konulmaz.

Aynen öyle. 1970'ten bu yana yüzlerce hatıra parası bastırılmış. Kaçında Atatürk var..

Buna ek olarak darphane'nin sitesinde 1 milyon adet basıldığı konusunda en ufak bir bilgi yok. Medyada çıkan haberlerle ya nabız yokluyorlar ya da arada sırada çıkan yalan haberlerden biri zannedersem. Gerçekten böyle bişey yapamazlar. Diğer satışta olan onlarca hatıra parası gibi en fazla 2.000 adet basılır isteyen sipariş eder alır diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

imamin gayigina binecek sey ,cami duvarina isermis.

Bir ülkede yalniz kendini korkusuz gehrimen sanan kimse ATASLA oynuyor demektir.

Hitlerde

Mussolinede

Saddamda

Abtalhamitte

cavuseskododa

korkusuzdu.

Bir mitingde bir koca karinin,inanmayin busahtakar Cavuseskoya,yürüyün alalim bunu asagi demesi Cavuseskunun sonunu getirmisti.

istemeyiz böyle bir sonun olmasini ama ülkenin degerlerini Arabin Arabin yalanlariyla yer degistirilmesi, istenmesede karsisina buistenmeyen sey cikacaktir

Düsünün Amarikan baskani kennediyi.

Onun kadar korunan ve sevilen bir baskan yoktu deyebiliriz.

Ama,Kenedinin Amarika cikarlarina bir iki ufak yamukluk yapinca ki bizde bunlardan cok daha agirlari yapilmaktadir.

Ve Kennedi birileri tarafindan saf disi yapildi.

Bizdede ATASlA oynayanlar,gelsin bu sevdeden vaz gecin deriz.

Bu ülke sahapsiz degil ama sabirlidir.

Eger sen bildigini okursan ,oda bildigini okur.

Böyle olmasaydi bu ülke 7 bin yildir ayakta kalamazdi.

Umalimda bu ZIFIRI karanlik yoldan bir an önce ayrilsinlar.

Ne demis atalarimiz..?

Elmi yaman,beymi yaman demis ve elin beyden daha yaman oldugunu kurala koymustur

Aziz Nesin nedemisti,bu ülkenin %70 beyin yoksuludur.

Aradan gecen bu kadar zaman icinde bu oran %80 ni rahat bulmustur.

Böyle bir halkin oylariyla övünmekte bir okadar komiktir.

Cünkü gercegi göremeyen halkin oylari gecersizdir.

Ilahiyatlari bitirmis bir ZIR CAHAL pirofosor utanmadan medyenin karsisina cihip söyle diyür.

Hicbir hastana

Hicbir doktor

Hicbir Eczene insanin ömrünü bir seniye uzatamaz.

Bu pirofa uslari basindakilar mutlaka bir yerleriyle gülmüslerdir.

Yillarca okuyanlari böyle SÜPER cahal olursa,birde siy halki düsününüz.

Onun ne sectiginde hayir olur nede sececeginde.

Sülümen Demirel ne demisti Türk halki icin,suraya FÖTÖRÜMÜ gusam onu bu millet basbahan secer.

Böyle cahalatin girdabinda yasayan bir halkin oyuyla övünmek bülmem nigeder dogrudur.

Pekiiiiiii

Hastanalari

Kiliniklari

saglih yurtlarini

Doktor yetistiren okullari

Eczeneleri neden actikki?

Büyük Tusunamida yarim milyona yahin insan sularda boguldu.

Aciyan esirgeyen,acimiyarak,esirgemiyerek bukadar coluh cocugu,kadini erkegi sulara garistirdi.

Basbahan Erdogan bazi bakan ve millet vekillerinide alip bu bölgeye gitti.

helikopterle bölgenin üstünde ucarkan Erdoganin ahillilarindan biri söyle der.

Basbahanim ,bah hele suraya cami haric selsulari bütün bineleri alip götürmüs,Allahin hikmeti.

Erdoganda coh bildik dinder bahanina söyle demis,öteki bineleride cami kadar saglam yapsalardi,onlarida su götüremeydi.

Galin saglicahla

tolondede

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...