Jump to content

Mülke yani hükümranlığa ortak olsaydınız, ne yapardınız?

Recommended Posts

4/51. Kendilerine kitap verilmiş olanların, puta ve şeytana kanıp, inkar edenlere: "Bunlar, inananlardan daha doğru yoldadırlar" dediklerini görmedin mi?

4/52. İşte, Allah'ın lanetledikleri onlardır. Allah'ın lanetlediği kişiye asla yardımcı bulamayacaksın.

4/53. Yoksa onların hükümranlıktan bir payı mı var? O zaman insanlara bir çekirdek parçası bile vermezler.

Ne putlara ne de şeytana inanmam. Fakat hükümranlıktan bir payım olsaydı, büyük sahra çölünü sulak verimli bir bölge haline getirip (çekirdeği çok sevdiğim için) orada sadece çekirdek yetiştirirdim. Sonra da o yetiştirdiğim çekirdekleri kimseye vermez sadece kendim yerdim. Oh be dünya varmış! ne kadar da güzel rahatlıyormuş insan itiraf edince.

Peki, mülke, yeryüzüne ve göklere sahip olsanız, hükümranlığa ortak olsanız, siz ne yapardınız?

Sitelerde Paylaş

4/51. Kendilerine kitap verilmiş olanların, puta ve şeytana kanıp, inkar edenlere: "Bunlar, inananlardan daha doğru yoldadırlar" dediklerini görmedin mi?

:D

Hep söylerim: Kuranda doğru olan sözler, müşriklerden, kafirlerden aktardığı sözlerdir. Elbette müşrikler bunlardan daha doğru yolda yahu! Onlar Mekke ellerindeyken müslümanların silahsız olarak kabeyi ziyaretine izin verdiler, müslümanlar ise mekkeyi gaspedince müşrikler pistir, onları kabeye sokmayın, gördüğünüz yerde öldürün diye ayet yazdılar!

Bunlardan hangisi insan, hangisi insanlık dışı bir tür?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...