Jump to content

Müslüman iken ateist olanlar

Recommended Posts

• İleti 80
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

olur iyi oldu bu teşekkürler:)

şimdi birazı kısa olcak tabi başlangıç olarak ama sorular geldikçe her halde açılır

geçen seneye kadar çok inançlı bi müslümadın 29 yaşımdayım son 7 senedir şii müslümandım ondan öncesinde ise sünni idim sünniliğide bilir inanırdım ama bazı şeyleri görmezden gelirdim bir gün araştırmaya başladım ve 3 ay süren islami kaynaklar araştırmam sonucu şii liğin hak olduğunu görüp şii liğe geçtim.son 7 senedir de bu yönde idi inancım sünni düşmanı ve fanatiktim.ama sünni olan annemin cehenneme gidecek olması inancma göre vijdanımı rahatsız ediyordu.

73 fırka meselesi son nefeste iman meselesi yani ben ne yaparsam yapayım bu hayatta sonunda cehenneme gidecektim

ve özel hayatımda yaşadığım büyük sıkıntılar sonucunda gördüm ki allah diye ben kendimi kandırıyormuşum

ben bu kadar inanırken bu kadar ibadet ederken beni neden yardımsız bırakıyordu nasıl bunu yapardı bana bu imtahan mıydı sürekli kendimi böyle kandırdım

sonra inancımı bi kenara koyarak kuranı okumaya o güne kadar bildiğim bütün islami öğretiyi sorgulamaya başladım ve dinden çıktım şimdilik bu kadar

Sitelerde Paylaş

Benim hikayem

16 17 yaşlarımda dinden çıktım. Çıktığımda Kuran ı okumamıştım. Çıkmama sebep olan hususlar kabaca;

-Peygamberlerin hep aynı bölgeye gönderilmesi,

-Kuran da hep küçük bir coğrafyada geçen olayların anlatılması, dünyanın geri kalanından bir haber olunması, dünya tarihini etkileyen uygarlıkların adının bile geçmemesi,

-Kadınların yarı insan olarak görülmesi,

-İslamın şartlarının hep şekle dayalı hususlar olması yani en şerefsiz bir insanın bile kolayca yerine getirebileceği, bir insanı ölçmek için gayet kötü belirlenmiş kriterler olması,

-Tanıdığım insanlardan ne kadar din Allah lafı ağzından fazla çıkıyorsa dürüstlük de o oranda geri olduğunu görmem,

-Hacca gidenlerin orada kestikleri kurbanları toprağa gömdüğünü duymam,

-İslamcıların Atatürk e utanmasızca attıkları iftiralar,

-Allah ın gönderdiği diğer kitaplarının değiştiğinin iddia edilmesi,

-İncil ve Tevrat da Muhammed in geleceğinin bildirilmesine ve bu dinlerin alimlerinin bunu bilmelerine rağmen cehennemde sonsuza kadar yanmayı göze alıp inandıkları kitapları inkar ettikleri iddiası,

-Recm

-Hırsızın elinin kesilmesi,

-İman etmeyenin cehenneme gidecek olması, iyi ya da kötü olmasının önemli olmaması,

-Dinden haberi olmayan milyarlarca insanın durumunun dikkate alınmamış olması,

-Kestikleri kurbanları kendi aralarında dağıtmaları, kesim işlemini hiç de ulvi olmayan şekilde yapmaları

vb.

şeklinde özetlenebilir.

Kuran ile tanışmam ise 1 yıl önce oldu. Ağzından din Allah kelimesini düşürmeyen bazı insanların kaygısızca hak yediğini görmem üzerine "yahu bu kitap ne kadar yetersiz de olsa içinde hırsızlık yapmayın, kul hakkı yemeyin, yolsuzluk da bulunmayın, insaflı olun" gibi hükümler vardır, bu hükümler varsa bunlar hangi cesaretle bunları yapıyorlar diye Kuran okumaya başladım.

Kuran ı okudukça bu cesareti nereden bulduklarını anladım :D

Kısaca budur.

Sitelerde Paylaş

benim aslında aklımın ve vijdanımın almadığı bir çok şey vardı ama ben sorgulamazdım

kendi kendimi sustururdum.örneğin neden bu kuran iniş sırasına göre toplanmamış

muhammed neden toplamadan gitmiş

neden sürekli cehennemden azaplardan işkencelerden bahsediyor bu kuran hani allah annemizden bile şefkatliydi bir anne evladı ne yaparsa yapsın bağrına basmazmı e bu nasıl bi allah ki annemizden daha zalim

eşcinselleri hem bu şekilde yaratıp hemde onları sonsuz cehenneme atması

lut un kuran daki ayetlerde o iki yakışıklı meleğe kaymaya gelen halka :D oğlancılara yani iki kızını fahişe gibi peşkeş çeknesi:)

ve yine kuran da neden sadece incir zeytin var da diğer meyve sebzeler yok ananas neden yok kiraz erik elma portakal maydonoz nane biber patlıcan salataık domates havuç karpuz kavun armut gibi gibi

neden serin sular ve gölgelikler varda başka anlatımlar yok bumu yani kıytırık bi muz iki döşek soğuk su gölgelik bu mu tanrının yüceğiliği diye sorardım sorduğum hocalarda e arapların anlayacağı dilde yazılmış derdi içimden o zaman araba indirmiş demek bu dini derdim içimen ama sussardım B)

sonra cennette arapça konuşmamız gerektiği saçmalığıda vardı tabi

Sitelerde Paylaş

Ailem sagolsun, din konusunda baskici degillerdi. Kuran kursuna gonderme cabalari olmustu ama yazin sokakta top kosturmak varken. Cok ustelemezlerdi zaten. Neyse, gunler boyle gecerken 10 yaslarindayken bir gun mezarliga goturduler, dediler bu dedenin mezari, 3 kulhu 1 elham oku ruhuna. Bu bana o kadar sacma geldi ki. Ne demek 3 tane ondan 1 tane bundan. Manavdan portakal alir gibi. Bu beni dine karsi sogutan ilk etken oldu. Sonra karsima surekli sayilar cikinca, 5 vakit, 5 rekat, 3 kere tavaf, 10 kere bundan, 7 kere sundan. Baktim bu din isi baya bildigin bakkal hesabindan ote birsey degil. Universiteye kadar ilgilenmedim din mevzusu ile cunku hic sofistike degildi benim icin. Oyle atil vaziyette bekledi. Zira evrimdi suydu buydu insanlara anlatirken, dinim ile ilgili sorular gelmeye baslayinca, artik bunu bir karara baglamak gerektiginin farkina vardim. Ve dinsizligimi kendime ilan ettim. Ve bununla beraber ilk is tuttugum futbol takimini biraktigimida kendime ilan ettim. Artik buna inanmak, sunu tutmak, bunun pesine takilmak yoktu benim icin. O gun bu gundur yasamdan cok daha fazla tad alir oldum.

Sitelerde Paylaş

......

Çok yazıp kafanızı ağrıtmayım ama hiç inanmadım. En fazla, özellikle gençlik yıllarımda, her iki durumda bilinemez mantığı ile hareket ettim geçip gitti o yıllar. Bu konularda yıllaca bir çok kişi ile tartıştım ama sonuç değişmedi. İnandıracak yeterli güçleri yoktu sanıyorum. Bu konuda en büyük giç kişinin içerisinddeki güç olduğuna göre, kendimi de inandıramadım. Şimdi buradayım, rteye teşekkür etmem gerekiyor, burada yazıyor olmam birazda onun söylemleri sayesinde. Boş boş oturmaktansa... kalkıp hayatı değiştirme vakti... durmak yok yola devam...

Laik bir insanım; bu benim hayat felsefem, iş ahlakım. Aynı zamanda toplumdaki insanlara olan şartlı sevgim; bu toplumda, bu zamanda buradan geçiyor.

Sitelerde Paylaş

Ya dostlar şimdi ben muhammedi gördüm rüyamda, bana şefaat bile etti desem inanır arkadaşlar dalga geçiyorum sanacak. Tuhaf tarafı ateistken etti.

Neyse nasıl ateist oldum? Hiç haberim yok, bildim bileli (kuranı okuma yaşım erken) çok itici gelmişti islam bana. Tanrı kavramı korkutucu derecede ya inan ya bittin sen diyen , hiç genel olarak sevin kim olursa olsun, insan insandır demeyen , ya benimsin yada benim anlayışında bir varlık. Bi türlü inandırıcı gelmedi. Heleki şeytanın olma olasılığı, her haltı insanların yaptığını farkettiğimde sıfır oldu. Ne şeytanı, ne tanrısı, bir baktım bir gün bizim komşu abi, çokta sever beni geldi çalıştığım dükkana oturdu. Başladı allah kuran vaaz veriyo. Abi dur yav dedim ne tanrısı? Gözleri bi açıldı, bizim abi faltaşı gibi gözleriyle tövbe de, kafir olmuşun sen dedi. Bi fırlayıp gittiki yanımdan dedim kesin bu hızla aya gider.Meğerse benim gibilere ateist derler imiş. Fark etmez dedim , amma öyle değilmiş neyse, benim şefaatim sağlam yerden. Tanrı ateist, ben ateist. Muhammed sanırım agnostik. İnsan kendi uydurduğu dine inanmaz herhalde. :rolleyes:

Saygılar...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben müslümanken acırdım bide ateistlere yazık derdim düşünemiyolar allah hidayet etsin güzeli allahı inkar ediyolar

ne kadar mutsuz bunalımdalar berbat hayatları olduğuna eminim derdim:D

ehehe şimdi kendime gülüyorum çünkü çok rahat ve huzurluyum bütün saçma düşünce ve inançlardan insan kurtulunca o kadar rahatlıyormuş ki

üstte yazan arkadaşlar bunu hissedemez ancak benim gibi çok dindar ve islami bilgiye sahip olup islamdan çıkanlar hisseder. bu benim şansım tabi ama onlarında şansı benim inancam dindar olcam diye çektiğim çileleri çekmemeleri :)

Sitelerde Paylaş

ben müslümanken acırdım bide ateistlere yazık derdim düşünemiyolar allah hidayet etsin güzeli allahı inkar ediyolar

ne kadar mutsuz bunalımdalar berbat hayatları olduğuna eminim derdim:D

ehehe şimdi kendime gülüyorum çünkü çok rahat ve huzurluyum bütün saçma düşünce ve inançlardan insan kurtulunca o kadar rahatlıyormuş ki

üstte yazan arkadaşlar bunu hissedemez ancak benim gibi çok dindar ve islami bilgiye sahip olup islamdan çıkanlar hisseder. bu benim şansım tabi ama onlarında şansı benim inancam dindar olcam diye çektiğim çileleri çekmemeleri :)

Dostum bu konularda çok baskı hisetmedim ,çünkü kendim meraklı idim, buna rağmen bizim açımızdan bile hadi ülen diyebilmek ve farketmek aşaması çok rahatlatıcı idi. Seninki ise eminim zincirlerini kırmak gibidir. Haklısın anlamak zor, çünkü ben inaçlıyken şeytan bile cennete girebilsin diye ağlayan sümüklü bir çocuktum. Kimse cehenneme girmesin diye dua edip tanrının kitabında yazanlarda hata olmalı derdim. Sonuç, tanrı dahil hepsi hatalı imiş. Olmayan şeytana acıyan ben meğerse gerçek şeytanların din icat edenler olduğunu sonradan anladım. :(

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Ben dindar sayılabilecek bir gençken üniversitede mübarek kadir gecesi ulu camide namaz kılmaya gittik arkadaşlarla ,camide oturucak yer yok herkes birbirinin sırtında secde ediyor,gülmekten namaz bile kılamadım.Eski bilgilerime dayanarak düşündün ki; kalbim mühürlenmiş benim dedim, kendi kendime nasıl sökerim bu mührü diye düşünürken kendimi sabah namazı kılarken buldum, caminin imamı ile kanka olmaya başladım 6 kişilik sabah namazı cemaatinden biri bendim.Caminin kütüphanesinden hadis kitabı aldım okumak için tüm kitabı okuduktan sonra birazda mezhepler üstüne araştırma yapıp imamın yanına gittim dedim hocam benim mezhebim yok desem aklım almadı bu mezhep olayını saçma geldi bana dedim,hoca olur günahı yoktur dedi...Bir gün şu ateist forumlara bi bakıyım ne anlatıyo bu çakallar,kafirler dedim,ilk bulduğum site fikirseldi ardından ateistplatform ve ateistforum oldu,dinsizlerin kafirlerin ayetleri saptırdığını düşündüm önceleri biraz araştırma ulan adamlar haklıydı yıllarca çükmüşler bizi din ayağına biz 24 yaşında uyanabildik anca diyip utandım kendimden sonra bunun sebebini ulan hiç okumadın ki inandığın kitabı diyip kendime kızdım.oturdum baştan aşağı okudum kuranı ,birazda incili okuyum dedim acaba hristomu olsak dedim oda bok çıktı sonra illa bişeye inanacaksam dedim kendi kendime ronoldinyo'ya inan olm dedim adam allah gibi top oynuodu o zamanlar...

Sitelerde Paylaş

Ben almanyada yasiyorum. cocukken kuran kursuna gönderildim.....ögreten hoca dayakci idi.....

bizi bazen tokatliyor bazen kulagimizi cekiyordu......ayrica bize Atatürkü

kötü anlatiyordu....genclik yillarimda sürekli su haram bu günah laflari duymaya basladim.

örnegin top oynamak günah dediler....neymis, hasan hüseyinin kafasinla top oynanmis.....

kimsenin bu günahi takmadigini gördüler sonra vazgectiler....

biz gencken breakdance yapiyorduk.....onada günah dediler...neymis, seytan dansiymis....vesaire...

bunlar beni dinden sogutuyordu.....inanmamaya basladim....yinede allaha inancimdan dolayi,bazen cumaya

bayram namazina gidiyordum.....bir gün televizyonda bir belgesel gördüm..canli cekilmis...

sudanda bir hoca kücük cocuklara kurani okumasini ögretiyordu....cocuklardan bir tanesi...( 6, 7 yaslarinda )

ögrenmek istemedi oyun oynamak icin birden firladi ve kacti. hoca pesinden kostu, cocugu yakaladi...ve size anlatamam

cocugu nasil dövüyor...nasil kirbacliyor....sanki düsman dövüyor....ölse umrunda degil....

icimden....sizin inandiginiz dinede...onu yazanada...onu uygulayanada....diye bütün küfürleri saydim...

ve dinden tamamen ciktim.....Su an Deistim....Allaha inaniyorum....dinlere inanmiyorum

tarihinde Mike650 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben dindar sayılabilecek bir gençken üniversitede mübarek kadir gecesi ulu camide namaz kılmaya gittik arkadaşlarla ,camide oturucak yer yok herkes birbirinin sırtında secde ediyor,gülmekten namaz bile kılamadım.Eski bilgilerime dayanarak düşündün ki; kalbim mühürlenmiş benim dedim, kendi kendime nasıl sökerim bu mührü diye düşünürken kendimi sabah namazı kılarken buldum, caminin imamı ile kanka olmaya başladım 6 kişilik sabah namazı cemaatinden biri bendim.Caminin kütüphanesinden hadis kitabı aldım okumak için tüm kitabı okuduktan sonra birazda mezhepler üstüne araştırma yapıp imamın yanına gittim dedim hocam benim mezhebim yok desem aklım almadı bu mezhep olayını saçma geldi bana dedim,hoca olur günahı yoktur dedi...Bir gün şu ateist forumlara bi bakıyım ne anlatıyo bu çakallar,kafirler dedim,ilk bulduğum site fikirseldi ardından ateistplatform ve ateistforum oldu,dinsizlerin kafirlerin ayetleri saptırdığını düşündüm önceleri biraz araştırma ulan adamlar haklıydı yıllarca çükmüşler bizi din ayağına biz 24 yaşında uyanabildik anca diyip utandım kendimden sonra bunun sebebini ulan hiç okumadın ki inandığın kitabı diyip kendime kızdım.oturdum baştan aşağı okudum kuranı ,birazda incili okuyum dedim acaba hristomu olsak dedim oda bok çıktı sonra illa bişeye inanacaksam dedim kendi kendime ronoldinyo'ya inan olm dedim adam allah gibi top oynuodu o zamanlar...

Mezhepler meselesi çok zor bir mesele değil, ama senin yolunu cevirmiş..

Sitelerde Paylaş

Öncelikle uludağ konuyu sabote etmeye devam edersen seni şikayet etmek zorunda kalırım, burada soru cevap yada bir araştırma yok insanlar başlarından geçeni anlatıyor.

Bir süper müslo yobazı gelip bize en boktanından öğütler versin imana getirsin diye yapmıyor, müslüman iken ateist olmadığına göre terk et konuyu..

8 yaşımda yanlış yerde doğduğumu söyledim öğretmenime çevremdekilerden çok farklı olduğumu benim çıtamın onlardan yüksek olduğuna inandım kuranı okumayı 6 yaşımda öğrendim 7 yaşımda Türkçe okuya biliyordum ne var ki türkçeyi anlıyor diğerini anlamıyordum. =)

Hayatımın 10 yılı sorgulamaktan kaçan müslüman olarak, kafasına yatmayan yerleri bilinçsizce kendi fikirleriyle değiştirerek yaşadım.

Dini konularda çevremdekilerden hep ilerde idim okumayı seviyordum fantastik, bilim kurgu, polisiye okumak düşünce yapımı baya geliştirmişti daha pratik, kıvrak bir zekaya sahiptim artık.

Ne var ki inançlarımı sorgulamak o kadar korkutucu idi ki bu korku nasıl işlendi içime bilmiyorum ama sorgulamaktan hep uzak durdum onun yerine kendim cevaplar ürettim ve dedim ki verdiğim cevaplar iyilik doğrultusunda zaten yani islamiyete kesin uyuyordur. =)

Sonunda her şeyin canı cehenneme dedim korkudan öle öle belkide sorgulamaya başladım beni daha çocuk iken bu şekilde bastırmış olduklarının ve nasıl köle kıvamına getirdiklerini iyice algılıyordum. Kendime her zaman bundan daha zeki olduğumu söylüyordum. Özgür köleler idik biz, her şey normaldi hayat normal ama bilincimizde olmadan onların isteklerini yerine getiriyorduk islam bizim çevremizde görünmez zincirlerle çevrelemişti.

Artık geceleri uyuyamıyordum, çoğu insan için çok kolay olan dinden kurtulmak benim için o kadar zordu ki her şeyi kavraya bildiğim yalan olduğunu bildiğim halde korku gitmek bilmiyordu.

Bu son evrede neredeyse 8 kilo verdim çevremdekilere yeni iş yeri açtım stresten dedim :D

Sonunda korkularımı bu şekilde sorgulayarak değil karşılığında cevaplarda bulmanın daha etkili olacağını düşündüm.

Ben ateist olduğumda evrim konusunda şu forumdaki müslümanların en cahilinden daha cahildim ve ateisttim hani soruyorlar ya evrime inanmayan ateist var mı diye ona da buradan cevap vermiş olayım;

Arkadaşım bak ben ateist olduğumda teizmi tam anlamıyla reddettiğimde evrime inanmıyordum çünkü evrimi bilmiyordum ateistlik direk olarak evrim ile ilişkilendirmek saçma evrim bilimsel gerçeklikler ateistlik dinsel gerçekliktir bence dinlerin yalan olduğunu söylemek haaa şöylede bir şey var ateist insanlar gerçekleri aradıkları için evrimi gördüklerinde inanırlar daha doğrusu inanmak denmez bilimsel gerçekliğini görüp kabul etmek denir bu kadar ha yinede kabul etmeyen birisi varsa onda gerçekten ya bir sorun vardır yada hala dinden kurtulamamıştır.

neyse.

13 yaşına kadar kuran kursları falan filan sonra nurcularla 3 sene nakşibendi tarikatında 4 sene tam anlamıyla sadece mantığımla analiz ve dinden çıkış. =) arkadaşlarım ateist bu yolları beraber geçtik zaten bazılarıyla ama ilk dinden tam anlamıyla soğumam bir cuma namazında herkes secdeye yattığında benim oturur vaziyette insanlara bakışım ve ne yapıyoruz demem oldu.

tarihinde Metistofeles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

burada paylaştıkları kadarıyla,müslümanken ateist olanların,imama kızıp camiyi yaktıkları kanaatine vardım.ayrıca bence islamı bilmiyorlar,kuranıda anlamamışlar.onların anlattıkları ve kafalarına takılan herşey benimde kafama takıldı.ama şurada ateistlerin tavırlarını görünce daha iman sahibi oldum.çünkü kuranın inamayanlarla ilgili tüm öngörülerini harfiyyen yerine getiriyorlar.bu bile iman etmeye yeter.allahın olmadığını düşünmek,yerçekimi kanunu reddetmek gibi birşey.

:D :D :D :D

Sitelerde Paylaş

Hocalık taslama hz. Muhammet(a.s) demiş,

''Lailaheillallah'' diyen cennete gidecek, gerçekten der ve o hal üzerine ölürse..

Biz burada inanc konuşuyoruz, sen ibadete takılmışsın.....

İnançtan sonra ibadete gelebiliriz....

Sizin gibi inanmayanlar insanlarla ibadet konuşmak abesle iştigal şu anlık en azından

Sitelerde Paylaş

öncelikle 2 arkadaşın yazılarıyla başlığımı sabote ettiklerini görüyorum.başlığım diyorum rica ettim açıldı başlık

ikinci olarak bu başlıkta dinden çıkıp ateist olanları dine geri getirelim gibi yakarış mı gördünüz de yazı karalıyorsunuz.

ayrıca siz beni inancını bilmeyen elit bi ailede din adına hiç bişey duymadan bilmeden büyüyen biri mi sandınız.ben sizin cemaziyelevvelinizi bilirim.söylemlerinizi yapınızı tarikatlarınızı mezheplerini cemaatlerinizi neyiniz varsa bilen bi insanım.yani sizin yaptığınız tereciye tere satmaktır.yazılanlara illa çok cevap vermek istiyosanız gidin başlık açın.başlıkta şöyle olsun;

^^^dinden çıkan müslümanlara tebliğ^^

bununla birlikte bi kaç ayet örnek vereyim kendi özelimde

Lût'u da (peygamber olarak) gönderdik. Kavmine dedi ki: "Sizden önce âlemlerden hiç birinin yapmadığı fuhuşu mu yapıyor sunuz?(araf 80)

haberiniz varmı bilmem ama doğada yani siz alemler diyin tam 400 den fazla türde eşcinsellik tespit edilmiştir.

Çünkü siz kadınları bırakıp da şehvetle erkeklere gidiyorsunuz. Belki de siz haddi aşan bir kavimsiniz.(araf 81)

antik yunan dan romaya eski hindistandan çine kadar dünya tarihi boyunca eşcinsellik varolmuştur hinditandaki 3 bin yıllık tapınak resimlerini eski çin minyatürlerini yunan ve roma tarihini incelerseniz görürsünüz.sizin efsane lut kavminizden öncede şehvetle erkeklere yaklaşanlar vardı lut kavminden sonrada hala yaklaşıyorlar e hani kimse yok olmuyor.

Daha önceleri çirkin işler yapmış olan kavmi harıl harıl koşup geldiler. Lut onlara: "Ey kavmim! İşte size kızlarım, onlar sizin için daha temizdirler. Gelin Allah'tan korkun, beni misafirlerime rezil rüsvay etmeyin. İçinizde hiç aklı başında bir adam yok mu?" dedi.(hud 78)

Onlar: "Sen de bilirsin ki, bizim senin kızlarınla bir ilgimiz yoktur. Sen bizim ne istediğimizi gayet iyi biliyorsun." dediler.(hud 79)

Lût şöyle dedi: "İşte kızlarım! Düşündüğünüzü yapacaksanız (hicr 71)

şu allahın sözü denen rezalete bakın bi.gelen şehir halkı kaç kişi bilen varmı.lut kızlarını sunuyor.alın kızlarımı orta malı gibi tecavüz edin fantazi yapın parçalayın onları der gibi sunmuş.fatmagül bile daha şanslı bu kızlardan.ayetin sonuna bide parantez içinde evlenin yazmışlar :D

ona da bakalım evlenin kelimesi yok zaten orjinalinde resmen peşkeş çekmiş kızlarını.hadi evlendiler diyor olarak kabul edelim.dayı kaç adam bunlar bu kızlar kaç kişiyile evlenecek hangi sıraya göre olcak kucaktan kucağa mı düşecek bunlar. yoksa muta nikahımı yapacaklar 5 er dakka arayla.

bu rezil ayetler bile dinden çıkmama yetti.şimdi gargara yapmayın da gidip tesbihinizi çekin.

bu kızların suçu günahı ne,nasıl bi ilahi adalet ki bu aç kurtların önüne koyunları atıyor.ne psikopat tanrınız varmış sizin :huh:

tarihinde geycan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...