Jump to content

Ateistleri Bilmeyen Tanrı

Recommended Posts

"Onlara "Gökleri ve yeri kim yarattı, Güneş'i ve Ay'ı kim boyun eğdirdi?" diye sorarsan, mutlaka şöyle diyecekler: "Allah!" Peki nasıl döndürülüyorlar?"

Allah = Yaratıcı, Allahsız = Yaratıcıya / yaratılışa inanmayan

Bak arkadaşım sure ismi ve ayet no yaz adam gibi. Sonrada ateizmle ilgisiz ayetlere umutsuzca sarılıp gelme ikide birde.

Ankebut 61.

"Onlara "Gökleri ve yeri kim yarattı, Güneş'i ve Ay'ı kim boyun eğdirdi?" diye sorarsan, mutlaka şöyle diyecekler: "Allah!" Peki nasıl döndürülüyorlar?"

62. Allah kullarından dilediğine bol verir ve (dilediğine) kısar. Şüphesiz Allah her şeyi hakkıyla bilendir.

63. Andolsun, eğer onlara, "Gökten yağmuru kim indirip de onunla yeryüzünü ölümünden sonra diriltti?" diye soracak olsan, mutlaka, "Allah" diyeceklerdir. De ki: "Hamd Allah'a mahsustur." Fakat onların çoğu akıllarını kullanmazlar.

64. Bu dünya hayatı ancak bir eğlence ve oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte gerçek hayat odur. Keşke bilselerdi!

65. Gemiye bindikleri zaman dini Allah'a has kılarak O'na dua ederler. Onları kurtarıp karaya çıkardığı zaman ise bir de bakarsın ki, Allah'a ortak koşuyorlar.

Devamını niye yazmıyorsun?Kime olduğunu görüyoruz.Senin gibi kafirlere bu ayetler.

Git rezil etme kendini :rolleyes:

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dostlar siz o deccalın sözlerini yorumlamayın bile. Çünkü o ayet Yusuf suresinde yusuf hikayesinden alıntı.37.ayet. Bahsedilen kavim mısırlılar.Mısırlılar bırak inançsızlığı direk kendilerini tanrı ilan eden firavunlar üstüne kurulu inançtır.Ra yı falanda saymıyorum.Yeniden dirilişe inanırlar ki muhammed onu bile yalan yanlış biliyor :rolleyes:

Evet var mı cımbızlamadan kanıtlamak isteyen?

Her fikir kabül, yeterki arsızca olmasın. İnkarcılar sarmış her yanı. :D

Saygılar...

Bu ateistler iyice çığrından çıktı.

Kuranda ateistten bahsetmiyor diyor.İlle isminizinmi olması lazım hatta size kalsa tc kimlik numaralarınızla birlikte soyadlarınızında olması lazım :)

İsminiz ha ateist olmuş ha deist,panteist,budist vs.vs. hepinizin ortak özellikleri aynı değilmi kardeşim.

hepiniz kafir değilmisiniz.Hepiniz peygamberi yalanlamıyormusunuz,imandan yüz çevirmiyormusunuz,kuranı yalanlamıyormusunuz

TEVBE

(45) Ancak Allah`a ve ahiret gününe inanmayan, kalpleri şüpheye düşüp kendileri de o şüphelerinin içinde bocalayan kimseler senden izin isterler.

bak burdaki tanıma bire bir uyuyorsunuz hala bizden bahsetmiyor diyorsunuz :)

NİSÂ

(38) Bunlar, mallarını insanlara gösteriş için harcayan, Allah`a ve ahiret gününe de inanmayan kimselerdir. Şeytan kimin arkadaşı olursa, o ne kötü arkadaştır

HAKKA

33. Çünkü o, Yüce ALLAH`a inanmıyordu.

Bakara 6

Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da, uyarmasan da, onlar için birdir, inanmazlar

Sitelerde Paylaş

Türbülansa giren uçakta ateist kalmaz

Ateistlerle dolu bir uçakla yolculuk etmek ve uçağın sık sık düşme tehlikesi geçirmesi, sonuçta uçakta herkesn müslüman olması sizin hayatınızda çok sık karşılaştığınız olağan günlük bir olay zaten. Yıllardır sayıklanan bu saçmalıktan bunu öğrendik.Şu ''ateist havayoları'' nerde ise bir tek biz göremedik.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah diye,,diye Mahoo milleti iyi kandirmış,,halada kandırmaya devam ediyor...

Ayet denielen tüm zırvalar düzmece..saçma sapan anlamsız yazılar..parantez içerisinde açıklamalar yapılmasa..arapların yazdığı zırvalardan hiç bir halt anlamaycak kimseler..

saçmalık ve zırva başka hiçbirşey yok..Adı Al İllah olan bir putun ismi...Allah a çevrilimiş ve Kuran-ı Kerim denilen bu zırvalar yazılmış..

Sitelerde Paylaş

Hatırladığım kadarıyla kuranda ''kafirler,ayetlerimizi yalanlayanlar, ahiret gününe inanmayanlar,peygamberi yalanlayanlar,Allah'ı inkar edenler'' diye geçen ayetler var.

Açık açık ateistler,benim varlığıma inanmayanlar, demesede bunları diyor.Bu yeterlimi orası sana kalmış :).

Ayrıca o dönemde tam bugünki kadar olmasada ateist olarak adlandırılabilecek insanlar olacağını düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu ateistler iyice çığrından çıktı.

Kuranda ateistten bahsetmiyor diyor.İlle isminizinmi olması lazım hatta size kalsa tc kimlik numaralarınızla birlikte soyadlarınızında olması lazım :)

İsminiz ha ateist olmuş ha deist,panteist,budist vs.vs. hepinizin ortak özellikleri aynı değilmi kardeşim.

hepiniz kafir değilmisiniz.Hepiniz peygamberi yalanlamıyormusunuz,imandan yüz çevirmiyormusunuz,kuranı yalanlamıyormusunuz

TEVBE

(45) Ancak Allah`a ve ahiret gününe inanmayan, kalpleri şüpheye düşüp kendileri de o şüphelerinin içinde bocalayan kimseler senden izin isterler.

bak burdaki tanıma bire bir uyuyorsunuz hala bizden bahsetmiyor diyorsunuz :)

NİSÂ

(38) Bunlar, mallarını insanlara gösteriş için harcayan, Allah`a ve ahiret gününe de inanmayan kimselerdir. Şeytan kimin arkadaşı olursa, o ne kötü arkadaştır

HAKKA

Bakara 6

Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da, uyarmasan da, onlar için birdir, inanmazlar

Önce tevbeden başlayalım.Kime uyduğunuda göreceğiz.

TEVBE

38. Ey iman edenler! Size ne oldu ki, "Allah yolunda savaşa çıkın!" denildiği zaman yere çakılıp kalıyorsunuz? Dünya hayatını ahirete tercih mi ediyorsunuz? Fakat dünya hayatının faydası ahiretin yanında pek azdır.

39. Eğer (gerektiğinde savaşa) çıkmazsanız, (Allah) sizi pek elem verici bir azap ile cezalandırır ve yerinize sizden başka bir kavim getirir; siz (savaşa çıkmamakla) O'na hiçbir zarar veremezsiniz. Allah her şeye kadirdir.

40. Eğer siz ona (Resûlullah'a) yardım etmezseniz (bu önemli değil); ona Allah yardım etmiştir: Hani, kâfirler onu, iki kişiden biri olarak (Ebu Bekir ile birlikte Mekke'den) çıkarmışlardı; hani onlar mağaradaydı; o, arkadaşına. Üzülme, çünkü Allah bizimle beraberdir, diyordu. Bunun üzerine Allah ona (sükûnet sağlayan) emniyetini indirdi, onu sizin görmediğiniz bir ordu ile destekledi ve kâfir olanların sözünü alçalttı. Allah'ın sözü ise zaten yücedir. Çünkü Allah üstündür, hikmet sahibidir.

41. (Ey müminler!) Gerek hafif, gerek ağır olarak savaşa çıkın, mallarınızla ve canlarınızla Allah yolunda cihad edin. Eğer bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır.

42. Eğer yakın bir dünya malı ve kolay bir yolculuk olsaydı (o münafıklar) mutlaka sana uyup peşinden gelirlerdi. Fakat meşakkatli yol onlara uzak geldi. Gerçi onlar, "Gücümüz yetseydi mutlaka sizinle beraber çıkardık" diye kendilerini helâk edercesine Allah'a yemin edecekler. Halbuki Allah onların mutlaka yalancı olduklarını biliyor.

43. Allah seni affetti. Fakat doğru söyleyenler sana iyice belli olup, sen yalancıları bilinceye kadar onlara niçin izin verdin?

44. Allah'a ve ahiret gününe iman edenler, mallarıyla canlarıyla savaşmaktan (geri kalmak için) senden izin istemezler. Allah takvâ sahiplerini pek iyi bilir.

45. Ancak Allah'a ve ahiret gününe inanmayan, kalpleri şüpheye düşüp, kuşkuları içinde bocalayanlar senden izin isterler.

Burdakiler aynı sizin gibi münafıklar.

NİSÂ

Bunlarda ateist değil. Konu açık, anlamamış gibi ateistler sadece islama inanmıyor sanıyorsunuz kitabınız gibi. Şeytanla arkadaşlık ve ateizm :D Şeytan var sananlar düşünsün.

HAKKA

Yine aynı yanılgı, ateistlerin sadece allah ile özdeşleştiren yanılır. Burdakilerde allahı kabul etmeyen herhangi bir inanca sahip kişiler.Ateisttirler sonucuna nerden vardınız?

:rolleyes:

Bakara 6

Küfre saplananlara gelince, onları uyarsan da, uyarmasan da, onlar için birdir, inanmazlar.

Buda olmadı, küfür kafir ile aynı kökten gelir, Örten, gizleyen anlamındadır. Ateistler bir şeyi örtmez, gizlemez. Kanıtlı olan bir şeyi redetmez. Örnekleyelim. kuran vardır. Yoktur dersem inkardır. Kuranın içindeki inanç gerçek değildir. Çünkü kanıtsız iddialardır. Tanrı, melek, cin, şeytan gibi kavramları kanıtlayan olursa ve biz buna rağmen red ederisek, ona inkar denir, küfür denir.Olmayana küfredilmez.Yani ortada ateistlere yönelik ayet yine yok.

İyi okuyun o ayetleri , hiç bir inancı olmayan, tanrı inancı olmayanlarla ilgisi dahi yoktur. Münafıklara, putperestlere, allah dışında tanrılara tapanlara, eş koşanlara , allahı var sayıp küfredenlere yöneliktir.Genel tanımda inkarcı kafirdir ki ateistlerle ilgisi dahi yoktur.Biz var olan hiç bir kanıtlı gerçeği ne örteriz ne inkar ederiz.

İnkarcılar ve kafirler inanç sahibidir. Allaha ve islama inanmazlar ancak ateist değillerdir. Hıristiyanlar örneğin kafirdir. İslamı redederler.

Bizse hepsini.Çünkü inanç sahibi değiliz.

Ateistleri bu kafir tanımına dahil etmeye hevesli çok kişi var. Ancak bu kuranla uyumsuzdur. Çünkü kuran o çevrede yaşamış tüm islam düşmanı inançların taraftarlarını kafir, gizleyen saklayan olarak adlandırarak, ateizmden ve felsefesinden bihaberdir.

Gidin ateizmi öğrenin gelin.Muhammedi kurtamaya çalışacağınıza :D

Anlayan anlamayana anlatsın.

Var mı başka ayet. :rolleyes:

Saygılar.

Sitelerde Paylaş

"Yoksa onlar, hiçbir şey olmadan (yani yaratıcısız) mı yaratıldılar? Yoksa kendileri yaratıcı mıdırlar? Yoksa gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar düşünüp hakikati anlamazlar."

Sure adı, ayet numarası yazmak zor mu geliyor? :blink:

Tur 35

"Yoksa onlar, hiçbir şey olmadan (yani yaratıcısız) mı yaratıldılar? Yoksa kendileri yaratıcı mıdırlar? Yoksa gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar düşünüp hakikati anlamazlar."

Burda yaratılmak, yaratıcı olmak takıntısı aynen yalanlıyor kitabınızı. Ateizmin yaratılmak, yaratmak gibi bir şeyi savunduğunuda nerden çıkardınız?

Muhammed hala yaratılma ve yaratma üstüne şartlı beyniyle vermiş ayarı.Ha uludağ ha muhammed. :D

Bu ayette muhammedin kuranı uydurduğunu söyleyen o civardaki kafirlere yönelik. Yaratılma yaratma ve ateizm uyuşmuyor be dostum.Elma yin mi?

Devam başka? :rolleyes:

Saygılar...

Not:Bir adet hiç bir inancı olmayanlara yönelik ayet altı üstü, bulamıyonuz mu? Yaratılma, yaratma, şeytan, inkar, kafir tanımlarıyla işi yok ateizmin, ateizmi bilmediğinizden, anlamamakta ısrar ettiğinizden bol bol önünüze geleni alıp geliyonuz. :D

Sitelerde Paylaş

Teist (ehl-i kitap) ve deist (müşrik) yaratılışa inandığına göre, ilgili ayetlere kimin muhattap olduğunu bilmek için aynştayn olmak gerekmiyor.

Aynen, yaratılışa inananları hedef alıyor, yaratılma takıntısı olanlar düşünmeli. :rolleyes: Yoktan var oluşa inanan ateist gördün mü? :blink: Firavun sanıyorsun sen ateistleri galiba. :D

Tutturamadın, get aramaya devam et.

Elma bitti, serdarım uludağımda küstü, ayet bulanda yoh, şimdi imana gelcem. :rolleyes:

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

Teist (ehl-i kitap) ve deist (müşrik) yaratılışa inandığına göre, onlara hiç bir şey olmadan mı yaratıldınız yoksa kendiniz mi yaratıcınız denmez, inanmayanlara denir. Anlama sıkıntısı çekenler için örnekleyelim;

"Hiçbir şey olmadan yaratılmadım ve kendim de yaratıcı değilim, Allah'ın yarattığına inanıyorum." (Teist ve deist)

Böyle diyen kişilere: "Yoksa onlar, hiçbir şey olmadan (yani yaratıcısız) mı yaratıldılar? Yoksa kendileri yaratıcı mıdırlar? Yoksa gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar düşünüp hakikati anlamazlar." denir mi?

Geriye kimler kalıyor?

Sitelerde Paylaş

Teist (ehl-i kitap) ve deist (müşrik) yaratılışa inandığına göre, onlara hiç bir şey olmadan mı yaratıldınız yoksa kendiniz mi yaratıcınız denmez, inanmayanlara denir. Anlama sıkıntısı çekenler için örnekleyelim;

"Hiçbir şey olmadan yaratılmadım ve kendim de yaratıcı değilim, Allah'ın yarattığına inanıyorum." (Teist ve deist)

Böyle diyen kişilere: "Yoksa onlar, hiçbir şey olmadan (yani yaratıcısız) mı yaratıldılar? Yoksa kendileri yaratıcı mıdırlar? Yoksa gökleri ve yeri onlar mı yarattılar? Hayır, onlar düşünüp hakikati anlamazlar." denir mi?

Geriye kimler kalıyor?

Canım dostum, gerisi yok, orda yaratıldıklarına inanmıyorlar mı sorusu yok,kendi kendilerine mi yaratıldılar sorusu var. takıntısı peşinden devam ediyor, yaratıldılar ama takıntısı var. Arkadaşım yaratıcılı, yaratıcısız yaratılmak ne demek? Neresinden ateizm çıkartıyorsun?Ayrıca bilmem neyi onlar mı yarattı diyor.Ayrıca tanrı inancı ile, biz tanrılık iddia mı ediyoruz ki yaratıcımıdırlar gibi yine aynı hatayı yapıyor.Yaratılmak direk inanç içeren bir yargıdır. Ateizmle hiç bağdaşmıyor.

Olmadı , yaratılmak yok ateizmde, yaratmakta yok. Bu ayet sadece birileri tarafından illa yaratılmış olunduğunu sanan muhammedin yaratılmamaktan,yani hiç bir inancı olmayanlardan haberi olmadığını kanıtlıyor.

Anlayacağın, tanrılık iddiası olanlar, yaratıldık diyenler düşünsün. Yada yaratıldık ama kendi kendimize diyenler buyursun.Bizim yaratılmak gibi bir saçmalıkla işimiz yok.

Sana diyom ki öğren şu ateizmi, anla, öyle gel. :rolleyes:

Anladın?

Sitelerde Paylaş
yaratıldıklarına inanmıyorlar mı sorusu yok,kendi kendilerine mi yaratıldılar sorusu var.

Yaratıcıya inananlara böyle sorular sorulur mu?

Ayrıca bilmem neyi onlar mı yarattı diyor.

Bir aşçıya "yemeği sen yapmadın" derseniz, o da size "sen mi yaptın yoksa hiçbir şey (yaratıcı) olmadan (kendiliğinden) mı oluştu?" der.

Ayrıca tanrı inancı ile, biz tanrılık iddia mı ediyoruz ki yaratıcımıdırlar gibi yine aynı hatayı yapıyor.Yaratılmak direk inanç içeren bir yargıdır. Ateizmle hiç bağdaşmıyor.

Hayır, yaratıcıyı red ediyorsunuz. Bir yaratıcı yoksa geriye iki seçenek kalır. ya kendiliğinden oluşur ya da oluşan şey kendi kendini oluşturur. İşte ayetlerde de bunlar sorgulanıyor. Yaratıcı, "ben yaratmadıysam kendiliğinden mi oluştu yoksa sen mi yarattın" diye soruyor.

Sitelerde Paylaş

e-teist;

tanrı ateistleri biliyormu bilmiyorum ama senin ateistin kim olduğunu bilmediğini biliyorum.

Sen benide bilirsin, vahiy alıyon mu? Ateist kim ben elbette bilmem. Tanrıya benzer yönüm mü var? :rolleyes:

Ateizmi bilmediğimi iddia edersen belki bir şansın olur.Oda belki?

Tartışmak istersen konu aç, e-teist ateist kimdir bilmiyor diye, ben bakim bilmediğim ne? Kim bilir belkide sen haklısındır? :blink:

Benim ne bilmediği mi biliyon ama tanrınınkini bilmiyon mu? Sende yarı tanrısın he mi? :rolleyes:

Neyse espriyi geçelim konu aç, yaz.

Saygılar...

Sitelerde Paylaş

kendi kendilerine mi yaratıldılar önceki mesajımdan

senin sorun:

Yaratıcıya inananlara böyle sorular sorulur mu?

Cevap veriyorum:

Yaratıldığına inanmayanlara yaratıldıklarına inanmıyorlar mı diye sorarlar.Ateistler kendi kendimize yaratıldık demiyor ki? Yaratılma kısmı bozuyor muhammedin işini.Biz kendi kendimize yaratıldık diyen ateist gördün mü hiç? Tutmuyor.

Ayrıca bilmem neyi onlar mı yarattı diyor.önceki mesajımdan

senin cevabın

Bir aşçıya "yemeği sen yapmadın" derseniz, o da size "sen mi yaptın yoksa hiçbir şey (yaratıcı) olmadan (kendiliğinden) mı oluştu?" der.

Cevap veriyorum:

Yine yanlış cevap, yemek yaparsam söylerim, yarattığımız bir şey olduğu iddiamız olmadığına göre, yaratılmak, yaratmak ateizmde geçmediğine göre, firavun gibi tanrı iddiası olanlar muhatabıdır.

Direk senin cevab sandığın kısım:

Hayır, yaratıcıyı red ediyorsunuz. Bir yaratıcı yoksa geriye iki seçenek kalır. ya kendiliğinden oluşur ya da oluşan şey kendi kendini oluşturur. İşte ayetlerde de bunlar sorgulanıyor. Yaratıcı, "ben yaratmadıysam kendiliğinden mi oluştu yoksa sen mi yarattın" diye soruyor.

Buda ayet.

Cevap veriyorum.

Ayette oluşmak kelimesi nerde? Kendin kendini yalanlıyorsun. tanrı yoksa varsa üstüne savunman Seni ayette olmayan çıkarımlara götürüyor.Direk ve net, yoktan varolmak, yaratılmak, inanmak yok. Ayetinde de oluşmak, olmak, yok. Yaratılmak, yaratmak var.

Yaratıcılık, yaratılmak iddiası ateizmle uyuşmaz.

Saygılar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...