Jump to content

Sinemacılıkla uğraşan var mı?

Recommended Posts

Özgür yazılımlar açık kaynak kodlu, ücretsiz yazılımlardır. Genellikle Linux altında çalışırlar. Blender ve gimp Windows ve MacOS için de var.

Bütün bu yazılımları içeren UbuntuStudio diye bir linux dağıtımı var. http://ubuntustudio.org adresinden indirip bilgisayarınıza kurmadan CD/DVD den

çalıştırabilirsiniz.

UbuntuStudio tanıtımları youtube da var. Youtube da UbuntuStudio. Ayrıca bahsettiğim yazılımlarla ilgili eğitim videoları da var youtube da.

Özgür yazılım değil de, açık kaynak kodlu yazılım demek daha doğru olur sanırım :)

Overgrowth'a hiç "Özgür Oyun" denildiğini duymadım. "Açık kaynak kodlu oyun" denilir. Aynı şey programlar için de geçerli :)

Hayıri o tip yazılımlarla ilgilenmiyorum. Siz de bu işlerin içindeyseniz siz ilgilenebilirsiniz :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

FreeSoftware, OpenSource kavramlarını anlamak biraz zordur.

O zaman siz adobe yazılımlarına para veriyorsunuz.

İnek bedava iken süte para veriyorsunuz anlaşılan.

Yok ben kırılmış program kullanıyorum para vermiyorum diyorsanız o zaman bilgisayar delisi ergen modundasınız.

Yaptığınız filmlerde de başkalarının fikirlerini çalıyorsunuzdur.

Neden birden agresifleşip bok atmaya başladın pek anlayamadım :)

OpenSource nin ne olduğunu senden daha iyi bildiğimden kuşkun olmasın. Açık kaynak kodlu yazılım kullanmıyorum, sen uğraşıyorsan kullanabilirsin dedim, birden coştun. Hayırdır?

Sana mı soracaz hangi programı kullanacağımızı koçum? Seni ne ilgilendiriyor? Param var, veriyorum, en güzelini alıyorum ve kullanıyorum. Adobe CS6 diyorsun; boru değil. Az çok bilgi sahibiysen ne anlama geldiğini biliyorsundur. Kimsenin fikrini falan çaldığımız da yok, amatörüm dediysem o kadar değil. Fikir çalmam, çaldırtmam; büyük saygısızlıktır. Sen bu konularda epey tecrübelisin anlaşılan.

tarihinde enjeksiyon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hazır bulmuşken sorayım o zaman. Sony Vegas mı tercih edersiniz yoksa Adobe ürünlerini mi? Yoksa her ikisini birden mi?

Her programın kullanılabilirliği kullanıcıya göre değişiyor. Bazı işlemleri sony ile yapmak kolayınıza gelir orada yaparsınız projenin gerisini adobe ürünüyle bitirirsiniz. Elinizde ne kadar çok program varsa o kadar iyidir aslında. Tek bir programa bağlı kalmak pek sağlıklı değil. Ama adobe ürünlerini 10 numara kullanırım diyorsanız sony vegasa gerek kalmaz.

Sitelerde Paylaş

Avid'in de sinema hakkında bir ürünü var demişsiniz. Hangisi olduğunu öğrenebilir miyim?

Çünkü Avid müzik konusunda da çok başarılır. Stüdyolarda kullanılan ve birinci kalite program olan müzik prodüksiyonlarında kullanılan Pro Tools'u da aldılar. Onun dışında notasyon için kullanılan Sibelius'un da sahibiler. Bu tür işlerle boş zamanlarım da uğraşmayı seviyorum da bilgilenmek istedim.

Sitelerde Paylaş

Avid'in de sinema hakkında bir ürünü var demişsiniz. Hangisi olduğunu öğrenebilir miyim?

Çünkü Avid müzik konusunda da çok başarılır. Stüdyolarda kullanılan ve birinci kalite program olan müzik prodüksiyonlarında kullanılan Pro Tools'u da aldılar. Onun dışında notasyon için kullanılan Sibelius'un da sahibiler. Bu tür işlerle boş zamanlarım da uğraşmayı seviyorum da bilgilenmek istedim.

http://www.avid.com/US/products/avid-studio

Sitelerde Paylaş

Avid Studio

Fakat çalışma mantığı olarak Pro tools ve benzeri programlardan farklıdır. Müziği üretmeden ziyade edit işini görmenizi sağlar. Kendinize ait üretimleri dinlemek isterim :) Ne tip müzikler yapıyorsunuz?

Magix Music Maker'i denediniz mi?

Sitelerde Paylaş

Bok filan attığım yok. Bir filmde kullanılabilecek adobe ürünlerine para vermeye kalkarsan 2000$ dan fazla bir parayı gözden çıkarman gerekir.

Korsan yazılım kullanmak da sizi bağımlı yapmak için okul önlerinde bedava dağıtılan haplar gibidir.

Hiç bir sanatsal değeri olmayan kıytırık filmler üretmek için ödediğimiz dolarla acıyorum o kadar.

Sadece Adobe'ye değil, Video Copilot'a, Avid'e, Videohiv'e, dekora, ışığa, kostüme, çoğu zaman oyuncu ve diğer çalışanlarıma da para veriyorum

da ... Bu seni niye gerdi anlamadım. Sen kıytırık filmlerine devam edebilirsin, çalıntı fikirlerini açık kaynak kodlu veya crackli program render ve editleriyle. Yaptığım sanatın sana batan veya giren kısmı nedir? Sen neden kendi işine bakmıyorsun, paramın sahibi sen misin, seni ne ilgilendiriyor arkadaş?

Sitelerde Paylaş

Sadece Adobe'ye değil, Video Copilot'a, Avid'e, Videohiv'e, dekora, ışığa, kostüme, çoğu zaman oyuncu ve diğer çalışanlarıma da para veriyorum

da ... Bu seni niye gerdi anlamadım. Sen kıytırık filmlerine devam edebilirsin, çalıntı fikirlerini açık kaynak kodlu veya crackli program render ve editleriyle. Yaptığım sanatın sana batan veya giren kısmı nedir? Sen neden kendi işine bakmıyorsun, paramın sahibi sen misin, seni ne ilgilendiriyor arkadaş?

ve enjeksiyon kullanıcı adını richie rich olarak değiştirir :D

Sitelerde Paylaş

Sen adobe yazılımlarının reklamını yapıyorsun ben de özgür yazılımların. Uzatmayalım. Uzayalım.

Adobe reklamı falan yapmıyorum arkadaşım. Bana, daha önceki entrylerde hangi programı kullandığım soruldu ve ben de kullandığım programı yazdım. Sonrasında sen açık kaynak kodlu süper programlarınla tavsiyede bulundun ben de onları kullanmadığımı Adobe'den şaşmayacağımı belirttim. Çünkü memnunum; ne reklamı? Adobe babamın oğlu mu?

Ama Linus Torvalds senin amca oğlu galiba. Evet, uzatma, uza. Bu konuyu kavga etmek için değil, sohbet etmek için açtım.

Sitelerde Paylaş

Linus Torvalds yazarak olayı bitirdin. Sanırım google dan search yaparak buldun bu ismi.

Richard Stallman deseydin bu işi biliyor diyecektim.

Ateistim diyorsan özgür yazılımı (Free Software) savunmalısın.

Ya baykuş. Çok rica ediyorum git başımdan :)

Açık kaynak ve ateizmin gerekleri hakkındaki derin bilgilerini kendine sakla.

Kralsın sen, hadi git.

Sitelerde Paylaş

Daha yeniyim müzik mevzunda. Pro Tools çok karışık diyorlardı forumlarda Cubase'in eski bir crackli versiyonunu indirdim onu kullanıyorum şu an. Enstrüman bilgim de yok sadece indirdiğim VSTleri kullanarak boş boş vakit geçiyorum. İlk adımda olduğum için bir verimlilik söz konusu değil :)

tarihinde KGuner tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Daha yeniyim müzik mevzunda. Pro Tools çok karışık diyorlardı forumlarda Cubase'in eski bir crackli versiyonunu indirdim onu kullanıyorum şu an. Enstrüman bilgim de yok sadece indirdiğim VSTleri kullanarak boş boş vakit geçiyorum. Çünkü ilk adımda olduğum için bir verimlilik söz konusu değil :)

Korsan yazılım kullanmanı tavsiye etmiyorum sana. Eski bile olsa.

Sitelerde Paylaş

Korsan yazılım kullanmanı tavsiye etmiyorum sana. Eski bile olsa.

Trial versiyonuyla bir şu anki kullanımım. Bakınıyorum sadece bir kullanma söz konusu olsa o zaman satın almak planlarımın arasına girecektir.

Bunun dışında film müziklerini de kendim yapıyorum demiştiniz sanırım. Siz herhangi bir dwa kullanıyor musunuz?

Sitelerde Paylaş

Trial versiyonuyla bir şu anki kullanımım. Bakınıyorum sadece bir kullanma söz konusu olsa o zaman satın almak planlarımın arasına girecektir.

Bunun dışında film müziklerini de kendim yapıyorum demiştiniz sanırım. Siz herhangi bir dwa kullanıyor musunuz?

Bir önceki mesajında Cracklısını indirdim dedin de, o yüzden korsan kullanmayın dedim. Cracklı demek by pass lı demek, korsan demek :) Trial kullanıyorsanız sorun yok.

Ben Pro Tools, Acoustica ve Magix kullanıyorum.

Sitelerde Paylaş

ücretsiz programları mümkün olduğunca desteklerim. Ancak her zaman yeterli olmuyorlar. yılda bilmem kaç milyon dolar kâr eden şirketler yazılımcılarına kazandıkları paraya göre sadaka gibi para vermekteler. Ayrıca Türkiye gibi bir ülkede sattığın program ya da yazılım asgari ücretin 4 5 katı ise kimse zaten para verip almaz. Yap ucuza alalım. adobe premiere misal 1800 lira civarında olması lazım daha bunun after effecti var şuyu var buyu var. Bunları geçtim kullandığımız tüm programları düşünün hepsi lisanslı olduğunda herhalde 1 yıllık gelir eder :p

O değil de crackli yazılım kullanan müslümanlar tam cehennemlik :D

Sitelerde Paylaş

Öyle deme, şakirt hackerlar var; Hristiyan sitelerini çökertiyorlar :D

Haklısın onları unuttuk. Hiçbir halt üretemeyen ve kendini sözlü, insani şekilde ifade edemeyip saldıran küfür eden acizler. Bir bunların dini doğru zaten isa halt etmiş :D Siteyi hackliyince sanki millet dininden çıkıyor :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...