Jump to content

Sinemacılıkla uğraşan var mı?

Recommended Posts

• İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yazılarımda bazı tıkanıklıklar var.Açamıyorum.Sonra aklıma Tarantino geliyor,Inglourious Basterds'ı 7 yılda yazması :)

Bazı şeylerin mükemmel olması için gerçekten zamanda kavrulmaya ihtiyacı var, en iyi senaryolarım dan olduğunu düşündüğüm birisi 3 yıl aradan sonra devam ederek yazdım.

Çok katkısı oldu özellikle belli aralıklar kesinlikle verilmelidir, her aradan sonra konuya karşı farklı bakış açıları çoğalıyor insanda.

Sitelerde Paylaş

Ama "uzun süren şey güzel olur" diye birşey de şart değildir.

Hayal gücünüze, kurgu yeteneğinize ve empati yapabilirliğinize bağlıdır bu olay. Tarantino tek birşey ile meşgul bir adam değil ki. Bir sürü işle aynı anda uğraşıyor o adam, birçok senaryo yazması lazım, yine bu doğrultuda efor sarfetmesini gerektirecek bir sürü işi gücü var. Aynı zamanda deli :) E bu durumda Tarantino için normal bir durumdur bir senaryoynu 7 yılda tamamlaması.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bazı şeylerin mükemmel olması için gerçekten zamanda kavrulmaya ihtiyacı var, en iyi senaryolarım dan olduğunu düşündüğüm birisi 3 yıl aradan sonra devam ederek yazdım.

Çok katkısı oldu özellikle belli aralıklar kesinlikle verilmelidir, her aradan sonra konuya karşı farklı bakış açıları çoğalıyor insanda.

Evet bende zaten sonunu bağlamak için bekliyorum :D senaryo yazarken en başta düşündüğün konudan sapabiliyorsun ya da sonunun daha iyi olmasını isteyebiliyorsun.işte bu nedenle yazım işlemi uzuyor bazen.özellikle de farklı olmasını istiyorsan..

Sitelerde Paylaş

Birkaç iyi iş çıkarttım ve yurt dışındaki bazı kısa film festivallerine yönetmen olarak kendi filmlerimle katılımda bulundum.

Eserlerini merak ettim gerçekten. İnternet ortamında yayınladıkların varsa linkini paylaşırsan izlemek isterdim.

Ben de şu an konulu bir filmin senaryosu üzerinde çalışıyorum. Bitirmek üzereyim. Sonraki aşama ise ürünümü pazarlamaktır. Ayrıca Türkiye'deki din ve ateizm üzerine bir belgesel yapmak gibi bir fikrim var. Elime biraz mali kaynak geçince belki ciddi ciddi düşünürüm. Öyle olursa ateist arkadaşlarla çalışmak isterim açıkçası.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...