Jump to content

Güneşin doğduğu yerde neler oluyor neler

Recommended Posts

"Kim dinini değiştirirse onu öldürün" (Buhari Cihad 149)

MAİDE SURESİ 33-34 AYETLER

33.Allah'a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri, yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi, yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır. 34.Ancak onları ele geçirmenizden önce tövbe edenler bunun dışındadırlar. Artık Allah'ın çok bağışlayıcı, çok merhamet edici olduğunu bilin.

Böğlesine boktan ,, ayet denilen zırvaların içine köppek pisliğini yapsın.Böğle sapık bir Allah varsada onunda suratına...Ha bu zırvalara inanıp bunları uygulayanlar zaten yavşak.Böğlesi yobaz dindar namussuzların katli helaldir..

Sitelerde Paylaş

Bilader Arapçayı Türkçeye tercüme ettik, okuman yazman da var değil mi? Türkçeyi bir daha mı Türkçeye tercüme edelim, ne istiyorsun?

Tavşanın suyu bu, yersen! Suyunun suyu olmaz!

yok ben iyice anlayayım diye tekrarladım.hani kardeş kanı dökmeyelim.bu durumda sizleri öldürmem gerekiyor.ama ilk önce sormam lazım.allaha ve resulüne karşı savaş açtınızmı.ve yeryüzünde bozgunculuk çıkaranlardanmısınız.neler yaparak bozgunculuk çıkardınız.can bu emin olmak lazım.

Sitelerde Paylaş

Muslim apologistlerin kıvırtması boşa. Güneş doğarken üzerlerine elbise vermemiştik diyor. Demek ki en doğu çok sıcakmış. Neden? Çünkü güneşin doğduğu yerdeki insanlar Güneş'in doğduğu noktada Güneş'e çok yakın konumda!

Muhammads-flat-earth.jpg

bu ilginçmiş ayeti tam alalım,sapla samanı ayıralım.

Sitelerde Paylaş

Böğlesine boktan ,, ayet denilen zırvaların içine köppek pisliğini yapsın.Böğle sapık bir Allah varsada onunda suratına...Ha bu zırvalara inanıp bunları uygulayanlar zaten yavşak.Böğlesi yobaz dindar namussuzların katli helaldir..

hayırdır,bozgunculuk çıkaranların öldürülmesine laf etmiş,bunlar bozgunculuk çıkaranlar,katli vaciptir demişsin.bu yaman çelişki. :)

Sitelerde Paylaş

hayırdır,bozgunculuk çıkaranların öldürülmesine laf etmiş,bunlar bozgunculuk çıkaranlar,katli vaciptir demişsin.bu yaman çelişki. :)

Eeee 44 sene mahonun dinine inandık...Kuranını okuduk..daoğru yolu yeni bulduk..O kuran dan bulaşıklar kalmış ne yapalım..Gaddarlık ciğerime işlemiş..söküp atması zaman alacak.

Benim çelişkilerim,Mahoonun ve çevresindekilerin yazdığı saçmalıklar manzumesi kitabın yanında saman alevi kalır..Bir tane doğru bişe yazıyormu kuran ..vallaha da yazmıyor,,billahada yazmıyor..Eyiii evlatlığı zeydin karısı Zeynepi nası ederde götürürüm diye ayet yazmış..

Bizimde canımızın çektiği oldu ama..biz bir ayet,,mayet yazmadık..

Sitelerde Paylaş

Eeee 44 sene mahonun dinine inandık...Kuranını okuduk..daoğru yolu yeni bulduk..O kuran dan bulaşıklar kalmış ne yapalım..Gaddarlık ciğerime işlemiş..söküp atması zaman alacak.

Benim çelişkilerim,Mahoonun ve çevresindekilerin yazdığı saçmalıklar manzumesi kitabın yanında saman alevi kalır..Bir tane doğru bişe yazıyormu kuran ..vallaha da yazmıyor,,billahada yazmıyor..Eyiii evlatlığı zeydin karısı Zeynepi nası ederde götürürüm diye ayet yazmış..

Bizimde canımızın çektiği oldu ama..biz bir ayet,,mayet yazmadık..

çok dertlisin sen,hangi imansız çaldı senin imanını.peygamber belki o anda taş olmak isterdi rabbinin emri olmasa.bunuda bilemezsin.tabi birbir gördüğünü iddia etmiyorsan.

Sitelerde Paylaş

sen bari ye islam ehlindensin artık.beraber ateist müslüman ekolünü kuracağız.yapma katalan hoca.bak diğerleri hadi neyse.nesin doğru analiz etmen lazım.

kemik oluştuktan sonra çevresinde neler oluşur.şu cahal kişiye bir anlat nasiplenelim.

Ekolü kuracağız da, önce birbirimizi ve ayetleri iyi anlamamız lazım :D

Sen önce aşağıda e-teistin açıklamasına yanıt versen, daha doğru yoldan gideriz. Bu arada siper konusunu da unutmuş değilim :D

---------------------------

Muninun 12-14

12.Andolsun, Biz insanı, süzme bir çamurdan yarattık.

13.Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.

14.Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak'ı bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne Yücedir.

Embriyonun gelişimini bile yanlış biliyor bak tanrı kavramın. önce bir parça etden kemiğe dönüşmez embriyo. Ayrıca kemiğin üstüne et giydirilmez. Tam tersi, kemikler sonradan embriyonun et kısmının içinde oluşup gelişir.Kemiklerin ilk oluşumu içerde başlarkende kıkırdaksı bir yapıdadır, kemikleşme süreci bile çok sonraki aşamadır.

Sitelerde Paylaş

kardeş sonuçta yıldızlara nur,kandil demişmi dememişmi.yani onlar gezegendir büyüktür falandırda diyebilir.ama o zamnın insanı ne bilirse ona göre söylenmiş.anlaşamadığımız nokta bu.tüm ayetlerde bu tavır var.her söylem o zamnın insanlarının anlayabileceği şekilde yapılmış.ama şimdi tutupta yıldız kandildir diyecek kadar eşek değiliz herhal :) .bizim yaradılışımızın nedeni aklımız.tanrı herşeyi anlatacaksa aklı neden yarattı.üstelikte ayetlerimiz hakkında düşünmezlermi derken.bilimsel olarak düşünme organımız beyindir tamam.ama kalbimizin düşüncelerde bir şekilde etkisi olduğununda delilidir bence bu ayetler.yada başka bir açıklaması vardır.tıpkı kuranın söylediği gibi ayetler hakkında düşünüyorum.haha kalbi beyin zannetmiş demiyorum.siz diyebilirsiniz kolay gele.

bakış açısıda çok önemli tabi.hatta sen farkında olmadan birşey yapmışsın.embriyoya et demişsin.

''bir parça etden kemiğe dönüşmez embriyo''

'' kemikler sonradan embriyonun et kısmının içinde oluşup gelişir''

şimdi ayete bak,embriyo olarak kabul edilen alak ve ardından etin yaratılması.

''ardından o alak'ı bir çiğnem et parçası olarak yarattık''

''daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık''

şimdi bana senin söylediğinle ayetin söylediği arasında ne fark var söyle.işte allah böyle söyletir dostum ^_^

''Kemiklerin ilk oluşumu içerde başlarkende kıkırdaksı bir yapıdadır, kemikleşme süreci bile çok sonraki aşamadır''evet dostum kemik oluşumu sonraki aşama.ama kemik oluştuktan sonraki aşama nasıl onuda ayetten alalım.

''böylece kemiklere de et giydirdik;''

kemiklere giydirilen et sana neyi hatırlatıyor.bence bir ansiklopediye bak.mesela sen bir elbise giyiyorsun ve o elbise senin vucudunu sarıyor.kemiğin oluşumundan sonra etrafında oluşanlar ne dostum.şöyle bir düşündüm yağ kas deri ayrıntıları senden alayım ben cahalım.tabi bunlar et olmadığı için ayet çuvallamış. :)

Dostum ayıp ediyorsun, yorumumda yazanı doğruca ayete bakmadan yorumluyorsun.

12.Andolsun, Biz insanı, süzme bir çamurdan yarattık.

13.Sonra onu bir su damlası olarak, savunması sağlam bir karar yerine yerleştirdik.

14.Sonra o su damlasını bir alak (embriyo) olarak yarattık; ardından o alak'ı bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne Yücedir.

Bak embriyoyu bir çiğnem et parçası olarak yarattık diyor. Anladın mı?

Farkı şurda. Embriyoyu önce bir et parçasına çeviriyor ayetde, sonra o eti kemik yapıyor. Kemik çıplak. :rolleyes:Yani içinde yarattık demiyor.Kemiklerin üzerini et kapladık diyor.

Resmen yalan yanlış bir sıralama ve mantık.

Dostum çarpıtmaya yer arayacağına ayetleri oku.

Etin içinde kemiği yarattık diyen bir yer görüyor musun? Tam tersi embriyoyu ete, etide kemiğe dönüştürmüş.kemiğide etle kaplayarak yapıldığını sanıyor.

Gerçekten artık ayıp oluyor. Ben ayet çarpıtmam. Yazanı aynen aktardım. Hiçte bilimsel bir gerçekliği yok.Embriyodan et, et direk kemik olmaz. Kemikte etle kaplanmaz. Fazla kasap mantığı yürütülmüş.

Kemik etin içinde gelişir, et kemiğin üstüne kaplanarak değil. Anladın umuyorum? :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...

تَطْلُعُ Tadlüğü kelimesi tek olarak anlamlı değil kehf 90'da. Tadlüğü ğela تَطْلُعُ عَلَى olarak ikisi kombineli anlam veriyor.
تطلع tadlüğü; bakmak, arama esnasındaki bakmak eylemi oluyor.
تَطْلُعُ عَلَى tadlüğü ğela; sabırsızlıkla bakmak, özlemle ileriye bakmak.
تطلع الشمس taddaliğü-şşemsi; şafak atması, güneşin yükselmesi.
مَطْلِعَ الشَّمْسِ madliğe-şşemsi; güneşin başlangıcı, güneşin start alması.

Güneşten korunabilir örtüleri olmayan kavim, belki de insanlardan veya hayvanlardan oluşmuyor. Çünkü insanların ve hayvanların güneşten korundukları ciltleri, tenleri, derileri var. Ozon tabakasını ve giysileri işin içine dahil etmesek bile, insanlar güneşten korunabiliyorlar derileri sayesinde. Dünyanın dönüşü sırasında güneş ışığının dik açıyla ekvatora vurduğu gibi kutup bölgelerine vurmaması kastediliyor olabilir ama bu, Zülkarneyn ve Hızır öyküsünü bütünüyle ele aldığımızda pek mühim bilgi gibi durmuyor. Sözkonusu kehf ayetlerinin Zülkarneyn ve Hızır öyküsüyle herhangi bir alakasının olmaması da muhtemel.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...