Jump to content

Seriati isteyenlere Seriat kanunlari uygulansin

Recommended Posts

Türkiyede Laiklere Medeni Kanunlar....Asiri dincilerede Seriat kanunlari uygulansin...

Seriatcilara uygulanacak kanunlar.

1. Yalan söyledigi zaman dili koparilsin.

2. Harama baktigi an gözleri oyulsun

3. Sahtekarlik yaptigi an kollari kesilsin...( örnegin 300 gr. ekmek yerine 299 gr.satarsa )

4. Dinci kadinin kocasi 4 kadinla evlenebilsin....

5. Dinci erkek karisini öldürürse ceza almasin...( kadinin ailesine bir inek versin )

6. Seriatci kadin yalniz sokaga cikamasin...cikarsa coplansin...

7. Basörtülü kadin yürürken ayakkabisindan ses kikartmasin..cikartirsa coplansin.

Ne dersiniz ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 108
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Fatih zamanından Osmanlının sonuna kadar Müslümanlar şeriat kanunlarına, Hristiyanlar ise kendi yerel yasalarına tabi olmuşlardır.

İngiltere'de bile, bağlayıcı olmamakla beraber, şeriat kanunları Müslümanlara uygulanabillir. Tabii iğrenç ve çağ dışı olanları elenmiştir.

Türkiye'de şeriat kanunlarını Müslümanlara uygulayabilirsiniz ama hırsızların ellerini kesemez, kadınları kırbaçlayamazsınız.

Sulh davalarını şeriatla çözebilirsiniz. Kadınların miras haklarını yarıya indirirsiniz örneğin.

Şeriat isteyen kadınlara hayvan muamelesi yapabilir ve onların dövülmesini yasal bulabilirsiniz.

Buna rağmen zina yapan kadınlara recm uygulayamazsınız.

Medeni kanunlar şeriatı yumuşatıp daha insancıl hale getirmişlerdir.

Buna rağmen zina yapan karılarının recm yapılmasını isteyen erkekler olacaktır.

İslam erkek dinidir. Yaşasın erkek İslam...

Sitelerde Paylaş

Türkiyede Laiklere Medeni Kanunlar....Asiri dincilerede Seriat kanunlari uygulansin...

3. Sahtekarlik yaptigi an kollari kesilsin...( örnegin 300 gr. ekmek yerine 299 gr.satarsa )

5. Dinci erkek karisini öldürürse ceza almasin...( kadinin ailesine bir inek versin )

7. Basörtülü kadin yürürken ayakkabisindan ses kikartmasin..cikartirsa coplansin.

Ne dersiniz ?

Selam,

Sn Mike650 bey/hanım, öncelikle bu aktardığınız kritikler (4'cü şık haricinde) İslam inancında bulunmamaktadır.

Lütfen kavramları ve kavramları oluşturan yasaları açıklarken, Objektif olalım.

Saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

Kırk katır mı, kırk satır mı?" hukuku.

Jüriler bir kişiyi suçlu bulursa, şerri hukukun imam hakimi ile altarnatif hukukun hakimi suçun karşılığını kişiye hükmetsin.

Suçlu kimsenin kimliğinde hangi hukuka göre yargılanacağı belirtilsin.

Toplumda, bu kimliğe bakıp kişilere ayrıcalık yapılmasın.

Böyle bir şey mümkün mü?

Mümkün olsa bile istemem, hayatın içinde toplumsal ayrımcılık yaratacak her şeye karşıyım.

Bir amaç doğrultusunda farklı insanlar olamayı başaramayan insanlara da karşıyım.

Sitelerde Paylaş

Selam,

Sn Mike650 bey/hanım, öncelikle bu aktardığınız kritikler (4'cü şık haricinde) İslam inancında bulunmamaktadır.

Saygılarımla.

Gerçekler daha da kötü ama.

Kadınların sokağa yalnız çıkamaması ve yalnız hacca gidememesi doğru.

Kadınların otomobil kullanamaması, oy verememesi, kocalarından dayak yemesi, boşanma haklarının olmaması daha az mı kötü?

Hırsızların ellerinin, kollarının ve bacaklarının kesilmesine ne buyurulur?

Bunlar objektif değil mi?

Daha bir sürü çağdaş anlayışla bağdaşmayan vahşi ve ilkel şeriat kanunu var.

Sitelerde Paylaş

Selam,

Saygılarımla.

Bence siz bi gidin de Şeriat'ın koşullarını okuyuverin; baın bakalım ne diyor şeriat hükümleri.

Sitelerde Paylaş

Bence siz bi gidin de Şeriat'ın koşullarını okuyuverin; baın bakalım ne diyor şeriat hükümleri.

Selam, öneriniz için teşekkür ediyorum.Sistemin içinden gelen bir birey olarak, mevcut fetvaların İslam şeriatinin bünyesine uygun olmadığını ifade edebilirim.

Sitelerde Paylaş

Ne dersiniz ?

Hiç kimse şeriat istemez ozaman.

İkiyüzlülüğü din edinmiş şeriat düşkünleri aslında modern hukuktan fazlasıyla memnundurlar. Kendilerine şeriat uygulanmsını göze alamazlar.

Onların ''şeriat isteriz'' derken aslında istedikleri şeriatin sadece kendi işlerine yarayan yanlarıdır. Yani aslında içten içe ''benim ellerimi kollarımı çapraz kesin'' değilde ''ben 4 karı isterim'' demektedirler.

Bu aşşağılık sürünün ne tür suçlar işlediğini, herdaim dolandırıcılığın hırsızlığın efendileri olduğunu da hesaba katarsak gerçekten şeriat istediklerine inanmak mümkün değildir.

Sitelerde Paylaş

Gerçekler daha da kötü ama.

Kadınların sokağa yalnız çıkamaması ve yalnız hacca gidememesi doğru.

Kadınların otomobil kullanamaması, oy verememesi, kocalarından dayak yemesi, boşanma haklarının olmaması daha az mı kötü?

Hırsızların ellerinin, kollarının ve bacaklarının kesilmesine ne buyurulur?

Bunlar objektif değil mi?

Daha bir sürü çağdaş anlayışla bağdaşmayan vahşi ve ilkel şeriat kanunu var.

Selam, sn Hacı bey, kavramlara, yasalara ve bu yasaların uygulanış şekillerine taraflı olarak yaklaşım gösterirsek, karşıt görüş sergilediğimiz yapının anti ikizi olmaktan kurtulamayız. İzninizle konuya dönmek istiyorum. Hanımların tek başlarına sokağa çıkamaması, İslam şeriatinin temel kaynağı olan Kur'an'da var olan bir yasak değildir. Tamamı ile, Ataerkil erkek egemen düşüncenin, kadın dünyasına dayattığı güncel anti modern bir uygulamadır. Hakeza 1400 yıl evvel güvenliğin minimum olduğu, kanun yerleşkesinin henüz tam olarak uygulanamadığı, suçla mücadelenin etkin olarak yapılamadığı dönemlerden bahsederken, dönemin hayat standart ve şartlarını, bu şartlara uygun olarak geliştirilen suç ve suçluyla mücadele yöntemlerini ıskalamamalıyız.

Bahsettiğiniz fetva ve uygulamaların yöreye özgü ulemalar tarafından ifade edildiğini, oysa bu tarz yasak ve dayatmaların Kur'an adı verilen beşeri Ana Yasa metinlerinde var olmadığını taraflar olarak bilmekteyiz.

Beşeri bir kaynak ve antik dönem yasa metni olan Kur'an'da, kadınların itaat etmedikleri zaman dövülmesine verilen izin, maalesef Kur'an'ın değil Ataerkil erkek egemen düşüncenin bir zaafı ve ayıbıdır.

Günümüzde, Güneydoğuda, Ataerkil düşüncenin kız çocuklarını basit gerekçelerle katletmesi, sorunun Teoloji tabanlı olmadığını, aksine Sosyoloji tabanlı olduğunu işaret etmekte ve delillendirmektedir.

Sitelerde Paylaş

Selam, sn Hacı bey, kavramlara, yasalara ve bu yasaların uygulanış şekillerine taraflı olarak yaklaşım gösterirsek, karşıt görüş sergilediğimiz yapının anti ikizi olmaktan kurtulamayız. İzninizle konuya dönmek istiyorum. Hanımların tek başlarına sokağa çıkamaması, İslam şeriatinin temel kaynağı olan Kur'an'da var olan bir yasak değildir. Tamamı ile, Ataerkil erkek egemen düşüncenin, kadın dünyasına dayattığı güncel anti modern bir uygulamadır. Hakeza 1400 yıl evvel güvenliğin minimum olduğu, kanun yerleşkesinin henüz tam olarak uygulanamadığı, suçla mücadelenin etkin olarak yapılamadığı dönemlerden bahsederken, dönemin hayat standart ve şartlarını, bu şartlara uygun olarak geliştirilen suç ve suçluyla mücadele yöntemlerini ıskalamamalıyız.

Bahsettiğiniz fetva ve uygulamaların yöreye özgü ulemalar tarafından ifade edildiğini, oysa bu tarz yasak ve dayatmaların Kur'an adı verilen beşeri Ana Yasa metinlerinde var olmadığını taraflar olarak bilmekteyiz.

Beşeri bir kaynak ve antik dönem yasa metni olan Kur'an'da, kadınların itaat etmedikleri zaman dövülmesine verilen izin, maalesef Kur'an'ın değil Ataerkil erkek egemen düşüncenin bir zaafı ve ayıbıdır.

Günümüzde, Güneydoğuda, Ataerkil düşüncenin kız çocuklarını basit gerekçelerle katletmesi, sorunun Teoloji tabanlı olmadığını, aksine Sosyoloji tabanlı olduğunu işaret etmekte ve delillendirmektedir.

Şöyle cümleleri açık net ve yerli yerine oturan bir mesaj okudum ya şu forumda helal olsun, gözüm açık gitmem artık. Vallahi arkadaşım, ben ki sabır taşı gibi insanımdır, şirazemi 1 günde kaydırdı buradaki bazı arkadaşlar benim. Birden yeni bir dil öğrendim "çemkirme dili" :)

Şimdi sen yok dil kopartmaymış, yok göz oymasıymış, yok coplamaymış İslam'da yok diye kendini parçalarsın, bazıları hala iki üç medya organının tellalını dinler. Kitap dilini anlamıyor herkes, yorma kendini. :)

Sitelerde Paylaş

Şöyle cümleleri açık net ve yerli yerine oturan bir mesaj okudum ya şu forumda helal olsun, gözüm açık gitmem artık. Vallahi arkadaşım, ben ki sabır taşı gibi insanımdır, şirazemi 1 günde kaydırdı buradaki bazı arkadaşlar benim. Birden yeni bir dil öğrendim "çemkirme dili" :)

Şimdi sen yok dil kopartmaymış, yok göz oymasıymış, yok coplamaymış İslam'da yok diye kendini parçalarsın, bazıları hala iki üç medya organının tellalını dinler. Kitap dilini anlamıyor herkes, yorma kendini. :)

Ayse hanim, bunlari begenmediyseniz 4 hanim kuralini uygulayalim size. Esiniz var mi bilmem ama uzerinize 3 tane daha hanim alsin. Buna ne dersiniz?

Sitelerde Paylaş

Ayse hanim, bunlari begenmediyseniz 4 hanim kuralini uygulayalim size. Esiniz var mi bilmem ama uzerinize 3 tane daha hanim alsin. Buna ne dersiniz?

Arkadaşım 4 hanım meselesi benim meselem. 4 eş konusunda ne söylesek siz ikna olmazsınız zaten. Evet alınsın desem bu cevap sizi tatmin edecek mi? Cevabını ben vereyim "körü körüne bağlanmış, yazık bu insanlara." Oysa o konu o kadar hassas bir konudur ki. İnceliğine öyle herkes vakıf olamaz. Zaten İslam'ın övdüğü tek eşliliktir. 4 eşli olmanın kuralları vardır. Uygulayamayacak olana izin verilmez zaten. Öğrenmişsiniz bi dört eş dört eş ona takılıyorsunuz.

Ayrıca inanmadığınız bir dinin kuralları bu forumu neden bu kadar ilgilendiriyor anlamıyorum? Bu forumda gerçek ateist olan "Tanrı yoktur. Neden? Şu yüzden: ..." der. Oysa benim gördüğüm, habire İslami kuralları tartışmak. Buradan güzel bir kelam veya fıkıh okulu olurmuş aslında...

Sitelerde Paylaş

Ne dersiniz ?

Şeriatın baskıcı kuralları, eksiksiz bir yarımlığın manası olmuştur olacaktır. Şeriat gibi bir yanılgı, insanların özgürlüğünün önünü kesip, net bir saldırganlığı doğurur. Özgürlüğün engellenmesi, beynin hapsedilip yanlızca bir yöne odaklanmasını sağlamaktır. Düşüncelerini gizlemek zorunda kalan kişilerin ızdırabı, herkesi kısıtlayıp kendi önünü açan zorbaların içini sızlatmaz mı? "İlerlemeyi kolaylaştırma" kavramını benimseyip, felsefeler savurup, felsefeden habersiz olmak riyakarlık değil midir?

Sitelerde Paylaş

Şeriatın baskıcı kuralları, eksiksiz bir yarımlığın manası olmuştur olacaktır. Şeriat gibi bir yanılgı, insanların özgürlüğünün önünü kesip, net bir saldırganlığı doğurur. Özgürlüğün engellenmesi, beynin hapsedilip yanlızca bir yöne odaklanmasını sağlamaktır. Düşüncelerini gizlemek zorunda kalan kişilerin ızdırabı, herkesi kısıtlayıp kendi önünü açan zorbaların içini sızlatmaz mı? "İlerlemeyi kolaylaştırma" kavramını benimseyip, felsefeler savurup, felsefeden habersiz olmak riyakarlık değil midir?

Siz de Mike'ın yazdığı listeye inandınız mı yani? Ah cehalet! Sen nelere kadirsin...

Sitelerde Paylaş

Ayrıca inanmadığınız bir dinin kuralları bu forumu neden bu kadar ilgilendiriyor anlamıyorum? Bu forumda gerçek ateist olan "Tanrı yoktur. Neden? Şu yüzden: ..." der. Oysa benim gördüğüm, habire İslami kuralları tartışmak. Buradan güzel bir kelam veya fıkıh okulu olurmuş aslında...

Ayşe forumun din kısmına gelip burada niye din konuşuluyo diyene ne denirki bilim forumuna gitsene anasayfadan giriliyo bulamassan ayrıntılı tarif edelim. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...