Jump to content

Ateistforum'u Nasıl Keşfettiniz ve İlk Tepkiniz Ne Oldu

Recommended Posts

• İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Forum iyi bir psikolojik analiz yeri olmuş. Hiç kimse daha fazlasını görmesini gerektiğini bilmiyor hatta neye göre inanıp neye göre inanmayacaklarını bile bilmiyorlar... Şimdilik takım tutmaktan farksız...

"Neye göre inanıyorsun veya göre inanmıyorsun?" diye düşünmek, inanmak veya inanmamak için birtakım kriterler ve hatta kurallar olduğunu işaret eder.

Oysa inanmak veya inanmamak böyle bir şey değildir. Göresi yoktur, kuralı yoktur, herkesin kendine göre nedenleri vardır.

Daha fazlasını görmek gerektiği konusundaki tespitinizde haklı olabilirsiniz, çoğumuzun buna ihtiyacı vardır belki ama diğer değerlendirmeniz pek doğru değil. Aslında bu bir değerlendirme de değil. Bakış açısı.

Sitelerde Paylaş

Çocukluğumdan beri Allah'a inanan biriydim. Sonra yine çocukluğumda, Kuran'ın mealini okudum. Bazıları iyiydi ama bazılarını okudukça sıkıntı basıyordu. Çocuüum ya, bazı şeyleri anlamıyorumdur, belki Arapça'sı daha iyidir, Türkçe'ye kötü çevrilmiştir diye düşündüm, zira din derslerinde öğrendiğimiz arapça ayetler, kıvamlı yumuşacık, açıkçası söylemesi keyifli şeylerdi. Allah'ın göndermesine uyuyorlardı. Bir sorun daha vardı, TV'de dinlediğimiz ayetler gırtlak çatlatmalı, gülünç hatta tiksinç bir aksanla söyleniyordu. Bunu da böyle kabul edeyim derken, "din"i bir köşeye koydum. Ölümötesine filan inanıyordum. İnanmamayı düşünemezdim bile. Ergenliğimde inancıma dayanak bulmak için başka arayışlarım başladı. Sonra yılar içinde bir sürü şey buldum. İnanırlığım pekişti. Sonra bu siteyi bulup bilgilerimi paylaşayım, sizleri itham edeyim dedim.

Sitelerde Paylaş

Uzun yıllardır psikolojik durumuma göre agnostik,deist,ateist,dinsiz oldum ama dini bütün bir mümin hiçbir zaman olmadım.Ateist olduğumu önce kendime sonra çevreme söylemekte bayağı bocaladım.Ama ateistliğimi rahat açıkladıktan sonra kuş gibi hafifledim,heralde dinlerden özgürleşme bu olsa gerek.Sonunda hidayete erdim, ateistim. Ha gelelim ateistforumla nasıl tanıştığıma,kuran zırvalarını araştırırken tesadüfen rastladım ve ikinci gün üye oldum.

Sitelerde Paylaş

O kadar salak forum var bir ateist forum yok mu diye netim ve pc'm olduğu sene "ateist forum" diye arattım buldum. Etrafımda hiç ateist olmadığı için, herhalde 3-5 tane var hepsi de burada, diye düşünmüştüm.

2 sene hiç kayıt olmadım, okudum, kayıt olduktan sonra da aralıklarla yazdım. Söyleyebileceklerim fazlasıyla söylenmiş gibiydi.

Sitelerde Paylaş

ateistforum'u nasıl bulduğumu hatırlamıyorum. sanki hep biliyormuşum gibi geliyor bana. ama çok geç üye oldum nedense. korktuğumdan falan değil tabii. sadece okudum belli bir süre. ama aydınlanmak için değil. zaman öldürmek için. aydınlanmaya ihtiyacım yoktu. çünkü zaten dinle bir alakam yoktu. ama şuna şaşırdığımı söyleyebilirim; müslümanlar tamamen islam dinini benimsemişler, ama araştırınca içinden bu kadar fazla binbir türlü saçmalıklar çıkınca insan şaşırıyor biraz. yani saçma olduğunu biliyor, ama bu kadar saçmalık ağır geliyor insana. artık sorguladığı halde hala inanan insanlara istemeden de olsa aptal gözüyle bakıyor insan. çocukları falan anlıyor ama ya diğerleri?

Sitelerde Paylaş

geçen sene hiç sevmediğim agn.net adlı forumda

yine hiç sevmediğim MaviPanter nickli birinin özel mesajı ile haberdar oldum ateistforum'dan.

bana verdiği linklerdeki ateistforum sayfaları ile ilgili izlenimim kötüydü.

çünkü hayattan bıkmış ve kamplara bölünmüş insanların ağır siyasi tartışmaları vardı.

tartışmaların ve ortamın baskısına dayanamayan bir çok üye üyeliğinin iptal edilmesini istiyordu.

şimdi apayrı bir ortam var gibi sanki ...

yarın ne olur bilemem.

şimdiden geçmiş olsun..

Sitelerde Paylaş

Önemli bir sorgulama sürecindeydim ve deisttim.Nette de araştırmak istedim ve Ateistforumu buldum : " Vay be , bizim insanlarımız da böyle bir site kurmuş ,üstelik çok da yararlı ve eğlenceliye benziyor" gibi bir şeyler geçirmiştim içimden sanırım.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Ben Ateistforumu sağolmasın,:) Bülent Arınç ın sayesinde keşfettim,televizyonda verdikçe veriyor verdikçe veriyor lafını duyunca bu allah neymiş bakalım okadar haksızlığın olduğu dünyada vere vere bu meymenetsizlere veriyor,araştırdım mobile din yalanı yazdım ordan bu forumu keşfettim ve anladım ki bu allah onlara vermesinde kimlere versin, tamda onları anlatan çıkarcı,egoist,mağdurumda mağdurum aynı zamanda mazojist bir karaktermiş.O gün bu gündür mobilden takipteydim,bilgisayar alıp ilk üyeliğimi buraya yaptım,ATEİSTFORUMA çok teşekkür ederim ,insanların kendisini tanımasını sağlıyor :) :) :)

Sitelerde Paylaş

yıllardan beri ateistim; tüm çevreme rahatlıkla söylerim. önceleri problem yaratanlar oldu ama çözüldü kendiliğinden. bir süre önce konuşup, münazara yapabileceğim ateist arkadaşımın olmayışından dolayı eksiklik hissettim. sonrasında arayışa girdim; tabii ki en hızlı arayış internette oluyor. ve aradım, buldum...

aslında ben yüz yüze görüşmeleri tercih ederim, ama belki bir gün o da olur; aranızdan birileri ile de tanışırız.

Sitelerde Paylaş

Bir arkadaş demiş mausumla buldum. Aynen öyle oldu. Sadece nette çok fazla yerlerde gezinirim. Bende Allah'a inanan, dua eden, camiye giden bir mümindim aslında hamurumda varmış Ateist olmak. Haberim yoktu. Çünkü camiye giderken bile teravihlerde arkadaşlarla toplanıp giderdik sadece gülmek için. Gerçekten güzel oluyor. Denemesi bedava.

Yaklaşık 3 sene önce ''ALLAH VAR MI YOK MU LAN'' dedim araştırırken AGNOSTIC ile karşılaştım ve bu bana hitap ediyor diyerek ISLAMDAN cıktım. (Güle güle ALLAH)

Daha sonra Araştırırken Bu formu buldum. Dediğiniz gibi inanılmaz derecede başlıklar vardı. Bu forum sayesinde o kadar çok bilgiye sahip oldum ki, inanılmaz birşeydi burası. Hemen kayıt olmadım. Önce korktum kimseye ATEİSTİM diyemezdim. Sadece takip ettim. Daha sonra ayrıntılı araştırmalara girdim. Sanırım kimse araştırmadan ATEİSTİM diyemezdi.

Cesaretimi topladım ve üye kaydım gerçekleştirildi. Burada dolanırken çok keyif aldım. Dedim gerçekten ISLAM dışında özgürlük varmış. Hiç ateist arkadasım olmadı, ama burası SANAL da olsa büyük bir arkadaşımdı. Babaydı BABA!!.. Zaten buradayken herşey cesaretlendi ve artık çoğu kişiye ATEİSTİM ya da ateisti tanımlayacak herşeyi kabul ettiğim için belirlendi ve rahatlıkla söyleyebildim. Buradayken KURAN'â bile başladım üstelik müminken bile okumadım. Ki okusam ne :)

Kuranıda zaten okumaya başlayınca ALLAH VAR MI YOK MU sorusunun cevabı kendiliğinde YOK OLDU.. Uzatmaya gerek yok.

SADECE BURADAKİ YETKILI VE UYE ARKADASLARIMA TEŞEKKÜR EDERİM. Umarım yüzyüze sohbet etmek, yüzyüze görüşmek ALLAHU TEALA 'nın izniylede NASİP OLUR. :D

SAYGILAR.

Sitelerde Paylaş

bu siteye ilk girdiğimde yazık şunlara ya cehennemde yanacaklar haberleri yok dediğimi hatırlıyorumm. Sonra burdaki şeyler dikkatimi çektii okumaya felan başladım . Ama hep ön yargılı biçimde okuyordum o zamanlar sonra araştırdım baktim ki dedikleri hep doğru. Böylece o dogmatik düşüncelerden kurtuldum .. oh be dünya varmış :)

Sitelerde Paylaş

bu siteye ilk girdiğimde yazık şunlara ya cehennemde yanacaklar haberleri yok dediğimi hatırlıyorumm. Sonra burdaki şeyler dikkatimi çektii okumaya felan başladım . Ama hep ön yargılı biçimde okuyordum o zamanlar sonra araştırdım baktim ki dedikleri hep doğru. Böylece o dogmatik düşüncelerden kurtuldum .. oh be dünya varmış :)

O KARAR VEREMEDİ SEN BARİ KARARINI VER. DUNYA VARMIS DERKEN ÇOK IYI SÖYLEMİŞ OLABİLİRSİN. :)

DİĞER DİNLERE İNANANLAR CENNETE GİRECEKLER Mİ?

GİREMEZ

ALİ İMRAN 85. Kim, İslâm’dan başka bir din ararsa, bilsin ki kendisinden (böyle bir din) asla kabul

edilmeyecek ve o, ahirette ziyan edenlerden olacaktır.

ALİ İMRAN 19. Allah nezdinde hak din İslâm’dır. Kitap verilenler,

kendilerine ilim geldikten sonradır ki, aralarındaki kıskançlık yüzünden ayrılığa düştüler.

Allah’ın âyetlerini inkâr edenler bilmelidirler ki Allah’ın hesabı çok çabuktur.

GİRER

BAKARA 62. Şüphesiz iman edenler; yani yahudilerden, hıristiyanlardan ve sâbiîlerden Allah’a ve

ahiret gününe hakkıyla inanıp sâlih amel işleyenler için Rableri katında mükâfatlar vardır.

Onlar için herhangi bir korku yoktur. Onlar üzüntü çekmeyeceklerdir.

BAKARA 111 - 112. (Ehl-i kitap:) Yahudiler yahut hıristiyanlar hariç hiç kimse cennete giremeyecek, dediler.

Bu onların kuruntusudur. Sen de onlara: Eğer sahiden doğru söylüyorsanız delilinizi getirin, de. Bilâkis,

kim muhsin olarak yüzünü Allah’a döndürürse (Allah’a hakkıyla kulluk ederse) onun ecri Rabbi katındadır.

Öyleleri için ne bir korku vardır, ne de üzüntü çekerler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...