Jump to content

Ateistforum'u Nasıl Keşfettiniz ve İlk Tepkiniz Ne Oldu

Recommended Posts

İnternette sörf yaparken buldum ve açıkçası çok şaşırmıştım nedenleri ;

1-Bu ülkede böyle bir site olması (başka vardır elbette ama burada belli bir kitle olması)

2-her dinden insan olması

3-İslami forumlarda hiç ateist hatt başka din mensubu barındırılmamasına karşın burada bir çok müslümanın rahatça tartışması..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sanal alemde ateistlerin bir arada olduğu bir forum olduğundan emindim hele hele bizim gibi bir ülkede böyle bir şeyin olmayacağını düşünmek olanaksız bence, neyse daha önce agnostikte yazdım orası daha bir eğlenceli neden derseniz forum olarak kullanışlı ki burasının ki daha bir kullanışlı ama neyse, orada uzaylı arayan ateist olarak bir süre yazdım burayı biliyordum ama üye olmak istemedim buradaki kimseler çok bilgiliydi ve boş konuşmuyorlardı yani bana göre değildi ama yersiz önyargılarım vardı nitekim gerçekmişler sonra oradan buraya geçiş yaptım burada kendimi daha iyi hissediyorum...nette ateist forum yazınca buldum burayı yani herşeyden çok önce varlığından haberim vardı ilk tepkim huzur duymak oldu...

tarihinde fishéyé tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Harun yahya videolarını izledikten sonra ateistlere şaşardım hatta islam dışı tüm dinlere şaşırmaya başlamıştım. Üniversitede gördüğüm evrimle alakalı dersten sonra kafamda evrim olayı mantıklı gelmeye başladı . Ayrıca gördüğüm çarpıklıklar, bundan önceki uygarlıklardan haberimin olmsı kafamda soru işaretlerini iyice artırdı

Sitelerde Paylaş

İlk kes ateist ifadeleri olan bir site okuduğumda şu dinsizlere bak şaşırmış bunlar demiştim ve açıkçası şaşkınlıkla karışık bir korku içimi kaplamıştı. O günden sonra kafamda bir şimşek patladı ve dedim ki bize bugüne kadar söylenenler ne kadar doğru olabilir? İnsanların dini yaşayış biçimleri öylesine şekilsel ve anlamdan uzak ki bana amaçsız gelirdi. Şimdi kalkıp dinciler diyecek ki asıl dini yaşamak öyle değil. Sen namaz kılmak mecburi diyorsun o şekilseldir. Namaz kılmanın amacını çözebilmiş değilim. Yani tanrının egosunu mu doyurmamız gerekiyor? Neyse. Fazla derine inmeden inanın çok yüzeysel bir sorgulama ile dinin uyduruk bir şey olduğunu fark edebiliyorsunuz. Dinde sorgulamak yasaktır. Azıcık ucundan bir soru sordunuz mu sel gibi önünü alamazsınız. aileler de sorgulamayı yanlış bulur çünkü çocuklarının er ya da geç dinden çıkacaklarını bilirler. dinden çıkmak cumburlop cehenneme gitmek anlamına geldiği için de çocuklarının cehenneme gitmelerine yürekleri dayanmaz. Evet çoğu anne baba farkında olmadan sadece iyi niyetleriyle çocuklarının dinden çıkmasını istemez. yoksa Çocuklarımız sistemin kölesi olsunlar, koyun gibi yaşasın demezler tabi ki. Ama onlar da daha önce fazla sorgulamamış oldukları için bunu bilemezler.

tarihinde Cuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir ara kaydolmuşum 2007 de ne ara nasıl kaydoldum ne için kaydoldum yada ilk yazımı nezaman attım bilmiyorum.

Aklımda bir boşluk bulanıklılık yoktu halende yok ama kaydolmuşum.

merak ediyorum ben niye kaydoldum? Ama iyiki kaydolmuşum yada keşke kaydolmasaydım da demedim.

Ama siteyi bulmam iyi oldu en azından PC dışında çok farklı bişiyle konuşabiliyorum.

Örneğin.

telefonda:

ben: Alo buyur kanka..

- Ya kanki bizim pc bozuldu.

ben:Hay.......... ne ........ yine..

- bişi yapmadım sitelerde güzel güzel geziyodum.

ben: iyi halt yedin :)

------------------

forumda Ö.mesaj

-falanca konunuzu okudum yardımcı olurmusunuz.

ben:tabiki nasıl yardımcı olabilirim sorunnunuz nedir.

- Ramde bellek yanlış görünüyor nasıl düzeltebilirim

ben:şunu şunu deneyin..:)

--------------

facebookta..

-- Kuzen baksana.

ben: ne var.

-- benim pc Bozuldu bi el atıver.

ben:Daha dün formatlamadım mı ..... ne ara bozdun.

-- Yapıver işte kuzen 2 dk de atıyon zaten.

ben:yarın getir ne yapim.

-------------------

MSN de.

ben:Falanca abla bizimkiler size gelecekmiş misafirliğe.

-- Ya Mustafa bi zahmet sende gelsen Bizim oğlan pc yi bozmuş.

ben: ( yollamadan [sıçtık]) selam verdim borçlu çıktım ya.

-- geliyonmu.

ben: Heeee He geliyom geliyom...

-- Tammam.

Bi bu sitede farklı bişi konuşuyom o rahat oluyor :)

Kafam rahat :)

Sitelerde Paylaş

Facebook'tan buldum. Güzel bir site. Özellikle tasarımı çok iyi .Fakat böyle forum siteleri çabul hackleniyor ona göre önleminizi alın.

Bahsettiğin bu forum 11 senelik bir geçmişe sahip.

Zaptedeli 8 sene oluyor.

Forumun Ulü'l Emr'leri, kafasında bandana günün 12 saati siyah fonta ay-yıldız ile mehteran yaparlar.

Bizim buralarda bi' laf vardır: "Forum hack'lenmez ateistler bölünmez."

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bir ara kaydolmuşum 2007 de ne ara nasıl kaydoldum ne için kaydoldum yada ilk yazımı nezaman attım bilmiyorum.

Aklımda bir boşluk bulanıklılık yoktu halende yok ama kaydolmuşum.

merak ediyorum ben niye kaydoldum? Ama iyiki kaydolmuşum yada keşke kaydolmasaydım da demedim.

Ama siteyi bulmam iyi oldu en azından PC dışında çok farklı bişiyle konuşabiliyorum.

Örneğin.

telefonda:

ben: Alo buyur kanka..

- Ya kanki bizim pc bozuldu.

ben:Hay.......... ne ........ yine..

- bişi yapmadım sitelerde güzel güzel geziyodum.

ben: iyi halt yedin :)

------------------

forumda Ö.mesaj

-falanca konunuzu okudum yardımcı olurmusunuz.

ben:tabiki nasıl yardımcı olabilirim sorunnunuz nedir.

- Ramde bellek yanlış görünüyor nasıl düzeltebilirim

ben:şunu şunu deneyin.. :)

--------------

facebookta..

-- Kuzen baksana.

ben: ne var.

-- benim pc Bozuldu bi el atıver.

ben:Daha dün formatlamadım mı ..... ne ara bozdun.

-- Yapıver işte kuzen 2 dk de atıyon zaten.

ben:yarın getir ne yapim.

-------------------

MSN de.

ben:Falanca abla bizimkiler size gelecekmiş misafirliğe.

-- Ya Mustafa bi zahmet sende gelsen Bizim oğlan pc yi bozmuş.

ben: ( yollamadan [sıçtık]) selam verdim borçlu çıktım ya.

-- geliyonmu.

ben: Heeee He geliyom geliyom...

-- Tammam.

Bi bu sitede farklı bişi konuşuyom o rahat oluyor :)

Kafam rahat :)

Güzel bir noktaya parmak bastın.

-Günlük hayatta Falanca şahsiyet ölmüş falan filan

-banane

-Ne nasıl dersin sen kafir misin

- aaaa ölmüş mü allah gani gani rahmet eylesin

Sitelerde Paylaş

Forumu daha önceden internette din ve ateistlik hakkında araştırma yaparken buldum.Benim üye olmamın nedeni inanmayan kişilerin olayları sürekli din bazında eleştirmeleri idi.

Olayların sosyolojik ve psikolojik yönüne bakmadan sadece tüm olayları dine bağlamaya çalışıyorlardı.

Ayrıca sürekli olarak islam dinini bilerek ve isteyerek kabul eden kişilerin düşünme yetilerinden yoksun olduklarını ima eden sözcükler gördüm.

Benim bu forumda anlatmak istediğim şey ise hiç bir şeye inanmayan kişilerin neden sürekli olarak acı çekmeye tahammül ettiklerini anlamaya çalışmak.Daha öncede sordum bunu neden aşk acısını çekerler salya sümük ağlarlar ? Neden çok sevdikleri insanları kaybetmenin acısını üstlerinde taşırlar? Diyelim ki bütün bu olumsuzluklara rağmen inandıkları temel değerleri savunmak için yani adalet,insanlık,kadın erkek eşitliği v.s savaşlarda çocukların öldürülmesi hakkında neler yapıyorlar ? Bu savundukları değerler için gözlerini kırpmadan ölmeye razılar mı?

Ben de bunları merak ettiğim için buradayım.

Sitelerde Paylaş

Ben de namaz kılardım ama niye kıldığım hiç aklıma gelmezdi, artık o kadar alışmışız ki öbür taraf ve cennet hikayelerine, bunlar gerçek mi değil mi, hiç sorgulamak aklımıza gelmiyor, kuran öğretirdim mahallede çocuklara ama Arapça öğretirdim, kendim de zahmet edip bir Türkçesini okumazdım, daha yeni yeni araştırıp gerçekleri görüyorum, kitaplara tapan putperest bir toplum içindeyiz ne yazık ki, herkes ölüm korkusundan dine sarılıyor ama dine sarılmak acıması olmayan gerçekleri değiştirmez, maymun olduğumuzu, bu dünyanın sonlu olduğunu, sadece madde olduğumuzu ve ölümden sonra herhangi bir yaşam olmadığını değiştirmez

Sitelerde Paylaş

Müslüman iken bir dinci sitede bir müslüman üyenin iletisi vardı. İletide arkadaş, ateistforum'a üye olduğunu, ateistleri nasıl her konuda cevap vermez hale getirdiğini, ballandıra ballandıra anlatıyordu. Benim de canım çekti, gidip varayım şu ateistforuma bir de ben tadını çıkartayım dedim. Diyiş o diyiş :D

Not:Hayal ürünüdür.

Sitelerde Paylaş

Müslüman iken bir dinci sitede bir müslüman üyenin iletisi vardı. İletide arkadaş, ateistforum'a üye olduğunu, ateistleri nasıl her konuda cevap vermez hale getirdiğini, ballandıra ballandıra anlatıyordu. Benim de canım çekti, gidip varayım şu ateistforuma bir de ben tadını çıkartayım dedim. Diyiş o diyiş :D

Not:Hayal ürünüdür.

Yalan söylemiştir şerefsizz müsloların mucize diye uydurdukları yalanların bile sonu yok hergün yeni bir saçmalık çıkarıyorlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...