Jump to content

Mekke yer küreninin tam merkezinde!

Recommended Posts

Sunny bilgi için eyvallah.

Metatron tut ki ben biliyorum veya bilmiyorum bu bilgiyi bu adamlar da mı bilmiyor.

İlginç yani koskoca bir kanal uluslararası yayın yapıyor ingilizce versiyonu da var ama onlar da ilkokulda bu bilgiyi bilmiyorlar.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sunny'nin söyledikleri haber7 için aydınlatıcı olmuş gayet..Bunu haber7 verdiği için değil CNN de verse farketmezdi..Bu japoncada yazılsa farketmezdi..

Neye göre ortası neyin ortası?Bunu biri açıklamalı..Burda bir şarlatanın ve din üzerinden rant sağlama gayreti var bilimi dini alet ederek..Farkına varmanız için objektif olun demiyorum uyanın uykudan..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ama Sunny' e göre yalan haber çıkarıp dünya basınına sunabilecek yapıdalarmış. Hayret nasıl cesarettir bu. Adama uluslararası haber ajansları demezler mi kardeşim yok öyle bir şey nerden aldın bilgiyi diye? İlginç.

Durum buysa zaten başlık kendiliğinden kapanmış olur. Yalan haberden doğrular mı çıkarmış?

Sitelerde Paylaş
Sunny bilgi için eyvallah.

Metatron tut ki ben biliyorum veya bilmiyorum bu bilgiyi bu adamlar da mı bilmiyorum.

İlginç yani koskoca bir kanal uluslararası yayın yapıyor ingilizce versiyonu da var ama onlar da ilkokulda bu bilgiyi bilmiyorlar.

yaw yüzde 99'u müslüman olan halkın kaçta kaçı orutup kuranın tamamını adam gibi okuyup anlamış?zamanında biri yumurtlamış 6666 ayet var diye, onu bile sorgulama zahmetine girmemiş tembel herifler.. ulan elinde hesap makinası var oturup bi hesapla kaç ayet var diye?? ama yok.. illa biri sööleyecek onlar koyun gibi inanacak..

dünyadaki insanlar da bundan farklı değiller ki?? senin dediğin gibi, bunda bir iş vardır diyerek sorgulamadan etmeden inanıveriyorlar her söylenilene??

tarihinde metatron tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yalan haberi bilerek bilmeyerek en büyük medya kuruluşları da yapar..Sen medyayı sadece doğru haber yapmak için mi var sanıyorsun?

Asal konu şudur Mekke neye göre neyin ortası olmuş...

Dünyaya bakıyorum ekvator ortada mekke kuzeyde..

Kara kütlesine bakıyorum AMERİKA yı sağ tarafta çizersem dünyanın kara kütlesi AMERİKA'yı sol tarafta çizersem başka Mekke'yi ne yaparsam yapim orta yapamıyorum:)

Nasrettin hoca gibi yaparsak olur...Bir kürenin ortası yüzeyinde değil merkezinde olur..Geometri de bilmiyor haberi yapan armutlar..

tarihinde sokrates tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ok teşekkür metatron. Bilimsel yayınları aslında en iyisi haber ajanslarından veya gazetelerden almayacaksın salt bilimi takip eden dergi vb yazılı basını takip edeceksin ama gazeteler sanırım doğru bir seçim değil.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

* Berne (7° 26′ 22.5″ E)

* Brussels (4° 22′ 4.71″ E)

* Copenhagen (12° 34′ 32.25″ east of Greenwich; Rundetårn)

* El Hierro (Ferro) (Canary Islands) Ancient, later redefined 17° 39′ 46″ W of Greenwich to be exactly 20° W of Paris. French "submarin" at Washington 1884.

* Great Pyramid of Giza (1884) [1]

* Alexandria, the meridian of Ptolemy's Almagest.

* Jerusalem (35° 13′ 46″ east of Greenwich for the large dome of the Church of the Holy Sepulchre)

* Lisbon (9° 07′ 54.862″ west of Greenwich)

* Madrid (3° 41′ 16.58″ west of Greenwich)

* Mecca (39° 49′ E)

* Oradea, Romania (21° 55′ 16″ east of Greenwich)

* Oslo (Kristiania) (10° 43′ 22.5″ east of Greenwich)

* Paris (2° 20′ 14.025″ east of Greenwich; see Paris Meridian)

* Philadelphia

* Pisa, Italy (10°24′ east of Greenwich)

* Rome (meridian of Mount Mario 12° 27′ 08.4″ east of Greenwich)

* Saint Petersburg (Pulkovo meridian, 30° 19′ 42.09″ east of Greenwich)

* Stockholm (at the observatory, 18° 3′ 29.8″ east of Greenwich)

* Ujjain (75° 47′ east of Greenwich) Used in Indian astronomy and calendars.

* Warsaw (21° 00’ 42” east of Greenwich; see Warsaw meridian)

* Washington, D.C. (77° 3′ 2.3″ west of Greenwich; see Washington meridian)

* Approximately 59° east of Greenwich [2]

http://en.wikipedia.org/wiki/Prime_Meridian#History

Her ülke geçmişte başkentinden veya gözlemevinden geçen meridyeni başlangıç noktası olarak kabul etmiştir.

Aslında her cami imamı caminin bulunduğu yerden geçen meridyene göre namaz saatlerini hesaplamak zorunda.

Bunun için caminin yanına rasathane kurması lazım.:)

Sitelerde Paylaş

Yahu hepiniz saçmalamışsınız... Adamlar Mekkeyi geoidin mi merkezi ilan etmişler?! Bu, ampirist'in dediği gibi, süregelen prime median tartışması... Tartışma geoid şeklin düzleme haritalaştırılmasından sonra başlıyor. "Mekke dünyanın merkezidir" önermesi de ona ait...

Not: Gerçi bu tür tartışmalar çok saçma, levhalar hareket ediyor, "merkez olmak" geçici bir şey.

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yahu hepiniz saçmalamışsınız... Adamlar Mekkeyi geoidin mi merkezi ilan etmişler?! Bu, ampirist'in dediği gibi, süregelen prime median tartışması... Tartışma geoid şeklin düzleme haritalaştırılmasından sonra başlıyor. "Mekke dünyanın merkezidir" önermesi de ona ait...

Not: Gerçi bu tür tartışmalar çok saçma, levhalar hareket ediyor, "merkez olmak" geçici bir şey.

Huh, sen daha iyimi biliceksin müslüman arkadaşlardan?

Bak diğer konuda "garibademoglu" adlı üye ne yazmış;

konu daha önce açıldıgındfan haberim yok ama ben burda daha farklı bir acı geliştirmek için yazdım

benim bir sorum var

Soru:

-Bugün bilim adamları mekkenin dünyanın merkezi oldugunu toknoloji araclarıyla bulabiliyorlar

bundan yüzyıllar önce acaba <İbrahim (as) nerden bilmiş dir acaba mekkeyi inşa edrken dünyanın merkezini inşa ettiğini tesadüf mü

-yoksa alemleri yaratanın bilgisi mi elbette Allah yarattıgı dünyanın merkezinide bilir

-Bilim Allahı kanıtlıyor inanmayanlar inanmaya dursun

''Muhakkak ki kafirleri uyarsan da uyarmasan da birdir , onlar inanmazlar" (bakar2/6)

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

kimseyi övmek yermek niyetinde değilim ama bunu yazmak şart oldu:

bu başlık altında tek rasyonel ve ön yargısız yazan kişi ancak bir agnostik(?) olmuştur... (umarım yanılmıyorumdur rexino)...

Bütüüün ateistler madara olmuştur. Önyargıları, evrene bakışlarında katarakt etkisi yapmaktadır. Hala da çok 'zeki ve cool' olarak etrafta dolaşmaktadırlar. fakat daha önce söylediğim gibi çok fena taklaya gelmektedirler.

Sitelerde Paylaş

o zaman şöyle diyim ateist arkadaşlar

geoid'i öğrenmişsiniz ve unutmamışsınız tebrikler. Ama konu içerisinde yerKÜRE'nin geoid, silindir ya da dikdörtgenler prizması olmasının önemi yok. Zaten yerKÜRE'nin basıklığından meydana gelen deformasyon, en düzgün ve kaliteli basket topundan daha azdır. Yani yer küredir. En azından bu konu içerisinde küre olarak düşünülebilir.

haritalaşmanın sonucunda tespit edilmek istenen merkez, dünya üzerindeki karaların merkezidir. Haritalaştırılırken ortaya kocaman Pasifik getirilmemiştir. böylece haritaya ilk baktığımızda pasifiği ve üzerindeki diğer adaları ihmal edip direk karalara dikkat çekilir. Merkez hesaplamasının da amacı karalardır zaten. Haberi verilen bu.

Sitelerde Paylaş
ARKADAŞIM BEN BUNU BİR AY ÖNCEYAZDIM GÖTLERİYLE GÜLDÜLER BAK YER KÜRENİN MERKEZİ ROMA YAZ PARİS YAZ MEKSİKA ALABAMA DALLAS GİBİ SEHİRLER YAZ İNANAMAYACIN METİYELER DÜZERLER MEKKEDE NE OLUYORMUŞ

Bir ay sonra yazsan da yine dötümüzle güleriz. Aynı şunun gibi bir haber görürsek de güleriz:

Biyoloji ve Hristiyan Hukuku konusunda uzman Hristiyan bilim adamları, önceki gün Vatikan'da düzenlenen "İnsanın Bedeni İsa'yı doğruluyor" adlı konferansta bir araya geldi. İlim adamları İnsanın kollarını açtığı zaman haça benzediğini belirterek, bunun kutsal ruhun yansıması olduğunu söylediler. bik bik bik

Sitelerde Paylaş
haritalaşmanın sonucunda tespit edilmek istenen merkez, dünya üzerindeki karaların merkezidir. Haritalaştırılırken ortaya kocaman Pasifik getirilmemiştir. böylece haritaya ilk baktığımızda pasifiği ve üzerindeki diğer adaları ihmal edip direk karalara dikkat çekilir. Merkez hesaplamasının da amacı karalardır zaten. Haberi verilen bu.

tamam suları kafamıza gore ihmal edip karaları tek bir parca gibi dusunelim. mekke tam ortada mı kaldı:

114752.jpg

mekke den kuzeydoguya gittikce asyanın buyuklugune dikkat edin, bir de guney amerikaya bakın. bana pek merkez gibi gelmedi

su islami bilimciler(?) teorilerini bir sekil vs ile izah etseler bari, bizi merakta bırakıyorlar, ayıptır

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...