Jump to content

Ateizmin üç ayları ve çıplaklık

Recommended Posts

Adem ile havva birbirlerini çıplak olarak farketmelerinin nedeni ne olabilir?

Tamam, havva yaprakla örtünmüş olabilir ama ademin yaprakla örtünmesi mümkün müdür?

Bir kabilede erkekler, örtünmek için farklı biğr yol bulmuşlar kamış takıyorlar başlarına; belki de adem de kamış takmış olabilir mi?

Yine de çıplaklıklarını bütünü ile örtmeye yeterli midir bu çözümler?

Ademin çocukları dünya da nasıl bir örtünme ile çıplaklıklarını örtüyorlardı, sizce? Adem ve havvanın dünyadaki boyunun 40 metre olduğu düşünülürse hangi yaprak buna çözüm olabilir ki?

Günümüzde ne değişmiştirki bir yaprak büyüklüğünde bir mayo veya bikini çıplaklığı örtmede yetersiz kalmaktadır?

Şeytan bugün etkin bir şekilde çalışıyorsa bu konuda, ademin dünyaya şutlandığında ısınma hareketleri mi yapıyormuş sizce?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

adem in kemiğinden havva çıkmış

bu durumda adem kız kerdeşini düzmüş olur

ve sakat çocuklar olur

din saçmalıkları bir yana

hiçbir zaman karmaşık organizmalar bir erkek bir dişi olarak birden bire ortaya çıkamaz

ancak çok basit mikro canlılar için adem ve havvadan bahsedebiliriz

40 metreyi ilk senden duydum :)

bazı din kitaplarında eski insanların 1 metre boyunda ve daha güzel olduklarını okumuştum

maymunla ortak atamızın olduğundan habersiz dincilerin sallaması tabiki

tarihinde J3W5 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

çıplaklık meselesine gelince

maymun belgeselinde görmüştüm

bir erkek maymun çiftleşen diğer maymunlara bakarak masturbasyon yapıyordu

eskilerin çok rahat ulu orta yaptığı işler zamanla dinlerin etkisiyle

insanları kısıtlamış

bu gün ise fanteziye dönüşmüş

eskiler bizi duysa herhalde

fantezilerimizin basitliği karşısında arkasıyla bize gülerdi :)

tarihinde J3W5 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sapıklık sizde atılan.

4 Karıyı helal eden (Yaş farketmiyor, sandelyeye oturduğunda ayağı yere değmiyor olsa da olur)

Fabrika gibi çocuk basan

Yukarıda verdiğim haşema örneği

Kutsal kitabınızdaki binlerce örnek

Sefil hayatınızdaki binlerce örnek

Saymaya kalksam Edirne'den Kars'a yol olur. Neyin kafasındasın sen? Bu cuma gül suyunu fazla kaçırdın galiba; hala kendine gelememeişsin :D

bende onu söyledim sulanan biz olunca sapığız.siz olunca medeni.yani fantazi gerektiren bir durumdan etkilenen medenidir.doğal tepkisini dile getiren sapık.o biziz eyvallah itirazım yok. :huh:

Sitelerde Paylaş

E bir şeyi yapıyorsan tam yapacaksın, değil mi? En doğrusunu, en iyisini yapacaksın. Ben müslüman olsam gerçekten bütün kuralları sonuna dek uygulardım, kendimi iyi tanıyorum. Tutarlı olmalı insan, savunduğu şeyi yaşamalı. Yine de Türk müslümanlarını, bu anlamda tutarlı olmadıkları için seviyorum. Laik olanlar bizim kardeşimiz, canımız. Onlar olmasa ateistin esamesi okunmazdı ülkede.

Evet, haşemalı hatunlar acayip seksi ve dikkat çekici. O haşema üstlerine öyle yapışıyor ki, bütün erkekler iç geçiriyor herhalde. Ben bile bakıyor ve seksi buluyorum.

Evet, şakirtler işi biliyor. Aslında haşemalı hatunlar esas iyi biliyor işi. Onlar ne fettan, ne fena...:)

Bizim sitede bir tanesi var, geçen yıldan beri haşema giymeye başladı. Kadın genç ve -Allah var- güzel..

Bu durup durup geceleri iniyor havuza, bütün millet balkonlarda otururken durup bunun o seksi yüzüşünü izliyor. İlk gördüğümde dudaklarım uçukladı yeminle. O kadar fena, işi o kadar iyi biliyor ki, oturup ağzın açık kadının gösterisini izliyorsun. Kocası nasıl görmüyor bilmiyorum...

ya ne sandın.kadın kadındır.her yerini kapat gözüyle yapacağını yapar.içindeki neyse kapalıda olsa mutlaka dışarı yansıtır.erkeğin böyle bir marifeti yok.bu yüzden kadın ve erkek çok farklıdır.eşit değildir.kuranda açıkça bir kapanma ayeti yoktur.ama asıl istenen bedenin kem gözden saklanması.ama çarşaflı falan gezipte,heşema maşemayla herkezin içinde yüzersen,daha çok fantazi uyandırabilirsin.çünkü erkekler böylede sever.kapalı bir kadın ,açık bir kadından çok daha fazla erotizm içerebilir erkelerin gözünde.tamammen kadının içindeki niyetle ilgili.önce niyet.vel hasılı bacım senin mümin bir kadın olmanı dileriz.çünkü örnek bir mümin kadın olursun inşallah. ^_^

Sitelerde Paylaş

Yok yok, benden din konusunda iş çıkmaz. Şeriatçı bir arkadaş daha yıllardır benim müslüman olmam gerektiğini söyler durur ama ı-ıh.

En küçük bir ümit, bir ışık yok. Tanrı, yaratıcı güç gibi şeylere inanmayınca din hepten imkansız...

dün bir karpuz aldım.kıpkırmızı ve bol sulu.yedikten sonra düşündüm.şimdi bu karpuz tesadüfler sonucumu benim önümde.tat alma duyguma hitap ediyor,susuzluğumu gideriyor.sıcakta serinletiyor.görsel olarak müthiş bir renk armonisi içeriyor.allahım şükürler olsunki böyle bir güzelliği bizim için yarattın.iki cihan bir araya gelse,bu karpuzun doğaqdaki bilmemneler sonucu bu hale geldiğine beni inandıramaz.ve nice meyveler ve bize zevk veren nice şeyler.bu kadar nankör olamayız.bu kadar güzelliklere bakıp,bunları doğa kendi kendine üretti diyemeyiz.böyle bir güzelliği görüp madem tanrı var bunun sarı olanını niye yaratmamış diyemeyiz.allaha şükürki şükür edebiliyorum.ki bu kelime teşekkür ve şeker kelimelerinin bir varyasyonudur.

Sitelerde Paylaş

bu kadar nankör olamayız.bu kadar güzelliklere bakıp,bunları doğa kendi kendine üretti diyemeyiz.b

Doğaya karşı nankör olmak tanrıya karşı nankör olmaktan daha kolay geliyor size çünkü doğa sizi bu dünyada süründürerek öldürdükten sorna öte tarafta da ateşli kazıklara oturtup boğazınızdan aşşağı kaynar ürin boşaltmakla tehtid etmiyor. Ne der türkler ''s.ken sevilir''... Bu yüzden tanrıyı seviyorsunuz...

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adem ile havva birbirlerini çıplak olarak farketmelerinin nedeni ne olabilir?

Tamam, havva yaprakla örtünmüş olabilir ama ademin yaprakla örtünmesi mümkün müdür?

Bir kabilede erkekler, örtünmek için farklı biğr yol bulmuşlar kamış takıyorlar başlarına; belki de adem de kamış takmış olabilir mi?

Yine de çıplaklıklarını bütünü ile örtmeye yeterli midir bu çözümler?

Ademin çocukları dünya da nasıl bir örtünme ile çıplaklıklarını örtüyorlardı, sizce? Adem ve havvanın dünyadaki boyunun 40 metre olduğu düşünülürse hangi yaprak buna çözüm olabilir ki?

Günümüzde ne değişmiştirki bir yaprak büyüklüğünde bir mayo veya bikini çıplaklığı örtmede yetersiz kalmaktadır?

Şeytan bugün etkin bir şekilde çalışıyorsa bu konuda, ademin dünyaya şutlandığında ısınma hareketleri mi yapıyormuş sizce?

Soruları hiç etmeyin beyler! :D

Soruları ciddiye almıyorsanız bile espiri ile yanıt veriniz.

Sitelerde Paylaş

ya ne sandın.kadın kadındır.her yerini kapat gözüyle yapacağını yapar.içindeki neyse kapalıda olsa mutlaka dışarı yansıtır.erkeğin böyle bir marifeti yok.bu yüzden kadın ve erkek çok farklıdır.eşit değildir.kuranda açıkça bir kapanma ayeti yoktur.ama asıl istenen bedenin kem gözden saklanması.ama çarşaflı falan gezipte,heşema maşemayla herkezin içinde yüzersen,daha çok fantazi uyandırabilirsin.çünkü erkekler böylede sever.kapalı bir kadın ,açık bir kadından çok daha fazla erotizm içerebilir erkelerin gözünde.tamammen kadının içindeki niyetle ilgili.önce niyet.vel hasılı bacım senin mümin bir kadın olmanı dileriz.çünkü örnek bir mümin kadın olursun inşallah. ^_^

Tamam işte, kadını çuvala da soksan bir şey değişmiyor madem, ne diye bunda diretip de soytarı gibi dolanmalarına neden oluyorsunuz?

Aynen dediğin gibi, hepsinin kaşı gözü oynuyor. Kalçalar göğüsler vurgulanıyor iyice, acayip seksiler. Özellikle seksi olmaya çabalayan bu kadınları görünce de mi aklınız başınıza gelmiyor, anlamıyorum ki.

Örtü kadını daha da tahrik ediyor. Kadınları azdırıyorsunuz velhasıl..

Özgür bıraksanız onlar da diğerleri gibi daha normal olacak, bastırılmış duygu ve dürtülerini böyle millete malzeme olarak dışa vurmayacak.

Çok utanç verici halleri var hepsinin. Ben müslüman olsam çok utanırdım şahsen, hemen o örtüyü çeker başından alırım.

Haşema gibi uyduruk ve dikkat çekici bir şeyi değil, doğru düzgün bir mayo tutuştururum eline. İlle de bikini giyin diyen yok..

Sitelerde Paylaş

Elmayı yiyince çıplak olduklarını farkettiler ve utanamaya başladılar diyelim.

Cennet burası tilki kürkü, koyun postu olmaz. Hayvanları öldürmen gerekir.

Keten lifi, pamuk kozası da olmaz Çukurova mı orası?

Cennet meyve ağaçlarından en uygunu incir yaprağı diye düşündüler heralde.

Bir de incir yaprağı sert ve sütlüdür. Böcek ve tırtıl yemediği için üzerinde haşere de bulunmaz.

Akıllı bir seçim olmuş.

Eski antik yunan ve roma heykel ve resimlerinde de incir yaprağı sansürleme amaçlı kullanılmıştır.

Adam-and-eve.jpg

Bırakalım bu cennet masalını da, örtünmeye başlayan insanların örtünme nedenleri, gerçekten de bir utanma sonucu ortaya çıkmış olabilir. Süsleme anlayışından daha gerçekçi geliyor bu durum bana.

Zorunlu giyinme gereksiniminin doğması ile gelen çıplaklık ve örtünme zıtlığı sonradan ortaya çıkan bir durum olduğu için bunu dikkate almıyorum.

Düşününebiliryo musun, bir insan gurubunun liderliğini yapan kişi diğerlerine bir şey söylerken istenç dışı kalkan bir erkeklik organının yaratacağı çelişkili durumu. Bu durumu örtmek, gizlemeye çalışmak sanırım utanma duygusunun da başlangıcı. Hata buna kadının kendi bedeninin nedenselliğini de ekleyince çif taraflı kapanma duygusunun kaynağı hemen ortaya çıkıyor gibi.

Erkekleri çırılçıplak deniz kenarına alacaksın eğer birininki kalkmışsa görevliler hemen duruma müdahale edecek kişiyi soldurana kadar sahile almayacak. :D

Sitelerde Paylaş

"İlk insan grubu" deyince aklına bir yerde bir insan gelmesin.

Örneklemek için, ilk insanların grup halinde yaşarken sosyal ilişkilerine dikkat çekmek istedim.

Film izlemesine gerek yok, sıkışmış olabilir.

Kalkan alet dikkat çeker bu yüzden bu durumun bir sosyal yansıması olması gerekir. Bunun üzerine gülüşme, işaret etme, karşılaştırma yapma, dalga geçme vb. gibi. Bunların sonucu olarak örtme/örtünme....

Sitelerde Paylaş

O dönemde boyları 40 metre falan diyorlar ama resim de iyice küçülmüşler; bir yaprağın boyunda ya varlar, ya yoklar.

ilahi ate boyu 40 metre olanın (yaprağı)da çok metre olur, sen niye yaprağı büyütmedinde ademleri küçülttün :)

Sitelerde Paylaş

ilahi ate boyu 40 metre olanın (yaprağı)da çok metre olur, sen niye yaprağı büyütmedinde ademleri küçülttün :)

O devirde yaprakların o kadar büyük olacağını hiç düşünemiyorum da ondan. Hangi yaprak 40 metrelik insanın şeyini örtmeye yeterki.

Olsa olsa çin malı bir yaprak olur ki, o da fazla dikiş tutmaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...