Jump to content

Dünya'nın Şeklini Tartışmak

Recommended Posts

Bir sürü Kuran'daki coğrafi görüşler tartışmasına katıldım bu forumda.

Ben de dahil olmak üzere bütün ateistler Kuran'da dünyanın düz olduğunu yazdılar.

Müslümanlarsa her zamanki gibi ayetleri kıvırarak iman kurtarma çabasında oldular.

Biz onlara ''ayetleri kıvırtıyorsun'' dedik, onlar bize ''ayetleri çarpıtıyorsun'' dediler, ''cımbızlıyorsun'' dediler...

Yahu diyorum, madem imanınız bu denli kuvvetli, bu denli önemli...

O zaman neden Kuran'ı bilimle bağdaştırmaya çalışıyorsun be adam.

Kalk söyle: ''Benim kitabımda dünya düzdür ve ben de düz olduğuna inanıyorum'' diye mertçe konuş!

İslam senin için Dünya'nın yuvarlaklığından bile kesin bir gerçekse eğer?

Buraya ayet asmayacağım...

Şeyh Abdülaziz Bin Baz'ın ünlü fetvasını da yapıştırmayacağım.

Google in English'e girin ve forumları okuyun.

Oradaki bir sürü müslüman hala dünyanın düzlüğünü savunmuş.

Nereden çıkıyor bu düz dünya fikri?

Kuran'da dünyayı düz düşünmeye bir engel yok demek ki.

Eğer Kuran'da düz Dünya'yla çelişen 1 ayet olsaydı inanmazlardı zaten.

Geçenlerde pdf formatında bir kitap indirip okudum.

Bir müslüman kitabı. '''Dünya'nın hareketsiz olduğuna dair aklı ve hissi deliller''' kitabı.

Adamlar tek tek ayet ve hadislerde Dünya'nın düzlüğünü ispat etmiş 100 sayfa kitap yazmış.

Son olarak; Dünya'da Dünya'nın düzlüğünü tartışanların hep dindarların içinden çıkması da mı tesadüf?

Söyleyin müslümanlar?

Bu da mı tesadüf?

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana hak veriyorum freand

bir bilim adamı, tanrı, uzay, sonsuzluk kavramları üzerine konferans vermektedir. ön tarafa şirin bir yaşlı bayan oturur. bir ara söz alır ve dünyanın aslında büyük bir kaplumbağanın üstünde durduğunu söyler... bilim adamı, kendinden emin bir kişinin mutevazı gülümsemesiyle yaşlı bayana sorar:

- peki, hanımefendi, kaplumbağanın ötesinde ne var?

yaşlı kadın, görmüş geçirmiş insanların kendinden emin gülümsemesiyle yanıtlar:

- sevgili profesör, beni nereye çekmek istediğinizi biliyorum ama tuzağınıza düşmem çünkü kaplumbağadan sonrası yok, sonrası hep kaplumbağa.

Sitelerde Paylaş

tek cevap kuranda dünya düzdür yazan ayeti getir.ama sen dahil kişilerin zanlarını değil.aklı olmayıpta kuranda dünya düzdür diye inanan kişlerin fikri kendini bağlar.düşünen insanlar için ise ayetlerde hikmetler vardır.ayrıca kuranda dünya düzdür diye ayet olamdığı halde,öyle yazıyor diye kıvırtmak nereye kadar.ayrıca bugün siz evrimin kurucusu olan darwinin dediklerini aynen kabul ediyormusunuz.o yaratılan ayetlere baktı ve kendi görüşünü ortaya koydu.şu anki bilim adamları kendi görüşlerini ortaya koyuyorlar.yarın başka görüşler ortaya koyabilirler.bunlar kıvırtmamıdır.

Sitelerde Paylaş

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=51475

Gerçi sen buraya da gelmişsin ama anlamayana davul zurna az.Ya gerçekten çok kalın bir kafan var ya da kıvırma işinde bayağı bir ustasın.Hem her halta bilip bilmeden aptal aptal muhalefet edecegine git Risale-i Nur falan oku imana gel biraz,istersen Kuran'dan ayet de yazarım bizimle konuşmanın sana yasak olduğuna dair bütün forum bıktı artık senin şu boş spam mesajlarından.

Sitelerde Paylaş

tek cevap kuranda dünya düzdür yazan ayeti getir.ama sen dahil kişilerin zanlarını değil.aklı olmayıpta kuranda dünya düzdür diye inanan kişlerin fikri kendini bağlar.düşünen insanlar için ise ayetlerde hikmetler vardır.ayrıca kuranda dünya düzdür diye ayet olamdığı halde,öyle yazıyor diye kıvırtmak nereye kadar.ayrıca bugün siz evrimin kurucusu olan darwinin dediklerini aynen kabul ediyormusunuz.o yaratılan ayetlere baktı ve kendi görüşünü ortaya koydu.şu anki bilim adamları kendi görüşlerini ortaya koyuyorlar.yarın başka görüşler ortaya koyabilirler.bunlar kıvırtmamıdır.

kuranda dünya düzdür yazmaz. yazması saçma olurdu çünkü. böyle ayet olsa inananlar hacı zaten bu biliniyo derdi. ama yeri düzleyen allahtır, uzatan allahtır yazar kuranda. burdan da dünyanın düz olduğunu ben çıkarırım sen çıkarmazsın, diğer mümin çıkarır ama allah burda atom altı parçacıklardan bahsetmiş der.

ayrıca darwinin dediği herşey de doğru değilki. o devirde atılabilecek en sağlam teoriyi ortaya atmış, attığı teorideki eksiklikleri kendi kitabında belirtmiş. günümüzde o eksikliklerin hepsi giderildi mesela, indirgenemez karmaşıklık diye bişey kalmadı. :) eğer sizin düşündüğünüz gibi darwin insanları inançsız yapmak isteyen mason lobisinin adamları olsaydı, eksikliklerin bir şekilde üstünü örterdi

Sitelerde Paylaş

Musa: "Eğer akledebilen kimselerseniz bilin ki O, doğunun, batının ve ikisinin arasında bulunanların Rabbidir" dedi.

Arkadaslar! belki konu ile alakasi yok,belki de tam tersi ! ama bir turlu ogrenemedigim bir durum var! gugil amca da cevap veremedi,kuran da da bulamadim! : kur an da hep; dogu, bati kelimelerini goruyorum ama Kuzey ve Guney kelimelerini hic goremedim! acaba gozlerime perde mi cekilmis? yoksa bu Kuzey ve Guney kelimeleri kuran da gercekten gecmiyor mu? Bilen varsa El-Ilah rizasi icin bi bilgi versin..noolur.. :)

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar! belki konu ile alakasi yok,belki de tam tersi ! ama bir turlu ogrenemedigim bir durum var! gugil amca da cevap veremedi,kuran da da bulamadim! : kur an da hep; dogu, bati kelimelerini goruyorum ama Kuzey ve Guney kelimelerini hic goremedim! acaba gozlerime perde mi cekilmis? yoksa bu Kuzey ve Guney kelimeleri kuran da gercekten gecmiyor mu? Bilen varsa El-Ilah rizasi icin bi bilgi versin..noolur.. :)

Kuzey de Güney de bir kez bile geçmez.

Sebebi:

Düz dünyanın kuzeyi güneyi mi olur?

Adamı zorla konuşturuyorsun :D

Sitelerde Paylaş

Muslumanim diyen adam icin dunyanin seklinin bir onemi yoktur. Burada tartisan arkadaslarin muslumanligindan suphe ederim ben. Gercek musluman uyelerde var bu forumda, onlarin bir gun bunu tartistigini gormedim cunku adam icin fark eden birsey yok, iman ediyorum, gerisi beni baglamaz diyor. Kitapta duz yaziyorsa duzdur der, allah herseyin daha iyisini bilir der. Cokda hakli. Tartismaya girenler, imani zayiflardir, tiz zamanda ateist olacaklardir.

Bizde gectik bu yollardan, biliriz az cok...

Sitelerde Paylaş

Ayette Dünyanın düz olduğunu söyleyen bir ateistle yanı şekilde düşünen bir müslüman!!! arasında bir fark yoktur

ikisinininde anlayışı kıttır :)

Madem bu kadar ailenin zeka küpüydünüz, 1400 yıl boyunca bilim üretmemeniz için kafanıza silah mı dayadık?

Madem o ayetlerden düz değil yuvarlak olduğunu anlıyordun neden bir kere bile çıkıp bir tane islam alimi bunu yazmamış, bulamamış?

Madem o kadar kitabınız bilimsel dolu; bir kere de bilim bulupta siz kendinize yamamadan önce bir kere de, sadece 1 kere de siz kitabınız içinden bir ayetten yararlanarak bilimsel buluşta bulunun!

1400 yıldır okuyorsunuz, bizde bekliyoruz ama sonuç fos ;)

Özetle anlayışı kıt olmayan arkadaşım; o lafları edebilmek için en az 1 tane (fazlasını beklemiyoruz zaten) kitabının içinden bir ayetten yararlanıpda bir iş becermiş olman gerekir!

Zerre faydanız yok o bilime birde gelmiş ateistlere kıt beyinli diyorsun...

Gerizekalı insan; ateistlere kıt beyinli yazarken kullandığın bilgisayardan tutda, ondan yüklü olan işletim sistemi ve programlar, o da yetmezmiş gibi şuan kullandığın forumda ATEİST YAPIMI!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...