Jump to content

kült film önerisi olan?

Recommended Posts

Bence..

Stalker - Stalker, Andrey Tarkovksi

Paramparça Aşklar ve Köpekler - Amores Peros, Alejandro Gonzales Inarritu

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana - Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Gay Ritchie

Otomatik Portakal - A Clockwork Orange, Stanley Kubrick

Tanrıkent - City of Gods, Fernando Meirelles ve Katia Lund

Guguk Kuşu - One Flew Over the Cuckoo's Nest, Milos Forman

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence..

Stalker - Stalker, Andrey Tarkovksi

Paramparça Aşklar ve Köpekler - Amores Peros, Alejandro Gonzales Inarritu

Ateşten Kalbe, Akıldan Dumana - Lock, Stock and Two Smoking Barrels, Gay Ritchie

Otomatik Portakal - A Clockwork Orange, Stanley Kubrick

Tanrıkent - City of Gods, Fernando Meirelles ve Katia Lund

S.T.A.L.K.E.R. dan ne anladığını söyler misin? Filmin sonundan başlayalım.

Sitelerde Paylaş

S.T.A.L.K.E.R. dan ne anladığını söyler misin? Filmin sonundan başlayalım.

Hayır, tabii ki söylemem. Çok önemli ve gerçekten kült bir filmdir, insanlar izlesin isterim. Sen hem de sonundan başlayalım demişsin.

Bu filmi bana çok değerli ve fikirlerine epeyce önem verdiğim bir dostum/kardeşim önermişti. Nasıl ısrar etti, nasıl anlattı.. İzlememiş olduğuma da şaştı.

Eski bir film olduğu için DVD'sini bulmakta epeyce zorlandım ama sonunda buldum. Tabii bu dediğim geçen yıl filan oluyor. Belki önceki yıl..

Gerçekten olağanüstü bir film, izlemeyenlere hararetle öneririm. Yıllar boyu nasıl izlememişim, nasıl kaçırmışım çok şaşırdım gerçekten.

Sitelerde Paylaş

Hayır, tabii ki söylemem. Çok önemli ve gerçekten kült bir filmdir, insanlar izlesin isterim. Sen hem de sonundan başlayalım demişsin.

Bu filmi bana çok değerli ve fikirlerine epeyce önem verdiğim bir dostum/kardeşim önermişti. Nasıl ısrar etti, nasıl anlattı.. İzlememiş olduğuma da şaştı.

Eski bir film olduğu için DVD'sini bulmakta epeyce zorlandım ama sonunda buldum. Tabii bu dediğim geçen yıl filan oluyor. Belki önceki yıl..

Gerçekten olağanüstü bir film, izlemeyenlere hararetle öneririm. Yıllar boyu nasıl izlememişim, nasıl kaçırmışım çok şaşırdım gerçekten.

Spoiler verip konuşalım :)

Evet, ilginç bir filmdir ama açıkçası çokta anlaşılır değil. Veya ben mi anlamadım? İşte bu sorunun cevabını bulmak için sana sordum, ne anladın diye :)

Sağlam bir sinema izleyicisiyimdir. 2001: A Space Odyssey'i bile tek seferde tüm detaylarıyla anlamış birisi olarak (Ayıptır söylemesi) :D ; S.T.A.L.K.E.R.'i pek anlayamadım. mesaj nedir, ne anlatmak istiyor?

Ha bu arada kültlere bir tane daha ekleyeyim;

1991 senesinde Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi veya estetik açıdan çok önemlidir" addedilerek, kütüphanenin Amerikan Ulusal Film Kayıtdefterine alınan, yegane zanaat, Sinema dünyasının köşe taşı, birçok eleştirmen ve izleyici tarafından sinema tarihinin yapılmış en iyi filmlerinden birisi olarak gösterilen: 2001: A Space Odyssey

http://www.imdb.com/title/tt0062622/

Not: Cem Yılmaz'ın A.R.O.G. 'u izleyip; "Lan neydi o maymunların tepesine düşen buz dolabı gibi şey?" diye soranların, sorularına cevap bulacakları film :)

tarihinde enjeksiyon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu arada Resident Evil serisini söylemeden olmaz beşinciyi dört gözle bekliyorum

Son film şahaneydi. Gerçi hepsi iyiydi.

Zombilerden ziyade Milla Jovovich'i izlemek için izliyorum. Zombi bahane, Milla şahane :D

Kadın bildiğin şarap, amcoğlu. "Yıllar geçtikçe şarap gibi güzelleşiyorsun" özlü sözünün bire bir karşılığıdır Milla. Bak yine vurdun beynimden gece gece :D

Not: Ama Zombi filmi izlemek istiyorsan nubes, sana şu filmi tavsiye ediyorum: Dawn of the Dead (2004) Yönetmen: Zac Synder. Bu filmi, Zac gardaşımın yaptığı en iyi iş olarak görüyorum. "bence" bugüne kadar çekilmiş en iyi zombi filmidir.

IMDB Linki:

http://www.imdb.com/title/tt0363547/

Sitelerde Paylaş

Spoiler verip konuşalım :)

Evet, ilginç bir filmdir ama açıkçası çokta anlaşılır değil. Veya ben mi anlamadım? İşte bu sorunun cevabını bulmak için sana sordum, ne anladın diye :)

Sağlam bir sinema izleyicisiyimdir. 2001: A Space Odyssey'i bile tek seferde tüm detaylarıyla anlamış birisi olarak (Ayıptır söylemesi) :D ; S.T.A.L.K.E.R.'i pek anlayamadım. mesaj nedir, ne anlatmak istiyor?

Ha bu arada kültlere bir tane daha ekleyeyim;

Amerika ulusal arşivine bile girip yer edinmeyi başarmış, yegane zanaat, Sinema dünyasının köşe taşı: 2001: A Space Odyssey

http://www.imdb.com/title/tt0062622/

Bak üzüldüm şimdi. Niye anlamadın ki acaba?

Ben sana bir ara özelden kısaca yazarım, sonra bir daha izlersin. Çok etkileyici, hatta oldukça ürkütücü bir mesajı var.

Ona mesaj denir mi bilmiyorum ama gerçekten çok sıkı anlatıyor derdini.

Sitelerde Paylaş

Bak üzüldüm şimdi. Niye anlamadın ki acaba?

Ben sana bir ara özelden kısaca yazarım, sonra bir daha izlersin. Çok etkileyici, hatta oldukça ürkütücü bir mesajı var.

Ona mesaj denir mi bilmiyorum ama gerçekten çok sıkı anlatıyor derdini.

Yazıver şimdi özelden 2 dk ya .. Uyuyamam bu gece.

Sitelerde Paylaş

Son film şahaneydi. Gerçi hepsi iyiydi.

Zombilerden ziyade Milla Jovovich'i izlemek için izliyorum. Zombi bahane, Milla şahane :D

Kadın bildiğin şarap, amcoğlu. "Yıllar geçtikçe şarap gibi güzelleşiyorsun" özlü sözünün bire bir karşılığıdır Milla. Bak yine vurdun beynimden gece gece :D

Not: Ama Zombi filmi izlemek istiyorsan nubes, sana şu filmi tavsiye ediyorum: Dawn of the Dead (2004) Yönetmen: Zac Synder. Bu filmi, Zac gardaşımın yaptığı en iyi iş olarak görüyorum. "bence" bugüne kadar çekilmiş en iyi zombi filmidir.

IMDB Linki:

http://www.imdb.com/title/tt0363547/

Bu filmi izledim ,aslında B sınıfı denen ikinci sınıf amerikan korku filmlerinede bayılırım texas kasabı kıvamında filmler vardırya yada yol korku filmleri Her zaman manyak bir tır şöferine denk gelebildiğin filmler gibi :)

Sitelerde Paylaş

Göreceli olan kavram "Kült" değil, birşeyi beğenmektir.

Elbette senin baş tacı yaptığın filmi ben beğenmeyebilirim ve bu normal bir durumdur. Veya tam tersi.

Ben kendi fikrimi söyledim. Sen de kendininkini söylemekte bir o kadar özgürsün.

Hayır

Kült kavramı gôrecelidir.

Kimine göre kült olan film bir başkasına göre film bile değildir.

Kült kavramını iyice bir araştırıp kavradım :) , bu arada vikipediaya bağlı kalıp liste yazdığım için pişman oldum, o listedekilerden çok daha kült filmlerim var, ama zamana ihtiyacım var, eksik bir şey yazmak istemiyorum

Sitelerde Paylaş

Hayır

Kült kavramı gôrecelidir.

Kimine göre kült olan film bir başkasına göre film bile değildir.

Kült kavramını iyice bir araştırıp kavradım :) , bu arada vikipediaya bağlı kalıp liste yazdığım için pişman oldum, o listedekilerden çok daha kült filmlerim var, ama zamana ihtiyacım var, eksik bir şey yazmak istemiyorum

Bilmiyorum İlkokulu okudun mu KAM ...

Kümeler konusunu hatırlıyor musun? Matematiğin temelleridir :D

Alt küme? Üst küme?

Hah .. İşte; "BEĞENMEK" eylemi, "KÜLT" kavramının alt kümesi niteliğindedir. Birşey kült olmadan önce birileri tarafından beğenilmek zorundadır. Küme içinde ne kadar çekirdeğe gidersen, tüm kümeyi etkileyecek olan şeye varırsın.

Veya Liseyi okudun mu sen?

Kimyadan hatırlar mısın reaksiyon hızlarını? :D

Bir reaksiyonun hızını, bu reaksiyona dahil olan ve en hızlı tepkime veren bileşikler, elementler değil, en yavaş olan belirler. "BEĞENMEK" eğlemi en yavaş tepkime veren bileşen, "KÜLT OLMAK" eylemi ise en hızlı tepkime veren bileşendir.

Gaptın?

Sitelerde Paylaş

-alıntı-

Kült kavramı subjektiftir. Birisi için kült olan film bir başkası için olmayabilir. Ayrıca kült bir filmin iyi bir film olması da gerekmez. Hiçbir sinemasal değeri olmayan bir filmin kendine özel bir hayran kitlesi oluşmuş olabilir.

-alıntı-

Daha da bir şey demiyorum, uğraşamıyacağım..

Sitelerde Paylaş

-alıntı-

Kült kavramı subjektiftir. Birisi için kült olan film bir başkası için olmayabilir. Ayrıca kült bir filmin iyi bir film olması da gerekmez. Hiçbir sinemasal değeri olmayan bir filmin kendine özel bir hayran kitlesi oluşmuş olabilir.

-alıntı-

Daha da bir şey demiyorum, uğraşamıyacağım..

Benim söylediğim şeyleri tekrarlıyorsun, çekirdeğini söylediğim şeyleri yineliyorsun, sonra da "Daha da birşey demeyecem, uğraşmayacam" diyorsun

Yahu, ibretlik adamsın vesselam :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...