Jump to content

ALLAH'IN VARLIĞI

Recommended Posts

hayali varlık lar üzerine varsayım yapmak pek ciddi sonuçlar doğurmaz düşüncesindeyim. vampirler ile cinler vb varlıklar aynı kategoride bence . müslüman iken inanıyordum yalan yok

cinler var ancak biz onları gözlerimizdeki perde yüzünden göremiyoruz.zaten görmesek daha iyi :D tabi düşüncelerine saygım var.herkes mantığına yatan yolu seçmeli.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 133
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

maalesef bunlar gerçekler yapacak bir şey yok.hangi çağda olursak olalım bazı gerçekler değişmez.ama arasıra sizinde biraz saçma şeyler yazdığınız bir gerçek.''''Arkadaşlarla iddiaya girdik gel bize var olduğunu göster desen gelir mi? Gelmez ise neden gelmez? '''' iddaaya girdik ben allahı çağırdım allah geldi ve kendini taktim etti sonra inanmayan diğer arkadaşlarım dünyanın en güçlü müslamanları oldular.eee şimdi diğer inanmayan bütün insanlara haksızlık olmuyor mu onlar allahı göremediler onlarda görseler onlarda inanacaklardı.o zaman allah herkese kendini göstermesi gerekir.yoksa haksızlık yapmış olur.allah kendisine inanma konusunda kimseye torpil yapmaz.inanan kendi iradesiyle allah'ın varlığına ve birliğine inanmalı.

Aslında zaten yapmış. Sen Müslüman olan bir ülkede doğdun ve ailen tahminim müslüman sen doğduğundan beri müslümansın sana göre de doğru din müslümanlık. Yani 1-0 önde başladın diğer dinleri aramana bile gerek yok. Sana göre.

Peki Afrikada yaşayan müslüman aileden doğmayan o aç insanlar 1 gününü sadece karın tokluğuna yaşayanlar ne yapsın ? Müslümanlığı mı arasın ? O durumda o rezillikte. İnternet yok vakti yok... yok yok... Senin allahın nasıl bir haksızlık yapmış görmüyor musun?

Sen bu rahatlığa rağmen kaç defa incili okudun da bu aç insanların kuran okumasını bekliyorsun?

Sitelerde Paylaş

Musa ya kendini gösteriyor, Muhammed le konuşuyor, her ikisi de hala şüphe duyuyor, "yok yüzünü göreyim, yok ölüyü dirilt vb" diyorlar da bizle bir kez konuşması mı haksızlık olacak?

onlarla bizi kıyaslamak doğru olmaz.ayrıca ölüyü hz.muhammetten diriltmesini isteyen muhammet e inanmayan insanlardı diye biliyorum.ayrıca onlar peygamberdi dini yaymakla görevli kişilerdi.allah onlarla zaten konuşmak zorunda önce seçtiği kişiyi ikna etmeli.

Sitelerde Paylaş

Aşağıda peygamberlerin iman sorununu görebilirsin. Allah onlarla temas halindeyken bile kalpleri tam müntain olmuyorsa biz günahkarlar hayda hayda küfre düşeriz, korkmasın cehennemi yine doldururuz yemini de boşa gitmez :D

Neyse bunlar zor işler. Daha kolaydan gidelim. Dinden imandan Allah tan haberi olmadan ölenlere ne olacak? Bu konuyu boş bırakmamıştır sanırım Allah? Çocukların odaya nasıl gireceğini düzenlemeye kalkan ama beceremeten Allah bu kadar önemli konuda ne olacağını soruya mahal bırakmayacak şekilde söylemiştir. Merak içindeyim, aydınlatır mısın?

Muhammed

İsra 74- Eğer biz sana sebat vermiş olmasaydık, az kalsın onlara biraz meyledecektin.

Musa

Araf 143. Musa tayin ettiğimiz vakitte (Tûr'a) gelip de Rabbi onunla konuşunca "Rabbim! Bana (kendini) göster; seni göreyim!" dedi. (Rabbi): "Sen beni asla göremezsin. Fakat şu dağa bak, eğer o yerinde durabilirse sen de beni göreceksin!" buyurdu. Rabbi o dağa tecelli edince onu paramparça etti, Musa da baygın düştü. Ayılınca dedi ki: Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim, sana tevbe ettim. Ben inananların ilkiyim.

İbrahim

Bakara 260 - Hani, İbrahim de şöyle yakarmıştı: "Rabbim, göster bana, nasıl diriltiyorsun ölüleri?" "İnanmadın mı?" diye sordu. "İnandım, dedi, ancak kalbimin tatmin olması için ..." Allah dedi ki: "Kuşlardan dört tane al, onları kendine ısındırıp alıştır. Sonra her dağın üstüne onlardan bir parça koy. Sonra da onları çağır. Koşarak sana geleceklerdir. Bil ki Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.

Sitelerde Paylaş

O zaman peygamberler torpilli mi oluyor? Sizin allah birini peygamber yapacağı zaman neye göre karar veriyor.

O piti piti. Karamela sepeti. Terazi lastik, jimnastik. Biz size geldik, bitlendik. Hamama gittik temizlendik. Portakalı soydum ...

Diyelim isayı gönderdi. Ruhundan üfleyip yarattığı isa bir de üstelik canından oluyordu zor kurtardı paçayı.

İsaya şimdi sormuşmudur nerede yanlış yaptık niye herkes iman etmedi diye?

Bu başarısızlığa rağmen bu defa muhammedi gönderdi ama o da başarılı olamadı. Mezhep kavgasından birbirilerini yiyorlar.

Bak allahın bizi izliyorsa ona yol göstereyim. Bir site kursun, o sitede de yasakladıklarını güncellesin.

Üyelik toplasın filan. Bak o zaman başarılı olur.

allah zaten isteseydi direk kendini gösterir peygamberlerle vs hiç uğraşmazdı.ama allahın amacı bu değil tekrar tekrar söylüyorum insanların iradeleriyle ve düşünerek kendisine inanmasını istiyor.dinde tartışma olması iyi bir şeydir daha doğru yolu bulmayı sağlayabilir.hz.muhammet te sonuçta bir insan ondan %100 başarı beklenemez.farklı düşüncelere sahip mezhepler oluşabilir.ama bunların hepsi allahın kendini göstermesini gerektirmez.inanan inanır inanmayan inanmaz.dinde zorlama yok.

Sitelerde Paylaş

allah zaten isteseydi direk kendini gösterir peygamberlerle vs hiç uğraşmazdı.ama allahın amacı bu değil tekrar tekrar söylüyorum insanların iradeleriyle ve düşünerek kendisine inanmasını istiyor.dinde tartışma olması iyi bir şeydir daha doğru yolu bulmayı sağlayabilir.hz.muhammet te sonuçta bir insan ondan %100 başarı beklenemez.farklı düşüncelere sahip mezhepler oluşabilir.ama bunların hepsi allahın kendini göstermesini gerektirmez.inanan inanır inanmayan inanmaz.dinde zorlama yok.

Mezhepçilerin işi Allah kalmış, çok rahat yazma bence, Muhammed e sen aradan çekil ben icaplarına bakacağım diyor :D

Enam 159- Dinlerini parça parça edip fırkalara, hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.

Sitelerde Paylaş

Aslında zaten yapmış. Sen Müslüman olan bir ülkede doğdun ve ailen tahminim müslüman sen doğduğundan beri müslümansın sana göre de doğru din müslümanlık. Yani 1-0 önde başladın diğer dinleri aramana bile gerek yok. Sana göre.

Peki Afrikada yaşayan müslüman aileden doğmayan o aç insanlar 1 gününü sadece karın tokluğuna yaşayanlar ne yapsın ? Müslümanlığı mı arasın ? O durumda o rezillikte. İnternet yok vakti yok... yok yok... Senin allahın nasıl bir haksızlık yapmış görmüyor musun?

Sen bu rahatlığa rağmen kaç defa incili okudun da bu aç insanların kuran okumasını bekliyorsun?

evet müslüman bir ailede doğdum saçma gelebilir ama yarı müslüman sayılırım :) afrikada yaşayan insanlardan allahın beklentisi yokki onları zaten bulunduğu durumlarda test ediyor.durumuna isyan etmesin,kendisine isyan etmesin,iyi birisi olsun ve yaşayabildiği kadar yaşasın yeter.sonra cennet kapısı açılıyor zaten bu kadar basit.hayatı futbol gibi düşünün teknik direktör (allah) sizi hangi mevkiye koymuşsa orda oynamak zorundasın.görevinizi başarıyla yerine getirin gerisi kendiliğinden gelir zaten :)

Sitelerde Paylaş

Sizin allah da peygamber seçerken nerde bir çoban, marangoz, yetim, çocuğu, okuma yazması olmayan erkek varsa onu seçiyor.

Niye bir kişi? Pentagona ver görevi. Diyanet başkanlığına, bizim başbakanlığa ver. İlahiyat profesörlerinden YÖK de kurul oluştur.

Yetki, güç de ver. Bak o zaman sıkar inanmamak.

allahın seçtiği kişilerle ilgili bir şey diyemem.o zamanlar nerde varmış pentagon,diyanet başkanlığı felan :D sen diyosun ''Bak o zaman sıkar inanmamak'' zorlama olduktan sonra ne anlamı kaldı inanmanın.allah kitabını yazdırmış aklını kullanan kitabı okusun bana inansın demiş.

Sitelerde Paylaş

(Kâfirlerin akıbeti ateştir.) [Rad 35]

(Biz, Cehennemi kâfirler için bir zindan yaptık.) [İsra 8]

(Resule karşı gelip, müminlerin yolundan başka bir yola gideni, o yönde bırakır ve Cehenneme sokarız; orası ne kötü bir yerdir.) [Nisa 115]

Benim kaynağım bu kafir olan herkes cehenneme gidecek diyor allah senin kaynağın ne?

Sitelerde Paylaş

Mezhepçilerin işi Allah kalmış, çok rahat yazma bence, Muhammed e sen aradan çekil ben icaplarına bakacağım diyor :D

Enam 159- Dinlerini parça parça edip fırkalara, hiziplere bölünenler var ya, senin onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi Allah'a kalmıştır. Allah onlara, yapıp ettiklerini haber verecektir.

ne güzel diyor işte.dini kötü yönde kullananların vay haline :D insanın kendi seçimi sonuçta kendi düşünceleriyle mezhep oluşturabilir ama sonuçlarına katlanmalı.

Sitelerde Paylaş

evet müslüman bir ailede doğdum saçma gelebilir ama yarı müslüman sayılırım :) afrikada yaşayan insanlardan allahın beklentisi yokki onları zaten bulunduğu durumlarda test ediyor.durumuna isyan etmesin,kendisine isyan etmesin,iyi birisi olsun ve yaşayabildiği kadar yaşasın yeter.sonra cennet kapısı açılıyor zaten bu kadar basit.hayatı futbol gibi düşünün teknik direktör (allah) sizi hangi mevkiye koymuşsa orda oynamak zorundasın.görevinizi başarıyla yerine getirin gerisi kendiliğinden gelir zaten :)

Sen bu cümleleri kurmuşsunya neye inanırsan inan insan olamazsın utandım cidden senden ,senide aynı teste tabi tutsun derdimde vicdanım elvermez

Sitelerde Paylaş

Aklını kullanınca allah püfff diye patlıyor. Uydurduğunuz allahı var etmek için attığınız taklalara, yalanlara din deniyor işte.

Siz allahı yarattınız allah sizi değil.

aklı kullanmak var kullanmak var.ama hata ediyorsun dostum gidişin hayra alamet değil.inşallah doğru yolu bulana kadar öbür dünya ile tanışmak zorunda kalmazsın sonra geri dönüşü olmaz bu işin.

Sitelerde Paylaş

Muhammed istediği kadar çelişki koysun kuranda, çok zeki bir insan, dinden döndürme çabası şeytandandır gibi psikoloji uygulamış insanlara artık bilime tamamıyla ters olsun her şey yine doğru yolu anlamamız çok zorlaşıyor.

Ya bazı kişiler bir ateistin dinden döndürme çabasına, sen şeytansın gibi tavır sergiliyorlar. Yani ben biiyorum tanrının var olduğunu ama görevim gereği sizi yoldan döndürecem. Ben tanrının varolduğunu bilsem aptal mıyım, ilk önce ben secde ederim. Niye varlığını kanıtıyla inandığım halde inkar edeyim.

Birde kurandaki şeytan çok aptal. Melek olarak iyi olmak varken, gidiyor yaratıcının karşısına çıkıp bile bile dikleniyor, kötülük izni istiyor, yok görev dinden döndürmek. Masal gibi geliyor.

Ayrıca Allah iddialaşıyor şeytanla, hem ateşten yaratıyor, sonra kötü bir beyin koyuyor, şeytanda mantıksız bir hareketle dayılanıyor tanrıya. Birde şeytan yine mantıksızlıkla izin istiyor tanrıdan, iyi olan tanrı ona kötülük yapması için izin veriyor.

Konu dışında oldu ama söylemeden edemiyecem.

Sitelerde Paylaş

Sen bu cümleleri kurmuşsunya neye inanırsan inan insan olamazsın utandım cidden senden ,senide aynı teste tabi tutsun derdimde vicdanım elvermez

arkadaşım örnek vererek bazı şeyleri açıklamaya çalışıyorum.ben ne yapsam boşuna zaten.ben keşke allahın beni sabancının oğlu olarak test etseydi diyormuyum ?.oh herşey keyif olurdu değil mi ? ben durumumdan şikayetçimiyim ? ben asla afrikadaki insanlarla ve çocuklarla dalga geçmem geçtirmem.ortamı yumuşatmaya çalışıyoruz olmuyor.sen öbür dünyanın nasıl bir yer olduğunu biliyormusun ? oraya gittiğimzde belkide bu dünyayı hiç hatırlamayacağız.hatırlasak bile mesela sen diyeceksin ki keşke allah beni afrikaya gönderseydide ordada dinle uğraşamasaydım ve cennete gitseydim diyeceksin.önce kendi vicdanına bak ondan sonra beni yargıla benim asla kötü bir niyetim yok.

Sitelerde Paylaş

O kadar kendinden eminsin yani cinci çocuk. Tipik allaha havale eden arap avuntusu belirtileri. Bırakın şu yahudiden kopya arap mavallarını.

İnsanlık onuru için bırakın hurilere, nurilere, cinlere, jonlara inanmayı.

kendin bilirsin ateist çocuk ben senin adına karar veremem <_<

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...