Jump to content

ALLAH'IN VARLIĞI

Recommended Posts

Tanrının varlığına olasılıkla inanan bir müslüman tanrıyı kandırmış olur. Ya zeus varsa, ona da tapalım yerimiz sağlam olsun.

Burası görüşleri tartışma yeri değil mi, inanan neden gitsin.

Birincisi: Bu söz muhataba bakıyor..

İkinci: Bunlar ikna edemediklerini postaya vermeye meraklıdırlar....

Hakaret küfür olmadıktan sonra kimse forumdan atılmamalı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 133
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neden sınav?

Cennet için belli bir kontenjan mı var? Yer mi yok? Huri mi az? Şarap ve bal ırmakları mı sınırlı? Gılman sayısı yetersiz mi?

Köşk kuracak arazi mi yok?

Olmayan allahı var etmek için atmadığınız takla yok.

Bak adam ne güzel sormuşş...Hadi,,cevap verin..ama yok,,ille eflemkertun yapacaksınız...hiç kimsede birşey anlamayacak,,aslada tatmin olamayacak

Sitelerde Paylaş

Bir de şeytan diye ne idüğü belirsiz bir dangalağa izin vermiş el mi yaman bey mi yaman hadi bakalım demiş. Basket topu gibiyiz bir allahın elinde bir şeytanın elinde ordan oraya sektirip duruyorlar.

İBRÂHİM suresi 22- İş bitirilince şeytan da diyecek ki: “Şüphesiz Allah, size gerçek olanı söz verdi. Ben de size söz verdim ama yalancı çıktım. Zaten benim sizi zorlayacak bir gücüm yoktu. Ben sadece sizi çağırdım, siz de hemen bana geliverdiniz. O hâlde beni kınamayın, kendinizi kınayın. Artık ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Şüphesiz ben, daha önce sizin, beni Allah’a ortak koşmanızı kabul etmemiştim. Şüphesiz, zalimlere elem dolu bir azap vardır.”

NAHL suresi 99- Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hâkimiyeti yoktur.

100- Şeytanın hâkimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allah’a ortak koşanlar üzerindedir.

SEBE' suresi 20. Şeytan, onlar hakkındaki zannını doğru çıkardı. İnananlardan bir grup dışında hepsi ona uydular. Oysa şeytanın onlar üzerinde hiçbir hâkimiyeti yoktu. Ancak ahirete inananları, onun hakkında şüphe içinde bulunanlardan ayırt edelim diye (ona bu fırsatı verdik). Senin Rabbin her şey üzerinde hakiki bir koruyucudur.

Sitelerde Paylaş

İBRÂHİM suresi 22- İş bitirilince şeytan da diyecek ki: Şüphesiz Allah, size gerçek olanı söz verdi. Ben de size söz verdim ama yalancı çıktım. Zaten benim sizi zorlayacak bir gücüm yoktu. Ben sadece sizi çağırdım, siz de hemen bana geliverdiniz. O hâlde beni kınamayın, kendinizi kınayın. Artık ben sizi kurtaramam, siz de beni kurtaramazsınız. Şüphesiz ben, daha önce sizin, beni Allaha ortak koşmanızı kabul etmemiştim. Şüphesiz, zalimlere elem dolu bir azap vardır.

NAHL suresi 99- Gerçek şu ki; şeytanın, inanan ve yalnız Rablerine tevekkül eden kimseler üzerinde bir hâkimiyeti yoktur.

100- Şeytanın hâkimiyeti, sadece onu dost edinenler ve Allaha ortak koşanlar üzerindedir.

SEBE' suresi 20. Şeytan, onlar hakkındaki zannını doğru çıkardı. İnananlardan bir grup dışında hepsi ona uydular. Oysa şeytanın onlar üzerinde hiçbir hâkimiyeti yoktu. Ancak ahirete inananları, onun hakkında şüphe içinde bulunanlardan ayırt edelim diye (ona bu fırsatı verdik). Senin Rabbin her şey üzerinde hakiki bir koruyucudur.

YAHUDILIKTE kötülüklerin kaynagi belli degildir yani Seytandan geliyor diyemeyiz.

HIRISTIYANLIKTA Seytan tanrinin karsitidir. Tanri herkesin iyiligini ister Seytanda buna karsigelebilecek güctedir ve herkesin kötülügünü ister.

ISLAMDA Seytan yukardada cok iyi örnekler verdigin gibi bir "devlet memuru"dur. Dinden cikmalarla görevlidir. Kurana görede zaten Seytanin cehenemde yanip yanmiyacagi kuskuludur. (kendisi alevden oldugundan).

Aslinda bütün hikaye SADECE insanlari cezalandirmak üzerine kuruludur!

Sitelerde Paylaş

İnsanları değil, kafirleri cezalandırmak üzerine kuruludur. İnsanlar cennete gidecek. Ama kendisini hayvandan geldiğini idda edenleri de zorla cennete koyacak değil yani.

Hesapla:

Dünyada kac milyar insan yasadi?

Kac müslüman var?

Müslümanlar 73e bölünecek (muhammed dedi)?

Yalniz biri gidecek?

Gerisi cehenemme. MERHAMETLI, her seyi bilen, en iyi, en güzeli yapan Allah!!! iyilik fiskiriyor her yerinden. Zaten tanrida baska türlü olamazdi? Yakmayipda ne yapacaksin? Bide besliyecekmisin?

Sitelerde Paylaş

Hesapla:

Dünyada kac milyar insan yasadi?

Kac müslüman var?

Müslümanlar 73e bölünecek (muhammed dedi)?

Yalniz biri gidecek?

Gerisi cehenemme. MERHAMETLI, her seyi bilen, en iyi, en güzeli yapan Allah!!! iyilik fiskiriyor her yerinden. Zaten tanrida baska türlü olamazdi? Yakmayipda ne yapacaksin? Bide besliyecekmisin?

Hazreti Âişe, Rasûlüllah (s.a.v.) efendimizin şöyle buyurduğunu anlatmıştır:

- "Ya Âişe, bu gecenin (beraat gecesi) nasıl bir gece olduğunu bilir misin?"

Şöyle dedim:

- En iyisini, Allah ve Rasûlü bilir.

Şöyle buyurdu:

- "Bu gece Şâban ayının yarısıdır.

Dünya işleri ve kulların işleri bu gece Yüce Hakka arz edilir.

Bu gece cehennemden azâd edilenlerin sayısı; kelb kabilesinin koyunlarının kılları sayısı kadardır.

Sitelerde Paylaş

Hazreti Âişe, Rasûlüllah (s.a.v.) efendimizin şöyle buyurduğunu anlatmıştır:

- "Ya Âişe, bu gecenin (beraat gecesi) nasıl bir gece olduğunu bilir misin?"

Şöyle dedim:

- En iyisini, Allah ve Rasûlü bilir.

Şöyle buyurdu:

- "Bu gece Şâban ayının yarısıdır.

Dünya işleri ve kulların işleri bu gece Yüce Hakka arz edilir.

Bu gece cehennemden azâd edilenlerin sayısı; kelb kabilesinin koyunlarının kılları sayısı kadardır.

Evet, bu kuranda yazmayan Muhammedin söylemis olacagi söz benim yazdigim herseyi cürüttü :D

Acaba koyunlar daha duruyormu? Ins satmamistir adamlar

Kim demis "Allah merhametsiz" diye. Bende o gün benim cocuklari kaynar suya attim. Sonra her 10 dakikada birisini cikardim. Cocuklarim artik beni daha cok seviyorlar :D

Sitelerde Paylaş

Evet, bu kuranda yazmayan Muhammedin söylemis olacagi söz benim yazdigim herseyi cürüttü :D

Acaba koyunlar daha duruyormu? Ins satmamistir adamlar

Kim demis "Allah merhametsiz" diye. Bende o gün benim cocuklari kaynar suya attim. Sonra her 10 dakikada birisini cikardim. Cocuklarim artik beni daha cok seviyorlar :D

anlayışına hayran kaldım. Cehennemi hakedenlerden ama henüz atılmayanlardan.

Gerçi bende de kabahat herkesi kendim gibi görüyorum.

Sitelerde Paylaş

Mülkün sahibine inanmayan,

Mülkün yaratılışını izah etmek için,

Yanlış üstüne yanlışlar yapmaktadırlarrr....Aslında bu bahanelere kendileri de inanmıyorlar...

Her insanı rahatsız eden vesveseler, burada dillendirince vesvese olmaktan çıkacak mı ki?..

Bu vesveseler akılları, ihtimallerle geveze olanları yoldan çıkarmıştır...Dünya ve ahiretlerini mahvetmiştir....

Bu vesveselerin gerçekliği olmadığı şuradan bilinsin ki, bütün dinsizler birarada olduğu halde....

Beşer sözü diye düşündükleri Kur'anın bir taklidini, yapamamış olmalarıdır...

Tarihi beşer, İslamiyetin benzerini, gösteremiyor ve gösteremeyecektir...

Sadece sırrı imtihanı anlamayanlar, sebepler perdesiyle yollarını değiştirmek istiyorlar....

Halbuki sebeplerinde yaratılıp, yok edildiğini göremiyorlar...Yani sebepler sadece bahanelerdir....

İş gören Kudreti İlahiyyedir...

Beşer bilgi sahibi olduğu halde,

Birşey yaratmaktan aciz olması bu gerçeği doğrulamaktadır...

Dolayısıyla kimse kendini kandırmasın....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...