Jump to content

Neden islam?

Recommended Posts

• İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu nasil cevap yaw? Karpuz ye müslüman ol!

Yoksa Serenitynin cevabi, islamin eksilerini göstersede, biraz mantikli.

Soruyu tekrarliyorum, müslümanlar icin cok basit olmasi gerek:

karpuzda ısrarlıyım.şimdi sna allahı anlatsat anlamzsın.birsürü saçma soru soracaksın örneklerini çok gördük..önce yarattığından başlayalım.sezonu sebebiyle karpuz iyi bir örnek.

öncelikle senin nefsini düzeltmeye ihtiyacın var.yani kendini tanrı zannediyorken ikinci bir tanrıyı anlaman zor.karpuzuda ben yarattım edandan bu belli.gidip manavdan aldığın o karpuz nasıl oluşuyor.bunu bir sorgula bakalım.bu arada bir elmedan yerçekimi kanununun keşfedildiğini unutma. :)

Sitelerde Paylaş

karpuzda ısrarlıyım.şimdi sna allahı anlatsat anlamzsın.birsürü saçma soru soracaksın örneklerini çok gördük..önce yarattığından başlayalım.sezonu sebebiyle karpuz iyi bir örnek.

öncelikle senin nefsini düzeltmeye ihtiyacın var.yani kendini tanrı zannediyorken ikinci bir tanrıyı anlaman zor.karpuzuda ben yarattım edandan bu belli.gidip manavdan aldığın o karpuz nasıl oluşuyor.bunu bir sorgula bakalım.bu arada bir elmedan yerçekimi kanununun keşfedildiğini unutma. :)

Karsinda ilkokul cocugu var saniyorsun galiba. O zaman cevabida ayni düzeyde olsun: Peki ben karpuz yerine bir kaktusu isirirsam ne düsünmeme gerek?

Ayrica ben kendimide tanri olarakda görmüyorum cünkü ben hic bir seyi yaratmadim.

Soruma ne yazik daha dogru dürüst bir cevap gelmedi, bekliyorum.

ISLAM DIGER DINLERDEN NEDEN ÜSTÜNDÜR?

Sitelerde Paylaş

Eger gerçekten söyleyecek adam gibi birşeyin varsa konuşursun,eger yoksa sesini keser ve oturursun ki insanlar senin kim olduğunu anlamasın.Bence bunu biraz düşün,koca forumda işe yarar bir tane bile adamakıllı şey yazmadın şimdiye kadar,ısrarla o günü bekliyor bütün forum ama boş bir hayal sadece.Millet senin iletilerini okumak için zamanını çöpe atıyor,hatta hala kalkıp benim yaptıgım gibi seni adam yerine koyup cevap veriyor diye kendini çok birşey zannetme.

takipçilerimdenmisin. bak yukardaki bir arkadaş hoşaf ve eşek denklemini kurmuş.böyle faydalı iletileri takip et beni bırak.sana yaramaz. :)

Sitelerde Paylaş

Sayın İntegralim, Sen bir Mercedes fabrikasının sahibi olsaydın....

Yaptığın Aracın üstüne patentini vurmaz mıydın?

Bak mevcudatın üzerinde öyle bir patent var ki?

Taklit kabul etmiyor...

Varsa gösterebilirsin...

evrende allah ın varlığına en ufak delil bulamadım ben hacı. kainat allah filan demiyor. bundan 1 sene önce çevrene bak doğaya bak kuşlara bak mantığından sıyrılmış biri olarak söylüyorum bunları.

Sitelerde Paylaş

evrende allah ın varlığına en ufak delil bulamadım ben hacı. kainat allah filan demiyor. bundan 1 sene önce çevrene bak doğaya bak kuşlara bak mantığından sıyrılmış biri olarak söylüyorum bunları.

Sen ne aradında bulamadın acep.Arayan belasınıda bulur mevlasınıda

Bak bulan nasıl bulmuş öğren.Belki sende bulursun dicem ama sendeki inkar küfür had safhaya çıkmış.

Dr.collins(DNA'nın şifresini çözen genetik uzmanı hani) bak ne demiş.The Times'a verdiği mulakattan alıntılar

"tanrının var olduğuna dair rasyonel bir temel var ve bilimsel gelişmeler insanı tanrıya dahada yaklaştırıyor"

"keşfettiğim şey öyle bir şeydiki,bu bilgiye hiç bir insan daha önce sahip olamamıştı fakat tanrı onu her zaman biliyordu"

Tanrının dili adlı kitabı piyasaya çıkmışsa okuyabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

Sen ne aradında bulamadın acep.Arayan belasınıda bulur mevlasınıda

Bak bulan nasıl bulmuş öğren.Belki sende bulursun dicem ama sendeki inkar küfür had safhaya çıkmış.

Dr.collins(DNA'nın şifresini çözen genetik uzmanı hani) bak ne demiş.The Times'a verdiği mulakattan alıntılar

"tanrının var olduğuna dair rasyonel bir temel var ve bilimsel gelişmeler insanı tanrıya dahada yaklaştırıyor"

"keşfettiğim şey öyle bir şeydiki,bu bilgiye hiç bir insan daha önce sahip olamamıştı fakat tanrı onu her zaman biliyordu"

Tanrının dili adlı kitabı piyasaya çıkmışsa okuyabilirsiniz.

bi bilim adamının görüşlerini seçip almak yanlış olur. takip ettiğim kadarıyla bilim dünyası ateist/agnostik. zaten tanrı olsa bile sizin dininizin boş ve yalan olduğu gerçeği değişmiyor.

tanrıdan nasıl uzaklaştığıma gelince, big bang teorisi, evren, yıldızların oluşumu, süpernova patlamaları, yaşamın kökeni, evrim teorisi, türlerin kökeni kitabı, richard dawkins tanrı yanılgısı kitabı ve kuranı baştan sona okumak beni tanrıdan uzaklaştırdı. sanırım bu yeterlidir.

dipnot: allah ı bulmak için yola çıkmıştım (araştırmaya başlamıştım)

ha kurana göre ben ilim bilmiyom cahilim o da ayrı ironik :D

tarihinde integral tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tanrıdan nasıl uzaklaştığıma gelince, big bang teorisi, evren, yıldızların oluşumu, süpernova patlamaları, yaşamın kökeni, evrim teorisi, türlerin kökeni kitabı, richard dawkins tanrı yanılgısı kitabı ve kuranı baştan sona okumak beni tanrıdan uzaklaştırdı. sanırım bu yeterlidir.

Dostum varlıkla yokluk bir terazide olsa...

Yokluktan varlığa geçmek için..

Terazinin bir kefesine,bilgi ve kudret gereklidir...

Bu nedir sence?

Sitelerde Paylaş

Kalp ve ruh ve akıl aynana bakarsan,

Onlar ne arıdığını sana söyler..

Hem yalan da söyleyemezler..

Evet, bende bu yüzden dini sorguluyorum!

Mesela ben dini "güzel ahlak" olarak ögrendim ama Kuranda tersi de yaziyor.

Kuran apaciktir, celiskisizdir diyor.

Bakiyorum "senin dinin sana"da diyor, "gördügün yerde öldür"de diyor. Nereye cekersen geliyor,

Günümüzün ahlak kurallarina bakiyorum Kuran geride kalmis. Kadinlari "dövebilirsin" gibi, kadinlarin sahitligini ½ saymak gibi.

Bakiyorum "ögle vakti kimler kapiyi calmadan girebilir" gibi seyler yaziyor ama önemli sorular es gecilmis.

Muhammedin hayatina bakiyorum. Bu dünyanin nimetlerine hic "hayir" dememis. Ahlak konusunda ve savaslardaki siddetiylede her zaman örnek alinacak birisi degil.

Müslümanlara bakiyorum onlarin durumu dahada kötü!

Eeeeee? Bende kendi kendime soruyorum "bu din dogru dinmi?

Cevaplara gelince, ne yazik dise dokunacak bir sey gelmedi

"Karpuz" denmis. "Bilimin onu tastiklemesi" diye bir cevap gelmis. Bildigim kadariyla, bilim hic bir tanriyi tastiklemiyor, tastiklesede, neden Kuranin Allahi? Belkide hiristiyanlarin Tanrisidir, belkide o karpuzu Yehova veya Manitu yaratmistir!

Baska bir cevapta: namaz, oruc, hac gibi baska dinlerde de olan ibadet sekillerini örnek vermis. Ve ayrica sigara, kumar gibi kötü aliskanliklari biraktirabildigini belritmis. Bunlari simdilik yorumsuz birakiyorum.

islami diger dinlerden üstün kilan baska birsey varmi?

Sitelerde Paylaş

Saydıklarının hepsi de aynı şeyin değişik renkleridir.Sadece vahşette,zulümde ve özgür düşünceye tecavüzde hangisi daha ileri gitmiştir diye sorabilirsiniz.Müslümanların da diğerleri gibi doğmatik kabulleri,kainatın bir insanın yüzü suyu hürmetine yaratıldığını söyleyebilecek kadar insan türünü yücelten egoist tavırları olduğunu, aslında kendinden başka hiçbir dini kabul etmeyip (ediyor gibi göründüklerini bile kendi dini nasıl açıklarsa öyle kabul ederler),kabul ediyormuş gibi görünen ikiyüzlülükleri olduğunu aklınızdan çıkarmadan üstün kılan yanlarını aramaya devam etmelisiniz.

Sitelerde Paylaş

Karsinda ilkokul cocugu var saniyorsun galiba. O zaman cevabida ayni düzeyde olsun: Peki ben karpuz yerine bir kaktusu isirirsam ne düsünmeme gerek?

Ayrica ben kendimide tanri olarakda görmüyorum cünkü ben hic bir seyi yaratmadim.

Soruma ne yazik daha dogru dürüst bir cevap gelmedi, bekliyorum.

ISLAM DIGER DINLERDEN NEDEN ÜSTÜNDÜR?

kaktüsün karpuzdan aşağı olduğunumu sanıyorsun.ilkokul çocuğu değilim demişsin ama öyle gibi davranmışsın.sadece dış görünüşüne bakıp karar vermişsin.köktüsün özellikleri hakkında aşağıdaki linkte bilimsel veriler var.ve bir bitkiyi sıradanlaştırmadan bidaha düşün.fakat ben yinede karpuzda ısrarlıyım.kaktüs ikinci derste anlayabileceğin bir bitki.

islam ve kuran sana yaratılan ayetler hakkında düşünmeyi önerir.karpuz yaratılan bir ayettir.düşünenler,akıl sahipleri için onda hikmetler vardır.

''Kaktüsler, terlemeyi azaltacak yapıdaki tasarımları sayesinde çöllerde susuzluktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya kalan insan ve diğer canlıların imdadına yetişirler''

''Tüm bu güzelliklerinin yanında, bazı kaktüs türleri hem besin hem de ilaç kaynağı olarak kullanılmaktadır.''

''kaktüsler diğer bitkilerden farklı bir solunum tekniği geliştirmişlerdir: Krassulasean asit metabolizması (Crassulean Acid Metabolism / C.A.M.''

http://www.acikbilim.com/2012/05/dosyalar/dikenli-col-bekcileri-kaktusler.html

Sitelerde Paylaş

doğada kuşlarda ne görüyor sıyrılmış mantığın.doğa kanunlarını.fizik kanunlarını.matematik.sen buna evrildi diyorsun.bak allah ne diyor.

Göklerin ve yerin mülkü Onundur; çocuk edinmemiştir. Ona mülkünde ortak yoktur, her şeyi yaratmış, ona bir düzen vermiş, onu belli bir ölçüyle takdir etmiştir. (25 Furkan Suresi, 2)

Sitelerde Paylaş

Evet, bende bu yüzden dini sorguluyorum!

Mesela ben dini "güzel ahlak" olarak ögrendim ama Kuranda tersi de yaziyor.

Kuran apaciktir, celiskisizdir diyor.

Bakiyorum "senin dinin sana"da diyor, "gördügün yerde öldür"de diyor. Nereye cekersen geliyor,

Günümüzün ahlak kurallarina bakiyorum Kuran geride kalmis. Kadinlari "dövebilirsin" gibi, kadinlarin sahitligini ½ saymak gibi.

Bakiyorum "ögle vakti kimler kapiyi calmadan girebilir" gibi seyler yaziyor ama önemli sorular es gecilmis.

Muhammedin hayatina bakiyorum. Bu dünyanin nimetlerine hic "hayir" dememis. Ahlak konusunda ve savaslardaki siddetiylede her zaman örnek alinacak birisi degil.

Müslümanlara bakiyorum onlarin durumu dahada kötü!

Eeeeee? Bende kendi kendime soruyorum "bu din dogru dinmi?

Cevaplara gelince, ne yazik dise dokunacak bir sey gelmedi

"Karpuz" denmis. "Bilimin onu tastiklemesi" diye bir cevap gelmis. Bildigim kadariyla, bilim hic bir tanriyi tastiklemiyor, tastiklesede, neden Kuranin Allahi? Belkide hiristiyanlarin Tanrisidir, belkide o karpuzu Yehova veya Manitu yaratmistir!

Baska bir cevapta: namaz, oruc, hac gibi baska dinlerde de olan ibadet sekillerini örnek vermis. Ve ayrica sigara, kumar gibi kötü aliskanliklari biraktirabildigini belritmis. Bunlari simdilik yorumsuz birakiyorum.

islami diger dinlerden üstün kilan baska birsey varmi?

senin hristiyanın tanrısı ,yehova ,dediğin allahtır.yada allah yehova,hristiyanların tanrısı ve bilimium dua edilen tanrılar allahtır.sadece insanlar farklı olduğunu sanırlar.evrenin bir yaratıcısı var.sen ona yahovada diyebilirsin.karpuzu yehova yaratmış olabilir dediğinde allah yaratmış olabilir diyorsun.bende onu söylüyorum.karpuzu yaratanı anlayabilirsin islamın üstünlüğünüde anlarsın.bu bir şaka değil.sadece çok uzaklarda aramana gerek yok.bulmasını bil yeter.

Sitelerde Paylaş

senin hristiyanın tanrısı ,yehova ,dediğin allahtır.yada allah yehova,hristiyanların tanrısı ve bilimium dua edilen tanrılar allahtır.sadece insanlar farklı olduğunu sanırlar.evrenin bir yaratıcısı var.sen ona yahovada diyebilirsin.karpuzu yehova yaratmış olabilir dediğinde allah yaratmış olabilir diyorsun.bende onu söylüyorum.karpuzu yaratanı anlayabilirsin islamın üstünlüğünüde anlarsın.bu bir şaka değil.sadece çok uzaklarda aramana gerek yok.bulmasını bil yeter.

NEĞĞĞĞY? :)

Şu cümle içinde nokta kullanmaktan ve cümle başlarında küçük harf kullanmaktan vazgeçmessen bende her kelimede yumuşak g kullanıcam.

NAĞSIĞLSIĞNIĞZ BUĞ GÜĞN? :lol:

Sitelerde Paylaş

senin hristiyanın tanrısı ,yehova ,dediğin allahtır.

sadece insanlar farklı olduğunu sanırlar.

ben de çoğu zaman öyle düşünürüm.

ama aşağıdaki ayete bak...

islam'daki tanrı farklı gibi.

Bir de; “Yahudi ve Hıristiyanlardan başkası Cennet’e girmeyecek” dediler.

Bu, onların kuruntuları!

De ki: “Eğer doğru söyleyenler iseniz (iddianızı ispat edecek) delilinizi getirin.”Bakara 111

gerekli deliller elimizdeki incil ve tevrat'ta var.

evet.. kutsal kitaplar eleştirilmek için değil iman edilmek için inmiştir.

tanıklık için kullandığın tevrat ve incil'e ters söylemde bulunursan

yarın senin kutsal kitabın da aynı duruma düşer.

ve kanıtsız tahrif anlatısı bile bu durumu düzeltemez.

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...