Jump to content

Neden islam?

Recommended Posts

önce bütün dinlere inananlar müslümandır deyip..

ardından muhammet'i peygamber olarak tanımayan diğer dinlerin imanlılarını

önce cizye ve kölelik yoluyla kazanç kapısı haline getirip sonra da cehenneme gönderen din..

barış ve huzur dini.

tanrı'nın evreni yaratma nedenini muhammet olarak sabitlemiş sevgi timsali..

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 79
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gözlemlerim:

Sadece iyilik ve güzellik isteyen bir "hosgörü dini" oldugunu belirten islam cok kanli yayilmis ve inandirilicigini kaybetmistir. Ve kitabi Kuranda ne yazik yazdigi gibi APACIK bir kitap degildir! Kendi yazdigiyla celisiyor! Nereye cekersen geliyor, iyide davran diyor, öldürde diyor. Kadin haklari, esitlik yok.. Bagzi sorular bir "Ruhban sinifi" tarafindan cevaplanmasi gerekiyor(gerekmesede onlar cevapliyor). Bagzi sorular tabu, "Seytanin vesveleri" diye cevaplanmiyor. Cevaplanamiyor! "Bak demir gökten indi burda yaziyor"larla bir yere varilmiyor. Bu kitap, insanlara kiyamete kadar yön göstermek söyle dursun, asirlardir yük oldugunu söyleyebiliriz.

Ayrica anladimki, müslümanlar gercekten kalpleriyle düsünmek zorundalar! Beyin araya girdimi inanmak imkansizlasiyor. Akilli :) müslüman beyini araya sokmamak icin cemaata giriyor böylece düsünme isini hocaya, seyhe birakmis oluyor. Zaten düsünmeye baslarsa kendi tanrisini kendisi yaratmis oluyor! Yani bu beyinde gerceklesiyor! Ve beynin yarattigi tanrida olaylara kendisi gibi bakiyor. Mesela biri icin zekat cok önemli öbürü zekata fazla önem vermez ama namazini orucunu kacirmaz, diger birisi kafirlerden nefret eder öbürü Ateistle chat yapar :D

Islami diger dinlerden özel kilan, "evet, bu dogru din" dedirten bir sey ne yazik ki yokmus!!!

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Yil 2012, ben kendime bir din ariyor olsam...

neden hiristiyanlik, yahudilik, dogonlarin- veya mayalarin dini degilde islami tercih etmeliyim?

islami diger dinlerden üstün kilan nedir?

ögrenmek isiyorum, herkesten yardim bekliyorum. Tesekkürler.

Sakallı ve cübbeli birisinden beklemediğim bir cevap, şahsen güzel olmuş.

Sitelerde Paylaş

Efendin dişi bal arısına vahyetti: Dağlarda, ağaçlarda, insanların kurdukları kovanlarda evler edin.(16:68)

Evini (kovanını) inşa etmesi (16:68)

Bal özünü toplamak için doğadaki faaliyeti (16:69)

Bal yapması(16:69)

Bu ayetlerde balın dişi arı tarafından yapıldığı o kadar sene önce nasıl bilinebilir.

Elbette hayvanlarda da sizin için ibretler vardır. Size onların karınlarında sindirilmiş gıdalar ile kanın arasından, halis, boğazınızdan kolaylıkla kayan bir süt içirmekteyiz.(16:66)

Bu ayet mucizevi bir ifadeyle hayvanın vücudunda sütün, sindirilmiş gıdalardan ve kandan ayrışarak oluştuğuna işaret etmektedir. William Harvey Peygamberimiz’in vefatından 1000 yıl kadar sonra kan dolaşımını keşfetti. Peygamberimiz’in yaşadığı dönemde kanın, sindirilmiş gıdalardan ayrışmış besinleri meme salgı bezlerine taşıdığı, meme salgı bezlerinin ise kendilerine ulaşan bu ham maddeleri işleyerek süt ürettiği bilinmemekteydi.

Gökten su indirdi, nitekim onunla çeşit çeşit bitkilerden eşler çıkardık. (20:53)

…Bütün meyvalardan ikişer eş yaratmıştır. (13:3)

En çok şaşırdığım ayette budur.Bir bitkide dişilik ve erkeklik olduğu nasıl bilinebilir.Hayret ediyorum.

İnsan, kemiklerini kesin olarak biraraya toplamayacağımızı mı sanıyor? (75:3)

Evet, parmak uçlarını dahi düzenlemeye gücümüz yeter. (75:4)

Bu da çok garip bir ayet.İnsanın parmak uçlarında kimlikleri olduğu nasıl bilinebilir.

Sonra o damlacığı, asılıp tutunana dönüştürdük. Sonra asılıp tutunanı bir çiğnemlik et haline getirdik.(23:14)

İnanılmaz gerçektende şuan bilimsel olarak bir gerçek ki;embriyo rahim duvarında asılı durmaktadır hamilelik döneminin ilk dönemlerinde.

Buna benzer çok fazla şey var.Bence önemli olan tarafsız olmak .İnsanlar şu anlattıkları Kur'ana bir bakayım anlatıp duruyorlar.Ne var bunda bu kadar büyütülecek,basit bir kitap işte diye bakarsanız bunları göremeyebilirsiniz.Veya diğer ateist arkadaşlarımın da yaptığı gibi eğer gerçekten islama bakmak istiyorsanız ben buna inanmak istemiyorum çünkü namaz var.Bana zevk veren şeyleri engelleyecek hükümler var önyargısıyla bakmayın lütfen.Böyle olduğu zaman sizden birşey istendiğinde inanmak istemediğiniz için bahaneler uyduruyorsunuz ve öğrendiğiniz hiçbirşey işinize yaramıyor. :( Kısaca müslümanım çünkü inandığım kitapta hiçbir kitapta olmayan mucizeler var.

Sitelerde Paylaş

Efendin dişi bal arısına vahyetti: Dağlarda, ağaçlarda, insanların kurdukları kovanlarda evler edin.(16:68)

Bu ayetlerde balın dişi arı tarafından yapıldığı o kadar sene önce nasıl bilinebilir.

Elbette hayvanlarda da sizin için ibretler vardır. Size onların karınlarında sindirilmiş gıdalar ile kanın arasından, halis, boğazınızdan kolaylıkla kayan bir süt içirmekteyiz.(16:66)

Bu ayet mucizevi bir ifadeyle hayvanın vücudunda sütün, sindirilmiş gıdalardan ve kandan ayrışarak oluştuğuna işaret etmektedir. William Harvey Peygamberimiz’in vefatından 1000 yıl kadar sonra kan dolaşımını keşfetti. Peygamberimiz’in yaşadığı dönemde kanın, sindirilmiş gıdalardan ayrışmış besinleri meme salgı bezlerine taşıdığı, meme salgı bezlerinin ise kendilerine ulaşan bu ham maddeleri işleyerek süt ürettiği bilinmemekteydi.

Gökten su indirdi, nitekim onunla çeşit çeşit bitkilerden eşler çıkardık. (20:53)

En çok şaşırdığım ayette budur.Bir bitkide dişilik ve erkeklik olduğu nasıl bilinebilir.Hayret ediyorum.

Bu da çok garip bir ayet.İnsanın parmak uçlarında kimlikleri olduğu nasıl bilinebilir.

Sonra o damlacığı, asılıp tutunana dönüştürdük. Sonra asılıp tutunanı bir çiğnemlik et haline getirdik.(23:14)

İnanılmaz gerçektende şuan bilimsel olarak bir gerçek ki;embriyo rahim duvarında asılı durmaktadır hamilelik döneminin ilk dönemlerinde.

Buna benzer çok fazla şey var.Bence önemli olan tarafsız olmak .İnsanlar şu anlattıkları Kur'ana bir bakayım anlatıp duruyorlar.Ne var bunda bu kadar büyütülecek,basit bir kitap işte diye bakarsanız bunları göremeyebilirsiniz.Veya diğer ateist arkadaşlarımın da yaptığı gibi eğer gerçekten islama bakmak istiyorsanız ben buna inanmak istemiyorum çünkü namaz var.Bana zevk veren şeyleri engelleyecek hükümler var önyargısıyla bakmayın lütfen.Böyle olduğu zaman sizden birşey istendiğinde inanmak istemediğiniz için bahaneler uyduruyorsunuz ve öğrendiğiniz hiçbirşey işinize yaramıyor. :( Kısaca müslümanım çünkü inandığım kitapta hiçbir kitapta olmayan mucizeler var.

Muhammedin ayı ikiye böldüğü ayeti niye yazmıyorsun o mucize değil mi?

Sitelerde Paylaş

Bu foruma gelen müslümanların çoğunluğu da aynı tornadan çıkmış gibi, 2-3 klişe ile bir şeyler ıspat ettiklerini sanıyorlar.

:) Bunu söyleyince bu mucizeler yalan mı oldu şimdi.Ayetlerde rüzgarların bitkiler için aşılayıcı olduklarındanda bahsediyor.Yani rüzgarların polen taşımacılığına etki etmesi.Ya en basitinden bal yapan arının dişi olduğu nasıl bilinebilir.Maalesef siz "hayır hayır islamda bu olamaz onlar cübbeli sakallıdırlar,onlar bilime karşıdırlar,onlar gericidirler,onlar iğrenç varlıklardır"diye düşünüyorsunuz.Yani bilgi almak bile istemiyorsunuz.Çoğunuz güya müslüman olanlar tarafından kötü fiillere uğramışsınız ve soğutulmuş veya nefret ettirilmişsiniz.Lanet olsun ki şuanda müslüman geçinenlerin çoğu adam öldürüyorlar.Aslında esas sorun bu bence.

Sitelerde Paylaş

http://tr.wikipedia....iki/Bal_arısı

Buraya bakarsan görürsün sayın RedEyeJedi işçi arılar ve kraliçe arılar dişidir.Evet bal yapan arıların dişi olduğu bilinmesi mucizedir.Bir arıyı al yaklaş ve bak bakalm dişimi erkekmi nasıl anlaşılır.Gözle anlaşılamaz

Tekil söyleyince kraliçe arıdan bahsediyosun sandım. Zira ayetlerin neresinde dişi arılar kelimesi geçiyor?

Sitelerde Paylaş

Insanlar binlerce senedir aricilik yapiyorlar. 12.000 sene önce arilarin (bal ve balmumu) icin "avlanildigi" kanitlanmistir.

Tarim desen, oda 12.000 senedir var.

Ben bu bilgileri o kadar mucizevi görmüyorum cünkü Kuran o zamanin bilgisine göre yazilmis bir kitap.

Aristoteles, Hippokrates, Galen gibi eski Yunanlardan alinmis bilgilerde mevcut.

Dogrusuyla ve yanlisiyla :)

Sitelerde Paylaş

Kuran, arının yaptıklarını anlatırken, fiilin dişi formunu kullanmaktadır. Arapça’da fiiller dişiye ve erkeğe göre farklı çekilirler (Başka birçok dünya dilinde de bu böyledir). Arının yaptıkları anlatılırken fiilin dişi formunun kullanılması Kuran’ın saydığı eylemleri dişi bal arısının yaptığını göstermektedir. Bu yüzden ayeti “dişi bal arısı” diye çevirmek daha doğrudur. Dişi bal arısının yaptıkları Kuran’da şöyle tarif edilmektedir: (Arapça’da arının erkeği ve dişisi aynı şekilde yazılır, bu kelimenin ayrıca dişisi yoktur.)Özetle dişi arılar kelimesi yok ancak fiil dişiye çekilmiş.İngilizcede he she it in o yu anlatması ama he she nin ayrılması gibi .

Sitelerde Paylaş

Insanlar binlerce senedir aricilik yapiyorlar. 12.000 sene önce arilarin (bal ve balmumu) icin "avlanildigi" kanitlanmistir.

Tarim desen, oda 12.000 senedir var.

Ben bu bilgileri o kadar mucizevi görmüyorum cünkü Kuran o zamanin bilgisine göre yazilmis bir kitap.

Aristoteles, Hippokrates, Galen gibi eski Yunanlardan alinmis bilgilerde mevcut.

Dogrusuyla ve yanlisiyla :)

Haklısın kardeşim ama arıya baktığında dişi mi erkek mi nasıl anlaşılır?

Sitelerde Paylaş

:) Bunu söyleyince bu mucizeler yalan mı oldu şimdi.Ayetlerde rüzgarların bitkiler için aşılayıcı olduklarındanda bahsediyor.Yani rüzgarların polen taşımacılığına etki etmesi.Ya en basitinden bal yapan arının dişi olduğu nasıl bilinebilir.Maalesef siz "hayır hayır islamda bu olamaz onlar cübbeli sakallıdırlar,onlar bilime karşıdırlar,onlar gericidirler,onlar iğrenç varlıklardır"diye düşünüyorsunuz.Yani bilgi almak bile istemiyorsunuz.Çoğunuz güya müslüman olanlar tarafından kötü fiillere uğramışsınız ve soğutulmuş veya nefret ettirilmişsiniz.Lanet olsun ki şuanda müslüman geçinenlerin çoğu adam öldürüyorlar.Aslında esas sorun bu bence.

Sen bunlara mucize mi diyorsun? O zaman hinduların kitabını görsen küçük dilini yutarsın.

Asıl mucize Muhammed'in 10 karıyı ve cariyeleri idare etmesi herhalde.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 4 months later...

NEDEN İSLAM?

Müslüman arkadaşlar!

Siz aşağıdaki dinleri/mezhepleri ve onların tanrılarını hangi sebeple reddediyorsunuz? Birçoğunun ilkelerinden bile habersizsiniz ama kendi dininizin en kral din olduğuna ve tanrının Müslimleri kayıracağa katıksızca iman ediyorsunuz. Bu ne kadar mantıklı? Neden aşağıdaki dinî ekollerden biri değil de İslam?

Bu dinlerin de kendilerine göre teolojileri ve felsefeleri var. Onlar da kutsal kitaplarını huşu içinde okuyor ve onlar da ruhsal deneyimler yaşıyor. Onların da kendilerine göre kana kana içtikleri hikmet pınarları var. Onlar da üstadlarının süper güçlere sahip olduğuna, dinî metinlerinin ilahî sırlarla dolu olduğuna inanıyorlar. Mucizeler ve şifreler diğer mistik ekollerde de karşımıza çıkıyor. E peki şimdi bu durumda İslam'ı özel/eşsiz kılan nedir?

Uzakdoğu Dinleri

» Budizm

» Janizm-Caynacılık

» Sihizm - Sıkh Dini

» Hinduizm

» Şintoizm

» Konfüçyüsçülük

» Taoizm - Taoculuk

Ortadoğu Dinleri

» Nusayriler

» Dürziler ve Dürzilik

» Zerdüşt Dini ( Mazdaizm )

» Sabiilik

» Yezidilik

» Hıristiyanlık

» Musevilik

» Samirilik

Yeni Ortaya Çıkan Dinler

» Bahailik

» Moonculuk ( Moonlar )

» Tenrikyo Dini

» Tanrının Yolu Topluluğu

» Ahmediyye (Kadiyanilik )

» Uzay Dini (Raelian)

» Ramtha Akımı

» Rastafarianizm

» Yehovanın Şahitleri

» Vica Dini

» Mormonlar

Hıristiyan Kökenli Din ve Akımlar

» Unitaryenler

» Adventistler

» Pentakostalistler

» Kuveykırlar ( Quakers )

» Süryaniler ve Süryanilik

» Presbiteryenler

» Maroniler

» Cizvitler

» Kimbangucular

» Metodistler

» Gnostisizm

Kabile ve Doğa Dinleri

» Vuduculuk - Vodoo

» Nambalar Dini

» Şamanizm

» Ga’lar ve Ga Dini

» Ainu Dini ( Aynu Dini )

» Azteklerin Dini

» Dinka Dini

» Aborjin Dini

» Maori Dini

Taraftarı Kalmayan Din ve Akımlar

» Druidler

» Mani Dini ( Maniheizm )

» Paflikyanlar

» Ebiyonitler

» Katharizm

» Bogomiller

» Tapınak Şövalyeleri

» Hurufiler

» Adige Dini

Eski Medeniyet Dinleri

» Eski Mısır Dini

» Hitit’lerin ( Eti ) Dini

» Urartular Dini

» Eski Yunan Dini

» Etrüks Medeniyeti ve Dini

» Phryg ( Firig ) Dini

» Girit (Minos) Dini

» Sümerlerin Dini

» Fenikeliler Dini

» Eski Roma Dini

» Mu (Nacaallar) Dini

Tarikatlar / Kültler / Mezhepler

» Alevilik

» Scientology

» Melamiyyeler

» Müsebbihelik

» Şeyhilik

» Köle Kadınlar Tarikatı

» Edelweiss Tarikatı

» Tanrının Kurtuluşu

» Meyveş Nine Tarikatı

» Güneş Tapınağı

» Kaderiyye Mezhebi

» Nacilik

» Ahilik

» İsmailik Mezhebi

» Hariciler

» İmamilik

» Bayramilik

» Kızılbaşlık

» Rafizilik

» İbazilik

» Sadilik

» Batinilik / Sabbah Kültü

» Sühreverdilik

» Mutezille Mezhebi

» Zeydiyye Mezhebi

» Caferi Mezhebi

» Cennet Yolcuları

» Masonluk

» Düsukilik

» Yılan Eğiticileri

» Gaudiya Vaişnavizm

» Anglikanizm

» Tanrının On Emri

» Sahaja Yogacılar

» Evrensel Yol (The Way)

» Mans Kutsal Kuralcıları

» Tanrının Çocukları

» Cennetin Kapısı

» Oshocular

» Celvetilik

» Hıristiyan Bilim

» İnsan Tapınağı

» Edebi Değerler

» Birleşik Kilise

» Branch Davidians

» Diyet Tarikatı

» Chino'nun Gerçek Adaleti

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...