Jump to content

Şu "Huri" meselesine kafayı taktım

Recommended Posts

Bakınız:

** Müttakiler güvenli bir yerde; bahçelerde ve pınar başlarındadırlar. İnce ipekten ve parlak atlastan giyinerek karşılıklı otururlar. Böylece biz onları, siyah iri gözlü hurîlerle evlendirmişizdir. (ed-Duhan, 44/54).

** Müttakilere kurtuluş, başarıya ulaşma, bahçeler, bağlar, göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt (kız)lar ve dolu dolu kadehler vardır. (en-Nebe', 78/31-34)

** Onlar koltuklara yaslanıp kurularak, birçok meyveler ve içecekler isterler. Ve yanlarında da bakışlarını yalnızca eşlerine çevirmiş (utangaç bakışlı) yaşıt dilberler vardır. (es-Sâd, 38/51, 52).

** Biz ceylan gözlüleri defterleri sağdan verilenler için inşa etmişiz (yeniden yaratmışız)dır. Onları bakire, eşlerine düşkün ve hepsini bir yaşta kılmışızdır. (el- Vâkıa, 56/35-38).

** Orada utangaç bakışlı öyle kadınlar vardır ki, bundan önce kendilerine ne bir insan ne de bir cin dokunmamıştır. (er-Rahmân, 55/56).

** Ve sedeflerinde saklı inciler gibi iri siyah gözlü eşler (el-Vâkıa, 65/22, 23)

Anladığım kadarıyla bu huri meselesi epey ağır bi fantazi işi.

İri gözlere, bekarete ve genç olmaya kafa takılmış durumda.

Şunları okudukça müslüman olasım geliyor :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Utangaç bakışlı küçük kızlar insana kendini sapık gibi hissettirmez mi?

Bir de sürekli bakire kalan kızlar bu tarafta da var ama rağbet görmüyor nedense. Esnek zarlı kızlar kendilerini ya kontrolde buluyorlar ya aileye iade ediliyorlar. Halbuki bu standartlarda kıymetli olmaları gerekirdi.

Sitelerde Paylaş

Oğlan garsonlara kadar ayrıntı veren allah nedense bencil insana kendi kazanımları ilgili hiç vaatte bulunmamış

Yani ''şu güzellikte olacaksınız, şu ilimlere sahip olacaksınız'' halbuki insan hurinin güzelliğinden çok önce kendi güzelliğini önemser en güzel en bişey en en en...

Ama sadece huri var,meyve var,şarap var eeee geç onları benden haber ver ben neyim orda,napılıyo orda sonsuza dek bi söyle bakalım,beni bi anlat önce

meyveye ,huruye bakarız sonra

Ağaç gölgesinde oğlanların şarap ikramı yanında hurilerle oynaş eee sonra

bu gün heyheylerim tepemde bu eee'leri uzattıkça uzatabilirim :)

Sitelerde Paylaş

Doğrusu, Tanrı'dan daha yetkin bir edebi anlatım beklerdim. Betimlemeler, basmakalıp ve sanatsal yaratıcılıktan tamamen uzak. Ayartılmaya çalışılan kişi profilinin bilinç ve zevk düzeyine uygun, yani yerlerde sürünen bir betimleme örneği. Tanrı bu kadar vasat bir yazar olamaz; bu, gerçeketn hayalkırıklığına uğratıcı:(

tarihinde ussuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Doğrusu, Tanrı'dan daha yetkin bir edebi anlatım beklerdim. Betimlemeler, basmakalıp ve sanatsal yaratıcılıktan tamamen uzak. Ayartılmaya çalışılan kişi profilinin bilinç ve zevk düzeyine uygun, yani yerlerde sürünen bir betimleme örneği. Tanrı bu kadar vasat bir yazar olamaz; bu, gerçeketn hayalkırıklığına uğratıcı:(

Hayal kırıklığına uğrama ... :)

Eğer gerçekten bir tanrı olsaydı, ve bu dizeler bir tanrının dilinden dökülmüş olsaydı, inan daha değişik olurdu :) Nasıl olurdu bilmiyorum ama değişik olurdu. İnsan elinden çıkmadığını anlardık.

Ama öyle birşey yok.

Sitelerde Paylaş

valla yorumlarınızı okyunca anlıyorum geyik modundasınız ama insan şöyle içi dolu olan bir sözde bekliyor.birde karşındaki hergün bilimden bahseden doktoru mühendisi olunca.biz anlatsak kabul etmiyor,kendiniz anlamanın yanına bile yaklaşmıyorsunuz.cenneti kavramamışsınız,kıyafetinizin derdine düşmüşsünüz.tamam bizde bilimden fazla anlamıyoruz ama biliyormuş havasındad değiliz.siz kuranı biliyorum havasındasınız ama sadece balon.

Sitelerde Paylaş

valla yorumlarınızı okyunca anlıyorum geyik modundasınız ama insan şöyle içi dolu olan bir sözde bekliyor.birde karşındaki hergün bilimden bahseden doktoru mühendisi olunca.biz anlatsak kabul etmiyor,kendiniz anlamanın yanına bile yaklaşmıyorsunuz.cenneti kavramamışsınız,kıyafetinizin derdine düşmüşsünüz.tamam bizde bilimden fazla anlamıyoruz ama biliyormuş havasındad değiliz.siz kuranı biliyorum havasındasınız ama sadece balon.

Yahu Atılan ...

Bir kişinin fantazisinde ürettiği kadınları, insanların, kendisine ve/veya hayalinde yarattığı tanrıya inanmaları şartı ile peşkeş çektiği bir durumdan bahsediyoruz. Bunun neresinde ciddi takılmamızı istiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Yahu Atılan ...

Bir kişinin fantazisinde ürettiği kadınları, insanların, kendisine ve/veya hayalinde yarattığı tanrıya inanmaları şartı ile peşkeş çektiği bir durumdan bahsediyoruz. Bunun neresinde ciddi takılmamızı istiyorsun?

Bugün gördüğüm en iyi kapak ;)

Ayrıca bu huri meselesine bende takıldım, merak ettiğim kesin bir sayı var mı?

Bazı içtihat imamlarınız olduğunu iddia ediyorda, görüşleriniz ;)

Sitelerde Paylaş

Utangaç bakışlı küçük kızlar insana kendini sapık gibi hissettirmez mi?

Bir de sürekli bakire kalan kızlar bu tarafta da var ama rağbet görmüyor nedense. Esnek zarlı kızlar kendilerini ya kontrolde buluyorlar ya aileye iade ediliyorlar. Halbuki bu standartlarda kıymetli olmaları gerekirdi.

Öyle gerçekten. hiç aklıma gelmemişti.

Güler misin ağlar mısın...

Sitelerde Paylaş

Bugün gördüğüm en iyi kapak ;)

Ayrıca bu huri meselesine bende takıldım, merak ettiğim kesin bir sayı var mı?

Bazı içtihat imamlarınız olduğunu iddia ediyorda, görüşleriniz ;)

İmanla doğru orantılı olması lazım. Ne kadar sevapi o kadar pompa.

cennettekileri boşver :)

karikaturpenguen9.jpg

İşte bu yüzden ateistiz :D

de, kadınları anlamıyorum; kadınlar neden ateist o zaman? :D

Sitelerde Paylaş

Duhan 54: İşte böyle. Ayrıca onları iri siyah gözlü hurilerle evlendirmişizdir.

Tur 20: Onlara, "Dünya'da yapmakta olduklarınızın karşılığında, sıra sıra dizilmiş koltuklara dayanarak afiyetle yiyin için" denir. Biz, onlara, iri gözlü güzel hurileri eş olarak vermişizdir.

Rahman 72: Onlar, çadırlara kapanmış hurilerdir.

Vakıa 23: Onlar için saklı inciler gibi, iri gözlü huriler de vardır.

İri siyah gözlü huriler de ne be?

6666 çekirdekli 6666 terra hertz CPU, 99 terra pixel monitör neyime yetmiyor?

İllaki biryerlere sokuşturmam mı gerekiyor?

Elizabeth forever diyorsun yani :D

Ulan baykuş, seni sevmem ama güldürdün akşam akşam :D :D :D

Sitelerde Paylaş

duyanda kuranı arapçadan okuyorsunuz sanır.

atılan2 dostum arapça bilmemek bahaneniz sıktı gerçekten. Şimdi sana saf arapların kuranı ingilizceye çevirilerini veriyorum ayet ayet. Onlarda arapça bilmez dersen artık ne denir senin haline bilmem.Gerçekten saçmalıyorsun artık dostum. Cevap yazmak bu inkarcı tutumun karşısında üzücü benim açımdan.

googledan çevir ister, ister ingilizce bilen birine teyit ettir.

duhan 54.

So; and We shall wed them to maidens with beautiful, big, and lustrous eyes

54. Yani; Biz onları güzel, büyük ve parlak gözleri olan bakire kızlarla evlendiririz.

tur 20

20. They will recline (with ease) upon couches arranged in ranks; and We shall wed them to Maidens, with beautiful big and lustrous eyes.

Çeviri:

20. Onlar saflarında düzenlenmiş kanepelerin üzerine (kolaylıkla) yaslanarak otururlar; ve Biz onları güzel büyük ve parlak gözleri olan bakire kızlarla evlendiririz.

rahman 56.

In them will be (Maidens), chaste, restraining their glances, whom no man or Jinn before them has touched;-

56. (cennetlerin)İkisinde de bakışları kısılmış, (bakire kızlar) iffetli,daha öncene bir insan ne bir cin dokunmuştur onlara ; -

rahman 72

72. Maidens restrained (as to their glances), in (goodly) pavilions;-

çeviri

72. Bakire kızlar (güzel) pavyonlar içinde, onların bakışları bastırılmıştır; -Başkalarına bakmazlar

vakıa 22

22. And (there will be) maidens with beautiful, big, and lustrous eyes,-

çeviri

22. Ve güzel, büyük ve parlak gözleri ile bakire kızlar, (olacak) -

vakıa 36

36. And made them virgin - pure (and undefiled), -

36. Saf (ve yozlaştırmadan), - Ve onları bakireler yaptık-

buda arapların ingilizce kuran meali linki. Araplar incele bakalım nasıl anlıyormuş.

http://www.kuranikerim.com/english/m_indexe.htm

Araplarda bilmiyorsa bu dili kime ne anlatıpta inanıyorsunuz kimsenin anlamadığı bir dilde yazılan anlamsızlığa?

Gerçekten bilinçli çarpıttığını düşünmeye başlıyorum dostum.

Saygılar...

tarihinde e-teist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bütün huriler iri ve siyah gözlü ,siyah saçlı, esmer..Çöl kabilesinde siyah ve esmer insandan başka ırk olabileceğinden bihaber ,dünyayı kendi küçücük ve dar çerçevesi ardından izleyen, bilinçsiz, kültürsüz bir bireyin kendi coğrayasına veya zevkine uygun bir huri modeliyle karşı karşıya kalıyoruz....Ya ölen ve cennette ödül beklentisi olan adam sarışın isterse ne olucak kardeşim?...

Nedir bu minik memeli,iri siyah gözlü tektip kadın modeli?..

Sheron Stone,Madonna,Holly Henderson,Eva Herzigova gibi kadın beğenenlerin hali n'olucak?..

Mecbur mu herkes esmerle çiftleşmeye?

tarihinde placebo tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...