Jump to content

Islami Tek Cumleyle Anlatin

Recommended Posts

Ondan mı beş vakit ezan okunuyor...Ne kolay da kendinizi kandırıyorsunuz.Çocuk musunuz be arkadaşım?

Bütün insanları gücü yeryüzünden ezanı kaldırmaya yetmecektir....

Böylelikle Allahın vaadini yerine, bugüne kadar gerçek çıktığı bundan sonra gerçekleşecektir İnş..

Selam,Sn Serdar bey, öncelikle bir "İnsan" olarak hemen her konuda(Sosyal, Siyasal Vs) beyan edilen düşünceleri (Hakaret, Aşağılama, Ayrıştırma yoksa) olgunlukla karşılamanız, anlamaya çalışmanız, ve nihayette muhataplarınızdan gerekçeleri talep etmeniz gereklidir.

Konu,Konuk,ve Yorumlara, salt inanç (Teoloji) içerikli fanatizm perspektifinden bakarak fevri cevaplar üretmeniz, öncelikle düşüncelerinizi tebliğ noktasında sorun oluşturacak, düşüncelerinizin ve delillerinizin anlaşılmasına yeterli olanak sağlamayacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 128
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben kimseye hakaret etmiyorumki..Ben sadece sapık bir dini hala millete,,,o kadar açıklamalara vede kurandan ayet denilen zırvaları onlara göstermemize rağmen ,,sapıklıkları bizlere övmelerine tahammül edemiyoruz..habire empoze etmeye çalışıyorlar..

Haa dersenizki..yok kardeşim yazmayınn... bir dahada yazmayız..akıllı akıllı,,uslu,,uslu okuruz..

Size yazmayin denmemis, gereksiz alinganlik cok cirkin durur insanin uzerinde.

Buraya girip okumak isteyen insanlar onceki mesajinizda yazdiklarinizi gormek zorunda degil. Herkes buna zorundaymis gibi davranmazsaniz, istediginizi yazmakta ozgursunuz, yonetimin tavrini bildigim kadariyla.

Sitelerde Paylaş

Federalim, Hani derler,

Sahibinin hatırı yoksa da, köpeğinin de mi hatırı yok diye....

Sen inanmayabilirsin, ama anne, baban akrabaların, bizler,

Hepimiz inanıyoruz...

Bu kadar insanın hatırını hiçe sayacak kadar, kendi düşürmemelisin...

Sitelerde Paylaş

Size yazmayin denmemis, gereksiz alinganlik cok cirkin durur insanin uzerinde.

Buraya girip okumak isteyen insanlar onceki mesajinizda yazdiklarinizi gormek zorunda degil. Herkes buna zorundaymis gibi davranmazsaniz, istediginizi yazmakta ozgursunuz, yonetimin tavrini bildigim kadariyla.

Hayır alınmıyorumm..Sadece Birdaha atılmak istemiyorum..Benim yazılarım biraz ağır,,bunu biliyorum..biraz hafifletmek lazım ,,onunda farkındayım...ee biraz daha sakin vede sevyeli olacağız...

Sitelerde Paylaş

Evrime devam.

Ne evrilecem..ne çevrilecem..ortada ayen beyan bir sapıklık varsa onunda üzerine gideceğim..Hiç kimse,,hiçbir güç,,hiçbir kuvvet evlatlığı zeyd in karısı Zeynebi karısı yapan mahonun ,,doğru bir adam olduğunu bana anlatamaz..Ha bunu kabul edenleride kınıyorum..İşte islamiyetin Bam teli esas burasıdır..Bir kadını elde edebilmek için bir ayet yazılıyorsa,,O din kokuşmuştur...ve bu yapılanda savunuluyor çeşitli bahaneler uyduruluyor kılıflar aranıyorsa,,,kesinlikle tuzda kokmuştur..

tarihinde Federal779 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yokkkk ben ara sokakta değilim..neyin esası..neyin açıklaması...

Çok net......bir insan evlatlığının karısını ..kendi karısı yapmalımı,,,yoksa yapmamalımı...hele hele evde 10 tane kadar karısı ve çeşitli cariyeleri varken..

şuanda bu toplumda birisi bunu yapsa...o adamın yüzüne tükürürlermi,,yoksa çok hoş karşılar,,çok iyimi ettin derler..BAM teli burası..

Sitelerde Paylaş

İslamiyetin temeli bu mu?

Temeli bu değil ..ana damarı bu..bu olay inanılmaz gayriahlaki...beni dinden çıkartan olay kesinlikle bu...Zeynep olayı,,ikincisi ayşeyle daha 10 yaşındayken evlenilmesi..

gerisi zaten sonra geldi...araştırmaya başladımm...Abbowww..ııı yookk olamaz..nelere inanmışsın dedim kendi kendime..

Sitelerde Paylaş

İslam: yeryüzündeki yüzlerce dinden biri.

Aslında islam'ın kelime anlamı biçok şeyi açıklar.

İslamiyet: teslimiyet demektir.

Aslında bütün dinler özünde teslimiyettir, teslim olmaktır.

Kendine bir dini etiket(müslüman, hristiyan vs.) yapıştıran milyarlarca insanın birçoğu ne dini herhangi birşey okumuşlardır ne de bunları sorgulamayı düşünmüşlerdir.

Sadece teslim olmuşlardır.. Toplumdaki genel kanı ve otoriteye.. Dogmalara..

Bu açıdan bakarsak "huzur islam'da" sözü gerçektir.

Çünkü toplumca kabul gören, hoş karşılanan bir oluşum içinde bulunmanın insana verdiği rahatlık tartışılamaz. Teslimiyetin, çatışmasızlığın verdiği sükunu ve huzuru kim inkar edebilir ki..

--

Ancak bana göre dünyanın şuanda olduğu durum bu teslimiyetçi kafalardan dolayı oldu ise -ki öyle- her ne kadar insana kendini iyi hissettirse de, vicdan teslimiyeti seçmemeli. Teslimiyet, insan zekasına, insan onuruna hakarettir.

"ben kendinden üstün bir şey yaratmak isteyeni ve o yolda harcananı severim."

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...