Jump to content

İslam ve Laik Türk Müslümanı

Recommended Posts

Biz burada birbirimizin gönlünü hoş edelim diye yazmıyoruz demirefe. Sen çok sert, çok absürd, çok kötü ve aşağılayıcı bir ileti yazdın, ben de sana cevap verdim.

Mesele sen ve ben değiliz. Bana kırılman ve küsmen, beni tam da bu bağlamda etkilemiyor, üzmüyor. Bu önemli bir konu ve aslolan düşünceler.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 241
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sayın feel good güzel yazmışsınız ama yinede laik Türk Müslümanının tarifini yapamayız.tarifini yapamazsak şayet O zamanda kim kimdir anlayamayız.Mesela başı açık fakat ramazanda oruç tutan kızımız yerine Başı kapalı ama Son derece modern giyinmiş daracık bulucini altında Gözleri sürmeli yüksek topuklu sırtında modern sırt çantası kolunda Uzun saçlı çağdaş sevgilisi ile dolaşan hanım kızımız Şeriatçımı yoksa laik Türk müslümanımı?bu gün Türk insanının büyük bir kısmı zaten biz Atatürkçüyüz diyor.Örnek verdiğim hanım kızımızda Büyük önderimizin eşi Latife hanımı örnek alıyor. Arap Ülkeleri ile yapılan karşılaştırmalarda tutarlı olmaz.Mesela Hafız Esadın Sayın Eşine bakınız birde sayın Reisi Cumhurumuzun Başbakanımızın bakanlarımızın sayın eşlerine bakınız? Sonuç:Galiba biz bu laik Türk müslümanı kavramıyla kendimizi avutuyoruz.Çünkü gün geçtikçe laiklik kavramı ve insanlar geriye doğru değişiyor.

Başıu kapalı ve tarif ettiğin gibi ucube olanlar zaten kendileri de ne olduğunu bilmez.Yani bu soruyu sana pek yakıştıramadım.Kurandaki her lafı sembolize edecek kadar geniş düşünen birinin türbolar laik mi diye sorması tuhaf.

Sitelerde Paylaş

Maalesef böyle bir garanti hiç yok. Bu agnostik müslümanlar öylesine kaypak, öylesine bilinçsiz, öylesine alabalık ki, sürü halinde akabiliyorlar.

Bunların bir ekmek kırıntısına sürü halinde hücum etmelerine ben inanamıyorum. Ortada koskoca kaya gibi gerçekleri bunlara göstermenin olanaksız oluşuna inanamıyorum!

Benim yazılarımı az çok görüyorsun ,ben kaypak ve bilinçsiz miyim efe ?Bu lafları bizim liboşlar etse şaşırmazdım.....

Sitelerde Paylaş

Başıu kapalı ve tarif ettiğin gibi ucube olanlar zaten kendileri de ne olduğunu bilmez.Yani bu soruyu sana pek yakıştıramadım.Kurandaki her lafı sembolize edecek kadar geniş düşünen birinin türbolar laik mi diye sorması tuhaf.

kusura kalmayın siyasette biraz beynim sulanıyor.Birde elimde değil bunlar çok zıttıma dokunuyor.Tamam Özgürlük falanda ama.

Sitelerde Paylaş

Benim yazılarımı az çok görüyorsun ,ben kaypak ve bilinçsiz miyim efe ?Bu lafları bizim liboşlar etse şaşırmazdım.....

Pardon Mahi, benim sözlerimin kime yönelik olduğu belli. Sen türban takıyor musun? AKP ye hiç oy verdin mi? Hiç fetoya sempati duydun mu? Cevapların hayırsa üstüne alınmayabilirsin.

Sitelerde Paylaş

Kırılmışsam kırılmışımdır. Açıklama yapmak zorunda değilim. Bu konu burada bitmiştir. Bir daha seninle bir tartışmam olmayacak IFeel. Hoşça kal...

Ben de sana kırıldım ama.Üstelik senden beklemezdim.Bence Atatürkçü laiklerle ,sağcı zihniyetli muhafazakar ama yine de şeriatçı olmayan insanları birbirine karıştırmayalım.Senin bahsettiğin laikler daha çok o grup ve zaten şimdi anap dyp yerine akpye oy veriyor.Chp ye oy veren insanlar kaypak olsaydı şu anki durumumuz daha beter olurdu.

Sitelerde Paylaş

Pardon Mahi, benim sözlerimin kime yönelik olduğu belli. Sen türban takıyor musun? AKP ye hiç oy verdin mi? Hiç fetoya sempati duydun mu? Cevapların hayırsa üstüne alınmayabilirsin.

Tamam ben de diğer iletimde yanıt verdim ,bir yanlış anlama var ,senin bahsettiğin tipler zaten laik falan değil ama şeriatçı da olmayan ve biraz daha bilinçsiz bir kesim.Onlar da nereye çeksen oraya gider.Dün Özalı sevdiler ,bugün Tayyipe bayılıyorlar.Bu insanlar zaten chpye oy veren kesimle bir değil.

Sitelerde Paylaş

Tamam sizi anlıyorum Cumhuriyet mitingi insanlarınada sözüm yok.Ancak bakın bir 1970 li Türkiyenin bayanlarına birde şimdiye bakın.Bu kadar artışın nedeni nedir?ben cevaplayım:

1-Komunizm tehlikesi karşısında daha Atatürk devrinden başlanarak Dinle mücadele yapma girişimi.Diyanetin kurulması ve Elemanlarının Dincilerle yer değiştirmesi.

2-Maalesef Türk kadının Türbana olan tutkusu ile beraber İçki düşmanlığı.Bunun nedenide işte o laik Müslüman kafanın zamanla laikliğide bırakıp yobazlaşması.Çünkü mademki bu insan müslümandır.Vede ona inanıyor.O zaman başınıda örtecek!Kocası arasıra demleniyorsa evde hertürlü patırtıyı ve soğukluğu çıkaracak çünkü katresi dahi haramdır!

3-Arap Ülkelerinden Ürdüne bakın Suriyeye bakın lütfen onların eşlerine bakın gayet çağdaşlar değilmi? ya Bizde Bizim kadınımızı en başta kim temsil eder? Cumhurbabamızın eşi değilmi?Bakın ozaman ? Bitmiştir bu iş !Hayırlı olsun.Ben onu bilirim Başbakanın eşide değil bakın.

İyi de bizim burada konuştuğumuz kitle bu işin farkında olan ve mücadele eden kitle öncelikle. Onlardan sonra da arada derede kalıp dinci tarafından kötüye kullanılan, bilinçsiz diyebileceğimiz kitle.

O cumhurbaşkanın da o başbakanın da karısı ben ve benim gibi milyonları bağlamaz. Onlar bizi temsil etmiyor, o makamlardan derhal indirilmeleri gerektiğini biliyor ve bunun için mücadele ediyoruz.

Ateistliğimizi veya dinsizliğimizi doğru kullanmak, bir anlamda unutmak zorundayız bu noktada. Biz ne için uğraşıyoruz, bu gibi forumlarda neden yazıyoruz? Deli miyiz biz, vakit mi öldürmek amacımız?

Eleştirmek ve dışlamaktan kolay bir şey yok.. Madem insanlar aydınlansın, yeni bakış açıları kazansın, aşağılık iktidarlar tarafından sömürülmesin istiyoruz, hedefimizi doğru düzgün seçmeli, aynı hedefe yönelmiş insanları, masumca inandıkları için dışlamamalıyız. İşin tuhafı, ülkeyi alıp götürenler onlardı hep.. Hep o azınlık sayesinde gericiler yavaş adım atmaya zorlandı.

Türk kadının türban tutkusu falan da yok. Bu konuda sizinle tartışırız. Bu koca bir yanlış....

Türk kadını kocasının himayesinde hala.. Kocası, babası danası istiyor diye örtünüyor. Şimdilerde sermaye yeşillerde diye, bayrak niyetine örtünüyor.

İşte bu pis çarkın içinde ateist de laiklik taraftarı kişi de aynı yerde. Bizim öncelikli hedefimiz laikliğin sapasağlam tesis edilmesi. Laikleri dinden kurtarmak şöyle dursun şimdi...

Üstelik ben ateistlerin bu işi çok da iyi becerebildikleri konusunda artık epeyce şüpheliyim. Özellikle son bir yıldır hedefi şaştı ateistler.

Biz biliriz ki demokrasi öncelikle bilinç meselesidir. Ve yine iyi biliriz ki, laiklik yoksa demokrasi yoktur.

Biz "Laiklik ve demokrasi nedir"in farkında, bilincinde olan kitleyi, sadece light inanır oldukları için dışlıyoruz. Onu yaparken de bin tane aşağılama, küçümseme ve dışlama tabii...

Bu en başta kötü iletişim örneğidir zaten. Bu bile tek başına başarısızlık nedeni...

Sitelerde Paylaş

Tayyipin gidip Mısır'da laiklik dersi verdiğini unuttun galiba...

Yahu Tayyip başkasının kuklası ,onun müridleri de Tayyipin kuklası ,tayyip işine geleni yapar ,müridleri de takip eder.Ama insaf ,bu cemaatçilerle chpli laikler nasıl bir olur.Bunlar liboş da olur dinci de görüyoruz.Yani eleştirirken uçmayalım.Balyoz cart curt adı altında herkesi tutukluyorlar yahu ,o tutuklananların suçu Atatürkçü ve vatansever olmak değil mi.

tarihinde Mahidevran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu kız müslüman diye tarif ediyor kendini işte.. Mahidevran'dan sözediyorum.

Gidip kafede açtığı başlıklara, yazdığı yazılara bir bakın Allah aşkına?

N'olur üşenmeyip bir bakın..

Şimdi bu kız inansa ne olacak inanmasa ne olacak.. Kendince bir mücadelenin içinde, ateistlerin yazmadığı kadar yazmış çizmiş yıllardır gericiler hakkında...

Sitelerde Paylaş

chpli laikler

Yahu ne chp si be? Burada kim söz etti chpliden yahu? Siz uçtunuz mu be? Benim bir sürü chpli can dostum var. Ne chplisi yahu? Aklınızı mı kaçırdınız yahu?

Müslümansan müslümansın. Müslümanlığına yağ mı çekeceğim, allahın yok, dinin yalan! Asla eğilmeyecek, asla yaltaklanmayacağım uyduruk dininize!

Dinini çapulcu ilkel kara cahil araplar uydurdu, allahın da yok! Anladın mı şimdi?

Sitelerde Paylaş

Ne gönlü, ne hoş etmesi be? Bu ne saçmalık? Bu ne sığlık yahu? İnanamıyorum! Tamam bitsin bu saçma konu. Bitti.

Sığ olan sensin. Kırıldım küstüm diye defalarca yazan sen değil misin?

Ne istedin? Özür dileyeyim, gönlünü alayım, hoş edeyim mi istedin?

Sığlık, forum ortamında ciddi ciddi tartışırken kırılıp küsmekten bahsetmektir zaten. Sen git bir daha bak iletilerine.

Sitelerde Paylaş

Yahu ne chp si be? Burada kim söz etti chpliden yahu? Siz uçtunuz mu be? Benim bir sürü chpli can dostum var. Ne chplisi yahu? Aklınızı mı kaçırdınız yahu?

Müslümansan müslümansın. Müslümanlığına yağ mı çekeceğim, allahın yok, dinin yalan! Asla eğilmeyecek, asla yaltaklanmayacağım uyduruk dininize!

Dinini çapulcu ilkel kara cahil araplar uydurdu, allahın da yok! Anladın mı şimdi?

Bence kafayı yiyen sensin :blink:

Konunun dinle alakası ne şimdi ,sen hangi kesimden bahsettiğini bile açıkca söylemedin ,bense sana yardımcı olayım diye bir şeyler yazdım buraya...öffffffff

Sitelerde Paylaş

Tabii ki demesinler. 1400 yıldır işlenen suça ortak olmasınlar. Dinin yalan olduğu bu kadar açıkken ben müslümanım diye ortada dolaşmak da neyin nesi?

Bilmiyorlarsa öğrensinler, biliyorlarsa dürüst olsunlar. Eğer bu laik müslümanlar dürüst şekilde kendilerini onyıllarca konumlandırmış olsalardı Türkiye çok daha başka yerde olurdu. Şimdi ise bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete.

Sizler istiyorsunuz ki bütün faturayı yobaza çıkaralım ama faturanın esas sahibi onlar değil

Sitelerde Paylaş

Bu kız müslüman diye tarif ediyor kendini işte.. Mahidevran'dan sözediyorum.

Gidip kafede açtığı başlıklara, yazdığı yazılara bir bakın Allah aşkına?

N'olur üşenmeyip bir bakın..

Şimdi bu kız inansa ne olacak inanmasa ne olacak.. Kendince bir mücadelenin içinde, ateistlerin yazmadığı kadar yazmış çizmiş yıllardır gericiler hakkında...

Ülke nüfusunun ateistden çok laik olması gerek bence.Bunun farkına varamıyorlar.Vicdanlarında ne olduğundan çok kafa yapıları önemli bir ülkenin geleceğinde.

Sitelerde Paylaş

Tabii ki demesinler. 1400 yıldır işlenen suça ortak olmasınlar. Dinin yalan olduğu bu kadar açıkken ben müslümanım diye ortada dolaşmak da neyin nesi?

Bilmiyorlarsa öğrensinler, biliyorlarsa dürüst olsunlar. Eğer bu laik müslümanlar dürüst şekilde kendilerini onyıllarca konumlandırmış olsalardı Türkiye çok daha başka yerde olurdu. Şimdi ise bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete.

Sizler istiyorsunuz ki bütün faturayı yobaza çıkaralım ama faturanın esas sahibi onlar değil

Laik müslüman derken Demireli Özalı kastediyorsan haklısın ,ama onlar Atatürkçü laik falan değildi.Sizler o kesimi eleştiriyorsunuz aslında ama kabak yine Atatürkçüye patlıyor.....Gerçi normaldir ,milletin tanrı gibi saygı duyduğu kültürlü ve eski bir admin de Demirel için Atatürkçü demişse sizleri hoş görmeliyim

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...