Jump to content

Müslümanlara ciddi bir soru

Recommended Posts

Çok eşlilik, dininiz açısından epey önemli konu.

Sünnet olarak gördüğünüz bu durumun temel sebeplerinden birisi de "Kadınların (Özellikle dulların) kötü yollara düşmesini engellemek, onların hayatlarını düzene sokabilmek ve sevap kazanmak"

Bu durumda size soruyorum; şu an tek bir kadınla evli bile iseniz, neden her biriniz bir genelev'e gidip, 3 tane daha zevce edinip eve getirip bu kadınların hayatlarını kurtarıp bu sünnetin gereğini yerine getirmiyorsunuz? Sizi bundan alıkoyan nedir?

Sitelerde Paylaş

Dinin diger sartlarini yerine getirdiler de, bitmez-tukenmez bir paralari var da boyle akillara durgunluk verecek bir projeye girisecekler ha?

Huylu huyundan vaz gecer mi? Iki gun sonra topla getir ex-fahise karilar geri fuhusevinden..

:D

Ayrica,

Muhammed eger dullari korumak icin evlendiyse, neden (bazilari daha cok genc iken) Muho geberdiginden evlenmeleri yasaklanmistir? Bu bir celiski degil de nedir?

Sitelerde Paylaş

Çok eşlilik, dininiz açısından epey önemli konu.

Sünnet olarak gördüğünüz bu durumun temel sebeplerinden birisi de "Kadınların (Özellikle dulların) kötü yollara düşmesini engellemek, onların hayatlarını düzene sokabilmek ve sevap kazanmak"

Bu durumda size soruyorum; şu an tek bir kadınla evli bile iseniz, neden her biriniz bir genelev'e gidip, 3 tane daha zevce edinip eve getirip bu kadınların hayatlarını kurtarıp bu sünnetin gereğini yerine getirmiyorsunuz? Sizi bundan alıkoyan nedir?

İyi de, genelevdeki kadın kötü yola düşmüş artık. İslam'da dullarla ille de evlenmek isteme nedenleri, onların kötü yola düşmesini engellemek. Kötü yola düşseler bile evlenin demez İslam.

İslam fahişelerden nefret eder. Tecavüze uğrayanlardan da nefret eder.

Kendisinin kontrolü dışında yapılan seksi kabul etmez, o seks hangi şekilde gerçeklemiş olursa olsun suç sayar ve ilk suçlusunun kadın olduğunu söyler. T

ecavüze ceza yoktur mesela Kur'an'da. Tecavüze uğrayan kadını da suçlu ilan eder.

Sitelerde Paylaş

İyi de, genelevdeki kadın kötü yola düşmüş artık. İslam'da dullarla ille de evlenmek isteme nedenleri, onların kötü yola düşmesini engellemek. Kötü yola düşseler bile evlenin demez İslam.

İslam fahişelerden nefret eder. Tecavüze uğrayanlardan da nefret eder.

Kendisinin kontrolü dışında yapılan seksi kabul etmez, o seks hangi şekilde gerçeklemiş olursa olsun suç sayar ve ilk suçlusunun kadın olduğunu söyler. T

ecavüze ceza yoktur mesela Kur'an'da. Tecavüze uğrayan kadını da suçlu ilan eder.

Nur-33. ayet

Evlenme imkanını bulamayanlar ise, Allah, lütfu ile kendilerini varlıklı kılıncaya kadar iffetlerini korusunlar. Ellerinizin altında bulunanlardan (köleler ve cariyelerden) mükatebe yapmak isteyenlerle, eğer kendilerinde (hürriyete kavuşmalarında kendileri için) bir iyilik görüyorsanız, hemen mükatebe yapın. Allah'ın size vermiş olduğu malından siz de onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde edeceksiniz diye, namuslu kalmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları zor altında bırakırsa, bilinmelidir ki, zorlanmalarından sonra Allah (onlar için) çok bağışlayıcı ve merhametlidir.

Tecavüze uğrayan kadın için merhametli olan Allah, tecavüze zorlayan için ağzını bile açmıyor

Sitelerde Paylaş

Çünkü adil olamamaktan korkuyoruz.

Sitelerde Paylaş

Evet

Peygamberin sakal da bırakıyordu.

Şimdi konuya gelelim: Peygamberin sakal bıraktığı için sakal bırakmayı da sünnet olarak görüyorsunuz ve pek ala da bırakıyorsunuz. Ben bugüne kadar hiç: Ben kendime güvenemiyorum, çirkin görünebilir vs gibi sebeplerden ötürü sakal bırakmaktan vazgeçen dindar birisini tanımıyorum. "Peygamver efendimiz yapmıştır, sünnettir" denilip 4 elle sarılınmıştır sakal işine. Sadece sakal değil, birçok örnek verebilirim.

Hepsine: Peygamberin sünnetidir; saldırın! şeklinde yaklaşırken, bu mevzuya neden "Kendimize güvenmiyoruz, adil olamayabiliriz" şeklinde yaklaşıyorsunuz? Bu sizin adalet korkunuzdan değil de, bu işe girişmemek için arkasına sığındığınız bir bahane olmasın karvoşçuğum? :)

Sitelerde Paylaş

Haklısın, takunyalıların böyle yapması gerekir.

Aslında inanırların da (bir şekilde!) böyle yapması gerekir, ama mevcuttaki sosyal yapı buna uygun değil.

Başta sosyal yapı öyle olmalı ki "kötü yol" diye bir şey zaten var olmasın.

Yine de, Kuran'da ısrarla "tek eş" sizin için daha iyidir dediği halde itin gözüne su kaçırmamak gerek.

Ayrıca "adil olmaktan korkmak" ibaresini boş vermeden, "Eşinin rızası"nı es geçmeden,

"Şartlar gerektirdiğinde", ki şartlar öyle gerekir ki, kadın kendi bilinciyle "razı olur". Şartlar gerektirmediği halde ikinci eş isterse erkek, bilinçli kadın izin vermez. Verirse kendileri bilir ("kendileri bilse" dahi ?bir sebepten dolayı? 4'e kadar).

Mevcuttaki sosyal yapı cüppe giyinip, burka giyinip, takke takmaya da uygun değil. Mevcuttaki sosyal yapı bilgisayar teknolojilerini çok iyi bilmek, dünyaya internet yoluyla açılmayı gerektiriyor (Bu gerekliliklerden sadece birisi, bu bilgisayar meselesi). Buna rağmen hala ısrarla kendini Suudi Arabistan'ın sıcak çöllerinde zannedip bembeyaz cüppeyle takılan, bilgisayarın da b sini bilmeyen gırla dindar var ortada. bunlar ne oluyor? :)

Mevcuttaki sosyal yapıyla bahsettiğimiz bu konunun, müslümanlar açısından bir problem yaratmayacağı fikrindeyim. Halla cüppe'de ısrar edip Bilgisayara "Kafir icadıdır" diye elini vurmayan şakirt, pekala 4 karı sahibi de olabilir. Olmam diyorsa işine gelmediğindendir. Buna başka açıklama aramam

Sitelerde Paylaş
O kolay bu zor deyip sünnetleri kendi arasında sınıflandırıyor musunuz yani? Böyle bir kataloğunuz falan mı var?

Diğerinde adil olamayacak kişi çok daha fazla günaha girer. Bu yüzden riskli bir iştir. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemeyen kişinin tercihi bu yüzden tek eşliliktir.

Sitelerde Paylaş

Diğerinde adil olamayacak kişi çok daha fazla günaha girer. Bu yüzden riskli bir iştir. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemeyen kişinin tercihi bu yüzden tek eşliliktir.

Tam İslam'a yakışır bir açıklama :)

Ne yazdığını okuduğunu umuyorum Karvo.

Kafan mı güzel? diye sormak istiyorum ama sormuyorum. Ateist olsan sorardım ama değilsin. Müslümanların hepsi bu sorulara seninle aynı cevabı verecektirler. Biz buna "Gül Suyu Etkisi" diyoruz :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...