Jump to content

canı sıkılan bir grup uzaylı medeniyet tarafından yaratıldık, bilinçlendirildik..

Recommended Posts

• İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ateist tanrının varlığını ve tanrının yaratma durumunu kabul etmez; kanıtın yokluğu yokluğun kanıtı değildir: buradan çıkan sonuca göre ateistin uzaylı medeniyetler tarafından yaratılmış olabilir misiniz sorusuna vereceği cevap veya tutumu "kanıt gerekir", bir savdır; sınanmalıdır olmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Ben öyle bir şey demedim;

Sen dedin;

Ben de, öyle olsa bile islam bunun neresinde ? Dedim

Ateistler diyebilse ve ya diyemese ne olur ? Sen böyle bir şey diyemezsin, bu senin dinine aykırıdır,

Kaldı ki, kimsenin böyle bir iddaası olmadı

Sitelerde Paylaş

Ben öyle bir şey demedim;

Sen dedin;

Ben de, öyle olsa bile islam bunun neresinde ? Dedim

Ateistler diyebilse ve ya diyemese ne olur ? Sen böyle bir şey diyemezsin, bu senin dinine aykırıdır,

Kaldı ki, kimsenin böyle bir iddaası olmadı

Richard Dawkins bunu dedi. Bir videoda izledim.

Sitelerde Paylaş

Richard Dawkins bunu dedi. Bir videoda izledim.

Çünkü Dawkins bir agnostik ateist. İkisinin ortası. Ben Stein Dawkins'in o sözlerini cımbızlamış ve belgeselin o kısmını kesmiş. Positif ateistler için böyle bir şey söz konusu olamaz.

Sitelerde Paylaş

Zeki yaşamın ortaya çıkması için gerekli olan ilk şart sinir sistemi ikincisi ise vertebra(omurga)'dır. omurga olmaz ise, mevcut sinir sistemi istenildiği kadar karmaşık yapıya sokulsun yine zeki (yani aritmetik ve mantık işlemleri yapabilen, düşünen) bir tür ortaya çıkmaz. Çünkü sinir sisteminin merkezi ve çevresel olarak bölünümü bu taksonda gözlenir. Beyinde çıkan bütün uyarılar vucuda dağılırken, omurga içinde konumlanan omirilikten vucuda dağılır, aynı şekilde organlardan gelen uyarılarda omurilikte toplanıp beyne iletilir. Omurganın kırılması demek felç olmak demektir.

Sinir sistemi omurgasız hayvanlarda mevcut olmakla birlikte, basit refleksleri aşamayan ve içgüdü bile denemeyecek dış uyartılara verilen cevaplarda kendisini bulmuştur. Sinir sisteminin kavramsal zekaya değin yetkin ürünler üretmesine yol açacak gelişimi chordata filumunun meydana gelmesi ile mümkün olmuştur.

Kordatların ilki, beyin, kalp ve böbrek, karaciğer vb. gibi gerçek organlara sahip olmayan ama omurgalılarda olduğu gibi kapalı kan dolaşımına (aorttan kontraktil pompalama), beynin yerine sırtta uzanan sinir şeridini takiben bir ucta şişkinlik, böbrek yerine ise nefridiyum yapılarının rastlandığı amphioxus türünü içine alan cephalochordata (kafatassızlar) alt-şubesidir. bunlar vertebralı olmadıkları halde vertebralılardan önceki ve bir kademe aşağıda konumlanan bir taksondur. notokord (sırt kirişi) vücudun bir ucundan diğer ucuna tüm yaşam boyunca uzanır ve desteklik yapar. elbette kafadankordalılar (kafatassızlar) aniden mi meydana gelmişlerdir. kesinlikle hayır! onlardan önce ortaya çıkan diğer basit kordat şubeleri ilkin kuyruğu kordalılar yada tulumlular, diğeri ise yarı-sırtiplilerdir.

Kuyruğu kordalılar hermafrodit olup (yni ayrı eşeyli değil), notokord sadece embriyonel dönemde kuyruk bölümünde görülür ve sonradan kaybolur. yarı-sırtiplilerde ise vücudun baş bölümlerinde tüm yaşam boyunca varolur ama geri kalanında (proksimal bölgeler) görülmez. bu bağlamda notokordun yani omurganın öncülü olan yapının tam anlamıyla görüldüğü ilk şube kafadankordalılardır.

Daha sonra Çenesizler (Agnatha) ortaya çıkar. Bunlar gerçekkafataslılara dahil olmalarına, bazı ilkel türlerinden notokord daha ileri türlerde ise kıkırdaktan omurga görülür. Ancak gerçekçenelilere dahil değildirler, çene ve yüzgeçleri bulunmaz. Bu bağlamda balıkta değildirler. Buna karşılık kalp, beyin, ilkelde olsa böbrek ve karaciğer gibi organlara sahiptir.

Çenesizleri ise gerçekçeneliler izler. Bunlarin ilki Balık sınıfıdır. Balıklar kıkırdaklı ve kemikli balıklar olarak bölünür. Kara omurgalılarının (İnsanda dahil) hepsi kemikli balıklardan türemiştir. Kemikli balıklarda Sarcopterygii (Etyüzgeçliler) arasından Tetrapodlar meydana gelir. Tetrapodlar kendi içinde İkiyaşayışlı (Amfibiyan) ve Amniyonlu olarak bölünür. Amniyonlularda Sürüngenler ve Sürüngenlerin Synapsidler bölümünden Memeliler, Diapsidler bölümünden Kuşlar ortaya çıkar. Bunların tamamı vertebralı olup, insana yakın türleri barındırırlar.

Memelilerde primatlar, primatlarda darburunlu maymunlar, darburunlu maymunlarda eski dünya maymunlari, eski dünya maymunlarında büyük insansı maymunlar ve insansılar, neticede de insansılar içinde insan türü türer. Böylece omurgalı-memeli ve primat bir hayvan olarak zeki yaşamın tek örneği insan ortaya çıkar.

Yani başka bir gezegende zeki yaşam olsa , medeniyet olsa bile bu OMURGAyı, beyindeki neokorteks ve benzeri bir sinir kitlesi için MEMEleri, alet üretme ve kullanma yeteneği amacıyla sadece primatlarda görülen başparmağın diğer parmaklara aykırılığı (aslında dallara tutunmaya yarar, sonradan alet üretimine yaramıştır) gibi özellikleri taşıması, kısacası aynı insan gibi bir tür olması gerekir. Başka alternatif mümkün değil. Tıpkı hayatın sadece Karbon bileşiklerinden gelişmesinin zorunlu olması gibi.

tarihinde elevation_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tevrattan

''Kuzeyden eserek bana dogru gelen bir Kasırga gördüm.Kasırganın Ortasında ışıldayan bir maden vardı.Maden cisimin her yanından aydınlatan ışıklar çıkıyordu.Maden nesnenin kuyrugundan ateşler çıkıyordu=HEZEKİEL:1/4-TEVRAT''

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=38510

haci'nin 18 nolu iletisi:

İnsanlı uçuşlar pratik değil. Özellikle uzun yolculuklar mümkün değil.

Robot göndermekten başka çare yok. İlerde çok daha akıllı robotlar yapılacak.

Onlar insanların yaptığı etkinlikleri ve fazlasını yapacaklar. Bize diğer gezegenlerden ham madde bile taşıyabilecekler.

Oralarda şehirler kuracaklar ve belki de atmosferini bizim yaşayacağımız şekilde değiştirecekler.

O zaman bizler de oraya göçüp orada yaşayabileceğiz.

Ama bu çok çok ileri bir gelecekte vuku bulacak.

Yine de adım gibi eminim vuku bulacağına. Tabii aklımızı başımıza alır da bir çılgınlık yapmazsak..

Diğer ateistler ne düşünüyor, sizce de mümkün mü?

Sitelerde Paylaş

evrimin ortaya çıkması için ilk şart kendini üretebilen bir canlının gerekli fiziksek ve kimyasal şartlarda oluşabilmesidir. bu bakımdan ilk fiskeyi bizden daha önce evrilmiş zeki bir topluluğun canlıları vurmuş olabilir. bu ihtimal dahilindedir. fakat bence gerçekçi bir görüş olmaktan uzaktır bu fikir.

Sitelerde Paylaş

evrimin ortaya çıkması için ilk şart kendini üretebilen bir canlının gerekli fiziksek ve kimyasal şartlarda oluşabilmesidir. bu bakımdan ilk fiskeyi bizden daha önce evrilmiş zeki bir topluluğun canlıları vurmuş olabilir. bu ihtimal dahilindedir. fakat bence gerçekçi bir görüş olmaktan uzaktır bu fikir.

Sence uzaktır tamam, peki hacinin dediğine katılıyor musun?

Yine de adım gibi eminim vuku bulacağına.

Sitelerde Paylaş

Sence uzaktır tamam, peki hacinin dediğine katılıyor musun?

Yine de adım gibi eminim vuku bulacağına.

evet katılıyorum.

bizim ömrümüzün vefa etmeyeceği uzak bir gelecekte, tabi bu bir öngörüdür ama bence gerçekleşmesi bugünkü bilimkurgu edebiyatına göre de pekala mümkündür, insanoğlunun yaşamasını mümkün kılacak doğal şartlara sahip bir gezegene yolculuk edeceğiz. dünya benzeri doğal yaşam koşullarına sahip başka gezegenler olduğu konusunda astronomlar hemfikir. yalnız bu gezegenler ışık hızıyla bile seyehat etsen ancak nesiller boyu uzay aracının içinde olmak kaydıyla ulaşılması mümkün. ne bileyim belki yapay doğal koşullarda oluşturulabilie. ancak şu bir gerçek ki dünyamızın yaşam kaynağı olan güneşinde bir ömrü var ve birgün gelince o da sönecek. dünya canlılılk için elverişsiz olacak. o zaman başka gezegenlere yolculuk şart olacak türümüzün devamı açısından. ama milyonlarca yıl sonrasından bahsediyoruz. o zamana dek teknolojimiz buna eminim imkan verecektir. tabi psikopat bir politikacı nükleer ve ya biyolojik silahla o zamana dek soyumuzu kurutmazsa..

Sitelerde Paylaş

Dunyaya en yakin yasanabilir gezegen MARS ama oranin atmosferide elverisli degil fakat marsin atmosferini degistirme olanagi oldugunu duydum ve boylece insanlar orada yasayabilir.

Inat edip ben bilmem kac yuz yil , yada bilmem kac bin isik yili otedeki gezgene gidecem denirse o zaman isik hizi ile gidebilen bayagi buyuk bir uzay gemisi insaa etmek lazim ve o gemide nesillerin yetismesi lazim, belki birkac on nesil, belki birkac yuz nesil o gemide yasayacak taaki hedefe ulasana kadar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...