Jump to content

canı sıkılan bir grup uzaylı medeniyet tarafından yaratıldık, bilinçlendirildik..

Recommended Posts

Evveeettt, ateistler ilerde başka bir gezegene gidilebileceğini hatta orayı insan türüne göre yaşanabilir hale getirebileceğini mümkün görmekteler.

Şimdi bunu mümkün gören ateistlere 2. sorumu sorayım:

İnsanlar gelişen teknolojiyle başka gezegenlerde hayatı elverişli hale getirdikten sonra akıllı, düşünen ve karar verebilen yeni bir canlı türü yapıp onları çok uzak bir gezegende kendi kendilerine üreyebilen bir ortamı da sağlayıp sonra onları onların bilemeyeceği bir şekilde izlemeleri mümkün mü?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Evveeettt, ateistler ilerde başka bir gezegene gidilebileceğini hatta orayı insan türüne göre yaşanabilir hale getirebileceğini mümkün görmekteler.

Şimdi bunu mümkün gören ateistlere 2. sorumu sorayım:

İnsanlar gelişen teknolojiyle başka gezegenlerde hayatı elverişli hale getirdikten sonra akıllı, düşünen ve karar verebilen yeni bir canlı türü yapıp onları çok uzak bir gezegende kendi kendilerine üreyebilen bir ortamı da sağlayıp sonra onları onların bilemeyeceği bir şekilde izlemeleri mümkün mü?

Senin bu ucuz numaralarını kim yutar cübbeli? Bir şekilde evrimi yok etme dürtüsü çıkacak bu sorunun altından, ama yine evrimi çürütemezsin, enayimi var ? :)
Sitelerde Paylaş

Ateistler labotaruvar ortamındaki bilimsel bir faaliyete neden itiraz etsinler ki? FArklı bir medeniyet tarafından yaratılmış olmak soyut bir varlık tarafından yaratılmış olmaktan daha mantıklıdır.

Sevgili cuvcuv amacım bizi Allah yarattı, manitu yarattı demek değil.

Ateistler bu evrenin yaratılmadığına bir formattan başka bir formata geçmiş olabileceğini söyleyerek bir nevi evrenin ezeli olduğunu söylüyorlar.

Sen buna katılıyor musun?

Sitelerde Paylaş

FArklı bir medeniyet tarafından yaratılmış olmak soyut bir varlık tarafından yaratılmış olmaktan daha mantıklıdır.

Ayrıca şu cümlenden benim anladığım,

sen üstün bir medeniyetin bizi yaratmış olabileceğini mümkün görüyorsun.

Yanlış mıyım?

Sitelerde Paylaş

Ateistler bunu diyebilir mi?

canı sıkılan bir grup uzaylı medeniyet tarafından yaratıldık, bilinçlendirildik..

cübbeli

Uzaylılar neden insanı yaratsınki.

Bu uzaylıların başka işigücü yokmu.

Bizimi inceliyorlar.

Uzaylılar canı sıkıldıkça bize din ve peygambermi gönderiyor.

Sonra bizi izleyip gülüyorlarmı...

Sitelerde Paylaş

Ayrıca şu cümlenden benim anladığım,

sen üstün bir medeniyetin bizi yaratmış olabileceğini mümkün görüyorsun.

Yanlış mıyım?

Cuvcuv ateist değil bir kere cübbe ama ateiste yakın fikirleri, bu soruları ona yöneltirken ateistler bazında düşünme yani..
Sitelerde Paylaş

cübbeli

Uzaylılar neden insanı yaratsınki.

Bu uzaylıların başka işigücü yokmu.

Bizimi inceliyorlar.

Uzaylılar canı sıkıldıkça bize din ve peygambermi gönderiyor.

Sonra bizi izleyip gülüyorlarmı...

Biz insanoğlu çok üstün bir medeniyette üniversitede okuyan bir x canlının dönem ödevi olabilir miyiz?

Sitelerde Paylaş

Cübbelinin varmak istediği sonuç belli, dünyalılarda ileri bir tarihte bu çalışmaları yapabilirse neden uzaylıların deney tüpü olma ihtimalini yok sayıyosunuz? demek istiyo.

Aslında ateistler arasında nedense uzaylılardan bahsetmek utanılacak bişeymiş gibi görülüyor, komik duruma düşeceklerini düşünüp pek yanaşmazlar bu iddalara,

Halbuki olasılıklardan birisidir, benim umrumda değil varlar mı yoklar mı ama olabilir, hatta buralara gelecek kapasitede birileri bizim teleskoplara uydulara öyle oyunlar oynayabilirlerki belki hemen dibimizde saklanan gezegenleri bile olabilir, devid kapirfild yapıyosa artık biraz ufkunuzu genişletin.

son olarak tom cruise bile inanıyo, siz daha mı zekisiniz diye çemkireyim olurmu öyle şey diyenlere :D

Sitelerde Paylaş

Şimdi tartışmanın kıvamına varmışken size evrimci Prof. Ali Demirsoy'un ağzından birşey aktarayım:

Canlı organizmalarda bulunması zorunlu olan ve solunum için gerekli proteinlerden biri olan Sitokrom-C'nin tesadüfen oluşabilmesi ihtimali hususunda, evrimin Türkiye'deki önde gelen savunucularından Prof. Ali Demirsoy "bir maymunun daktiloda hiç yanlış yapmadan insanlık tarihini yazma olasılığı kadar azdır"

bu yıkarıdaki açıklama prof.dr. ali demir soya aittir

KAYNAK : (Prof. Dr. Ali Demirsoy, Kalıtım ve Evrim, Meteksan Yayınları, Ankara, 1995, s. 61.)

Bir Sitokrom-C'nin dizilimini oluşturmak için olasılık sıfır denecek kadar azdır. Yani canlılık eğer belirli bir dizilimi gerektiriyorsa, bu tüm evrende bir defa oluşacak kadar az olasılığa sahiptir, denebilir. Ya da oluşumunda bizim tanımlayamayacağımız doğaüstü güçler görev yapmıştır. Bu sonuncusunu kabul etmek bilimsel amaca uygun değildir. O halde birinci varsayımı irdelemek gerekir.

KAYNAK :(Prof. Dr. Ali Demirsoy, Kalıtım ve Evrim, Meteksan Yayınları, Ankara, 1995, s. 61.)

Şimdi burada sormak istiyorum:

Üstün bir medeniyetin bizi yaratmış olma ihtimalinin bulunması niçin bilimsel amaca uygun değildir? Bu bilimsel amacı kim koymuştur? Bilimin amacı olur mu?

tarihinde eyvahcubbeli tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cübbeli senin kafan gerçekten çok karışmış.

Belki heryerde tanrıyı arıyorsun ama tanrı yok. Seni anlamaya çalışıyorum. Gerçekleri kabul etmek zordur.

Tanrı hiçbir zaman benimle iletişime geçmedi olsaydı iletişime geçerdi.

Bence gerçekleri kabul etsen iyi olur.

Bu hayat büyük bir bilinmezliktir.

tarihinde kerim-abdul-cabbar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cübbeli senin kafan gerçekten çok karışmış.

Belki heryerde tanrıyı arıyorsun ama tanrı yok. Seni anlamaya çalışıyorum. Gerçekleri kabul etmek zordur.

Tanrı hiçbir zaman benimle iletişime geçmedi olsaydı iletişime geçerdi.

Bence gerçekleri kabul etesen iyi olur.

Bu hayat büyük bir bilinmezliktir.

Benim derdim bu forumdaki ateistlere bunu dedirtmektir. Bu benim görevimin 1. aşamasıdır. Sonra 2. aşama gelir.

Sitelerde Paylaş

Atelerin gıkı çıkmıyor.

Bizi Allah yaratmadı diye bas bas bağıranlar;

Bizi uzaylılar yaratmadı diyemiyorlar, habire yutkunuyorlar. Hani inanmıyordun, hadi desene uzaylı yalan diye.

Onun içindir ki ateist tayfayı alıp götürüp Allah'tan uzaklaştırmak için UFO/Uzaylı masalını üflüyorlar.

Allah'a sabah akşam söven biri; UFO/Uzaylıya bir türlü sövemiyor, bir türlü dili varmıyor. Halbuki UFO yalan Uzaylı yalan.

Kuran'da belirtilen gruplar şunlar:

* Melekler

* İnsan

* İnsan şeytanı

* Cin

* Cin Şeytanı (Veya şeytan. Bunların en yüksek rütbelisi iblis)

Melek yoktur, cin yoktur diye bas bas bağırıyor, ammaaaaa, iş UFO/Uzaylıya gelince yok diyemiyor, başlıyor yutkunmaya.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...