Jump to content

Recommended Posts

Bu agnostikler "tek boynuzlu kanatlı atlar var" dendiğinde tamam, "var mı yok mu bilemeyiz" diyorlar! :D İyi, peki... :lol:

Peki yokmuş gibi niye yapıyorlar? Niye varmış gibi yapmıyorlar acaba? Tanrı söz konusu olduğunda hemen varmış gibi yapıyorlar ama! Hemen "ne olur ne olmaz, siz yine de yok demeyin" diye tebliğlere, irşatlara kalkışıyorlar!

Niye peki tek boynuzlu kanatlı atlar konusunda forumlara girip "arkadaşlar, bakın siz kafadan tek boynuzlu kanatlı atlar yoktur deyip çıkıyorsunuz, yapmayın böyle, ya hadi varsa, yazık değil mi atceğizlere? Onlar da canlıdır?" diye duygu sömürüsü yapmıyorlar acaba?

Tanrı deyince niye "aman aman ya hadi varsa" paniklerine giriyorlar? Hayır yani, tekboynuzlu kanatlı at da var ya da yok olabilir, tanrı da madem?

Panik atak bunlar ya! :D

Bakın benim, "tanrının olduğunu bilemeyiz, ama olduğuna dair kanıt bulunmadığına göre yok şeklinde düşünmeli ve davranmalıyız" diyen ateizmin yan komşusu agnostiklerle en küçük sorunum yok!

Beni güldüren ve acındıran bu panik atak, "tanrı olabilir, ya hadi bi de varsa!!!" tebliği yapan, herkese kendi panik atağını bulaştıracağım diye uğraşan embesil agnostikler. :D

İşte bunlar çok zavallı ve komikler... Bunlar da teistlerin kapı komşusudur... :) Zaman zaman ittifak bile ederler. Bu kirli ittifaklara çok şahit olduk. Reziller yani, kepazeler, yüz karası bunlar...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Benim yantlamadığım tek iletin yok. Sense benim argümanlarımdan bir tanesine bile en küçük yanıt veremedin! :)

Hâla konuşmana şaşırdım, bittin yani, argümanların yerle bir! Söyleyebildiğin tek şey "olmaz öyle şey!" :D

Yahu iyi de, niye olmuyor, sen de bi argümanını koysan da bir görsek, neymiş? Bak ben felsefi olarak da, bilimsel olarak da güzelce kanıtladım. Sen sadece "olmaz, öyle değil o" deyip duruyorsun! Ya benim argümanlarımı çürüt, kendininkini böylece dolaylı yoldan kanıtlamış olursun, ya da kendi argümanını doğrudan kanıtla, benimki dolaylı olarak çürümüş olsun!

Bak yolunu bile gösterdim, hadi kolay gelsin! :D

sen neyi yanıtladığını sanıyorsun,

hadi bilimsel olarak yaz bakalım, yada nerede yazdıysan link ver.

Bilim tanrının olmadığını şöyle ispatlar:

Şimdi bu tanrının kutsal denilen kitaplarda ademi çamurdan yarattığı yazıyor mu? Yazıyor. Bunun yalan olduğu kesin mi? Kesin. Çünkü insan tüm canlılar gibi evrildi. Adem badem filan yok. Bu kesin.

Şimdi bu kutsal denilen üçleme kitaplar yalan olduğuna göre, allah, god, yehova elohim her neyse bu tanrı yok.

Peki başka bir tanrı olsa böyle allah diye filan tanrı uydurulmasına, onun adına kitap yazılıp "bu allahtan, tek tanrıdan, ondan başka tanrı yoktur" denmesine sessiz kalır mıydı? Kalmazdı. Demek sadece allah değil, herhangi bir tanrı da yok.

Değil mi ama yani, sen tanrı ol, adına kırk yalan söylensin, lal gibi sus! Bu olacak bir şey değil. Olsa konuşurdu. Kurandaki veya diğer iki kitaptaki tek yalan da adem yalanı değil. Baştan sona yanlış yani, içinde yazan tek doğru olan şeyler, müşriklerden aktardığı sözler. Onlar doğru söylemişler. Başka doğru bir şey hemen hemen yok.

Konuştu denilenler yalan olduğuna göre, tanrı yok.

Bu kadar yani, olsa konuşurdu.

bilimsel olarak kanıtladım dediğin şey buysa, yuh yani..

bilimsel diye başlıyorsun, ki başladığın yerde de teistleri çürütmeyi amaçlamışsın, ama farkında mısın bilmiyorum fakat ben teizmi tartışma gereği bile duymuyorum.

mantıksal kanıtladım dediğin yerde ise, sadece basit bir mantıkla, olsaydı konuşurdu, o zaman yok demişsin, zıplayıp duruyorsun kanıtladım diye, bu mu kanıt.

olsaydı konuşurdu o zaman yok, bu mantığın, yer çekimini görmüyoruz ama var olan teist mantığından ne farkı var.

üstelik mantıksal olarak kanıtladım dediğin yerde de teistlerin kitabında yazılanların doğru olmadığını söyleyip, bu sebeple yok diyorsun, sonra da kanıtladım diyorsun.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bakın benim, "tanrının olduğunu bilemeyiz, ama olduğuna dair kanıt bulunmadığına göre yok şeklinde düşünmeli ve davranmalıyız" diyen ateizmin yan komşusu agnostiklerle en küçük sorunum yok!

sen harbiden geç anlıyorsun :D

bizim dediğimiz de; var olduğuna dair, somut veri yok ama olamdığına dair de net birşey yok, bu sebeple, kesin bilemeyiz, ama yok olarak kabul edebiliriz.

Sitelerde Paylaş
yuh yani..

Asıl sana yuh! :) Tanrı ya hadi bi de varsa panik fikri senin beyin hücrelerini istila etmiş, beynin dumur olmuş! Düşünmekten acizsin.

Tanrının var olabilme sorunu size göre evrenin yaratılışı değil mi? Bu evreni tanrı yaratmadıysa nasıl ortaya çıktığını açıklayamıyoruz demiyor musunuz?

Eee? Tanrı var yok bilemiyorsunuz ama, varsa evreni o yarattı oluyor değil mi?

Tanrı var olsa bu evreni yaratmış, içine insanı o koymuş olacaktı değil mi?

Peki bu işleri beceren tanrı, neden insanlarla konuşmaz, kitap peygamber filan bişeyler göndereyim demez?

Nasıl demez yahu? Onca işleri yap, lal gibi, tat gibi, embesil gibi dur! Var mı böyle manyaklık yahu? Kafayı mı üşüttünüz, korkudan aklınız mı durdu, ne tür bir dumura sürüklendiniz siz yahu?

Tabii ki tanrı var olsa konuşur, kontakt kurardı. Teistler de kurdu diyorlar. Bakıyoruz bu olmaz, bu tanrı işi filan değil, bu cahil işi bir şey diyor, ateist oluyoruz.

Bunu mu beynin almıyor şimdi senin? Beynin mercimek kadar bile yok galiba, bunu da almıyorsa sana yapacak bir şey yok maalesef...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tartışmada da bir gelişme, bir ilerleme olur ya! Tutturmuş ben teist değilim, ben teist değilim"! Ulan sana bir kere bile teistsin diyen oldu mu be? Gak desek ben teist değilim diyor. Guk desek "ben teist değilim!"

"Tut!"

"Ben teist değilim!" :D

"Höt!"

"Böt!"

Eee, yeter yaaa! :lol:

Sitelerde Paylaş

Tartışmada da bir gelişme, bir ilerleme olur ya! Tutturmuş ben teist değilim, ben teist değilim"! Ulan sana bir kere bile teistsin diyen oldu mu be? Gak desek ben teist değilim diyor. Guk desek "ben teist değilim!"

benim ben teist değilim dediğim bir tane cümlemi buraya koyamazsan, yavşağın tekisin.

iftiranında dalga geçmeninde bir sınırı var.

Sitelerde Paylaş
kesin bilemeyiz, ama yok olarak kabul edebiliriz.

E ne demeye gelip ateist sitesinde tebliğe kalkışıyorsun madem? Hiç yokmuş gibi değil, tersine ya bi de varsa şeklinde davranıyorsun. Tanrı var olabilir, ayağınızı denk alın diye gelip burda trip atıyorsun bize?

Niye gelip gelip ateizme çarpıyorsun, ortadan yürüyorsun madem, iki de teistlere çarp de etin ne budun ne bir görelim? Ateistler ne yaptı sana, kitap yazdın diye içeri attı, tutukluluğunu mahkumiyete mi dönüştürdüler? Haber yaptın, niye bize yalakalık yapmadın da doğru haber yazdın diye hâla tutuklu mu yargılanıyorsun?

Bilgisayarına virüsle sahte belge atılıp tutuklandın da, tüm bilişim uzmanları virüs dediği halde tübitaktan rapor gelmediği için habire ttutukluluğun mu uzatılıyor?

Her bir haltı yiyen teistler, bu şaşkınlar gelip gelip ateizme toslarlar. Ulan ateizm sizin hangi tavuğunuza kış dedi be?

Ramazan yaklaştı diye kalbimiz yumuşar sandınız da tebliğe hız mı verdiniz? Allah da yok din de yalan ulan! Son nefesimize kadar bu böyle! Hiç boşa uğraşmayın. Siz gidin teistlerle, papa eli öpenlerle kirli ititfaklara girin! Size o yaraşır! Bize tebliğ mebliğ yapmayın, kalbimiz mühürlü bizim. Allahı yolda görsek tanımadan geçeriz oldu mu?

Sitelerde Paylaş

Terbiyesizler benim muhatabım olamazlar. Ama burada saçma sapan tebliğlere devam ettikleri sürece çürük argümanalrını yerle bir etmeye devam edeceğim. Burada tebliğ yaptırmam ben! Kişisel konularda istediğini saçmalasın, muhatap almayacağım. Tebliğ yaptığı an tepesine binerim. Yağma yok öyle! Bize öyle tanrı var olabilir filan sökmez!

Sitelerde Paylaş

ee bir cümle getiremeyip iftira atınca, tabiki muhattap almayacaksın, varsa geitrsene, ben teist değilim olan bir yazımı.

sana bir cümle getir diyorum, sadece bir cümle ama iftiracı bir yavşaksın sen.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kişi sorgulamaz ve var olduğuna inanır.(İlla da sorgulama var diyorsanız ki eminin va va diyeceksiniz : )evet ilkel kimseler de sorgulayabilir)

Kişi sorgular ve var olmadığını öğrenir (kavramak, mukayese, somut veriler vs)

Sitelerde Paylaş
ilkel kimseler de sorgulayabilir

Akıl her normal insanda vardır. Tabii sorgular. Bilgi eksikliği söz konusu olur ancak. Bu eksiklik ise aklın sorgulama yeteneğini yok etmez. Bilginin varlığı ve yokluğu inancı fazla etkilemez. Bilgi olsun veya olmasın, aklın doğru çalıştırılması yeterlidir.

Doğru çalışan bir akıl, tanrının olmadığını kesinlikle anlar. Ama ne konuşacağını, nasıl davranacağını tamamen başka etkenler belirler. Aklın yolu bir ise de, ağzımızdan çıkacak her sözcüğün, her davranışımızın milyonlarca olasılığı olabilir...

Sitelerde Paylaş

E ne demeye gelip ateist sitesinde tebliğe kalkışıyorsun madem? Hiç yokmuş gibi değil, tersine ya bi de varsa şeklinde davranıyorsun. Tanrı var olabilir, ayağınızı denk alın diye gelip burda trip atıyorsun bize?

Niye gelip gelip ateizme çarpıyorsun, ortadan yürüyorsun madem, iki de teistlere çarp de etin ne budun ne bir görelim? Ateistler ne yaptı sana, kitap yazdın diye içeri attı, tutukluluğunu mahkumiyete mi dönüştürdüler? Haber yaptın, niye bize yalakalık yapmadın da doğru haber yazdın diye hâla tutuklu mu yargılanıyorsun?

Bilgisayarına virüsle sahte belge atılıp tutuklandın da, tüm bilişim uzmanları virüs dediği halde tübitaktan rapor gelmediği için habire ttutukluluğun mu uzatılıyor?

Her bir haltı yiyen teistler, bu şaşkınlar gelip gelip ateizme toslarlar. Ulan ateizm sizin hangi tavuğunuza kış dedi be?

Ramazan yaklaştı diye kalbimiz yumuşar sandınız da tebliğe hız mı verdiniz? Allah da yok din de yalan ulan! Son nefesimize kadar bu böyle! Hiç boşa uğraşmayın. Siz gidin teistlerle, papa eli öpenlerle kirli ititfaklara girin! Size o yaraşır! Bize tebliğ mebliğ yapmayın, kalbimiz mühürlü bizim. Allahı yolda görsek tanımadan geçeriz oldu mu?

kendini sanırım en fazla bu kadar rezil edebilrisin...

Sitelerde Paylaş

:D Ha şimdi bi kavşak sorunu kaldı da onu dert edeceğim!

senden başka hiç bir ateist, tebliğ yapıyorsun demiyor, sen saçmalıyorsun, bu yetmez gibi, bir sürü ifitra atıyorsun,

iddia ettiğin şeyleri kanıtla bir link ver deyince ise, cevap yok...

olsaydı konuşurdu, demekten başka birşey diyemediğinden, işin gücün çamur atmak.

birde utanmadan bilimsel olarak kanıtladım diye zıplıyorsun.

Sitelerde Paylaş

Teistlerden bunaldık şimdide siz adammısınız diyen agnostikler bastı siteyi...

Arkadaşım teizm hiç bir gerçekliği olmayan masallara inanmakdır.

Ateizm ise bilimsel bulgulara kulak verip tanrı gibi hayalci bir tez olmadan da yaşamın olabileceğine bilimsel bulgular üzerinden kanaat getirmekdir!

Yani agnostiklerin inatla tesitlik tanrıya; ateistlik tanrısızlığa inanmaktır, söylemi çok komik bir öngörüdür.

Bilip bilmeden kendi etiketlemeleridir.

Ateizm de inanç diye bir şey yoktur!!!

Kanaat getirmek vardır!!!

Siz bu güne kadar yer çekimine inanıyorum ve biat ediyorum diyen bir ateist gördünüz mü?

Şu şu bilimsel veriler üzerinden şu şekilde bir kütle çekiminin gerçekliğine kanaat getirdim denir!

İşte ateizm de aynı bunun gibi, hawking gibi, darwin gibi adamlara kula vererek, hiçlik sahasından kendiliğinden bir yaşamın olabileceğine kanaat getirmekdir!

Asıl ben agnostikleri ya varsa bilemeyiz dedikleri için komik buluyorum.

Yahu bilemeyiz dediğiniz olasılığın bilimsel bir yanı yok; masal, sözlü edebiyat, hikaye!

Yani agnostikleri yaptığı şuna benziyor; tamam dünya yuvarlıkdır eyvallah ama taaa düz olduğu zamanlarda olduğu gibi altında bir öküz varsa?

Yuvarlak olmasına rağmen ya öküzün boynuzlarında ise?

Bunu bilemeyiz...

Demeye benziyor.

Yani bilemeyiz dediğiniz konu felsefik-mistik-sözlü edebiyat eseri bir saçmalık olmasa; hakikatende elle tutulur belirli bilimsel altyapısı olan bir tez olsa...

Ehhh neyse diyeceğiz ama o da değil be kardeşim!

Nedir bu forumda ki furya anlamıyorum!

Agnostikler gelip, agnostik cephe propagandası yapıyor ve bunu ateistlere resmen küfrederek yapıyorlar...

Her yerde başlıklar açılıyor bu forumdaki ateistler ateist değil aslında, sizde adammısınız bilmemne...

Ulan ne kadar rahatsız adam varmış bize karşı?

Ama rahatsızlıklarının sebebi belli kendi kafalarında çizdikleri teistvari bir ateist modeli üzerinde etiket yapma.

ARKADAŞLAR BURAYA GELİPTE KENDİ KAFANIZDA KURGULADIĞINIZ ATEİST ETİKETLERİ ÜZERİNDEN BÜTÜN İNSANLARA KÜFREDİPDE, BİRDE PİŞKİN PİŞKİN BİZİM SAFIMIZA GEÇİN ÇIĞIRTKANLIĞI YAPMAYIN YETER ARTIK!

Ben kendi düşüncelerimi defalarca yazdım hala daha söylüyorum; BİZİM AGNOSTİKLER İLE BİR DERDİMİZ YOK, SENDE ADAMMISIN ÇEKTİĞİMİZDE YOK!

AYRAÇ ÇOK BASİT; AGNOSTİK OLDUĞUNU SÖYLEYEN ADAM EĞER SIFIR DUYGUSALLIK TAMAMEN OBJEKTİF ŞEKİLDE BİLMEYİZ DİYORSA VE ARAŞTIRMALIYIM DİYORSA AMENNA ŞAHSİ TERCİHİDİR HİÇ BİR ŞEY DEDİĞİMİZ YOK!

AMA TAMAMEN KENDİ DUYGUSAL YOKSUNLUKLARI ÜZERİNDEN BÖYLE BİR OLASILIĞI DİLE GETİRİYOR, BİRDE BUNUN ÇIĞIRTKANLIĞINI YAPIYORSA, YAPTIĞI İŞ ŞARLATANLIKDIR...

Sitelerde Paylaş

Ateizm de inanç diye bir şey yoktur

Dostum, ateistlerin bir an önce bu "inanç" sözcüğünü dini inançla eşdeğer görüp mutlak bir olumsuzluk yüklemekten vaz geçmeleri gerekiyor.

Ateizmin mutlak inançsızlık olduğu empozesini kabullenmek, ateizme en fazla zarar veren şeydir.

Ateizm bir inanç olması ateizme hiç bir zarar vermez. Akılcı inanç var, safsata inanç var.

Mars'a insan gönderilebileceğine inanmıyor musun? İnandığın an teist mi olursun, ateizmine zarar mı gelir?

Bakın bu konu çok önemli, ateistlerin arasında çok büyük bir eksiklik. Teistler "ateistler hiç bir şeye inanmaz, mutlak inançsızdırlar" diye empoze ediyorlar, bir kısım ateistler de bunu yutuyor.

İnanç mutlak anlamda olumsuz olamaz. Yarın yağmur yağacağına da inanıp evden şemsiye ile çıkabilirsin!

Her dogma inançtır, ama her inanç dogma değildir.

Sitelerde Paylaş

Dostum, ateistlerin bir an önce bu "inanç" sözcüğünü dini inançla eşdeğer görüp mutlak bir olumsuzluk yüklemekten vaz geçmeleri gerekiyor.

Ateizmin mutlak inançsızlık olduğu empozesini kabullenmek, ateizme en fazla zarar veren şeydir.

Ateizm bir inanç olması ateizme hiç bir zarar vermez. Akılcı inanç var, safsata inanç var.

Mars'a insan gönderilebileceğine inanmıyor musun? İnandığın an teist mi olursun, ateizmine zarar mı gelir?

Bakın bu konu çok önemli, ateistlerin arasında çok büyük bir eksiklik. Teistler "ateistler hiç bir şeye inanmaz, mutlak inançsızdırlar" diye empoze ediyorlar, bir kısım ateistler de bunu yutuyor.

İnanç mutlak anlamda olumsuz olamaz. Yarın yağmur yağacağına da inanıp evden şemsiye ile çıkabilirsin!

Her dogma inançtır, ama her inanç dogma değildir.

Core faith-her turlu sorgulanmayan felsefi, etik, ideolojik bilincaltina yerlesmis ve bunun otomatik yonlendirim ve yaptirimlarini kisiye uygulatan inancsallardir.

Ayrica bunun disinda bilimsel olmayan ve mantiksal olarak olabilme olasiliginin olabilirligi olmayan her turlu bilgi veri, deger ve tabu da inancsasllara girer.

Bu cesit inancsallar aklin kendi degerlendirmesi olarak; ya kabullenilir-inanilir, ya kabullenilmez-inanilmaz ya da kabullenme/kabullenmeme karsitligindan her hanguibirine determinist olarak indirilemez ve algi temelinde bu inancsallar "bilinemez" olarak algilanir. Iste teolojik temelde tanrinin varligi konusunda bu varligin varligina inanc-teizm

Bu varligin yokluguna inanc-ateizm, bu varligin varliginin/yoklugunun bilinemez olduguna inanc-agnostisizmdir. Ucude teolojinin tanrinin varligi konusundaki varliginin olumlu/olumsuz/belirsiz olarak inancsal degerlendirmesidir.

tarihinde evrensel-insan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben tartışmada argüman istiyorum agnostiklerden! Öyle rakip takımın golcüsü enfes bir rövöşata ile topu ağlara taktığı zaman bile "yuuuuh" diye bağırmakla iş olmaz! Sen yuh çekince hakem gölü saymıyor mu? İstersen kendini yırt, parala, golü yemişsindir.

Ya sen de bir gol atacaksın, ya golün geçersiz olduğunu, eliyle attığını filan iddia edeceksin. Nasıl yani, yuuuh deyince, yok kavşakta durmadı kırmızıda geçti bilmem ne cart curt edince ne oluyor da?

Argüman, ille de argüman gerekiyor! Gerisi boş laf...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...