Jump to content

Hubble ve Görüntüledikleri

Recommended Posts

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Günün fotoğrafı çok bilinen, tanınan bir Hubble fotoğrafı: Carina Bulutsusu içinde yer alan Sütun ve içinde bulunan yıldızların jetleri. Bu fotoğraf aynı zamanda Hubble teleskobunun 20. yıl kutlaması nedeni ile yayımlanan bir fotoğraf olma özelliği taşıyor.

hs-2010-13-a-web_print.jpg

Sitelerde Paylaş

arkadaşım paylaşımların için sonsuz teşekkürler,ben dr um ve bu fotolardan bazıları hücrelerin bazı boyalar ile boyandıktan sonraki bazı mikroskop görüntülerini hatırlattı bende(tabi buradan bir yere varalım diye demedim bunu :))sizin gibi ilerici insanlarla aynı yerde birşeyler paylaşmak,ufkumu genişletmek,çok büyük mutluluk verdi bana.

Sitelerde Paylaş

@wollywolf: asıl ben teşekkür ederim... Zaten sitesinde bulunan fotoğrafları buraya kopyalıyorum, çok bir iş yaptığım söylenemez aslında.

Bugünün fotoğrafı Küçük Macellan Bulutsusunda yeni oluşmuş yıldızlar: bebek yıldızlar diyebiliriz aslında. Kodu NGC 602 bu gökcisminin.

hs-2007-04-a-web_print.jpg

Sitelerde Paylaş

Bugünün fotoğrafı Başak Kümesinde bulunan 100 galaksinin toplu fotoğrafı... 1300 civarında üyesi biliniyor, fakat astrologlara göre bu rakam 2000e kadar çıkabilir... konu ile ilgilenenler NTV yayınlarının Evren Atlasına bakabilir; yanlış hatırlamıyorsam gözlenebilen uzayın diagramlarını gösteren bir de poster hediyesi var.

hs-2008-30-g-web_print.jpg

Sitelerde Paylaş

bugünün fotoğrafı Bart Damlacığı; Samanyolu Galaksisinde bize nispeten yakın bir yerde bulunan bir toz, gaz bulutu ve oldukça koyu renkli. koyu renkli görülmelerinin nedeni çok yoğun olmalarıdır. İçlerinden yeni doğmakta olan yıldızlar barındırırlar.

hs-2006-13-a-web_print.jpg

tarihinde Sith'ari tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@hatac; hubble ekibine sonsuz teşekkür yollamak gerekli.

@Nitsuga: madem bir istek geldi; bize de isteği onurlandırmak düşer.

Sıcak gaz ve yeni doğan yıldızlar topluluğu M101 galaksisinin siyah-beyaz fotoğrafı bugünün paylaşımı oluyor.

hs-2009-07-m-web_print.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...