Jump to content

Dİn seçmeniz zorunlu olsa hangisini seçerdiniz?

Recommended Posts

Ateist yada sadece dine inanmayan ama inançlı arkadaşlar vesaire sorumu soruyorum..

Lütfen hepsi saçma sapan gibi cümleler kurmayın.

Seçmek derken hepside saçma ama en azından şu dinde azda olsa mantıklı şeyler var, yada ateistte olsam bu ülkede müslümnanlığa alıştık, yada daha çok nefret ettik o yüzden şu din gibi cümlerler kurarak konuşabilirsiniz..

Din seçmek MECBURRR...

Hıristiyanlık

Müslümanlık

kabile dinleri

musevilik

kabile dinleri

budizm.

Unutmayın ki bir din seçtiğinizde ona uyuyor olmanı gerekmez örnek Türkiye yüzde90ı müslüman :) birini seçin gitsin..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

maniheizm, hristiyanlık veya şamanizmi seçerdim.özellikle maniheizm tanrı lekesizdir kötülük yapmaz dediği için ve hayvan kesimine karşı çıktığı için bana mantıklı ve olumlu geliyor.hristiyanlık ise bana gizemli geliyor.şamanizm ise ata dini.aslında zerdüştlükte de kötülük ve iyilik tanrıları var ama o kürt dini geç.

ama tabii din seçme zorunlu olsa da kişi inanmış gözükür içten inanmaz o var.

tarihinde rembrandt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BUDIZMe sempatim var.....siddete karsi

hayir ve ser insanin kendinden kaynaklaniyor....

insana yapismak yok..gerektiginde,gitmek isteyeni birakacaksin diyor....örnegin türkiyede kendinden bosanmak isteyen karisini birakmiyor, veya öldürüyor...insana yapistigi icin.

Sitelerde Paylaş

Gerçekten çok ilginç ve renkli cevaplar verilmiş :) sağolun arkadaşlar..

Evet dinsizler, cevaplara devam..

MÜSLÜMANLAR lütfen sizde cevap yazın, gene haşa diyeceğinizi biliyorum ancak müslümanlık gibi bir din yok ve bir din seçmek zorundasınız hangisini seçerdiniz, çok azda olsa minicikte olsa madem mecbur bu daha mantıklı sayılır deyim seçin birini oyun oynuyoruz burada.

MÜSLÜMANLARDANDA CEVAP BEKLİYORUZ, ama sizin müslümanlık deme şansınız yok zaten müslümansıznı çünkü, sonuçta onlarıda Allah göndermiş lütfen din seçimi yapınız..

Sitelerde Paylaş

Gerçekten çok ilginç ve renkli cevaplar verilmiş :) sağolun arkadaşlar..

Evet dinsizler, cevaplara devam..

MÜSLÜMANLAR lütfen sizde cevap yazın, gene haşa diyeceğinizi biliyorum ancak müslümanlık gibi bir din yok ve bir din seçmek zorundasınız hangisini seçerdiniz, çok azda olsa minicikte olsa madem mecbur bu daha mantıklı sayılır deyim seçin birini oyun oynuyoruz burada.

MÜSLÜMANLARDANDA CEVAP BEKLİYORUZ, ama sizin müslümanlık deme şansınız yok zaten müslümansıznı çünkü, sonuçta onlarıda Allah göndermiş lütfen din seçimi yapınız..

İslam diye bir din olmasaydı muhtemelen Tuna Bulgar Türk olarak aileden Tengrici ya da Tengrizm kalıntılı hristiyan olurdum. Araştırdıktan sonra ise İbrahim dinine geçerdim, hristiyanlık da İbrahimi bir din ama ondan kopup sapmıştır. İslam olamsaydı hristiyanlık hak din olacaktı; ama yine şimdiki islam gibi, gerçeği içinde barındırdığı halde sapmış olacaktı. Belki, Tengrizm sonrası hristiyanlık, heterodoks yapısıyla İbrahim dinine daha yakın olabilirdi. Tengrizm sonrası islam, yani Yesevilik, Bektaşilik'in yakın olması gibi. İbrahim dini hiç gelmeseydi o zaman Adem dininden olacaktık elbette. Bu dine inanan birileri olarak; Namaz, oruç olmayacaktı, ama tek Tanrı'ya inanacaktık, iyi ve çocuksu olacaktık.

Sitelerde Paylaş

November en salakça cevabı sen verdişn arada mutlaka senin gibi biri çıkıpta muhebbeti bozmasa olmaz değil mi?

yazma o zman yani komik olduğunu sanıyorsun, öyle kafa kırmak kolaysa git hükümetin kafasını kır bak nüfus cüzdanında ne yazıyor :)

aslında nüfus cüzdanında ne yazıyor demen de senin hatan oluyor; istediği zaman gidip değiştirebilir. mecburi değil artık; yeni doğan çocuğun dinini kendi seçmesini isteyebiliyor aile, kişinin kendisi de din hanesinde yazanı değiştirebilir. ve belki zaman gelir doğan çocuğun dini hanesi tamamen boş bırakılır -ailesinin hangi dine mensup olduğuna ve arzusuna bakılmaksızın- ve belki bir gün dini hanesi hiç olmaz.

din seçmek zorunlu olsa idi budizmden yana olurdum muhtemelen; daha barışçıl bir din.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...