Jump to content

İslama göre katırın yaratılması

Recommended Posts

İşte böyleee,

Arapcılara bir yanı dohunan birşey oldumu,o şeyi çoh hafıfa alırlar.

Ne geregi vardı?

Başka birşey bulamadınızmı gibisinden.

Katırın durumu ayatlardakı söylemlere terstir.

Kureyşin Elilehi yeni Ellehı ne diyor.

Biz hercanlıyı sudan çift çift yarattık.

Arabın Allahı olakı katırı çift yaratmayı unuttu.

Gerçi yaradılış yasasına ters okadar şeyler varkı sorma getsin.

Belkide onlar

Allahın uykulu bir zamanına rast geldi olabılır.

O geddin hata gadı gızındada olabulur canım,cigerim.

Tolon

Sitelerde Paylaş

Katır, erkek eşekle dişi atın çiftleşmesinden olan farklı bir hayvan türüdür. Tamamına yakını kısırdır. Allah biz her canlıyı sudan, çift çift yarattık diyor. Katırın bu özellikleri yaratılış teorisine ters değil mi?

Disi katir ve erkek katir bir cifttir...problem yok...

cifti olmasa bile eseklerden bir es alabilir...... :)

Sitelerde Paylaş

Katır, erkek eşekle dişi atın çiftleşmesinden olan farklı bir hayvan türüdür. Tamamına yakını kısırdır. Allah biz her canlıyı sudan, çift çift yarattık diyor. Katırın bu özellikleri yaratılış teorisine ters değil mi?

Tebrik ederim.ben bu konuyu detaylı hazırlamıştım ama..

eksik kalan benim sözetmediğim yönü sen bulmuşsun..

teşekkür ederim..

Bu yönü de senden alarak detaylı ek yapacağım..

Bu konu o kadar çok önemlidir ki...

Kuranın Allah tarafından indirilmediğini bir salağa bile anlatabilecek bir delildir.

Canlıların yaratılmadığının maddi kanıtıdır...

Attan eşekten başka düzgün bir kanudan anlamayan cahil halkın en iyi anlayabileceği yöndür..

Okuma bilmeyen bir köylüye bu katırı kuranda allah ben yarattım diyor ama yaratabilirmi desen..

hadi ordan onu ben yarattım diyecektir :D

Muhammed yaşamadımı yaşadımı hikayesini tartışmaktan daha etkileyici bir konudur

her ateistin torbasında bulunmalıdır bu bilgi..

Sitelerde Paylaş

MUHAMMED VE KURAN YÜK HAYVANI KATIR’I ALLAHIN YARATMADIĞINI BİLMİYOR

NAHL SURESİ -8 AYET -Hem binesiniz diye, hem de süs olarak atları, katırları ve merkepleri de yarattı. Bilemeyeceğiniz daha nice şeyleri de yaratır."

Bu ayet de Allah ın katırı yarattığı yazmaktadır.Oysa kırsal kesimdeki her insan bilir ki katır Allah tarafından yaratılmamıştır.Çünkü katır atla eşeğin çiftleşmesiyle oluşmuştur.

Erkek eşek ile dişi at (kısrak) çiftleştiğinde meydana gelen çoğu kez kısır melezi'dir. Erkek at (aygır) ile dişi eşek (kancık) çiftleşirse bardo veya ester denen, at görünümünde ama eşek iriliğinde bir melez ortaya çıkar. Bardo attan çok katıra benzer ancak eşeğin bütün kusurlarını taşır. Bardo katırdan daha az dayanıklı olduğu için seyrek olarak yetiştirilir.Katırlar, kısır hayvanlar olmalarına rağmen dünyada yaklaşık 60 katırın doğum yaptığı tespit edilmiştir.

Muhammed o zaman ki arap toplumuna yazarken ufku at, eşek, katırla sınırlı olacaktı tabi.

Fakat Müslümanların peygamberimiz icat etmediyse gerekmediğinden icat etmemiştir dedikleri..ve cehenneme gitmemek için asla binmeyecekleri Uçak Helikopter araba gibi binek araçları vardır.Müslümanlar Kuranda yazmayan ve Peygamberlerinin icat etmemiş olduğu bu araçlara binerek yolculuk yapmazlar.

Doğrusuda budur.Lazım olsaydı Muhammed icad ederdi.

1-Kuranda at eşek deve inek yazar da neden dinazor,kanguru,kutup ayısı,penguen ve deniz aslanı yazmaz?

2-Muhammed kendi yaşadığı bölgedeki hayvanları biliyordu diğerlerini bilmediği için yazmadı diyelim ama kuran Allahtan geldiyse diğerlerini Allah yazdıramaz mıydı?

3-Kuran bu devirde bana sanki başka bir binek aracı görmemişim gibi atı eşeği örnek verirken nasıl zamanlar üstü mucize bir kitap oluyor?

4- Bilemeyeceğimiz şeyleri de yaratır derken insandan sonra bir şeyler yaratıyor mu acaba? 2000 yıldır yeni yaratılan bir şey söyleye bilir misiniz?

5-Katır Allah tarafından yaratılmayan bir Türdür.Ayette Allah yarattı yazması normal mi?

6-Allah canlıları yarattığında katırın olmadığını katır ı kendi yaratmadığını bilemez mi?

7-Öyleyse böyle bir yanlışlığın yapıldığı kitap Allahın olabilir mi?

8-Allah ı unutkan ve bilgisiz duruma düşüren kuran ve Muhammed yüce yaratıcıya hakaret etmiş olmuyor mu?

9-Katırın ruhu var mıdır? Varsa Allah yaratmadığı için katırda olan katır ruhu değildir.Katırda olan At ruhumudur? Eşek ruhumudur?Yoksa katır iki ruhlumu olmuştur?

Sitelerde Paylaş
  • 6 months later...

Yav oda köpeklerden farklı karışımlarla yeni ırk üretmek gibi bişey niye taktın katıra :)

Katırlara laf yok :)

Konuya şu açıdan bakmak lazım; her canlının üreme hakkı yok mu?

Niye bir katır yavrusunu sevme hakkından yoksun bırakılıyor?

Yazık değil mi?

Katırların günahı ne?

------------------------------------------

(alıntıdır)

Katırların üreme organları yani aktif bir erkeklik ve dişilikleri bulunur mu? (Alaattin Karataş)

Katırlar, at ve eşeğin insanlar tarafından çiftleştirilmesiyle elde ediliyor. Daha doğrusu katır, erkek eşekle dişi atın çiftleştirilmesiyle elde edilir. Bunun yanında erkek atla, dişi eşeğin çiftleştirilmesinden de “bardo” denen katırdan daha küçük ve daha az dayanıklı bir hayvan daha elde edilir. Atların 64, eşeklerin 62 kromozomu bulunur. Çiftleştirme sonucu oluşan hayvanın kromozom sayısıysa 63 olur. 63 kromozomlu hayvanda bir kromozom eşleşemez ve açıkta kalır. Bundan dolayı kısırlık gibi bazı genetik bozukluklar görülür. Özetle söylersek, hem katır hem bardonun üreme organları (dişi - erkek) var, ancak üreme becerileri yoktur. Bu durum doğal koşullar altında hiçbir zaman gerçekleşmez. Bundan dolayı katır ve bardo bir tür olarak da kabul edilmez.

Sitelerde Paylaş

Katırlara laf yok :)

Konuya şu açıdan bakmak lazım; her canlının üreme hakkı yok mu?

Niye bir katır yavrusunu sevme hakkından yoksun bırakılıyor?

Yazık değil mi?

Katırların günahı ne?

Bak ozamanda saçma gelmiş bana bu katır olayı, hatta bir ata at doğurtabilecekken hangi akıllı insanoğlu bir atı eşekle zorla çiftleştirip katır doğurtur bence katırın hakkını ararken onu herangi bir dinin tanrısına değil o eşşolubeşkulak at sahibine sormak lazım :D

Herhangi bir tanrıya sorulacak bi mevzu değil bence, tabi katırın tekmesinden sual olunmaz :D

Sitelerde Paylaş

Bak ozamanda saçma gelmiş bana bu katır olayı, hatta bir ata at doğurtabilecekken hangi akıllı insanoğlu bir atı eşekle zorla çiftleştirip katır doğurtur bence katırın hakkını ararken onu herangi bir dinin tanrısına değil o eşşolubeşkulak at sahibine sormak lazım :D

Herhangi bir tanrıya sorulacak bi mevzu değil bence, tabi katırın tekmesinden sual olunmaz :D

Bütün katır sahiplerini şiddetle kınıyorum :D

Şaka bir yana katır hikayesi bana evrimle ilişkili gibi geliyor. Evrimciler belki yorumda bulunabilir. Yoksa tanrı niye böyle bir şeye izin versin? Muhakkak tanrının iradesi dışında olmuş gibime geliyor :)

Sitelerde Paylaş

Abicim küstüm hepinize :)

Tamam yaratılış iddiasına karşı Katırlardan çok daha saçma veya çarpıcı örnekler var, itirazım yok. Ama yaradılışa ilişkin en saçma örnek başlığı değil ki bu :D

Güzide forumumuzda katırlarla ilgili bir başlık olmasın mı? Onları da anmayalım mı?

Sitelerde Paylaş

Kısırlaştırılan hayvanların hormonal dengesi bozuluyor galiba, bu katırların kısırlığıda bunların asabi inatçı olmasına neden olabilir, tabi babasının huyunuda almış olabilir, bişey diyemem, bilim insanı değilim sonuçta :D

Ne alaka girdim konuya :huh:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...