Jump to content

Anime seyreden var mı?

Recommended Posts

Naruto'yu biraz izledim güzeldi :) devam edicektim 600 bölüm hepside 1 saat olunca :lol:

Yanlışın var. Animeler açılışları kapatışları saymazsak 20'şer dakkadır.

Hiç izlememişsin demek ki..

Edit: Naruto 600 episode luk değil.

One Piece ile karıştırdın heralde..

tarihinde CinciHoca tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tarihteki en uzun anime dedektif conandır(680den fazla bölüm hala devam etmekte) türkiyede de trt de yayınlandı sanırım kurgusal olarak death note tan daha başarılıdır.

Bir bölümünde hatırlıyorum bir masa tenisçisinini intiharını araştırıyordu müsabaka sırasında raket tutan elin aşırı terlemesinden dolayı parmağı düz bir şekilde kaskatı kalmış kadının. Bu sebeple intihar olmadığını çözüyordu dedektifimiz vaktiniz varsa tavsiye ederim.

Animeler film sektörü gibidir ilgilendiğiniz türe göre izlemeniz gerekir günümüzde pembe dizi tadında geçenleri olduğu gibi (bknz lovely complex) aşırı fantastik (magic knight rayearth, sailor moon v.B) hatta erotik [ecchi] (elfen lied, tengen toppa guren lagann, high school of the dead, high school DxD) olan türleri mevcuttur pokemon daha ziyade çocuklara yönelik olmasına rağmen benim gibi büyük izleyenlerin sayısıda oldukça fazladır

siz bir tür söyleyin ben size öneriyim uzun zamandır anime izliyorum...

Sitelerde Paylaş

Tarihteki en uzun anime dedektif conandır(680den fazla bölüm hala devam etmekte) türkiyede de trt de yayınlandı sanırım kurgusal olarak death note tan daha başarılıdır.

Bir bölümünde hatırlıyorum bir masa tenisçisinini intiharını araştırıyordu müsabaka sırasında raket tutan elin aşırı terlemesinden dolayı parmağı düz bir şekilde kaskatı kalmış kadının. Bu sebeple intihar olmadığını çözüyordu dedektifimiz vaktiniz varsa tavsiye ederim.

Animeler film sektörü gibidir ilgilendiğiniz türe göre izlemeniz gerekir günümüzde pembe dizi tadında geçenleri olduğu gibi (bknz lovely complex) aşırı fantastik (magic knight rayearth, sailor moon v. B) hatta erotik [ecchi] (elfen lied, tengen toppa guren lagann, high school of the dead, high school DxD) olan türleri mevcuttur pokemon daha ziyade çocuklara yönelik olmasına rağmen benim gibi büyük izleyenlerin sayısıda oldukça fazladır

siz bir tür söyleyin ben size öneriyim uzun zamandır anime izliyorum...

En uzunu dedektif conan değildir.

Pokemonun bile şu an için 750'den fazla bölümü var.

Bir anime 40 yıldır yayınlanıyordu ve 3000 küsür episodu vardı.

İsmini bilmiyorum.

Cowboy bebop da güzeldir.

23. bölümde yalancı peygamberle maceralarını anlatıyordu

Şu sahnesi güzeldir.

Peygamberin itirafı da güzeldir..

Hocam her konudan en sevdiklerini yazsan güzel olur.

Bir bakarım hepsine..

Sitelerde Paylaş

Yanılıyor olabilirim o zaman :/ ama aklımda dedektif conan diye kalmış tür tür ayırayım o zaman bu arada cowboy bebopıda çok severim mars canlandırmasını görmüşmüydün? istanbul yapmışlar direk :D

dram-komedi(shoujo[kızlara yönelik animeler])

ano hi mita hana no namae o bokutachi wa mada shiranai, tonari no kaibutsu-kun, lovely complex

aksiyon/fantastik/romantik

Sword art online

drama-gerilim

Elfen lied

Ecchi

Tengen toppa guren lagann, high school of the dead

Çocuk

Pokemon

Komedi

Great teacher onizuka, beelzebub

Dark-fantasy

Darker than black, bastard

Shounen (erkeklere yönelik aksiyon macera vs)

Claymore, fairy tail, one piece, neon genesis evangelion, full metal alchemist, ruorni kenshin (samurai x), samurai champloo, death note

Sitelerde Paylaş

Yanılıyor olabilirim o zaman :/ ama aklımda dedektif conan diye kalmış tür tür ayırayım o zaman bu arada cowboy bebopıda çok severim mars canlandırmasını görmüşmüydün? istanbul yapmışlar direk :D

dram-komedi(shoujo[kızlara yönelik animeler])

ano hi mita hana no namae o bokutachi wa mada shiranai, tonari no kaibutsu-kun, lovely complex

aksiyon/fantastik/romantik

Sword art online

drama-gerilim

Elfen lied

Ecchi

Tengen toppa guren lagann, high school of the dead

Çocuk

Pokemon

Komedi

Great teacher onizuka, beelzebub

Dark-fantasy

Darker than black, bastard

Shounen (erkeklere yönelik aksiyon macera vs)

Claymore, fairy tail, one piece, neon genesis evangelion, full metal alchemist, ruorni kenshin (samurai x), samurai champloo, death note

Erkek ve kız olarak ayırmana katılmıyorum.

Çocuk olarak ayırmana da. :)

Kovboy Bebop'taki en büyük hata her yerde oksijenin var gibi gösterilmesi..

Camili bir bölüm hatırlıyorum da Arap stili, çölde bir şeyler yapmışlardı diye hatırlıyorum.

Sitelerde Paylaş

ben ayırmıyorum shounen ve shoujo animelerin kendi ayrımlarıdır hatta yanlış olmasın diye anidbden türlerine bakıp verdim isimleri böyle yoksa ben shoujoda izlerim lovely complex süperdir mesela

cowboy bebopta mars gezegeni direk türklere adanmış hatta istanbulun aynısını yapmışlardı iyi hatırlıyorum bir kovalama sahnesinde kapalı çarşı tadında bir yere giriyor tabelalar bile türkçeydi durdurup bakmıştım :) çöl varmıydı orasını hatırlamıyorum uzun zaman geçti cowboy bebop izleyeli youtubedan baktım ama mars yazınca cats on mars isimli parçası çıkıyor :) o parçayıda çok severim bu arada :) yoko kanno ve seatbelts efsanedir zaten

Sitelerde Paylaş

ben ayırmıyorum shounen ve shoujo animelerin kendi ayrımlarıdır hatta yanlış olmasın diye anidbden türlerine bakıp verdim isimleri böyle yoksa ben shoujoda izlerim lovely complex süperdir mesela

cowboy bebopta mars gezegeni direk türklere adanmış hatta istanbulun aynısını yapmışlardı iyi hatırlıyorum bir kovalama sahnesinde kapalı çarşı tadında bir yere giriyor tabelalar bile türkçeydi durdurup bakmıştım :) çöl varmıydı orasını hatırlamıyorum uzun zaman geçti cowboy bebop izleyeli youtubedan baktım ama mars yazınca cats on mars isimli parçası çıkıyor :) o parçayıda çok severim bu arada :) yoko kanno ve seatbelts efsanedir zaten

Ben de erdal ... diye bir şey görmüştüm.

Türkiye''deki klasik isimlendirmeler..

Hakan kuaför, ali bakkal gibi..

Ayrıca şarkı güzel. Ben de severim.

Sitelerde Paylaş

Aynen erdal vardı sanki bende hatırlıyorum hayal meyal :D bu arada bu animeler aklıma gelenler daha gelirse yazarım

mesela şimdi geldi aklıma bir tane daha michiko e hatchin de güzel animedir :)

Mübarek sen de ne bulduysan seyretmişsin. :)

Ben de geçenlerde pokemon a yasak koydum. 500 kadar bölüm bitirmiştim. (9. sezon bitti.)

Çünkü gel git onu seyrediyordum.

Sonra 20 30 bölümlük animeleri izlemeye başladım.

Bu yasağı biraz daha sürdüreceğim.

Code Geass ve Darker Than Black'e alışamadım.

Türkçe altyazı olmasına rağmen izlenmiyor..

Ama en sevdiğim Neon Genesis Evangelion'dur.

Sitelerde Paylaş

code geass a daha başlamadım darker than black bitmek üzere daha sonra D-gray man e başlayacağım

darker than black i bende çok sevemedim sanki ilgi çekici bir anime çizim tarzınıda çok sevedim ama hikayede bazı boşluklar var gibi bitince anlayacağım sanki...

Bu arada hep serilerden örnek vermişim filmlerden de bir kaç tane yazayım

howl's moving castle

xxxHolic filmleri

princess mononoke

ghost in the shell

spirited away

final fantasy 7: advent children (3d olsada anime statüsünde değerlendirilebilir)

Sitelerde Paylaş

code geass a daha başlamadım darker than black bitmek üzere daha sonra D-gray man e başlayacağım

darker than black i bende çok sevemedim sanki ilgi çekici bir anime çizim tarzınıda çok sevedim ama hikayede bazı boşluklar var gibi bitince anlayacağım sanki...

Darker Than Black'in sonu hayal kırıklığıymış ekşi ye göre.

Biraz da ondan soğudum.

Bleach a başlayacağım.

Bilgisayara kopyaladım, ama parçaları küçük olduğu için izlemek istemiyorum. (kapladığı alan mb-gb olarak)

Çünkü her izlediğimi siliyorum. Bilgisayarda yer açılıyor.

Küçük olanları izlemek yerine büyük olanları seyrediyorum.

Seyrettikçe yeni sezonları kopyalıyorum falan..

Ama başlayacam bakalım..

Sitelerde Paylaş

Darker Than Black'in sonu hayal kırıklığıymış ekşi ye göre.

Biraz da ondan soğudum.

Bleach a başlayacağım.

Bilgisayara kopyaladım, ama parçaları küçük olduğu için izlemek istemiyorum. (kapladığı alan mb-gb olarak)

Çünkü her izlediğimi siliyorum. Bilgisayarda yer açılıyor.

Küçük olanları izlemek yerine büyük olanları seyrediyorum.

Seyrettikçe yeni sezonları kopyalıyorum falan..

Ama başlayacam bakalım..

Sitelerde Paylaş

Kısa animelerin sorunu güçlü karakterlerle empati yapmanın zor olduğundan diye düşünmeye başladım.

Mesela bir narutoda veya one piecede bütün karakterlerin motivelerinin tam olarak ne olduğunu anlayabiliyorsun çünkü bir karakter üzerinde bile o kadar duruluyor ki bir süre sonra o karakterin ne diyeceğini bile önceden tahmin eder oluyorsun.

Açıkcası ben lin le pek empati kuramadım duyguları yok gibi gözüksede aslında var ve kızkardeşini obsesyon haline getirmiş ama yokta gibi çevresinde sürekli duygusal insanlar oluyor ve onunla iletişim kurmak istiyor ama adam herşeye tepkisiz gibi görünüyor ve aşırı derecede rol kesiyor yani ben lini çözemedim...

Sitelerde Paylaş

Kısa animelerin sorunu güçlü karakterlerle empati yapmanın zor olduğundan diye düşünmeye başladım.

Mesela bir narutoda veya one piecede bütün karakterlerin motivelerinin tam olarak ne olduğunu anlayabiliyorsun çünkü bir karakter üzerinde bile o kadar duruluyor ki bir süre sonra o karakterin ne diyeceğini bile önceden tahmin eder oluyorsun.

Açıkcası ben lin le pek empati kuramadım duyguları yok gibi gözüksede aslında var ve kızkardeşini obsesyon haline getirmiş ama yokta gibi çevresinde sürekli duygusal insanlar oluyor ve onunla iletişim kurmak istiyor ama adam herşeye tepkisiz gibi görünüyor ve aşırı derecede rol kesiyor yani ben lini çözemedim...

Ben de pokemon un sonunu bekliyorum.

Büyük ihtimal Ash en son seride(sezon demiyorum seri) ikinci olacak.

Sonraki seride(seriler en az 4 er sezon oluyor.) birinci yaparlar.

Ondan sonra ya animeyi bitirirler.

Ya da Ash yoluna devam eder gibi duruyor.

Ama her bölümdeki maceralarını izlemek ve seri sonlarında da turnuvayı seri bir şekilde izlemek eğlenceli oluyor.

Çocuklar için yapılmış ama bilgisayarda daha çok büyükler seyrediyor.

Oyunları da aynısı.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Ergo Proxy de harika bir animedir. En iyi animele serilerim listesine girdi.. Anlattıklarının dışında atmosferi çok harika. Bölümlerin neredeyse hepsi açık alanda geçmesine rağmen güneş neredeyse hiç yok.

İzleyin..

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Darker Than Black i izledim. Sonunu iyi yapamamışlar. Ama bölümler tane tane fena değil.

Bleach i seyrediyorum. Pek bir şeye benzemiyor.

Rurouni Kenshin'i seyrettim. Captain Tsubasayı hatırlattı bana. Süper kılıç manevraları falan. :)

63. bölüm harikadır yalnız..

Another korku filmi tadında.. Biraz felsefe katayım demişler ama becerememişler..

Pokemon'un son serisinin tamamlanmasını bekliyorum. Japonya'da tamamlandı da ABD'de tamamlanmadı. Tamamlansın. 100 bölümü 1 haftada bile izlerim ben :D

Neyse daha var mı yazın bakalım..

Sitelerde Paylaş

Darker Than Black i izledim. Sonunu iyi yapamamışlar. Ama bölümler tane tane fena değil.

Bleach i seyrediyorum. Pek bir şeye benzemiyor.

Rurouni Kenshin'i seyrettim. Captain Tsubasayı hatırlattı bana. Süper kılıç manevraları falan. :)

63. bölüm harikadır yalnız..

Another korku filmi tadında.. Biraz felsefe katayım demişler ama becerememişler..

Pokemon'un son serisinin tamamlanmasını bekliyorum. Japonya'da tamamlandı da ABD'de tamamlanmadı. Tamamlansın. 100 bölümü 1 haftada bile izlerim ben :D

Neyse daha var mı yazın bakalım..

bleach'te başlangıçta aynı şeyler olur gibi gelebilir ama değişecek yakında. izlemeye devam etmeni tavsiye ederim. hikaye kurgusu da iyidir ama özellikle karakterler ve dövüşler efsanedir. ilerde sık sık karşılaşacağın filler bölümleri geçerek zaman kaybetmeden bitirebilirsin. gerçi anime bitmesine rağmen hikaye bitmedi ve mangası devam ediyor ama manga sevmediğim için ben animenin yeniden başlamasını bekliyorum.

bir de hellsing ova ultimate'i tavsiye ederim. her yıl bir bölüm çıkardırlar ve anime 10 yılda bitti.

Sitelerde Paylaş

bleach'te başlangıçta aynı şeyler olur gibi gelebilir ama değişecek yakında. izlemeye devam etmeni tavsiye ederim. hikaye kurgusu da iyidir ama özellikle karakterler ve dövüşler efsanedir. ilerde sık sık karşılaşacağın filler bölümleri geçerek zaman kaybetmeden bitirebilirsin. gerçi anime bitmesine rağmen hikaye bitmedi ve mangası devam ediyor ama manga sevmediğim için ben animenin yeniden başlamasını bekliyorum.

bir de hellsing ova ultimate'i tavsiye ederim. her yıl bir bölüm çıkardırlar ve anime 10 yılda bitti.

Bu çok ilginçmiş.. Her sene bir bölüm ve toplam 10 sene hea. Bunu acaba her ay bir bölüm şeklinde mi izlesem :) Yoksa her sene bir bölüm şeklinde mi? :)

Bir de benim bir huyum var. Ben bölüm atlamıyorum. Ama izlemeye devam edeceğim. Bakalım nasıl bir şeye benzeyecek. Çok basit geliyor bana.. Her anını izleme isteği uyandırmıyor. Bölümün yarısını bile kaçırsan anlayabiliyorsun.

Angel Beats i izliyorum. Liseli animesi.. Sonu ne getirecek bilmiyorum.

Basilisk'i de izliyorum.

Planetes ve scryed var listemde. En kısa zamanda onlara da geçeceğim. Bakalım..

Ama Ergo Proxy ve Neon Genesis Evangelion'u değişmem.. Bundan daha iyisini yapabileceklerini sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...