Jump to content

Anime seyreden var mı?

Recommended Posts

• İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ahaha çok seviyor bunu ben ya atom karınca 1 bu iki vallahi

bunu biliyorum açıkça mizahi bir yönü olmadığı gibi psikolojik sapkınlık ve sorunlar yaratabilecek türden. Hele küçük yaştaki izleyicilerde çok ağır psikolojik hasar bırakabilir.

Sitelerde Paylaş

bunu biliyorum açıkça mizahi bir yönü olmadığı gibi psikolojik sapkınlık ve sorunlar yaratabilecek türden. Hele küçük yaştaki izleyicilerde çok ağır psikolojik hasar bırakabilir.

Kesinlikle! Bunun önüne geçebilmek için bir şeyler yaptılar zaten. Çünkü son zamanlarda 12 den sonra vermeye başladılar. O saatte çocuğun ayakta olması hata zaten, böyle ebebeynler malesef var :/

tarihinde justgodfaith tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Anime izlerdim ama bir yerden sonra fillerlardan sıkılıp mangaya kayıyor insan.

Öncelikle nihilistik Pokemon'a olan ilgin gözlerimi yaşarttı. :) Eskiden TRGamer'da Pokemon mesaj odaları vardı. Topluluk çok iyiydi. bir mIRC kanalı vardı ayrıca RPGlerin, muhabbetin, sohbetin döndüğü. Bunlar 10 sene önce tabii. Ben de Pokemon Online adlı emeğimin şöyle böyle geçtiği bir sitede adminlik yapmıştım. Orasının forumu da güzeldi. Orayla birlikte de pokemon toplulukları da bitti diyebiliriz.

Bir çok oyununu oynadım pokemonun. Artık sarar mı bilmiyoruma ama oynamadıysan gba gbc gb oyunlarını kesinlikle denemelisin ölmeden. Tadılması gereken çok hoş bir deneyim. Mümkün olduğunda ben de yapacağım. :)

Trading Card Game'i vardı bunun yanı sıra ve Pokemon Stadium. 3 boyutlu olduğu için oynayamamıştım o zaman. :) Aah.. ah..

Animesini o kadar seyredemedim ne de mangasına bakabildim. Hikayeyi biliyorum ama şöyle böyle. Yeni nesil pokemonları da tabii.

Bunun dışında tabii ki herkese One Piece öneririm ama başları biraz sıkıcı ve çocuksu gelebilir. Hikaye o kadar güzel ki şu an ama kesinlikle tüm emeklerinize değecek. Hatta sıkılarak hızlı hızlı geçtiğiniz arcları dönüp tekrar okumak, seyretmek isteyebilirsiniz.

En başları kesinlikle anime olarak izlemenizi tavsiye ediyorum çünkü hem hızlı geçebilirsiniz hem de ilk arcların scanlationları yani romanlarının kalitesi ve çevirisi çok kötü. Lakin sonunda pişman olmayacaksınız.

Naruto ve Bleach... 6 seneyi aştı herhalde. Bleach zaten berbatlaştı. Naruto şöyle böyle gidiyordu fakat şu son savaş olaylarından sonra ve Tobi'nin kimliği açıklandığı gibiyse Bleach'le yarışacak kadar düştüğünü söyleyebiliriz.

Ama ikisinin de başları, ilk arcları, yarattığı dünyalar tatmaya değer.

Bunun dışında Death Note başarılıdır. Daha sonra şans vermen gerektiğini düşünüyorum. Akıl oyunları üzerine kurulu bir seridir ama güzeldir.

Claymore da başarılıd.r

Bunun dışında FMA Brotherhood FMA'nın tekrar yapımıdır. İlk FMA'nın kendi hikayesi vardı. Mangaya göre gitmiyordu. Bu yenisinde ise Manga'ya sağdık kalınıyor.

Bunların dışında DragonBall'u da bir izlemek, okumak gerekli manga tarihi açısından. İlk Dragon Ball'daki komedi ve Goku'nun seslendirilmesi, şirinliğini yerini hiçbir şey tutamaz. Japonca orijinal dublajıyla bakınmanı isterim. Sonrasında ise ya mangaya ya da DragonBall Kai'ye geçmenizi tavsiye ediyorum. Dragonball Z ilk anime uyarlamasıdır ve fillerla doludur, Kai de tekrar yapım ama filler yok, animeye sağdık ve de görüntü kalitesi tatmin edici bir yapımdır.

Şimdi yoruldum sonra tekrar konuşuruz.

Sitelerde Paylaş

Anime izlerdim ama bir yerden sonra fillerlardan sıkılıp mangaya kayıyor insan.

Öncelikle nihilistik Pokemon'a olan ilgin gözlerimi yaşarttı. :) Eskiden TRGamer'da Pokemon mesaj odaları vardı. Topluluk çok iyiydi. bir mIRC kanalı vardı ayrıca RPGlerin, muhabbetin, sohbetin döndüğü. Bunlar 10 sene önce tabii. Ben de Pokemon Online adlı emeğimin şöyle böyle geçtiği bir sitede adminlik yapmıştım. Orasının forumu da güzeldi. Orayla birlikte de pokemon toplulukları da bitti diyebiliriz.

Bir çok oyununu oynadım pokemonun. Artık sarar mı bilmiyoruma ama oynamadıysan gba gbc gb oyunlarını kesinlikle denemelisin ölmeden. Tadılması gereken çok hoş bir deneyim. Mümkün olduğunda ben de yapacağım. :)

Trading Card Game'i vardı bunun yanı sıra ve Pokemon Stadium. 3 boyutlu olduğu için oynayamamıştım o zaman. :) Aah.. ah..

Animesini o kadar seyredemedim ne de mangasına bakabildim. Hikayeyi biliyorum ama şöyle böyle. Yeni nesil pokemonları da tabii.

Bunun dışında tabii ki herkese One Piece öneririm ama başları biraz sıkıcı ve çocuksu gelebilir. Hikaye o kadar güzel ki şu an ama kesinlikle tüm emeklerinize değecek. Hatta sıkılarak hızlı hızlı geçtiğiniz arcları dönüp tekrar okumak, seyretmek isteyebilirsiniz.

En başları kesinlikle anime olarak izlemenizi tavsiye ediyorum çünkü hem hızlı geçebilirsiniz hem de ilk arcların scanlationları yani romanlarının kalitesi ve çevirisi çok kötü. Lakin sonunda pişman olmayacaksınız.

Naruto ve Bleach... 6 seneyi aştı herhalde. Bleach zaten berbatlaştı. Naruto şöyle böyle gidiyordu fakat şu son savaş olaylarından sonra ve Tobi'nin kimliği açıklandığı gibiyse Bleach'le yarışacak kadar düştüğünü söyleyebiliriz.

Ama ikisinin de başları, ilk arcları, yarattığı dünyalar tatmaya değer.

Bunun dışında Death Note başarılıdır. Daha sonra şans vermen gerektiğini düşünüyorum. Akıl oyunları üzerine kurulu bir seridir ama güzeldir.

Claymore da başarılıd.r

Bunun dışında FMA Brotherhood FMA'nın tekrar yapımıdır. İlk FMA'nın kendi hikayesi vardı. Mangaya göre gitmiyordu. Bu yenisinde ise Manga'ya sağdık kalınıyor.

Bunların dışında DragonBall'u da bir izlemek, okumak gerekli manga tarihi açısından. İlk Dragon Ball'daki komedi ve Goku'nun seslendirilmesi, şirinliğini yerini hiçbir şey tutamaz. Japonca orijinal dublajıyla bakınmanı isterim. Sonrasında ise ya mangaya ya da DragonBall Kai'ye geçmenizi tavsiye ediyorum. Dragonball Z ilk anime uyarlamasıdır ve fillerla doludur, Kai de tekrar yapım ama filler yok, animeye sağdık ve de görüntü kalitesi tatmin edici bir yapımdır.

Şimdi yoruldum sonra tekrar konuşuruz.

Cevap güzel. Tşk

Bu ileti animelerin konuları hakkında bilgi içerir.

İstemeyen okumasın..

Pokemon'un gbc oyununu oynamıştım bir iki sene önce Çok gizemli geliyordu. Ara sıra ne yapacağımı söyleyen yazıları da okuyordum. Ona göre oynuyordum. Telefonumda pokemon stadium var ama emulatörü nedense yukarı aşağı tuşlarını çalıştırmıyordu. Ben de hiç oynamadım.

Çocukluğumda izlediğim bir çizgi filmdi ve ilk sezondan sonra izlememiştim. Daha sonra Digimon çıktı. Daha sonra beyblade çıktı. Ondan sonra çizgi film falan izlemedim. Çocukluğunda izlediğini sonradan izleyince çok nostaljik oluyor. Pokemon'da 6 ve 7. sezonu da bitirdim. Ağırdan ağırdan ilerliyoruz. :)

Death Note'un birbiriyle bağlantıları çok manasız. Mesela defterin iş adamlarının eline geçip de sonra tekrar Light'ın eline geçmesi.. L'nin düşündüklerini düşünen basit bir polis bile bu hatayı yapmaz. Ya da L'nin ölümü çok saçma.. Ölüm tanrısı L'yi öldürmek zorunda değildi ki.. Onun dışında bölüm biterken çalan 2 dakikalık metal şarkı güzeldi.

Neon Genesis Evangelion güzel.. Son 14 bölümü izlemek bile yeterli. Öncesi aptal robot dövüşleri içeriyor. İzlediklerim içinden en güzeli diyebilirim. Başarısızlık, yalnızlık insanı depresyona sürükler.. İntihar bundan kurtulmak için geçerli bir neden değildir. Bir şey olmak insanı insan yapar. İnsan olacağı şeyi kendisi seçer.. Kabaca bunları anlatıyor..

One Piece hariç hepsi bende var. Bir kısmının TR altyazısı bile var. Tavsiyelerini dikkate alacağım.

Sitelerde Paylaş

Ne var içinde? yani bir kaç kere denk geldi biraz izledim, bana hiç birşey anlatmadı...voltran vardı mesela o daha çok anlatım içeriyordu.

dünyadaki hayvanlar gibi canlılar var. onları küçük topun içine koyup taşıyabiliyorsun. savaştırıyorsun, gösteri yaptırıyorsun.

ash ve arkadaşları gezip insanlarla tanışıp pokemon dünyası hakkında bir şeyler öğreniyorlar.

20 senedir bu işi yapmasına rağmen her sene aynı yaşta :)

en güzel yanı da 4 yılda bir bölgesel olimpiyatların olması. o günü iple çekiyorsun..

ben dayanamadım. 9-13 arasındaki olimpiyatı izledim ama keşke izlemeseydim diyorum.

14-18'i de bekliyorum bakalım ne olacak..

Edit: Matematiksel olarak 17 olacak, ama bir sezon da fazladan yaz ayında gösteriyorlar. Onun için öyle yazdım..

tarihinde nihilistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

dünyadaki hayvanlar gibi canlılar var. onları küçük topun içine koyup taşıyabiliyorsun. savaştırıyorsun, gösteri yaptırıyorsun.

ash ve arkadaşları gezip insanlarla tanışıp pokemon dünyası hakkında bir şeyler öğreniyorlar.

20 senedir bu işi yapmasına rağmen her sene aynı yaşta :)

en güzel yanı da 4 yılda bir bölgesel olimpiyatların olması. o günü iple çekiyorsun..

ben dayanamadım. 9-13 arasındaki olimpiyatı izledim ama keşke izlemeseydim diyorum.

14-18'i de bekliyorum bakalım ne olacak..

Sedric´te heeep 8 yaşında, Çhen´e olan aşkı üzümlü kekim, balkabağım, :) ....ha belgesel olimpiyatı nasıl oluyor? görselmi oda?.bilmediğimden soruyorum.
Sitelerde Paylaş

370'ten fazla bölüm seyrettim hiç böyle bir şey duymadım.

her konuya yazmak zorunda mısın?

Niye? öyle mecburiyetmi var, kuralmı varmış benim haberim yok?..oldu sana bilmediğimi danışmam okadar.....anladım seni......sanki üyeleri fişleyip, sen şu konuya yaz sende bu konuya yaz başka konuların içine sakın girme diye( bilim bölümünde din konusu hariç) bir maddesi varmışta forumun....hayret birşey. tarihinde -inmanah- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...