Jump to content

ahzab 33: kadınlar evlerinizde oturun diyor

Recommended Posts

Evvettt

Yahu, bu ümmetcilerin önünü kesecek,yüzlerine samar gibi vurulacak,en acik vede belirgin yalanlari ,AYI peygamberin ikiye böldü yalani.Burda birde Tanriya iftira var.Ki bunlar yalanlarini insanlara inandirmak icin,Tanriya iftiradan dahi korkmamaktadirlar.

Neymis, evet demis Allah Muhammet ayi ikiye böldü.

Tabiiiii,Muhammet ayi o devirde karpuz büyüklügünde bir isik topu saniyordu,veya elma kadar büyüklükte,Insanlarsa coh cahil olmasina ragmen yine muhammedin atmalarini yutmadilar.

Muhammet bahdiki yutmuyorlar,bu sefer devreye Allahi soktu ve yutturdu insanlara bu yalani.

Ay dunyanin%85 büyüklügündedir.Muhammedin ayi eline alip kesmesine inananin nekadar gercekci olacagi cok acik bellidir.

Zaten bu yalanlara kanan müslümanlarin bugünkü derbederligi,fakirligi,zavalliligi,ciplakligi,acligi,caresizligi,hastaligi,ilkel

ligi üretici bir toplum deyil Tüketici toplum olmasi HEP BU YALANLARI GERCEK SANIP ILKEL CÖL TÖRELERI DOGRULTUSUNDA, UYUSUK,DUVAR DIPLERINDE FÖSUR FOSUR SIGARA ICIP TEMBEL TEMBEL YASETTAR DIYE tESBIH CEKMELERINDEN KAYNAKLANMAKTADIR.

Iste müslümanin ihtiyaclari

Bir tekke

Bir takke

Bir hirka

Bir lokma

Gerisine müslümanin ihtiyaci yoktur.

Gerisi gayri müslimler icindir.

Müslümanlara Allah böteki dünyada verecekmis.

Gayri müslimlerde cehennemde cayir cayir yanacakmis.

Bir islam sairinin dörtlügü

Rizik icin üzülme

calismayi birak HU de

Iki tahta ,arasinda

Halikim besler seni

Eyyyyyyy ümmet batiyorsun,bari dini yedeyindenden birakta onuda batirma. Mehmet Akif.

Simdi akparti batiyor,asalaklarinida beraber batiracak.Kurtuluslari yoktur.

TC sahipsiz deyildir.

Azanlarin,yan cizenlerin defterleri dürülür,biraz gec olur belki ama mutlaka dürülür.

Bezde kutsallik arayanlar,bas örtüsü ayatta var deye yalan uyduranlar,üniversite kapilarini cullarla yumruklattiranlar,bu sahtekarliklarinin ceremesini mutlaka ödiyeceklerdir.

Avrupa birligini ,

Amerikayi,

Fellahlari,

Zencileri devreye sokup, baski yaptirarak yirtacagini sananlar,yakinda yanildiklarini anlayacaklardir.

Yargiyi ana yasayi degistireceyiz diye tehdit etmekte geri tepdi,

Aklinizi basiniza toplayin diye yargidan azar alan AKP yelkenkeri suya indirdiler.

Turban birkere daha rafa kaldirildi.

Turban bir yana AKP can derdine düstü.

Eeeeeeeeee,vara yoga tehdit sallamak,hayir getirmez.

Ege bölgesinden gelen habarlarda,AkP icin hicde ic acici deyil.

Cifci ve isciler,esnafda infial giderek cogalmakta,buna göre yeni bir secimde AKP %30 düseceyi giderek kuvvetlenmektedir.

Insan bezlerle vucudu kapamakla deyil,bilgiyle basi donatmakla yükselir.

Kadinlari cuvala sokmakla,ülke kalkinsaydi,zenginlesseydi,ucsaydi,Taliban Afganistani UCARDI.

Noldu,belalarini buldu,ülkeyi savas alani yaptilar.Kardes kardesi kirmaya basladi.

Türkiyenin buna izin vereceyini sananlar,durumu anlamaya basladilar ama cok gec kaldilar.

Türkiye sahipsiz deyildir.

Capulculara birakilacak,bir ülke deyildir Türkiye.

Evvettt,USUMUZU basimiza tolayalim,Türk evlatlarini Fellahlastirmak isteyenler bu sevdadan vaz gecsinler,aksi halde cok önemli seylerinden vaz gecmek zorunda kalirlar.

Türkiye sizin icin tekin bir ülke deyildir.

MHP de 229 millet vekili almisti,hayatinda aldigi en yüksek oy potansiyeli,noldu?

Ertesi secimde sifira düstü.

Ak partide,hayatinda gördü göreceyi ilk ve son yüksek oy %47 dir

Egeden bu yönde sinyaller gelmeye basladi,bu sinyal yurt sathina sur,atle yayilmaktadir.

Aklinizi basiniza toplayip,cezanizi bekleyin.

Kendin ettin

Kendin buldun.

Gül gibi

Sararip soldun :-))))))))

Eeeeee ne demisler,azan kul ya mEVLASINI yada .........sini bulur.Yine kibarligim tuttuda kötüsünü yazmadim.

Aslinda kimsenin kötü duruma düsmesini istemeyiz.

Ama ,ülkeyide kötü duruma düsüreceklere ,kendiniz ettiniz,kendiniz buldunuz deriz yani.

Iyi yaparken sizi cok övdük.

Kötü yaparkende yeriyor,UYARIYORUZ.

tolonbeg

dostum iyisin değil mi?

avrupa iyidir zengindir. amerika da öyle..

ama bunlar hristiyan..

ya yahudiler..

dünyanın en zenginleri belki de..

zenginlikle din arasında nasıl bir ilgi kurabildin hayret..

peki şunu merak ediyorum..

insanları öldürmek için silah üretmektense bir köşede miskin miskin oturmak daha iyi değil mi?

dünyadaki büyük bilimsel deneylerin parasal desteği neden hep savunma bakanlıklarınca karşılanır..

hiç düşündün mü?

bence bir müslümanın miskin miskin oturması, silah üretenler gibi yapmasından çok daha iyidir..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sayın meta bu veriğin hadis doğru bile değildir sana ne diyorum bak Veda Hutbesinin peygamberle alakası bile yoktur.

Şu an Diyanet hadislerin hepsini düzenlemeye başladı.

Ama ille de ben şu anki haliyle tartışacağım diyorsan :

...cümlenize karşılık ben de şu anki haliyle ; ''Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın'' hadisini hatırlatırım bu da sorunuzun cevabıdır.

ve bi arka sayfada kalan iletime ilaveten şunu da belirteyim..sırf bu riyakarlıklara ortak olmak için kuranı bile tahrif edip alakasız yorumlara geçiyorsunuz..

siz dini yüceltmiyorsnuz ki?? ben allah olsam direk önce sizin gibi, gönderdiğim dini tahrif edenleri atarım ceheneme :D

keh keh keh :D

Sitelerde Paylaş
1-yaw bi kez olsun yalan söylemeyin.. diyanet'in sitesinde bile var bu hadir neresi doğru değil.. buhari hadisi işte..

http://www.diyanet.gov.tr/turkish/weboku.a...fa=8&yid=25

anlamıyorum, neden işinize gelmeyen bir şey olduğunda direkt yalana başvuruyorsunuz? kendi dininizi size biz mi öğretmek zorundayız?

2-ve bi arka sayfada kalan iletime ilaveten şunu da belirteyim..sırf bu riyakarlıklara ortak olmak için kuranı bile tahrif edip alakasız yorumlara geçiyorsunuz..

siz dini yüceltmiyorsnuz ki?? ben allah olsam direk önce sizin gibi, gönderdiğim dini tahrif edenleri atarım ceheneme

keh keh keh

Hoca birinci iletine karşılık benim cevap yazdığım bir önceki iletimin bir kısmını almış bir kısmını almamışsın. Gözünden kaçtı diyelim yeniden hatırlatalım. Eğer diyorum doğru bile olsa verdiğin hadis -ki diyanet yeni düzenlemeye girdi o hadisler hepsi yeniden sorgulanacak ve doğru yanlış olduğu açıklanacak diye de bir önceki iletide söylemiştim- ben de buna karşılık şu hadisi gösteriyorum ''hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın.'' bu da senin neden müslümanlar üniversiteye gidiyorlar eleştirine bir yanıttır. Bu hadis doğru değilse de ortaya çıkacak zaten incelemelerde.

Senin aktardığın hadisle benim aktardığım hadis birbiriyle çelişiyor.

2- Kur' an' ı tahrif eden yok usta ne tahrifi. Kur'an' la hadisi niye çakıştıralım.

Son olarak Tanrı' nın beni ne yapacağını boş ver sen herkes kendinden meshul.

Sitelerde Paylaş
Hoca birinci iletine karşılık benim cevap yazdığım bir önceki iletimin bir kısmını almış bir kısmını almamışsın. Gözünden kaçtı diyelim yeniden hatırlatalım. Eğer diyorum doğru bile olsa verdiğin hadis -ki diyanet yeni düzenlemeye girdi o hadisler hepsi yeniden sorgulanacak ve doğru yanlış olduğu açıklanacak diye de bir önceki iletide söylemiştim- ben de buna karşılık şu hadisi gösteriyorum ''hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın.'' bu da senin neden müslümanlar üniversiteye gidiyorlar eleştirine bir yanıttır. Bu hadis doğru değilse de ortaya çıkacak zaten incelemelerde.

Senin aktardığın hadisle benim aktardığım hadis birbiriyle çelişiyor.

2- Kur' an' ı tahrif eden yok usta ne tahrifi. Kur'an' la hadisi niye çakıştıralım.

Son olarak Tanrı' nın beni ne yapacağını boş ver sen herkes kendinden meshul.

kuran!la hadis celişmiyor ki. ikisi de kadının dısarda serbestce dolasmasını engelliyor..

ilk iletide yazmıştım ayeti..

evinizde oturun diyor.. sen tutup, yok sadece peygamberin karılarına söyleniyor bu laflar diyorsun.."Bütün İslam kadınlarının da Peygamber'in hanımlarının hayat tarzını ve ahlakını örnek edinmeleri gerekmez mi?"(elmalılı)

öteki hadis ne diyor hacca tek basına gidilemez.

ya kabul edeceksiniz gercek islamı, ya da kafanıza göre yorum yapıp değiştirdiğinizi kabul edeceksin..

neymiş efendim, hiç ölünmeyecekmiş gibi yaşanacakmış..

kadın üniversiteye gidip iş hayatına atıldığında erkeklerle aynı ortamda calısmayacak mı?? caiz midir bu dince?

erkeklerin ellerini bile sıkmamaları gereken kadınlar gidip üniversitede 4 sene okuyacaklar..:D

peh..

yaw kendi dininizi bari bozmayın.. bakın taliban'a.. ne güzel gercek islam'ı yaşıyorlar.. :D

Sitelerde Paylaş

Metatron evet işlerine gelince sadece peygamberin karılarına söylenmiştir deniyor..

İşlerine gelince Muhammed bizler gibi insandı diyorlar..

İslama göre kadın evinden çıkmamalı.

Gerçek İslamı Taliban uyguluyor.

Hemen ardından Suudiler geliyor..

Eğer bir kadınsanız Suudilerin ülkesine tek başınıza giremezsiniz.

Yanınızda bir erkek olmalı.

Sitelerde Paylaş
"Tanrı'nın varlığı kanıtlanmadığı sürece, Tanrı yoktur!" Önermesi inanç çerçevesinden bakıldığı sürece anlam kazanabilir. Mantık açısından bakıldığında bu önerme sadece safsatadır.

Çünki Tanrı'nın sorumlu olduğu düşünülen çok önemli iki durum var...

Kainat ve hayat?

İlginçtirki atezimin bu iki konu hakkında hiç bir fikri yoktur. Fikri yoktur derken mesnetli fikri yoktur anlamında söylüyorum yanlış anlaşılmasın

Dinlerin bu iki konuda ateizmden daha mesnetli bir fikri olduğuna dair sizden bir açıklama beklemek hakkımız herhalde değil mi? Öyleyse bekliyoruz...

Sitelerde Paylaş
kuran!la hadis celişmiyor ki. ikisi de kadının dısarda serbestce dolasmasını engelliyor..

ilk iletide yazmıştım ayeti..

evinizde oturun diyor.. sen tutup, yok sadece peygamberin karılarına söyleniyor bu laflar diyorsun.."Bütün İslam kadınlarının da Peygamber'in hanımlarının hayat tarzını ve ahlakını örnek edinmeleri gerekmez mi?"(elmalılı)

öteki hadis ne diyor hacca tek basına gidilemez.

ya kabul edeceksiniz gercek islamı, ya da kafanıza göre yorum yapıp değiştirdiğinizi kabul edeceksin..

neymiş efendim, hiç ölünmeyecekmiş gibi yaşanacakmış..

kadın üniversiteye gidip iş hayatına atıldığında erkeklerle aynı ortamda calısmayacak mı?? caiz midir bu dince?

erkeklerin ellerini bile sıkmamaları gereken kadınlar gidip üniversitede 4 sene okuyacaklar..:D

peh..

yaw kendi dininizi bari bozmayın.. bakın taliban'a.. ne güzel gercek islam'ı yaşıyorlar.. :D

Meta ve Mohammed saçmalamayın ben ne zaman o ayet peygamber eşlerine indi dedim siz benim yazılarımı okumadınız belli. Anlaşıldı o zaman bir daha yazacağız :

Senin verdiğin eksik ahzab 33 :

EVLERINIZDE OTURUN, ESKI CAHILIYE ÂDETINDE OLDUGU GIBI AÇILIP SAÇILMAYIN. NAMAZI KILIN, ZEKÂTI VERIN, ALLAH'A VE RESÛLÜNE ITAAT EDIN. EY EHL-I BEYT! ALLAH SIZDEN, SADECE GÜNAHI GIDERMEK VE SIZI TERTEMIZ YAPMAK ISTIYOR.

İle bu ahzab 33:

Evlerinizde de vakarlı oturun. İlk cahiliye teşhirciliği gibi kendinizi teşhir etmeyin. Namazı/duayı yerine getirin, zekâtı verin, Allah'a ve resulüne itaat edin. Allah sizden kiri/lekeyi gidermek istiyor ey Ehlibeyt, sizi tam bir biçimde temizlemek istiyor.

Arasında çok fark vardır. Evlerinizde oturun değildir ahzab33, evlerinizde vakarlı oturun demektir.

Kimi insanlar dışarıda çok temiz, ahlaklı iken evinde ne halt yediği, neler yaptığı belli değildir. Vakarlı oturun bu yüzdendir.

Vakar da şu manaları barındırır :

1- Geçmişi hatalarıyla geleceğı umutlarıyla sahiplenenlerin duruşu...

2- Mütevazılığı da bünyesinde barındırması gereken kolay kolay başarılamayan insanlık hali.

3- Dikleşmeden dik durabilmek, hayatın her anında kendi onurlu duruşunu sergileyebilmektir. Kısaca onurlu yaşama biçimi

4- İnsana yakışan davranış biçimi.

Kur' an işte evinizde dahi vakarlı davranın ki dışarıda davranışlarınızı değiştirmek durumunda kalmamayı öğütler. Zaten evinde adam olan dışarıda da adam olur, mantık bu.

Diğer kadına özgürlük meselesine gelince veya okuma okumama meselesine gelince ileti no 45' e bakarsınız.

İlk yazdığım iletidir.

Sitelerde Paylaş

bi vakar kelimesi bu kadar değiştiriyor anlamı ha ?? :D

oysa biliyor musun ben bu evlerinizde oturun ayetini aynen diyanet çevirisinden kopyalayıp yapıiştırdım.. senin o vakar sözcüğünün ekli olduğu ayet yaşar nuri cevirisidir..

kaldı ki vakarla otursa ne olacak, makyajla otursa ne olacak.. sonucta evinde oturup insan yüzü görmeyecek dısarda :D

Sitelerde Paylaş

Selam,

E.Y. Cevrisi ve dipnotu:

33:33 Evlerinizde onurlu davranın7 ve eski cahiliye dönemindeki gibi aşırı süslenmeyle gösteriş yapmayınız. Namazı gözetin, zekatı verin8 ve ALLAH ve elçisine uyun. Ey Kabe'nin çevresinde oturanlar, ALLAH sizden günahları gidermek ve sizi tamamıyla arındırmak istiyor.

7:"Vekarne" kelimesi (Vakara) kökünden türeyen bir kelime olup vakarlı, onurlu, saygılı davranmak anlamına gelir. (Bak: 48:9; 71:13). Geleneksel yorumcular bu kelimeyi "Ve Karna" diye okumuşlardır. "V" harfini "vakara" fiilinin ilk harfi olmak yerine Türkçe’de "ve" olarak bilinen bağlaç olarak kabul etmişlerdir. Bu yorumculara göre söz konusu fiil " KaraRa" kökünden türemiştir. Ayetteki "vekarne" kelimesi "vekararne" biçiminde yazılsaydı bizim çeviri yanlış olurdu. (Bak: 7:143; 14:26,29; 22:5; 23:13; 27:61; 38:60; 40:39,64).

8: Peygamber hanımlarının kendilerine ait gelirleri ve ayrı servetleri olduğu anlaşılıyor.

Baris ve Güven

Sitelerde Paylaş
bi vakar kelimesi bu kadar değiştiriyor anlamı ha ?? :D

oysa biliyor musun ben bu evlerinizde oturun ayetini aynen diyanet çevirisinden kopyalayıp yapıiştırdım.. senin o vakar sözcüğünün ekli olduğu ayet yaşar nuri cevirisidir..

kaldı ki vakarla otursa ne olacak, makyajla otursa ne olacak.. sonucta evinde oturup insan yüzü görmeyecek dısarda :D

Vakarlı oturmanın ne demek olduğunu 45. iletimde de bir önceki iletimde de sana yazdım.

Al sana E. H. Yazır çevirisi :

33-Hem vakarınızla evlerinizde durun da önceki cahiliyyet devri çıkışı gibi süslenip çıkmayın, namaz kılın, zekat verin, Allah'a ve peygamberine itaat edin! Ey Ehl-i Beyt (peygamberin ev halkı), Allah yalnızca sizden kiri uzaklaştırıp tertemiz pampak etmek istiyor.

Sitelerde Paylaş

Evde vakarınızla oturun demiş.Ya bu kadar saçma bir sözü tanrıya nasıl yakıştırabiliyorlar anlamıyorum.Lan, insan evinde niye vakarlı olsun ki? İnsanın en rahat davrandığı yer evidir. İsterse oynar, isterse göbek atar,,isterse çıplak dolaşır.Yani iyiki tuvalette vakarlı sıçın dememiş.

Sitelerde Paylaş
Evde vakarınızla oturun demiş.Ya bu kadar saçma bir sözü tanrıya nasıl yakıştırabiliyorlar anlamıyorum.Lan, insan evinde niye vakarlı olsun ki? İnsanın en rahat davrandığı yer evidir. İsterse oynar, isterse göbek atar,,isterse çıplak dolaşır.Yani iyiki tuvalette vakarlı sıçın dememiş.

Anlayamadığınız bir şey var vakarlı oturun evinizde rahat etmeyin demek değil ki.

Evinizde dahil onurlu bir duruşunuz varsa her yer de olur demektir. Vakarın ne demek olduğunu 4 maddede yazdım zaten.

Yani kısaca dışarda nice adam gözükenler adam değildir evinde adam olan her yerde adamdır aslında.

Bu adamları kaldırın yerlerine kadın koyun anlam bu.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
canım kardeşim,

ben mi anlatamıyorum, sen mi anlamıyorsun.. edebinizle evde oturun diyor işte.. vakar=gurur onur anlamındadır..

diyanetin çevirisinde vakar sözcüğü yok.. olsa da bişi farketmez zaten ;)

meallerde hata var aslında.

orda hitap aslında müminlere.

orda sandığa koyun,

çok zorda kalmadıkça da

sandığın anahtarının yerini hatırlamayın diyor. :lol:

bakın hatta bi başka ayet perde arkasından isteyin diyor.

yani evde oturmak da yasak.

bu da benim görüşümü destekliyor... :P

Sitelerde Paylaş
meallerde hata var aslında.

....

bakın hatta bi başka ayet perde arkasından isteyin diyor.

yani evde oturmak da yasak.

bu da benim görüşümü destekliyor... :P

Peygamberin evi o zamanki diğer evler gibi tek katlı ve odalar içiçe geçişik. Mutfak, banyo bir yerde odalar sadece perde gibi şeylerle ayrılmış durumda.

Böyle bir evde langur lungur izinsiz girilir mi?

Uygun düşer mi toplumsal davranış biçimine?

Elbette peygamber evine girerken perde arkadaısndan isteyin diyecek ayet başka ne olacaktı, ne var bunda?

Bu ayet yerine 250 yıl sonra şöyle şöyle evler yapılacak hadi sizde yapıverin gibi bir ayet mi inecekti?

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Peygamberin evi o zamanki diğer evler gibi tek katlı ve odalar içiçe geçişik. Mutfak, banyo bir yerde odalar sadece perde gibi şeylerle ayrılmış durumda.

Böyle bir evde langur lungur izinsiz girilir mi?

Uygun düşer mi toplumsal davranış biçimine?

Elbette peygamber evine girerken perde arkadaısndan isteyin diyecek ayet başka ne olacaktı, ne var bunda?

Bu ayet yerine 250 yıl sonra şöyle şöyle evler yapılacak hadi sizde yapıverin gibi bir ayet mi inecekti?

yaw kardeşim, hani evrenseldi bu sizin kuran?? hani çağlar üstüydü?

kendind e kabul ediyorsun ki evrensel mevrensel değil, hatta yöresel bile değildir. sadece muhammed ve cevresinin anlatıldığı bir kurallar topluluğudur.

,

ilkçağ arabının adetlerine inanıp duruyorsunuz farkında olmadan..

Sitelerde Paylaş
yaw kardeşim, hani evrenseldi bu sizin kuran?? hani çağlar üstüydü?

kendind e kabul ediyorsun ki evrensel mevrensel değil, hatta yöresel bile değildir. sadece muhammed ve cevresinin anlatıldığı bir kurallar topluluğudur.

,

ilkçağ arabının adetlerine inanıp duruyorsunuz farkında olmadan..

Tüm ayetler evrensel diyemem. Ama bu çağda hala o düzende evler varsa ki var bu şekil davranmanın uygun olduğunu öğütler hepsi bu.

Sitelerde Paylaş
Tüm ayetler evrensel diyemem. Ama bu çağda hala o düzende evler varsa ki var bu şekil davranmanın uygun olduğunu öğütler hepsi bu.
barisarock,

kişisel gözlemlerime dayanarak söylüyorum, bu siteye ilk geldiğin günlerdeki gibi değilsin.. olumlu gelişmeler görüyorum sende.. ;) kafanda islama karşı (reddedebilirsin ama öyle görünüyor) soru işaretleri oluşmuş sanki.. :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...