Jump to content

ahzab 33: kadınlar evlerinizde oturun diyor

Recommended Posts

hiç peygamber gelmemiş olsa idi bile biz bir yaratıcının olup olmadığını tartışırdık..

ve eminim ki tamamımız deist olurduk..

şu anki ateistler mevcut dinler nedeniyle çok cesur davranıyorlar..bir kendini beğenmişlik söz konusu..

herşeyi hallettiklerini sanıyorlar..

ama yazık..

muhammedin tanrısının kıçıyla ilgilenmek onları fazla cesur yapmış..

oysa tekrar söylüğyorum:

muhammedin tanrısının olmadığını ıspatlamak ile tanrının olmadığını ıspatlamak tamamen farklı şeylerdir.

Ama soruma cevap vermemisin. Ben sana kisisel (sakincasi yoksa) bir soru sordum: Kafandaki tanri fikri sana nereden geldi?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 99
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ama soruma cevap vermemisin. Ben sana kisisel (sakincasi yoksa) bir soru sordum: Kafandaki tanri fikri sana nereden geldi?

''babalarım dedelerim öğretti'' gevelemeleri değil mi? :lol:

dostum soru sorma ve çevredeki varlıkların nasıl oluşabileceği soruları her zaman sorulur..

ve bu sorular çocukken başlar..

merak duygusu yani..

babalarımız bize muhammedin tanrısından bahseder..tanrıdan değil..

Sitelerde Paylaş

Hala neyi tartışıyorsunuz . Tartışmayı tcbh077, redfinity arasında kişiselleştirip sidik yarışına giriyorsunuz.

Bir önceki iletimde ahzab 33 suresini açıkladım ya, neden ona dikkat etmiyorsunuz da konuyu ahzab' tan çıkarıp başka yerleri tartışıyorsunuz başlığa uyun lütfen.

Sitelerde Paylaş
''babalarım dedelerim öğretti'' gevelemeleri değil mi? :lol:

dostum soru sorma ve çevredeki varlıkların nasıl oluşabileceği soruları her zaman sorulur..

ve bu sorular çocukken başlar..

merak duygusu yani..

babalarımız bize muhammedin tanrısından bahseder..tanrıdan değil..

Tamam. Kendi kendine bu sorulari sordun ve bir tanri fikri olustu anladigim kadariyla. Bu tanrinin ne gibi ozellikleri oldugunu dusundun? Ve bu ozellikler zaman icinde degisti mi?

Ornegin, evreni yarattigini dusunup kabul ettin mi?

Ezelden beri var oldugunu?

Bizim hayatimizi kontrol ettigini?

Gelecegi degitirebildigini?

Sitelerde Paylaş
Hala neyi tartışıyorsunuz . Tartışmayı tcbh077, redfinity arasında kişiselleştirip sidik yarışına giriyorsunuz.

Bir önceki iletimde ahzab 33 suresini açıkladım ya, neden ona dikkat etmiyorsunuz da konuyu ahzab' tan çıkarıp başka yerleri tartışıyorsunuz başlığa uyun lütfen.

Sidik yarisi filan gibi huylarim yoktur.. tcbh077 gibilerinin temel problemi cozulmedikce ahzab 33 filan detay olmaktan oteye gidemez.

Bu arada sen moderator filan mi oldun da bizim haberimiz yok..

Sitelerde Paylaş

"Tanrı'nın varlığı kanıtlanmadığı sürece, Tanrı yoktur!" Önermesi inanç çerçevesinden bakıldığı sürece anlam kazanabilir. Mantık açısından bakıldığında bu önerme sadece safsatadır.

Süperman, Uçan makarna canavarı gibi hayali varlıkların Tanrı ile karşılaştırılmasına gelince;

Bu da son derece saçma bir karşılaştırmadır.

Çünki Tanrı'nın sorumlu olduğu düşünülen çok önemli iki durum var...

Kainat ve hayat?

İlginçtirki atezimin bu iki konu hakkında hiç bir fikri yoktur. Fikri yoktur derken mesnetli fikri yoktur anlamında söylüyorum yanlış anlaşılmasın

Kainatın kaynağı Big Bang olarak gösteriliyor şimdilik. Tesadüfe bakınki yaratılış ile birebir örtüşüyor.. Bak sen şu ALLAH'ın işine..

Hayatın kaynağı ise abiyogenez dene bir zırva ile açıklanmaya çalışılıyor.

Vatandaşın birisi zamanında çalışmasını yapmış;

"Gözlemlenebilen kâinatta ihtimal hesabında kullanabileceğimiz veriler çok sınırlıdır. Bilinen fizikî evrende 10^80 civarında temel parçacık bulunduğu tahmin edilmektedir. Dahası, maddenin öyle özellikleri vardır ki, bir fizikî halden diğerine geçiş saniyede 10^45 kereden daha hızlı gerçekleşemez. Bu zaman aralığı, kâinatta anlamlı en küçük zaman birimini teşkil eden Planck zamanına tekabül eder. Son olarak belirtelim ki, kâinat 10^25 saniyeden milyarlarca defa daha gençtir (kâinatın yaşını 10 ile 20 milyar yıl arasında kabul ediyoruz). Şimdi, eğer bilinen maddî kâinatta belirli olayların gerçekleşebilmesi için en az bir temel parçacık gerekiyorsa ve Planck zamanından daha kısa zamanda hiçbir şey gerçekleşmiyorsa, bu kozmolojik kısıtlamalara göre, kozmik tarih boyunca gerçekleşebilecek toplam olayların sayısını hesaplarsak, 10^80 x 10^45 x 10^25 =10^150 rakamını geçemediğini görürüz.

Gözlemlenebilen kâinattaki bütün bilinen verileri hesaba katsak bile 10^150 de l'den küçük ihtimaller imkânsız kalacaktır. Bu yüzden 10150 de l ihtimal, evrensel ihtimaliyat sınırı olarak kabul edilmektedir.

10^150 gibi küçük bir ihtimal, bize kâinatın, sadece ihtimalleri kullanarak kompleks yapılar elde edilebilecek çok küçük bir mekan olduğunu anlatmaktadır. Stuart Kauffman bu meseleyi 'İnvestigations' adlı kitabında tafsilatlı olarak incelemiştir. Verdiği örneklerden birinde, 200 amino asitten meydana gelmiş ihtimal dahilindeki proteinlerin maksimum sayısını (yani 20200 veya yaklaşık 10260) ve kâinatın tarihi boyunca parçacıkların ikili olarak çarpışma ihtimalini ele almıştır. (Çarpışmaların reaksiyona girme oranının femto-saniye 10^15 cinsinden hesaplanabileceğini farz ederek, toplam 10^193 çarpışma olabileceğini bulmuştur.) Kauffman'ın vardığı sonuç şudur: Bilinen kâinatın Big Bang'den bu yana 200 amino asitten oluşan ihtimal dahilindeki proteinleri bir kere bile üretmeyi başarabilmesi için yeterli zamanı olmamıştır. Bunu daha iyi vurgulayabilmek için, şu ifadeyi kullanır: '200 amino asitten meydana gelebilecek mümkün bütün proteinlerin bir kere bile tabii olarak kendi kendine oluşabilmesi için kâinatın yaşının 10^67 katı kadar bir süre gerekmektedir." (Dembski, 98) .

Bu imkansızlığı Richard DAWKINS bile Tanrı yanılgısı adlı kitabında kabul eder ama peşinden de eklemeyi ihmal etmz.. "Ama bir kere olmuştur.!"

İfadedeği kesinliği görüyor musunuz? Bu adam bir bilim adamı...

Tanrı hakkında bu kadar güçlü argümanlar var iken, Süpermen ve UMC nin sorumlu olabileceği argümanlar nedir? Dünyadaki makarnaların aniden ortadan kaybolması gibi bir şey olabilir mi? Ya da Kripton elementinin dünya da olmasının neden Süpermen olabilir mi?

Nedir bunların olabileceğine inanmamızı gerektiren şey ya da şeyler?

tarihinde AteshBey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Tanrı'nın varlığı kanıtlanmadığı sürece, Tanrı yoktur!" Önermesi inanç çerçevesinden bakıldığı sürece anlam kazanabilir. Mantık açısından bakıldığında bu önerme sadece safsatadır.

Süperman, Uçan makarna canavarı gibi hayali varlıkların Tanrı ile karşılaştırılmasına gelince;

Kainat ve hayat?

İlginçtirki atezimin bu iki konu hakkında hiç bir fikri yoktur. Fikri yoktur derken mesnetli fikri yoktur anlamında söylüyorum yanlış anlaşılmasın

Kainatın kaynağı Big Bang olarak gösteriliyor şimdilik. Tesadüfe bakınki yaratılış ile birebir örtüşüyor.. Bak sen şu ALLAH'ın işine..

Bu imkansızlığı Richard DAWKINS bile Tanrı yanılgısı adlı kitabında kabul eder ama peşinden de eklemeli ihmal etmz.. "Ama bir kere olmuştur.!"

Ateshbey, bu basligi biraz sabote etmis olmanin vicdan azabi icindeyim o yuzden benden pass. Umarim bu yazdiklarin dogrultusunda bir baslik acilir da orada devam ederiz. :)

Sitelerde Paylaş
Sidik yarisi filan gibi huylarim yoktur.. tcbh077 gibilerinin temel problemi cozulmedikce ahzab 33 filan detay olmaktan oteye gidemez.

Bu arada sen moderator filan mi oldun da bizim haberimiz yok..

Ahzab 33 konunun kendisi zaten detay olan sizin kişisel tartışmalarınız. Kişisel tartışmalarınız özelden halledin konudan yararlanmak isteyenlere engel olmayın. tcbh077 temel probleminden bize ne veya bu başlıkta yeri ne git özelden konuş.

Ayrıca yaptığınız terbiyesizliktir konuyu misafirler izliyor öğrenmek istiyor taş koyuyorsunuz ikinizde.

Moderatör olma konusuna gelince insan kendi kendinin RTÜK' ü olmalıdır illa birileri yasak koyunca mı aklınız çalışacak kendiniz düşünemiyor musunuz ne yanlış ne doğru. Lafa bak moderatör mü oldun siz de moteratör oldunuz yazılarınızla ve başlığı kürletmenizle!

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hani sen demiştin ya;

Tanrı'nın varlığına inana biri ile ayetleri tartışmanın ne anlamı var gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam...

Kesinlikle katılıyorum...

Tanrı'yı baştan reddeden bir anlayışın reddetteği Tanrı'nın ayetleri ile ilgilenmesinin mantığı nedir?

Şöyle bir mantık mı var acaba?

"Eğer biz Dinleri çürütürsek Tanrıyıda çürütürüz."

Sitelerde Paylaş

Kainat ve hayat?

Bu imkansızlığı Richard DAWKINS bile Tanrı yanılgısı adlı kitabında kabul eder ama peşinden de eklemeyi ihmal etmz.. "Ama bir kere olmuştur.!"

Tanrı hakkında bu kadar güçlü argümanlar var iken, Süpermen ve UMC nin sorumlu olabileceği argümanlar nedir? Dünyadaki makarnaların aniden ortadan kaybolması gibi bir şey olabilir mi? Ya da Kripton elementinin dünya da olmasının neden Süpermen olabilir mi?

Nedir bunların olabileceğine inanmamızı gerektiren şey ya da şeyler?

aynı şey

bir bilim adamı asla ve asla Tanrı vardır yada tanrı yoktur diyemez...

derse bilim dışına çıkmış olur..

Sitelerde Paylaş
Hani sen demiştin ya;

Tanrı'nın varlığına inana biri ile ayetleri tartışmanın ne anlamı var gibi bir şeydi yanlış hatırlamıyorsam...

Kesinlikle katılıyorum...

Tanrı'yı baştan reddeden bir anlayışın reddetteği Tanrı'nın ayetleri ile ilgilenmesinin mantığı nedir?

Şöyle bir mantık mı var acaba?

"Eğer biz Dinleri çürütürsek Tanrıyıda çürütürüz."

evet ateistler böyle düşünür.

hatta bu yolla rahatlarlar..

slogan üretemeyen bir ateistin damarları kesilmiş demektir..

o nedenle tanrının varlığını tartışmak yerine muhammedin tanrısıyla tartışmayı tercih eder..

sonra da ateizmi tanımlamaya çalışır bie..siz ateizmi anlamazsınız bilmem ne

Sitelerde Paylaş
Tamam. Kendi kendine bu sorulari sordun ve bir tanri fikri olustu anladigim kadariyla. Bu tanrinin ne gibi ozellikleri oldugunu dusundun? Ve bu ozellikler zaman icinde degisti mi?

Ornegin, evreni yarattigini dusunup kabul ettin mi?

Ezelden beri var oldugunu?

Bizim hayatimizi kontrol ettigini?

Gelecegi degitirebildigini?

bu sorulara ancak onunla konuşma fırsatı yakalarsam yanıt verebilirim..tanrıyla yani..

Sitelerde Paylaş
Ahzab 33 konunun kendisi zaten detay olan sizin kişisel tartışmalarınız. Kişisel tartışmalarınız özelden halledin konudan yararlanmak isteyenlere engel olmayın. tcbh077 temel probleminden bize ne veya bu başlıkta yeri ne git özelden konuş.

Ayrıca yaptığınız terbiyesizliktir konuyu misafirler izliyor öğrenmek istiyor taş koyuyorsunuz ikinizde.

Moderatör olma konusuna gelince insan kendi kendinin RTÜK' ü olmalıdır illa birileri yasak koyunca mı aklınız çalışacak kendiniz düşünemiyor musunuz ne yanlış ne doğru. Lafa bak moderatör mü oldun siz de moteratör oldunuz yazılarınızla ve başlığı kürletmenizle!

barisarock, kendine gel. Bu bir kisisel tartisma filan degil. Ahzab 33 zaten 4 sayfa tartisilmis durumda, bu surec icinde konu ister istemez arada sirada baska yonlere kayabilir. Her baslikta oluyor bu. Kimin nerede ne soyleyecegine sen karar veremezsin haddini bil. Yazdigini kimse kaale almadi ki cevap verilmedi. Ben zaten konunun saptigini kendim farkettim ve ciktim, hala zorlayip "yaptiginiz terbiyesizliktir" filan gibi ifadeler kullanarak iyice cizmeyi asiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Yahu, bu ümmetcilerin önünü kesecek,yüzlerine samar gibi vurulacak,en acik vede belirgin yalanlari ,AYI peygamberin ikiye böldü yalani.Burda birde Tanriya iftira var.Ki bunlar yalanlarini insanlara inandirmak icin,Tanriya iftiradan dahi korkmamaktadirlar.

Neymis, evet demis Allah Muhammet ayi ikiye böldü.

Tabiiiii,Muhammet ayi o devirde karpuz büyüklügünde bir isik topu saniyordu,veya elma kadar büyüklükte,Insanlarsa coh cahil olmasina ragmen yine muhammedin atmalarini yutmadilar.

Muhammet bahdiki yutmuyorlar,bu sefer devreye Allahi soktu ve yutturdu insanlara bu yalani.

Ay dunyanin%85 büyüklügündedir.Muhammedin ayi eline alip kesmesine inananin nekadar gercekci olacagi cok acik bellidir.

Zaten bu yalanlara kanan müslümanlarin bugünkü derbederligi,fakirligi,zavalliligi,ciplakligi,acligi,caresizligi,hastaligi,ilkel

ligi üretici bir toplum deyil Tüketici toplum olmasi HEP BU YALANLARI GERCEK SANIP ILKEL CÖL TÖRELERI DOGRULTUSUNDA, UYUSUK,DUVAR DIPLERINDE FÖSUR FOSUR SIGARA ICIP TEMBEL TEMBEL YASETTAR DIYE tESBIH CEKMELERINDEN KAYNAKLANMAKTADIR.

Iste müslümanin ihtiyaclari

Bir tekke

Bir takke

Bir hirka

Bir lokma

Gerisine müslümanin ihtiyaci yoktur.

Gerisi gayri müslimler icindir.

Müslümanlara Allah böteki dünyada verecekmis.

Gayri müslimlerde cehennemde cayir cayir yanacakmis.

Bir islam sairinin dörtlügü

Rizik icin üzülme

calismayi birak HU de

Iki tahta ,arasinda

Halikim besler seni

Eyyyyyyy ümmet batiyorsun,bari dini yedeyindenden birakta onuda batirma. Mehmet Akif.

Simdi akparti batiyor,asalaklarinida beraber batiracak.Kurtuluslari yoktur.

TC sahipsiz deyildir.

Azanlarin,yan cizenlerin defterleri dürülür,biraz gec olur belki ama mutlaka dürülür.

Bezde kutsallik arayanlar,bas örtüsü ayatta var deye yalan uyduranlar,üniversite kapilarini cullarla yumruklattiranlar,bu sahtekarliklarinin ceremesini mutlaka ödiyeceklerdir.

Avrupa birligini ,

Amerikayi,

Fellahlari,

Zencileri devreye sokup, baski yaptirarak yirtacagini sananlar,yakinda yanildiklarini anlayacaklardir.

Yargiyi ana yasayi degistireceyiz diye tehdit etmekte geri tepdi,

Aklinizi basiniza toplayin diye yargidan azar alan AKP yelkenkeri suya indirdiler.

Turban birkere daha rafa kaldirildi.

Turban bir yana AKP can derdine düstü.

Eeeeeeeeee,vara yoga tehdit sallamak,hayir getirmez.

Ege bölgesinden gelen habarlarda,AkP icin hicde ic acici deyil.

Cifci ve isciler,esnafda infial giderek cogalmakta,buna göre yeni bir secimde AKP %30 düseceyi giderek kuvvetlenmektedir.

Insan bezlerle vucudu kapamakla deyil,bilgiyle basi donatmakla yükselir.

Kadinlari cuvala sokmakla,ülke kalkinsaydi,zenginlesseydi,ucsaydi,Taliban Afganistani UCARDI.

Noldu,belalarini buldu,ülkeyi savas alani yaptilar.Kardes kardesi kirmaya basladi.

Türkiyenin buna izin vereceyini sananlar,durumu anlamaya basladilar ama cok gec kaldilar.

Türkiye sahipsiz deyildir.

Capulculara birakilacak,bir ülke deyildir Türkiye.

Evvettt,USUMUZU basimiza tolayalim,Türk evlatlarini Fellahlastirmak isteyenler bu sevdadan vaz gecsinler,aksi halde cok önemli seylerinden vaz gecmek zorunda kalirlar.

Türkiye sizin icin tekin bir ülke deyildir.

MHP de 229 millet vekili almisti,hayatinda aldigi en yüksek oy potansiyeli,noldu?

Ertesi secimde sifira düstü.

Ak partide,hayatinda gördü göreceyi ilk ve son yüksek oy %47 dir

Egeden bu yönde sinyaller gelmeye basladi,bu sinyal yurt sathina sur,atle yayilmaktadir.

Aklinizi basiniza toplayip,cezanizi bekleyin.

Kendin ettin

Kendin buldun.

Gül gibi

Sararip soldun :-))))))))

Eeeeee ne demisler,azan kul ya mEVLASINI yada .........sini bulur.Yine kibarligim tuttuda kötüsünü yazmadim.

Aslinda kimsenin kötü duruma düsmesini istemeyiz.

Ama ,ülkeyide kötü duruma düsüreceklere ,kendiniz ettiniz,kendiniz buldunuz deriz yani.

Iyi yaparken sizi cok övdük.

Kötü yaparkende yeriyor,UYARIYORUZ.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
barisarock, kendine gel. Bu bir kisisel tartisma filan degil. Ahzab 33 zaten 4 sayfa tartisilmis durumda, bu surec icinde konu ister istemez arada sirada baska yonlere kayabilir. Her baslikta oluyor bu. Kimin nerede ne soyleyecegine sen karar veremezsin haddini bil. Yazdigini kimse kaale almadi ki cevap verilmedi. Ben zaten konunun saptigini kendim farkettim ve ciktim, hala zorlayip "yaptiginiz terbiyesizliktir" filan gibi ifadeler kullanarak iyice cizmeyi asiyorsun.

Arkadaşım kendine gelmesi gereken salt ben değil sizsiniz de.

Forumda konuların özünden çıkılmasından şikayet eden ateistler sizlersiniz konunun özünden çıkan ateistler yine sizlersiniz.

45 nolu iletimde yazdığım mesaj ciddiye alındı ve cevap verilemedi sen de dahil buna. Daha ne yazdığımı bilmiyorsun eminim çünkü bilseydin başlıkla paralel bir açıklama olduğunu anlardın zaten.

Sitelerde Paylaş
kafanızı belli bir dönemdeki olaylarla dondurursanız olacağı bu işte...

medine ile mekke arası 550 km..

uçak veya otobüs yok..

yolda yol kesen bedevi tehlikesi tamamen kalkmış değil..

bu durumda sen gönderir misin bir kadını yalnız başına...

ama aynı kurallar günümüzde geçerli olamaz..

islamı da kendi beyniniz gibi dondurmaya çalışmayın..hayat hareket ister

hareketlenin biraz :lol:

hani evrenseldi islami kurallar? çağlar üstülük bu mudur?? :D

gitr bakalım sor bi kendi din alimlerine (örnek veriyorum) benim annem tek basına 2009'da hacca gidecek, caiz mi hocam diye :D caizdir diyeni

laf salatasından başka bişey yapmıyosunuz.

bak bakalım “Allah'a ve ahiret gününe iman eden bir kadının beraberinde babası veya oğlu veyahut eşi veya kardeşi yahutta evlenmesi caiz olmayan bir yakını olmaksızın üç gün veya daha fazla süre bir yolculuğa çıkması helâl değildir.”" bu hadisi ben kaba yerlerimden mi uydurmmuşum??

evet soruyorum, 3 günden fazla süreli bir yere gitme izni olmayan sıkmabaşlı müslüman kadın (yanında mahremi olmadan) bok mu var ki üniversiteye gitmek için kıçını yırtıyor??

olacaksanız tam müslüman olun, toplum hayatından uzaklaşıp topluma kangren olmayın..

Sitelerde Paylaş

Sayın meta bu veriğin hadis doğru bile değildir sana ne diyorum bak Veda Hutbesinin peygamberle alakası bile yoktur.

Şu an Diyanet hadislerin hepsini düzenlemeye başladı.

Ama ille de ben şu anki haliyle tartışacağım diyorsan :

evet soruyorum, 3 günden fazla süreli bir yere gitme izni olmayan sıkmabaşlı müslüman kadın (yanında mahremi olmadan) bok mu var ki üniversiteye gitmek için kıçını yırtıyor??

...cümlenize karşılık ben de şu anki haliyle ; ''Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışın'' hadisini hatırlatırım bu da sorunuzun cevabıdır.

Sitelerde Paylaş
Sayın meta bu veriğin hadis doğru bile değildir sana ne diyorum bak Veda Hutbesinin peygamberle alakası bile yoktur.

Şu an Diyanet hadislerin hepsini düzenlemeye başladı.

yaw bi kez olsun yalan söylemeyin.. :D diyanet'in sitesinde bile var bu hadir ;) neresi doğru değil.. buhari hadisi işte.. ;)

http://www.diyanet.gov.tr/turkish/weboku.a...fa=8&yid=25

anlamıyorum, neden işinize gelmeyen bir şey olduğunda direkt yalana başvuruyorsunuz? kendi dininizi size biz mi öğretmek zorundayız?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...