Jump to content

Allah kimseye taşıyabileceğinden fazla yük vermez mi?

Recommended Posts

• İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Olur mu dostum, doğru yolu bulmaya çalışıyoruz :)

Bu arada siz gözlerimi yediniz, ömrümü de yiyeceksiniz böyle giderse :D

doğru yolu bulmaya çalışıyorsan gel müslüman ol kardeşim :)

sen müslüman olsan varya 10 numara müslüman olursun bak.

Sitelerde Paylaş

doğru yolu bulmaya çalışıyorsan gel müslüman ol kardeşim :)

sen müslüman olsan varya 10 numara müslüman olursun bak.

Sen şu forumdaki soruların tamamına mantıklı bir cevap versen oluruz zaten :D

Ben nasıl ateist oldum islamdaki mantıksızlık yüzünden, bir dinden ateizme geçmek kolay mı sanıyorsun ? Ama tarafsız bakarsan korkularını yenersen geçiyorsun sen mantıklı cevaplar verirsen zaten aklımızı karıştırmış olursun. Ama beceremiyorsunuz. Çünkü islamda mantık yok.

Sitelerde Paylaş

Sen şu forumdaki soruların tamamına mantıklı bir cevap versen oluruz zaten :D

Ben nasıl ateist oldum islamdaki mantıksızlık yüzünden, bir dinden ateizme geçmek kolay mı sanıyorsun ? Ama tarafsız bakarsan korkularını yenersen geçiyorsun sen mantıklı cevaplar verirsen zaten aklımızı karıştırmış olursun. Ama beceremiyorsunuz. Çünkü islamda mantık yok.

İnan olmassın uğraştırma o yüzden beni :)

Sitelerde Paylaş

Ergen değilim, üniversite öğrencisiyim.

Her acı bir değildir insanlar birbirinin acısını anlayamazlar. (bana göre)

Genelleme yaptım biraz evet haklısın müslümanların durumunu gösterdim. Bunun için özür dilerim.

Şimdi soruma cevap verebilir misin.

Sana ayeti verdim. Durumdan bahsettim arada ki çelişkeyi söyledim burada senin bir mantıklı bir açıklama yapman gerekmez mi? Senin tanrın değilmiydi kuran apaçık bir kitap diye. Madem apaçık niye söylemiyorsun be.

Ama zeka yaşın sıfır altı yaş arası.Üstelik adam gibi sormayı da bilmiyorsun!Ne demek " beeeeeeeeeeé??

Sana cevabını verdik ,aynı zamanda "sabredin" de diyor kitapta!

Bu tür komik ve basit başlıklarla henüz çömez olduğunu zaten belli ediyorsun.

Ben ne zaman kuran yorumu ustasıyım dedim sana?

Ama elimden geldiği kadar anladığımı iletiyorum beeeeeee

Sitelerde Paylaş

Gördüğün gibi çocuktan farkı yok .Üstelik bacak kadar şey hayat dersi de verirmiş ,demek herkesin acısı kendine öyle mi? Ben tam tersini mi dedim,kimin ne yaşadığını bilemezsin demek ne demek ?

Yeni yetme ısrarla kıyıdan köşeden kendine pay kapmaya çalışıyor.

Katalan ,okuduğuna göre kimin saçmaladığını da gör yahu

tarihinde Mahidevran tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hani şu geçenlerde foruma asılan ünlü fotoğraftaki Afrikan çocuğun omuzlarına pek taşıyabileceği bir yük yüklenmişe benzemiyordu. Zavallının yükünden yüzü yere yapışmış, dizleri kırılmıştı.

Hele bir de akbaba binecek olsa tepesine, hiç taşıyabileceğe benzemiyordu!

Fotoğrafı çeken muhabir intihar etti diyorlar. Allah intihar etse daha yakışırdı! Herkesin rızkını ben veririm de, sonra dön, sözümü iteyim de! Allah deyip inandıkları bu işte!

Sitelerde Paylaş

Gördüğün gibi çocuktan farkı yok .Üstelik bacak kadar şey hayat dersi de verirmiş ,demek herkesin acısı kendine öyle mi? Ben tam tersini mi dedim,kimin ne yaşadığını bilemezsin demek ne demek ?

Yeni yetme ısrarla kıyıdan köşeden kendine pay kapmaya çalışıyor.

Katalan ,okuduğuna göre kimin saçmaladığını da gör yahu

Boş konuşuyorsun sadece boş. Sorulara cevap vermeyip kişisel saldırı yapıyorsun.

Bundan sonraki yazılarına da cevap vermeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Allah hiç kimseye taşıyabileceğinden daha fazlasını yüklemez: Kişinin yaptığı her iyilik kendi lehinedir, her kötülük de kendi aleyhine." "Ey Rabbimiz! Unutur veya bilmeden hata yaparsak bizi sorgulama!" "Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır yükler yükleme! Ey Rabbimiz! Güç yetiremeyeceğimiz yükleri bize taşıtma!" "Ve günahlarımızı affet, bizi bağışla ve rahmetini yağdır üstümüze! Sen Yüce Mevlamızsın, hakikati inkar eden topluma karşı bize yardım et!Bakara.286

Açlıktan ölen insanlar, kötü bir aile tarafından yetişip durmadan dayak yiyen çocuklar, fuhuşa zorlanan kadınlar vs. yeteri kadar yük değil mi ?

Allah böyle bir vaat verdiyse neden yapmaz ?

Diyojen haklısın burada susarım.Belkide bu bahse konu olan insanların kendileri Allah oluyor! Çünkü onların Allahları yoktur (Rableri)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...