Jump to content

Kuran benzeri ve iyisi yazılabilir mi ?

Recommended Posts

• İleti 554
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İslam devletleri fakirlikten, boktan geçilmiyor. Kaldı ki doğru düzgün yasaları bile yok. Olsa bile uygulayacak güçleri yok. Eşkiyalardan geçilmiyor..

Bunu söyleyen de 30 yıldır bir avuç çapulcuyu alt edemeyen bir devletin kulu.

Devletin anayasaya uymasıyla, müslümanların kurana uymasını karşılaştırdım ki gayet makul bir karşılaştırma..

Hayır, önce müslümanların Kur'an'a uymadıklarını yazmış, ardından da devletinizin anayasanıza uyduğunu yazmışsın.

Müslümanlar köleyken, inanmayanlar köle değildir.

Devletin emir ve yasakları dışına çıkabiliyor musun?

Bu devletin demokrasisini kullanarak devleti islamlaştırmaya çalışırsanız devlet de size anayasasını yedirir..

Enjoy your meal.

Sitelerde Paylaş

muhammedin 40 yaşına kadar okuma yazma bilmediğine inananlar elbet kuranıda allahın indirdiğine inanır siz muhammedin okuma yazma bilmediğini ve hayatı boyunca çobanlık yaptığınımı sanıyosunuz kuranı yazmaya başlaması zaten fakirleşip çobanlık yapmaya başlamasıyla başlıyor.

Sitelerde Paylaş

Sevgili katalan,

Ben konu başlığını beğenmedim doğrusu.

21. yy.'da sorman gereken soru: "Kuran'dan/İncil'den/Tevrat'tan/Vedalar'dan vb. daha kötüsü yazılabilir mi" olmalıydı.

Selamlar.

Haklısın, yazdığın kitaplardan daha kötüsünü yazmak gerçekten mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

Bunu söyleyen de 30 yıldır bir avuç çapulcuyu alt edemeyen bir devletin kulu.

Yapılıyorsa sen yap o zaman allahın kulu.

Hayır, önce müslümanların Kur'an'a uymadıklarını yazmış, ardından da devletinizin anayasanıza uyduğunu yazmışsın.

Dediğimi doğruluyorsun.

Devletin emir ve yasakları dışına çıkabiliyor musun?

öyle bir derdim olmadı. devlet beni zaten yeterince özgür bırakmış. günde 5 kere bir puta tapınmamı istemiyor mesela. yılda 30 gün yarı aç gezmemi istemiyor. ya da paran olunca arabistana turistik gezi yapmamı istemiyor.. vs.. normal yaşayan herkes devletin kurallarına uyar. bunun emir ve yasaklarına uymakla bir alakası yok. vatandaş olmak, kul olmak manasına gelmiyor.

Sitelerde Paylaş

Tahrim 5- Belki onun Rabbi, -eğer sizi boşayacak olursa- ona yerinize sizlerden daha hayırlı müslüman, mü'min, gönülden itaat eden, tevbe eden, ibadet eden, oruç tutan dul ve bakire eşler' verir.

Ey Muhammed, benim adımı kullanarak eşlerine tehditler savurmak sana yakışır mı? Yahut, çöpçatanlık yapmak, eşler arasına girmek bana yakışır mı? Yaptıklarını göreniz, bileniz, unutmayanız, hesap günü mutlak hatırlatıcı ve zulmedeniz. İşte böyle korkutanız. Biz canlıları çift çift birbirlerine eş olsun diye yaratmışken vay o çok eşlilerin haline

Herkes bilsin ki "belki"li konuşmayanız.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tahrim 5- Belki onun Rabbi, -eğer sizi boşayacak olursa- ona yerinize sizlerden daha hayırlı müslüman, mü'min, gönülden itaat eden, tevbe eden, ibadet eden, oruç tutan dul ve bakire eşler' verir.

Ey Muhammed, benim adımı kullanarak eşlerine tehditler savurmak sana yakışır mı? Yahut, çöpçatanlık yapmak, eşler arasına girmek bana yakışır mı? Yaptıklarını göreniz, bileniz, unutmayanız, hesap günü mutlak hatırlatıcı ve zulmedeniz. İşte böyle korkutanız. Biz canlıları çift çift birbirlerine eş olsun diye yaratmışken vay o çok eşlilerin haline

Herkes bilsin ki "belki"li konuşmayanız.

Senin yazdığın bile insanımsı. :)

En güzeli kutsal kitabımıza böyle bir ayeti hiç koymamak

tarihinde nihilistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yapılıyorsa sen yap o zaman allahın kulu.

Bizim TSK gibi "dünyanın en güçlüsü olan" bir ordumuz yok ki.

Bunu yapsa yapsa ancak "dünyanın en güçlü ordusu" yapabilir.

Dediğimi doğruluyorsun.

Yanılıyorsun.

öyle bir derdim olmadı. devlet beni zaten yeterince özgür bırakmış.

Olsa ne yazar? Ya seve seve ya da seve seve devletin sınırlarına mahkumsun.

Evet, devlet seni özgür bırakmış;

Kendi bekası için senin canını tehlikeye atacak kadar,

Vergi adı altında senden haraç / cizye alacak kadar,

Seni kendi medreselerinde zorla okutacak kadar...

Yaşasın özgürlük, yersen.

normal yaşayan herkes devletin kurallarına uyar. bunun emir ve yasaklarına uymakla bir alakası yok. vatandaş olmak, kul olmak manasına gelmiyor.

Sad but true; You are slave niho.

Sitelerde Paylaş

Senin yazdığın bile insanımsı. :)

En güzeli kutsal kitabımıza böyle bir ayeti hiç koymamak

Dostum,

Başlığın ilk iletisinde belirttim, Kuran ın mantığını fazla zorlamadan yazalım diye. Yoksa dediğinde sonuna kadar haklısın.

Bir tanrının ne işi olur elçisinin eşiyle, onu tehditle, belkili konuşmakla.

Sitelerde Paylaş

the-furqan çıktı bu ayet de söndü.:)) ayrıca buna rağmen bu ayeti savunanlar kendilerine şu soruyu sormalılar: "Yüce(!) Tanrı neden tevrat ya da incili böyle bir şekilde yollamadı ve onların inanırlarına bu mucizeyi eksik gördü?"

yahu bi de şu iki tane illuminati belgeseli izleyip de dünyadaki olayların sırrını çözmüş gibi hisseden ergen beyinlilere gülüyorum :D

tarihinde Manifesto tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yahu zaten onu yapıyoruz bu başlıkta. Mallarınla vedalaşmaya hazırlan :D

Sen Kuran'dan alıntı yapıyorsun, sonra onu bozarak bir şeye benzetmeye çalışıyorsun.

HODRİ MEYDAN! KURAN'DAN KOPYA ÇEKME, baştan sıfır bir şey yaz bakalım. 600 küsur sayfa olmasına gerek yok 60 sayfa yeter.

ALLAH KOPYA ÇEKENLERİ, HİLE YAPANLARI SEVMEZ.

Sitelerde Paylaş

Ateistler, dinsizler Kuran'ın kul yapımı olduğunu, insanlar tarafından yazıldığını bilir ve söylerler. Bunu da yüzlerce şekilde ispat ederler. İspatlarının kaynağı da Kuran ın bizzat kendisidir.

Kuran da

Bakara 23- Eğer kulumuza indirdiğimizden kuşku içindeyseniz, hadi onun benzerinden bir sure getirin! Allah dışındaki destekçilerinizi/tanıklarınızı da çağırın. Eğer doğru sözlü kişilerseniz...

denilmektedir.

Şimdi bu ayette Allah ın bize verdiği yetkiye dayanarak, çeşitli Kuran ayetlerinin alternatiflerini Kuran ın mantığını fazla zorlamadan tekrar yazalım. Müslüman arkadaşlar da çevrelerinde güvendikleri Kuran ı okumamış Müslüman arkadaşlarına, Kuran daki ayeti bir de bizlerin yazdığı ayeti göstersin (Hangisinin Kuran dan olduğunu söylemeden) ve arkadaşının yorumunu bize bildirsin. Bakalım hangisi doğru ve ideale yakın olanmış.

Bakalım kimin kalbi kimin de beyni mühürlü görelim.

Bu yolla belki gerçeği görürler. Başlığa ayet yazacak arkadaşlar lütfen kendi yazdıklarını kırmızı olarak yazsınlar.

Kuran Resmen ilan ediyor ! HEYYYYYYTTTTT !!! haydiiiiiiiiiiiiiiiiii breeeeeeeeeeeeee !!!!

İlan ediyor : Eğer Kuranın Allahın kelamı olduğuna inanmıyorsanız !

Kuranın mislini getirin !

Getiremezsiniz !

vazgeçtik !

Kuranın bir ayetin mislini getirin !

getiremezsiniz ! getiremediniz ! getiremiyceksiniz !

dikkat hazır ol kıt a dur

yani misli demek şu demek : Dünyanın her toprağında her köşesinde her ülkesin de her milletin de her memelkette asırlardır hep okusunsun ve hürmet edilsin ! toz kondurulmasın İnkar denler dahi hep Onunla meşgul olsun Aleyhinde binlerce propaganda yapilsin aleyhinde para sandiklar kasalar sarf edilsin onun hakkında yazılar yazsın konussun

Kuran : vazgeçtim ! yaaaaa ! değil Kuranın tümü .... bir ayetinin bir cümlesinin mislini getirin !

Getiremezsizniz ! Getiremediniz ! Getiremiyceksiniz ! Vuhahahaaa :DD

Eğer getirbilirseniz ben de davamdan vazgeç giderim diye ilan eder

haydi Kuranın Mislini getirin !!!!

Haydiiiiii breeeeeeee !!!!!

Not: Gonul sozu ile kafa sozu baskadir

Kafa akil sozu bir defa dinlenir ikinci kez soylendigi vakit biliyorum diye karsilik verilir (soyleemene gerek yok birader biliyorum)

Elhamdulullahi rabbil alemin denir bir defa olsun biliyorum diye karsilik verilmez zevk ile dinlet milyarlarca kez tekrar edilir

Her tekrar ediste bikilmak soyle dursun ayri ayri manalar alinabilir..

Haydi breeeee mislini getirin davam dan vazgecip gidicem

Kuranin ustunde bir kitap yapin insanlarin ilgisi kurandan alin inanan inanmayam sizinn yazdiginiz kitaplari forumlarda yillarca tartisin ugrassin ben davamdan vazgecicem diyor

Birak kitabi fatiha suresinin mislini getir

Getiremezsiniz getiremediniz getiremiyceksiniz

Vazgectimm haaaaaaa ha haaaaaaaa : DDDDDD

Bir cumlesinin mislini getir aleyhinde binlerce propaganda yapilsin inanmayani asirlardir kemdisi ile mesgul etsin

getiremezsiniz getiremediniz getiremiyceksiniz

Vuuuuu hahahahahaaaaaaaaaaaaaa !

tarihinde Jack_Carter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Boşver okulu nasıl geçtiğimi Allah meydan okumuş ve izin de vermiş. Ben de o izne dayanarak yazdım, Allah benzeri dediği için benzerini yazdım yoksa yazdığımın da kralını yazarım ama ben sizin gibi Allah ın sözüne karşı gelmem :D O ne diyorsa o'dur, çerçevenin dışına çıkmam

Benzeri demiş al sana benzeri, şimdi vicdanın hangisini kabul ediyor?

Hel bir diyiver

Not:daha bu ilk ayet :D

Karınca panik olma. Malını almayacam şaka yaptım :lol:

Bak Allah ın benzeri diyor. Al Bakara 178 i karşılaştır bakalım hangisi daha iyi. Korkma karşılaştır.

Ha tamamen bağımsız yaz dersen, onu da yoldan bir çocuk çevir daha iyisini yazar. Utanman olsa Bakara 178 i okur ve susarsın.

Sakin ol

Not:Cek denyo sen de panik olma. Sakin ol, gerçeği görmekten korkma

-------------------------

Bakara 23- Eğer kulumuza indirdiğimizden kuşku içindeyseniz, hadi onun benzerinden bir sure getirin! Allah dışındaki destekçilerinizi/tanıklarınızı da çağırın. Eğer doğru sözlü kişilerseniz...

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen Kuran'dan alıntı yapıyorsun, sonra onu bozarak bir şeye benzetmeye çalışıyorsun.

HODRİ MEYDAN! KURAN'DAN KOPYA ÇEKME, baştan sıfır bir şey yaz bakalım. 600 küsur sayfa olmasına gerek yok 60 sayfa yeter.

ALLAH KOPYA ÇEKENLERİ, HİLE YAPANLARI SEVMEZ.

Kuran'ın neredeyse tamamı alıntı. Anlattığı tüm masallar Kuran öncesi mevcut.

Kuran tekrarlarla 600 sayfa. Tekrarları çıkardığında 60 sayfa kalacağını sanmıyorum.

Kuran'ın en önemli karakteristiği o dönemde yazılmış şiirlerin karakteristiğinden kopya çekimiş olmasıdır.

İmruü'l Kays'ın bir şiiri:

Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı. Ve ortaya bir ceylan çıktı, yüreğimi aldı ve sonra kaçtı.

Bembeyaz, kaliteli, uykulu gözleri, festival zamanı önümden geçti. Süslenip sanki beni vurdu ve bakışları da işe koyulup, birer ok gibi beni kesip geçti.

Ve benden uzağa, ağıldaki kuru çöplerin duvar gibi yükseldiği köşeye kaçtı. Benden tek saat bile uzaklaşması, o an bana acı ve ağır bir yük gibi geldi.

Güzellik yanaklarının her yanına, tıpkı keskin bir maskarayla yazılmış. Ay yine karanlığın içine yolculuk ediyor ve ayla birlikte gecenin seyahatini görüyorum.

Karanlığın çöktüğü vakit geceye ant olsun ki her şey ortaya çıktı. Yağmurlar yanaklarımdan süzülürken, kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.

http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0mru%C3%BC%27l-Kays

Kopya çekilen ayetler şurada irdelenmiş: http://dinsizdeist.blogspot.com/2012/04/kurann-kaynagislam-oncesi-siirler.html

Ben bazılarını alıntılıyorum:

Şiir:Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.

Sure:Kamer=1:Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.

Şiir:Ve benden uzağa,ağıldaki kuru çöplerin duvar gibi yükseldiği köşeye kaçtı.

Sure:Kamer=31:Şüphesiz biz, onların üzerine tek bir korkunç ses gönderdik de, onlar, ağıldaki hayvanların çiğneyip ufaladıkları kuru çöpler gibi oldular.

Şiir:Karanlığın çöktüğü vakit geceye andolsunki,herşey ortaya çıktı

Sure: Duha=1-2: Kasem olsun kuşluk vaktine. Ve sâkin olduğu zaman geceye ki,

Kuran'daki "bunlar şiirdir" itirazının nereden geldiği konusunda bir ipucu olabilir. Muhammed'in tanrısına "Muhammed şair değildir" dedirtme çabasına da elbette.

Hala kopya çekenleri, hile yapanları sevmez mi diyorsun sevgili karınca?

Allah; kopya çekenlerin, hile yapanların ve elbette tuzak kuranların en hayırlısıdır.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Bizim TSK gibi "dünyanın en güçlüsü olan" bir ordumuz yok ki.

Bunu yapsa yapsa ancak "dünyanın en güçlü ordusu" yapabilir.

Bizim ateist subaylar müslüman askerleri kullanıyorlar ama hala beceremediler keratalar :)

Yanılıyorsun.

Cıx yanılmıyorum.

Olsa ne yazar? Ya seve seve ya da seve seve devletin sınırlarına mahkumsun.

Evet, devlet seni özgür bırakmış;

Kendi bekası için senin canını tehlikeye atacak kadar,

Vergi adı altında senden haraç / cizye alacak kadar,

Seni kendi medreselerinde zorla okutacak kadar...

Yaşasın özgürlük, yersen.

Kendi kölelik terimlerinle bir vatandaşı köle gösterme gayreti. boşş.

Sad but true; You are slave niho.

Doğrusu şu olacaktı:

Sad but true, You are a slave niho.

slave sıfat değildir isimdir..

neyse.. köleliğime devam edip şu biramı içmeye devam ediyim ben :)

değil köleler bazı hapishane mahkumları bile içemiyor bunu..

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın neredeyse tamamı alıntı. Anlattığı tüm masallar Kuran öncesi mevcut.

Kuran tekrarlarla 600 sayfa. Tekrarları çıkardığında 60 sayfa kalacağını sanmıyorum.

Kuran'ın en önemli karakteristiği o dönemde yazılmış şiirlerin karakteristiğinden kopya çekimiş olmasıdır.

Selamlar,

Yazında koyuyla gösterdiğim "Tekrarları çıkardığında 60 sayfa kalacağını sanmıyorum" ile ilgili:

Bildiğin üzere tek ayet bazen ancak birkaç ayetle bir araya geldiğinde bir anlam oluşturur

Senin tekrar dediğin bazı ayetler ancak diğer ayetlerle bir araya gelip yeni bir anlam oluşturur.

Günümüzden örnek vereyim:

-Arabasının yağını gerekli kilometrede değiştirmiyor.

-Arabasına hiç bakım yapmıyor.

-Halbu ki arabasının yağını, zamanını geçirmeden değiştirse ileride oluşacak çok daha maliyetli problemlerden kaçınmış olur.

Koyuyla işaretlediğim cümleyi tekrar edeceğim fakat bu 3 cümleden çıkaracağımız kıssadan hisse ile aynı mıdır? bak bakalım:

-Yağı, hep yağ değişim kilometresinden birkaç bin kilometre önce değiştiriyor.

-Ne de müsrif adam yahu.

Anladın mı şimdi.

Sitelerde Paylaş

Enbiya/47. Kıyamet günü için adalet terazileri kuracağız. Öyle ki hiçbir kimseye zerre kadar zulmedilmeyecek. (Yapılan iş) bir hardal tanesi ağırlığınca da olsa, onu getirip ortaya koyacağız. Hesap görücü olarak biz yeteriz.

Ya hani bu put herşey biliyordu? Mesela beni ele alalım. Ne putu kabul ediyorum ne ayetlerini ne de ahireti. Puta göre direk cehennemliğim ben. Yoksa put benim cehennemlik olduğumu bilmiyor mu? Benim cehennemlik olup olmadığımı terazi kurup mu anlayacak?

"Onlar, benim âyetlerimi ve bana kavuşacaklarını inkar eden, böylece amelleri boşa çıkan, o yüzden de kıyamet gününde amelleri için bir terazi kurmayacağımız kimselerdir."

Bu da benim yazdığım ayet. Hangisi daha mantıklı, hangisi daha akla yakın, söyleyin bakalım.

Sitelerde Paylaş

Selamlar,

Yazında koyuyla gösterdiğim "Tekrarları çıkardığında 60 sayfa kalacağını sanmıyorum" ile ilgili:

Bildiğin üzere tek ayet bazen ancak birkaç ayetle bir araya geldiğinde bir anlam oluşturur

Senin tekrar dediğin bazı ayetler ancak diğer ayetlerle bir araya gelip yeni bir anlam oluşturur.

Günümüzden örnek vereyim:

-Arabasına hiç bakım yapmıyor.

-Halbu ki arabasının yağını, zamanını geçirmeden değiştirse ileride oluşacak çok daha maliyetli problemlerden kaçınmış olur.

Koyuyla işaretlediğim cümleyi tekrar edeceğim fakat bu 3 cümleden çıkaracağımız kıssadan hisse ile aynı mıdır? bak bakalım:

-Yağı, hep yağ değişim kilometresinden birkaç bin kilometre önce değiştiriyor.

-Ne de müsrif adam yahu.

Anladın mı şimdi.

Sen hiç Rahman Suresi'ni okumamışsın Karınca'cığım.

Mesela bu surede 5.678 kez tekrarlanmış cümlenin herbir farklı anlamını yazar mısın?

Yoksa kabul eder misin; cümlenin sonuna da yazsa hiçbir anlam değişikliği olmayacağını?

Kendince bir mantık üretip tekrarlanan ayetleri kurtarmaya çalışmanı anlıyorum. Zamanında ben de senin gibi mesnetsiz mantık çıkarımlarında az bulunmadım.

Şimdi sana diğer tekrarlanan ayetlerin çoğu için söylediklerinin anlamsız olduğunu göstermek isterdim fakat Rahman Suresi yeterli olacaktır.

Bir de Kuran'dan önce yazılmış şiirlerden getirdiğimiz örneği görmemezlikten gelip ses etmemen gözden kaçtı sanma haa.

Ellerinden öperim.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...