Jump to content

Kuran benzeri ve iyisi yazılabilir mi ?

Recommended Posts

Tek birşey dicem casareti olan yapar,getirir inanmayanda namerttir.Kuran insan yazmış v.s v.s uydurmuş felan diyorsunuz.

Kuran sayfaları kadar yaz.Muhammed (S.a.v.) kadar bir toplum tut.Ve Dünya ya haykır.Yok ben yapamam dersen namertsin.

Buyur yap varmı bu forumda böyle birşey yapabilicek cesaretli ?

Ayrıca şöyle bir hak ta tanıyorum.O kitabı yazıcak kişinin tüm matbaa masraflarını ben karşılıcam.Dağıtımınıda ben yapacam ben bu kadar cesaretliyim buyrun sizi görelim ?

Bu arada MUHAMMED (S.a.v) Yalancıdır diyen kesime diyorum ki,Ayın ortadan ayrıldığını,Peygamber efendimizden önce herhangi bir kitapta geçiyor mu geçmiyor mu ? bunuda bulursan ben bunu dini terkedicem.

Not kitabı görmek kaydı ile eski sahifelerinden olcak.

Bu arada Saygınlıkla yazdım bana yazarkende saygınlıkla yazarsanız sevinirim.

Sevgili kardeşim. Hatalı bir şeyi milyon kişi de okusa gene hatalıdır. Ben de iddia ediyorum bu kadar hata dolu bir kitabı bundan fazla sattıramazsın.

Ay'ın yarılması diye bir şey yok. Her sene dolunay görürsün. Ay sapasağlam yani :)

Kolay gelsin..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 554
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:lol: Vaaaaaa! :lol: NASA da devreye girdi!

Bu işte kesin makara var millet! :D Dur ben bu işi ele aldım! :D

Şimdi bilader, dedik ya istediğin gibi bi kitap bulamadık! Sen bizim cehaletimize bağışla!

Eee? :D

Cehalet değil koçum :) bulamadıysan birisini suçlama fındık faresi seni :) mizah ararsan çok :D makara sarmak istersende her türlü beraber yapabiliriz sen hacıvat ol ben karagöz :Pp

Sitelerde Paylaş

Sevgili kardeşim. Hatalı bir şeyi milyon kişi de okusa gene hatalıdır. Ben de iddia ediyorum bu kadar hata dolu bir kitabı bundan fazla sattıramazsın.

Ay'ın yarılması diye bir şey yok. Her sene dolunay görürsün. Ay sapasağlam yani :)

Kolay gelsin..

Peki soruyorum sana dünyada kaç tane bu kitabı okuyan bilim adamı prof. doktor ve o camia dan düşünür insan var.Onlar bu saçmalığı bulamadı da sen buldun ?

Şu sorulara samimiyetle cevap ver sende cevher görüyorum sanki yanılt beni :)

Tahsilin nedir ?

Araştırmaların nedir ?

Hangi Üniversiteleri okudun ?

Yaşın kaç ?

Yukarıda bahsettiğim kişilerin sana sorduğum soruların cevabınıda söyleyeceğim ki,bir üstünlüğün varsa o kişilerden,teyit edeyim onları dinliceğime hep seni dinleyeyim.Bu hatayı nasıl bulduğunuda senin bu tür durumlarından yola çıkarak bizde görelim ne dersin ???

Sitelerde Paylaş

Yav Ay nooldu Ay? :D

Hani karpuz kesec... Pardon Ay yaracaktık yahu? :lol:

Adamdan iyihal kağıdı, ikametgah ilmühaberi, özgeçmiş isteyeceğine nooldu şu Ay'a bi açıkla bakayım da boyun kaç bi görelim!

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:D Ya bilader! :lol:

Bulamadık yav! Cahiliz! Bizi bi aydınlat neymiş bu muhabbet? :lol:

Yoksa ateistlere bi şey yapamayınca meraktan çatlatmak suretiyle telefü bertaraf eyleme biiznillah taktiği mi? :lol:

estağfirullah senin hiç insan olduğunu unutupla cahilsin demedim dememde.Seni meraktan neden çatlatıyım da elime ne geçecektir.Sana şurda kırıcı bir söz söylesem görmüyorum bile seni üzülsen bende üzülürüm bundan emin ol.

Lakin sen neysen düşüncende odur demek ki sen beni çatlatmak için taktikler uyguluyorsun bak bu sözlerine vurmuş.

Sitelerde Paylaş

Peki soruyorum sana dünyada kaç tane bu kitabı okuyan bilim adamı prof. doktor ve o camia dan düşünür insan var.Onlar bu saçmalığı bulamadı da sen buldun ?

Şu sorulara samimiyetle cevap ver sende cevher görüyorum sanki yanılt beni :)

Tahsilin nedir ?

Araştırmaların nedir ?

Hangi Üniversiteleri okudun ?

Yaşın kaç ?

Yukarıda bahsettiğim kişilerin sana sorduğum soruların cevabınıda söyleyeceğim ki,bir üstünlüğün varsa o kişilerden,teyit edeyim onları dinliceğime hep seni dinleyeyim.Bu hatayı nasıl bulduğunuda senin bu tür durumlarından yola çıkarak bizde görelim ne dersin ???

Benim tahsillerimi bırak şimdi. Ortada tonlarca hatanın olduğu bir kutsal kitap var. Kendi aklınla değerlendirebilirsin. Bunlar hata mı değil mi diye. O yüksek araştırmalar çok yüksek bilgileri elde etmek için kullanılır. Kuranın hatalı olduğunu anlamak için okuma yazma bilmek bile yeterli..

Din sadece akıl işi değil. Biraz da çıkar işi. O yüksek profların çoğu, belki de hepsi inanmıyor. Ama etrafına kötü görünmemek için dine sataşmıyorlar. Buradakilerin bile bir kısmı çevresindekilere söyleyemiyor. Bir de prof olduğunu düşün..

Sitelerde Paylaş

plan yapıyorsam şerefsizim hepsi anlık cevap şekerli elmam benim :)

Pek neşeli ve sözlerinden dönen ve dahi kıymetli beyefendi,

Canınız sağolsun, başlık sizin itiniz olur ne demek, ben toparlarım sonra :D

Sizi demirefe ile başbaşa bırakıyorum, o önce gereğini yapsın ben kaldığım yerden sakin sakin devam ederim. Nasıl olsa 23 yılım var hele bir de arkadaşlar destek verirse :D

Pardon 23 + 40 (yaklaşık) yıl. Ne de olsa Muhammed ne zaman öleceğini bilmediği için Allah da bunu ona söylemeyi unuttuğu için ayetleri toparlamayı ihmal etmişti.

Yani yaklaşık 63 yıl bekleyecen kafir olmak için.

Ama akıllı adam daha 2nci iletide (Bakara 178) neyin ne olduğunu anlar :lol:

Sitelerde Paylaş

Benim tahsillerimi bırak şimdi. Ortada tonlarca hatanın olduğu bir kutsal kitap var. Kendi aklınla değerlendirebilirsin. Bunlar hata mı değil mi diye. O yüksek araştırmalar çok yüksek bilgileri elde etmek için kullanılır. Kuranın hatalı olduğunu anlamak için okuma yazma bilmek bile yeterli..

Din sadece akıl işi değil. Biraz da çıkar işi. O yüksek profların çoğu, belki de hepsi inanmıyor. Ama etrafına kötü görünmemek için dine sataşmıyorlar. Buradakilerin bile bir kısmı çevresindekilere söyleyemiyor. Bir de prof olduğunu düşün..

Senin ki bir varsayım bak gerçek olarak birşey bile diyemiyorsun.bu ne biçim inançsızlık.Şimdi ben sokağa çıkayım ben ateistim diyim beni vurucaklar mı ? ulen ülkede travestiler bile gayet rahatken ateist neden değil :) saçmalık

Geçen camii de ben mesihim diye bağırdı birisi :D kimse birşey demiyor.Merak etme prof. deseki ben ateistim diye tepki görmez.

eskidendi o eskiden baya eskiden :)

Sitelerde Paylaş

Senin ki bir varsayım bak gerçek olarak birşey bile diyemiyorsun.bu ne biçim inançsızlık.Şimdi ben sokağa çıkayım ben ateistim diyim beni vurucaklar mı ? ulen ülkede travestiler bile gayet rahatken ateist neden değil :) saçmalık

Geçen camii de ben mesihim diye bağırdı birisi :D kimse birşey demiyor.Merak etme prof. deseki ben ateistim diye tepki görmez.

eskidendi o eskiden baya eskiden :)

Öldürülmekten değil de dışlanmaktan.. Bunu biz daha iyi anlarız. :)

Edit: Tonla ayet hadis sunabilirim. Ama artık nefret etmişin şu ayet hadislerden. Onun için uğraşmıyorum.

tarihinde nihilistik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sizi demirefe ile başbaşa bırakıyorum

Yok ben de sabır taşı değilim yav! :D Kaç saat merak edeceğim Ay'a ne oldu diye? Suya düşmüş inek içmiş, o da dağa kaçmıştır yav, ne yapalım şimdi, sudan mı çıkaracaz? :lol:

Anlaşıldı yani... ^_^ Adam maskenin ardına geçmiş, "anlık" sallıyor! Artık kime çarparsa! :lol: Bir o yana salla bidanem, bir bu yana! Ciddiye almamakla doğru yapmışız. :)

Sitelerde Paylaş

Böyle daha güzel oluyor. Konu bir dağılıyor. Bir toparlanıyor. Zaten gülücüklerle dolu konudan fazla bir şey bekleme :D

Sitelerde Paylaş

Pek neşeli ve sözlerinden dönen ve dahi kıymetli beyefendi,

Sizi demirefe ile başbaşa bırakıyorum, o önce gereğini yapsın ben kaldığım yerden sakin sakin devam ederim. Nasıl olsa 23 yılım var hele bir de arkadaşlar destek verirse :D

Pardon 23 + 40 (yaklaşık) yıl. Ne de olsa Muhammed ne zaman öleceğini bilmediği için Allah da bunu ona söylemeyi unuttuğu için ayetleri toparlamayı ihmal etmişti.

Yani yaklaşık 63 yıl bekleyecen kafir olmak için.

yapma allah aşkına :) herşeyi bir kenara bırakarak kızıyorum kınıyorum.Tamamen hakim olamadığın bir konuyu açarsan,şaşkın duruma düşersin.Birşeyleri eleştirmek için evvela araştır bu sitede herkese sorsan hepsi hafız :D kuran ezberlemişler yutmuşlar.Çok gezmiş çok dolaşmışlar sanar.Oysa ben biliyorum ki herkes kendi dünyasındaki yanlışlıklarla yola çıkarak kuran ı ve dini karalıyor siz ateist değilsiniz olamazsınızda :) sadece bir takıntı aksisi iddia eden varsa buyursun :)

Geçen bir Ateist Demiş ki,Ben birgün camiiye gittim son teravihti çıkışta ayakkabımı çalmışlar,eve yalın ayak gitmek zorunda kaldım demiş.Yanında ise müslüman olan komşuları varmış.Araba tutamazlar mı diye sitem etmiş.Ve dine karşı ilk golünü o dakika atmış :) ama biraz düşünse o arabayı din değil, insanların tutamadığından acizliğinden olduğunu anlardı.

Ha Ben sana mantığımla geliyorum sen bana kuran ayetleri ile geliyorsun :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...