Jump to content

Çevreci Kâfirler

Recommended Posts

Et yemek kesinlikle ihtiyaç falan değildir..

tamamen kültürel bir alışkanlıktır. et yemeye alıştığınız için aman da et yemezsek naparız diyorsunuz..

etten alabileceğiniz her şeyi diğer gıdalardan alabiliyorsunuz. hem de fazlasıyla, ve çok daha sağlıklı. bununla ilgili sayısız araştırma var. et ihtiyaçtır deyip ezbere konuşmayın.

ayrıca başta kırmızı et olmak üzere et ürünleri bilumum kalp damar kolesterol kanser ve sindirim sistemi hastalıklarının en büyük nedenidir.

yani et yemek ihtiyaç değil tam tersine mallıktır. faydası 1 ise zararı 10'dur..

yediniz bir bok, mangal yaptınız bir de kalkıp savunmayın bari.

şuursuz çevreci müsveddeleri..

burada gösterişten başka birşey yapmıyorsunuz demek ki..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 82
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

insan otobur bir varlıktır. fizyonomisi ve sindirim yapısı otobur hayvanlarınki gibidir.

etobur hayvanlara benzemez. en basitinden insan midesinde etoburlardaki sindirim enzimleri yoktur. insanlar bu yüzden sindirim kolaylaştırmak için eti pişirerek yer.

ayrıca insan doğal yollarla bir hayvanı avlayıp parçalayıp yiyemez. bunun için elleri ve ağzı uygun değildir. diğer etoburlara bir bakın.. insan ancak aletlerle avlanıp yer.

et yemek ne doğal birşeydir, ne de ihtiyaçtır.

Sitelerde Paylaş

hayvanlardan bahsediyoruz tabi. et yemekten.

havuç hayvan değildir.

yani bu insanların çıkış noktası yanlış.

insanın et yemesi doğal bir süreç değildir.. yanlış burada..

bitki yemesi ise doğal bir süreç. çünkü otoburdur.

hayvanla bitkiyi ayıran şey hayvanların duygulanışlara sahip olmasıdır.

hayvan da tıpkı insan gibi korkar, merak eder, sevinir, acı duyar, can çekişir, vs.. bitkilerde bunlar yok.

yani insanın bitki yemesiyle hayvan yemesi aynı şey değil. işin aslı etiktir. böyle bir hayvana bunları yapmak kötü bir eylemdir..

hele hele insanın hayvan yemesi doğal birşeydir demek tam cahilliktir..

ve bunu çevreciyiz diyenlerin yapması da kendini bilmezliktir..

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BABAYARO,

Eleştirilerini doğru düzgün, saygı çerçevesinde yap. İnsanlar et yiyor diye etmediğin hakaret kalmamış.

Kimse senin gibi düşünmek ve vejetaryen olmak zorunda değil. Ayrıca konu et yemek-yememek değil.

Greener Nautilus,

Bu organizasyonu yapan ve katılan tüm arkadaşlara selam ve sevgiler. Devamını bekliyoruz.

Ayrıca duyuruların bizim forumda da yapılmasını isteriz bundan sonra. Belki de yapmışsındır, ben kaçırmışımdır.. Eğer öyleyse peşinen özür dileyeyim.

Büyümesi gayet mümkün, son derece güzel aktiviteler. Çevrecilik bağlamında değil de, başka bir bağlamda bir araya gelinir, daha farklı ve büyük etkinlikler ortaya çıkar mesela.

Kendimizi tanıtırken ille de bir şeyleri kanıtlamak zorunda hissetmeden, önce kendimizin yararlanacağı aktiviteler olabilir. Düşünüce çok güzel etkinlikler bulunur mutlaka.

Şimdi sana yazarken düşündüm de.. Özellikle gençler, yukarıdaki gibi aktivitelere katılmakta oldukça hevesli olabilir.

Çok da eğlenmişsiniz belli ki...

Tekrar tebrik ve teşekkürler. Katılan tüm arkadaşlara..

Sitelerde Paylaş

BABAYARO,

Eleştirilerini doğru düzgün, saygı çerçevesinde yap. İnsanlar et yiyor diye etmediğin hakaret kalmamış.

Kimse senin gibi düşünmek ve vejetaryen olmak zorunda değil. Ayrıca konu et yemek-yememek değil.

bunlar sıradan insanlar olsaydı hiç ilgilenmezdim bile.

konu et yemek değil diyorsun, ama adam kalkıp bunu savunuyor işte.

birileri kalkıp da biz ateistiz üstelik çevreciyiz bilinçliyiz aydınız diyip de böyle birşey yaparsa adamın tepesi atar tabi.. ister istemez kızıyor insan. bilinçli olduklarını göstermeye çalışan insanların böyle bir bilinçsizlik yapması kabul edilemez.. çöp toplamakla çevreci olunmaz.. gerisi cahillik...

ayrıca et yiyenlerin her türlü hakareti hak ettiklerini düşünüyorum.

çünkü onlar yüzünden hergün yüzbinlerce hayvan işkencelere maruz kalıyor, toplu kalitamlar yapılıyor.endüstriyel hayvancılığın çevreye olan zararını hiç saymıyorum bile. oraya girersek daha kötü olur..

iyiyiz güzeliz akıllıyız bilinçliyiz duyarlıyız diyen insanların böyle yıkıcı bir konuda duyarsız olması, birer baltaya dönüşmesi kabul edilemez. buna hayır diyebilir nisin? bu basit bir tercih meselesi falan değil artık.. bu dünya çapında işlenen büyük bir suç..

hepiniz ikiyüzlüsünüz başka birşey değil..

sahtesiniz, fakesiniz...

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayrıca et yiyenlerin her türlü hakareti hak ettiklerini düşünüyorum.

Bende et yemeyenleri aptal olarak görüyorum, ne yapacağız şimdi? Bu kadar duygusallık, psikopatlığa delalettir. Sen yakında bir tüfek alıp, ne kadar et yiyen varsa kurşuna dizelimde dersin :D

Sitelerde Paylaş

yani bu insanların çıkış noktası yanlış.

insanın et yemesi doğal bir süreç değildir.. yanlış burada..

bitki yemesi ise doğal bir süreç. çünkü otoburdur.

Et yemek doğal bir süreçtir, insan hem etobur, hem otoburdur. Doğal bir şey olmasa yiyemezdik herhalde. Ne zırvalıyorsun anlamak mümkün değil. Bak ineğin et yemesi doğal bir şey değil ve yiyemiyor. Ben yiyebiliyorum, demek ki doğal bir şey.

Sitelerde Paylaş

Çevrecilik adına bir şey yok da birlikte hoşça vakit geçirilmiş. Çevrecilik de işin bahanesi olmuş..

Hele hele o black metal tişörtlü çevrecilere hayran kaldım. :D

Tişörtü: "Tüm insanlık, canlılık yok olsun. Her şey acı çeksin." diyor.

Kendisi dünyayı kurtarmaya çalışıyor..

Sitelerde Paylaş

Et yemek doğal bir süreçtir, insan hem etobur, hem otoburdur. Doğal bir şey olmasa yiyemezdik herhalde. Ne zırvalıyorsun anlamak mümkün değil. Bak ineğin et yemesi doğal bir şey değil ve yiyemiyor. Ben yiyebiliyorum, demek ki doğal bir şey.

insanın et yemesi doğal bir süreç değildir. sonradan kazanılmıştır ve artık kültüreldir.

insanın fizyonomisi ve sindirim sistemine bakın dedim yukarıda. her şey ortada. insan otoburdur. bütün otoburlar için geçerli olan kural insan için de geçerlidir..

ama senin gibiler hiçbir b.k bilmeden sırf et yemeye alıştığı için savunmaya kalkışır, çene çalar.

insanın etobur olduğunu sen neye dayanarak söylüyorsun, söyle de bilelim hadi? et yiyen birine bakıp "a insan etoburdur" demek Aristo mantığıdır, yani mantıksızların işidir...

sen çiğ et yiyebiliyor musun? yiyemiyorsun. neden? çünkü vücudun müsait değil. o yüzden pişirerek yiyorsun. peki bu nasıl doğal oluyor madem öyle? bütün etoburlar eti çiğ yiyor ama sen çiğ yiyemiyorsun? çünkü doğal olarak et yemek insan doğasında yok!!!

sırt et yiyebiliyorsun diye bu senin etobur olduğunu göstermez. kediler bazen ot yerler, midelerini temizlemek için. şimdi kedi otobur mu oluyor? senin kafana göre öyle..

ayrıca, pişirerek veya bazı süreçlerden geçirerek, yani doğal olmayan müdahaleler yaparak her şeyi yiyebilirsin. insan aklına gelebilecek her şeyi yiyebilir bu şekilde. yeterince şeker vs. katıp işlersen b.ok bile yiyebilirsin..

ben doğadan bahsediyorum, doğada insan otoburdur diyorum. et yemeyi sonradan öğrendi ve artık alışkanlık onun için..

Sitelerde Paylaş

ayrıca, pişirerek veya bazı süreçlerden geçirerek, yani doğal olmayan müdahaleler yaparak her şeyi yiyebilirsin. insan aklına gelebilecek her şeyi yiyebilir bu şekilde. yeterince şeker vs. katıp işlersen b.ok bile yiyebilirsin..

Tabii ateşi yakarken doğal malzemeler kullanmak önemli, mesela tamamen doğal odun olursa, o odunda pişen etin tadındana doyum olmaz. Mesela; odun ateşinde döner mükemmeldir. Ayrıca kullanacağınız sosta doğal olmalı, mesela iskendere salça ve doğal tereyağ katarak mukemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Et yiyordum, yiyorum ve yiyeceğim. Engelleyebilirsen engelle :D . Bundan sonra senin inadına daha fazla yiyeceğim. Her gün en az bir kilo et tüketeceğim. Doğal veya değil ne olmuş? Aslan pençeleriyle boğazlayabiliyor diye benden daha fazla mı hak ediyor? Benim aslandan ne eksiğim var :D .

Ayrıca önceleri insanda çiğ et yiyebilecek kapasitede organ varmış, bu organ evrim sürecinde yok olmuş. Ateşte pişirince tadının daha güzel olduğunu gören insanlar, çiğ yeme alışkanlığını bırakmışlar. Çiğ et yiyememem onların suçu, benimle alakası yok :D

Sitelerde Paylaş
sırt et yiyebiliyorsun diye bu senin etobur olduğunu göstermez. kediler bazen ot yerler, midelerini temizlemek için. şimdi kedi otobur mu oluyor? senin kafana göre öyle.

Ayrıca, tavşanlar da boklarını yerler, şifa niyetine. Şimdi tavşanlar bokobur mu oluyorlar?

Sitelerde Paylaş

Tabii ateşi yakarken doğal malzemeler kullanmak önemli, mesela tamamen doğal odun olursa, o odunda pişen etin tadındana doyum olmaz. Mesela; odun ateşinde döner mükemmeldir. Ayrıca kullanacağınız sosta doğal olmalı, mesela iskendere salça ve doğal tereyağ katarak mukemmel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Et yiyordum, yiyorum ve yiyeceğim. Engelleyebilirsen engelle :D . Bundan sonra senin inadına daha fazla yiyeceğim. Her gün en az bir kilo et tüketeceğim. Doğal veya değil ne olmuş? Aslan pençeleriyle boğazlayabiliyor diye benden daha fazla mı hak ediyor? Benim aslandan ne eksiğim var :D .

Ayrıca önceleri insanda çiğ et yiyebilecek kapasitede organ varmış, bu organ evrim sürecinde yok olmuş. Ateşte pişirince tadının daha güzel olduğunu gören insanlar, çiğ yeme alışkanlığını bırakmışlar. Çiğ et yiyememem onların suçu, benimle alakası yok :D

devam et.

ama sizin yüzünüzden hergün yüzbinlerce hayvanın inanılmaz işkenceler çekerek öldürdüldüğünü unutmadan ye.

büyüyene kadar ne tür fiziksel ve sinirsel baskılara ve şiddete maruz kaldığını unutmadan ye..

bütün bu katliamlar sizin için yapılıyor. siz istiyorsunuz diye. yani yüzbinlerce hayvanın kanı var elinizde.

ondan sonra da kalkıp "biz insanız, moderniz, hayvandan farklıyız, bilinçliyiz, aydınız," deyin..

modernliğiniz yeni işkence ve katliam yöntemleri olarak dönüyor hayvanlara...

bir de gelir müslümanlar hakkında ahkam kesersiniz. şöyleler böyleler caniler acımasızlar, cahiller, bilinçsizler, insan kadın ve çocuk haklarına karşı duyarsızlar. şiddeti savunuyorlar, adam öldürüyorlar diyip durun bakalım..

sizin onlardan ne farkınız var???? ikiyüzlü cahiller...

ateist oldunuz diye adam mı oluyorsunuz yani???

Sitelerde Paylaş

devam et.

ama sizin yüzünüzden hergün yüzbinlerce hayvanın inanılmaz işkenceler çekerek öldürdüldüğünü unutmadan ye.

büyüyene kadar ne tür fiziksel ve sinirsel baskılara ve şiddete maruz kaldığını unutmadan ye..

bütün bu katliamlar sizin için yapılıyor. siz istiyorsunuz diye. yani yüzbinlerce hayvanın kanı var elinizde.

ondan sonra da kalkıp "biz insanız, moderniz, hayvandan farklıyız, bilinçliyiz, aydınız," deyin..

modernliğiniz yeni işkence ve katliam yöntemleri olarak dönüyor hayvanlara...

bir de gelir müslümanlar hakkında ahkam kesersiniz. şöyleler böyleler caniler acımasızlar, cahiller, bilinçsizler, insan kadın ve çocuk haklarına karşı duyarsızlar. şiddeti savunuyorlar, adam öldürüyorlar diyip durun bakalım..

sizin onlardan ne farkınız var???? ikiyüzlü cahiller...

ateist oldunuz diye adam mı oluyorsunuz yani???

İyi hoşta Çin'i ele alalım.

1.3 Milyar nüfus var insanlar artık böcek,kurbağa vs. bizim iğrendiğimiz şeyleri yiyorlar.

Ama neden yiyolar?

Sen şimdi hepsini yememesi için ikna edersen bu çinliler ne yiyecek ? Bu çinlileri kim doyuracak ?

Ayrıca Et İnsanlar için yararlıdır. (Fazla abartmamak ve nasıl pişirildiğini bildikten sonra)

Besin değeri yüksek bir gıda maddesidir. 100 gram ette 15 ila 20 gram protein bulunur. Etin içinde ayrıca fosfor, demir ye bakır gibi madensel tuzlar, A, D vitaminleri ve B vitamini bileşikleri vardır. Özellikle karaciğer demir ve bakır mineralleri, A ve D vitaminleri yönünden daha zengindir.

Et kan yapar ve kansızlığı önler. Bedeni canlı ve güçlü kılar. Zihinsel gelişmeyi sağlar. Şişmanlığı önler.

Alıntı

Sitelerde Paylaş

pırasa ot ve ben de otobur olduğuma göre, istediğim gibi yerim.

en azından bunun için kiralık katil tutmuyorum..

sizin için hayvan kesen mezbahacılar ve kasaplar sizin tuttuğunuz kiralık birer katil.. parayı sizden alıyorlar...

Vücudumuz müsait/ doğamız da olsa pişirmeden yerdin ? Demek ki otobur değiliz.

tarihinde Diyojen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Vücudumuz müsait/ doğamız da olsa pişirmeden yerdin ? Demek ki otobur değiliz.

iyi de pişirerek yememiz pişirmeden yenmeyeceği anlamına gelmez..

ayrıca doğada varolan her bitkiyi yememiz gerekmiyor. zaten bir yığın zehirli bitki var.

hayvanlar her bitkiyi yiyor mu? kimisinin tadını beğenmiyor, kimisi dikenli diye yemiyor.

şimdi hayvanlar bu otları yemiyor diye, ee demek ki otobur değil mi diycez?

laf olsun torba dolsun diye konuşuyorsunuz işte.

fizyonomi diyorum, sindirim sistemi diyorum. daha ne konuşuyorsunuz siz???

bunlar bizi otobur yapıyor diyorum. etoburlar bizden çok farklı.

doğal olarak yani doğadaki varlığımız açısından otoburuz diyorum..

bitki yemek üzere evrimlemişiz...

Sitelerde Paylaş

Ayrıca Et İnsanlar için yararlıdır. (Fazla abartmamak ve nasıl pişirildiğini bildikten sonra)

et yararlı falan değildir. yani 1 tane yararı varsa 10 tane zararı var.

kanser, kalp, damar, kolesterol, sindirim, bağırsak hastalıklarının bir numaralı ve en yaygın nedeni...

dünya kanser araştırma fonunun çalışmaları var. bu konuda sayısız araştırma var.

et yemeyi bırakın diye bağırıyor adamlar...

buyur kendin oku.. http://www.frmtr.com/saglik/350556-etin-insan-vucuduna-zararlari-vejeteryanlar-hakkinda.html

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...