Jump to content

Dinlere gerek kalmadı

Recommended Posts

musa dağda tanrıyla konuşmuştu.

isa tanrıydı ama yine de dağda ve ıssız yerlerde baba tanrıyla konuşuyordu.

muhammet cebrail'le bağlantıdaydı..sonra o da tanrı'yı ziyarete gitti.(miraç)

buda,tao,konfüçyus,mevlana,arabi gibi yükselmiş üstatlar da tanrı'yı görmüştü.

ve ölülerin ruhlarıyla sohbet edip sonsuzlukları dolaşıyorlardı.

dinleri kuran bu insanların aslında bir tanrı'yı görüp konuşmadıklarını biliyoruz.

gerçek nedir..görüşlere bakalım.

-nörolojik-psikolojik arızaları vardı.

-hasta değillerdi ama transa girip halüsinasyon görmek için uyuşturucu madde kullanıyorlardı.

-düpedüz yalan söylüyorlardı.

-çoğu..doğa güçlerini temsil eden mitolojik varlıklardı.

yani aslında hiçbir zaman var olmadılar.

demek ki hepsi....

keş,hasta,yalancı veya hayalettiler..

imanlılar şunu da diyecek.

din kanundur ..dünyayı meleklerine gözetleten ve öldükten sonra insanları yargılayıp cehenneme atacak olan

bir tanrıdan korkulması ahlakı ve toplum düzenini korur.

bu iddiaya yanıtımsa şu olur.

bu dinsel yasalar artık çağdışıdır ve tarih boyunca bile çoğu zaman uygulanamamıştır.

ahlak ve düzen arayışı insanın içinde doğal olarak vardır.

bunun için dinlere gereksinim yoktur.

Eski zamanda laik hukuk yoktu.Tarih boyunca tüm kanunlar tanrısal tehditlerle yürüdü..

Ama günümüzde buna gerek yok.Zaten kitleleri uyuşturmak için medya ve net var.

evet..tüm bunlar doğruysa dinlere gerek kalmadı..

dinsel hiyerarşiler dağıtılmalı.dinlerin tüm dünyayı saran varlıkları yoksul insanlara verilmeli.

ata'mızın devrimleri yeniden etkin hale getirilmeli.

http://www.izmirkultur.gov.tr/belge/1-23869/ataturk-kultur-inkilabi.html

Sitelerde Paylaş

Biçok insanda otorite hayranlığı vardır bi gruba dahil olma arzusu bu kişisel görüşüm bilimsel değil :)

Aslında yaklaştın. Onlar olmasa başka birileri olacaktı. Bu kişiler olsa olsa insanların bu zaaflarını bilen ve kullanan bayaa akıllı birileri olsa gerek...

Mesela 10-15 yıl önce bir tarikat müridlerinin topluca intihar ettiği gibi. Sence sorun sadece tarikat liderinde mi?

tarihinde mucize tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim merak ettiğim, hasta olduklarını iddia ettiğiniz bu kişilere inananlar ne???

bunu senin yanıtlaman gerekir.

ateistlerin bir söylemi var.

her şeye doğduğun çevre karar veriyor.

toplumsal tarihsel şartlar bunu zorunlu kılıyor.

yani kimse dinini seçemiyor..

ben de küçükken islam savaşlarını ve kendi içindeki bölünmeleri okumuştum okulda zorla.

savaşta insanlar ölüyor..ölenlerin ve yenilenlerin eşi -çocuğu her şeyi yağmalanıyor.

bundan en ufak bir rahatsızlık duymazdık.

çünkü allah'ın devleti savaşla kurulacaktı öğretmene göre.

niye müslümansın.

tanrı seni sevdiği için mi.

ya da muhammede hayran olduğun için mi.

yoksa toplumsal-tarihsel şartların zorunlu kılması nedeniyle mi.

kime seçme olanağı verildi ki.

hep tek yanlı beyin yıkama yapıldı.

muhalif duygular acımasızca bastırıldı.

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Halisilasyon görmek için uyuşturucu madde kullandıklarına nereden kanisiniz? Tamam Kalenderiler esrar Bektaşi ve Melamiler dem kullanırlarda Halisilasyon görmezler.Halisilasyon göreninede rastlamadım. Hatta Rüyalarını dahi anlatırken biri fazla abartırsa Galiba poponu üşüttün ? diyede sorarlar.Bu hususta Refii Cavit Ulunayın MERMER KÖŞK adlı romanını okumanızı tavsiye ederim.

Bunların dışında Laik düşüncelerinizi aynen desteklerim.Ellerinize sağlık

Sitelerde Paylaş

Mesela 10-15 yıl önce bir tarikat müridlerinin topluca intihar ettiği gibi. Sence sorun sadece tarikat liderinde mi?

Toplu intihar olayları duymuştum ufo tarikatlerinde falanda dini tarikatlerden bu haber aklımda kalmamış bilmiyorum olayı ama beni aşar o psikoloji

Bir insan sadece kendi sorunları içinde boğuşurken bu kararı alması bile çok zorken birinin hadi yapalım demesiyle yapıyo olmaları korkutucu bir zihniyeti ortaya koyması bakımından tüğler ürpertici.

Demekki bu din inancı kimyasal bi durum kimilerinde ha varmıymış tanrı dedirtirken birilerini ölüme sürükliyecek kadar yoğunlaşabiliyo

Sağlıklı insanlar olabilmek için bu inançlardan arınmamız gerek.

tarihinde Q.N. tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte bende onu diyorum, sağlıklı insanlar olabilmek için ne yapmalıyız. Hocalara kızacağımıza onları uçuranları ne yapacağız. Kaldı ki bu intihar edenler ABD gibi bilginin serbest dolaştığı bir yer. Demekki dinleri yok etmek için bilgilenmek yetmiyormuş???

Sitelerde Paylaş

Çaba harcamak gerek ve tecrübe etmek gerek abd yide ermişler diyarı görmemek gerek oranında kırsal kesimi,yobazı,amişi var

Tabi yereden korkuları,fikirleri atmak kolay değil mesela çoğu insan örümcek saldırısına uğramadığı halde çok korkar örümcekten gelde yendir bu korkusunu ama bağzılarını görürüz tvde elinde yüzünde gezdirir

Mesela bizdede tanrıyla hiç diyaloğa girmeden tanrı kesin vardır diyenlerinde durumu bunun gibi, olmadığını ona anlatamassın diğeri ise ben gözlemledim bana tanrıyı gösteren net bir delil çıkmadı karşıma der inanmaz

Örümcek besleyen birinin evinde büyüsen bebeklikten itibaren tepende taşırsın hiç korkmassın

Tanrıyı anlatan bir evde büyürsen kafandan atman okadar zorlaşır

tarihinde Q.N. tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunlar devede kulak bile sayılmayan küçük olaylar.Bir meczup topluyor kendisi gibi olanları ve toptan yapıyorlar.Zaten İntihara temayülü olan insanlar bunlar.

O zaman bakın Batı İçki içiyor.İslam ise içmiyor. ama bu gün batı İslam düntasını her bakımdan fersah fersah geçti?Atatürkte içiyordu.Halisilasyonmu görüyordu?

Alın size sanatçı Tarkan adam esrar kullanıyor ama star?Nasıl oluyor bu

Sitelerde Paylaş

Çaba harcamak gerek ve tecrübe etmek gerek abd yide ermişler diyarı görmemek gerek oranında kırsal kesimi,yobazı,amişi var

Tabi yereden korkuları,fikirleri atmak kolay değil mesela çoğu insan örümcek saldırısına uğramadığı halde çok korkar örümcekten gelde yendir bu korkusunu ama bağzılarını görürüz tvde elinde yüzünde gezdirir

Mesela bizdede tanrıyla hiç diyaloğa girmeden tanrı kesin vardır diyenlerinde durumu bunun gibi, olmadığını ona anlatamassın diğeri ise ben gözlemledim bana tanrıyı gösteren net bir delil çıkmadı karşıma der inanmaz

Örümcek besleyen birinin evinde büyüsen bebeklikten itibaren tepende taşırsın hiç korkmassın

Tanrıyı anlatan bir evde büyürsen kafandan atman okadar zorlaşır

Diyorsun ki herşey yavaş yavaş. Tanrı ile korkutulmazsak ateist topluma doğru evrimleşebiliriz. Peki ya ölüm korkusu???

Sitelerde Paylaş

O halde devlet denen şey ortadan kaldırılabilir. Zira, devlet = din.

Benim yaşadığım ülkedenin anayasasında devlet = din ya da devlet din için vardır ya da burası şu dinin ülkesidir diye birşey yazmıyor.

Keza devletinde ortadan kaldırılması ve ya kısmen yetkilerinin kısıtlanması kötü birşey değil.Tüm baskı ve ayrımcılık uygulayan yapıların ortadan kaldırılması önemli bir konu.

Sitelerde Paylaş
Benim yaşadığım ülkedenin anayasasında devlet = din ya da devlet din için vardır ya da burası şu dinin ülkesidir diye birşey yazmıyor.

"Din = Devlet", "devlet din için vardır" ya da "burası şu dinin ülkesidir" denmez;

"Devlet = Yasa/Kanun/Kural/Emir-Yasak", "devlet, kanun/yasa/kural/emir-yasak koymak için vardır" ya da "burası şu yasaların/kanunların/kuralların/emirlerin ve yasakların geçerli olduğu ülkedir" denir.

Sitelerde Paylaş

intihar nedeni dinsel beyin yıkama..

çünkü maddi dünyanın kötülükleri anlatılıyor sürekli.

maddi dünyadan kurtulmanın iki yolu var.

1-uyuşturucu madde.

2-intihar (ölüm)

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=47821

intihar çokça öğrenilmiş çaresizliğe maruz kalma olayıdır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...