Jump to content

Hem Hakim Hem Mahkum Olunabilir mi?

Recommended Posts

Senin şu akıl dışı insanları kahkahalara boğan hadis ve açıklamana senin gibi bir cevap vereyim evet bugun senin dediğin şeyi uyguladım siyanur de içtim sonuç hala ayaktayım:):)... ahh ahhh ahh az aklını çalıştır..

İStersen çörek otundan,oturarak su içmekten Hacamat(KUPA tedavisi)nden v.s v.s bahsedeyim:):)?

Düşündüm taşındım aklımı çalıştıramadım.

Ben senden şimdi zehir derken neyi, sihir derken neyi kastettiğini öğrenmek isterim.

Aydınlat bizi sevgili tayfun.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 131
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Düşündüm taşındım aklımı çalıştıramadım.

Ben senden şimdi zehir derken neyi, sihir derken neyi kastettiğini öğrenmek isterim.

Aydınlat bizi sevgili tayfun.

Selamlar.

Hurmanın onlarca faydasının hepsini yazmayacam ama bilimin daha gecenlerde buldugu kesfettiği hurmanın böbrekler uzerindekı etkısı uzerine...

Zehirli vücut atıklarını dışarı atması için böbrekleri uyarır. Yüksek kan basıncını düşürmeye yardım eder ve sağlıklı deri oluşumunu sağlar.( The Independent Newspaper, 9 Temmuz 1995.)

Aklını başına al hurmanın zehir için faydalı oldugunu suyun oturalarak içilmesi gerektiğini idrarın oturarak yapılması gerektiğini hacamatı çörek otunu vs vs vs... Hepsini Allah 1400 yıl önce peygamberine söyledi...

Sitelerde Paylaş

Hurmanın onlarca faydasının hepsini yazmayacam ama bilimin daha gecenlerde buldugu kesfettiği hurmanın böbrekler uzerindekı etkısı uzerine...

Zehirli vücut atıklarını dışarı atması için böbrekleri uyarır. Yüksek kan basıncını düşürmeye yardım eder ve sağlıklı deri oluşumunu sağlar.( The Independent Newspaper, 9 Temmuz 1995.)

Aklını başına al hurmanın zehir için faydalı oldugunu suyun oturalarak içilmesi gerektiğini idrarın oturarak yapılması gerektiğini hacamatı çörek otunu vs vs vs... Hepsini Allah 1400 yıl önce peygamberine söyledi...

koç koca dünyede kala kala alahın hurmyamı kalmış. enden potkaldan mandalindan grefutun dometsden karpuzdan patetesden kirazdan elmadan limondan fındıktan çam fıstığından yer fıstığından vs.vs. haberi yokmuydu. şu bir gerçek muhhemd neyi gördüyse neyi bildiyse kurana onu yazdırmış veya yazdırlmış allahtan vahiy geldi diye o zamanın cahil insanlarını kandırmış muhhmed bizim fındığı cevizi yazmış olsaydı ooooo ne kermet var yaza yaza bitiremezdiniz. size bahşedilen cenetinzde ne varbi baklaım. bal süt şarap ırmakları. muz hurma bıldırcın eti böyle centmi olur dünya zaten centin centinin centi arplar bulala bir ikitanede fantazi katmış huri oğlan al sana cenet :D bu arapların yalanından başka bir şey deyil

Sitelerde Paylaş

birde allahın devesi var hertarfı yamuk onun sidiyide iyi geliyor hasatalığa bunu untmuştum :D

Bu körlük size oturarak 3 yudumda su içmeyi de çörek otunu da hacamatı da nidenin yalan söylemesı ıle ılgılı psıkyatrının temelını(Daha once paylastım ) de göstermez... deve ye gelince bi araştır bak nasıl yaratmış doğa deveyi:):)

Sitelerde Paylaş

Bu körlük size oturarak 3 yudumda su içmeyi de çörek otunu da hacamatı da nidenin yalan söylemesı ıle ılgılı psıkyatrının temelını(Daha once paylastım ) de göstermez... deve ye gelince bi araştır bak nasıl yaratmış doğa deveyi:):)

Yahu sen cevap yetiştireceğine bulsana şu 143 ölüm ve hayatı :D

Sitelerde Paylaş

Yahu sen cevap yetiştireceğine bulsana şu 143 ölüm ve hayatı :D

bende diyodum uzun zamandır kıvırılmıyo konular acaba neden... yıne geldı:) konu balığı altında bana gerekli olan süreyi belirttim bekle... bütün kelimeler üzerinde çalımalar suruyo ımanım arta arta ama sayende cok tesekkur ederim:) HA sen bu sure zarfında göğe yıldızlara anne ne babana insanlara bak az tefekkur et ıman sana çok yakın:) cok cıddıyım...

Sitelerde Paylaş

Sayıları salladım demenin en komik yolu bu olsa gerek.

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=51949&pid=896262&st=40entry896262

Katalan sallayıp sallamadıgımı bekleyıp görsen...gün ay yılı belirttim... diğerleri de geliyo ne zaman içinde cevap vereeceğimi de belirttim... Uyarıyı dıkkate alarak sana konu başlığı dışına cıktıgın hıcbır konuda cevap vermıyecem kaç oldu bu nerde güzel birtartışma pat orda sen onu bunu geç mürted ne ,sen bunu geç 143 ölümü getir,ve aklıma gelmeyenler... seni forumu takıp edenlerin vicdanına havale edıyorum...

Sitelerde Paylaş

Vücuttaki sihri de böbrekler yardımıyla atmamıza yarıyor desene. Muhammed'in kastettiği zehrin dışarıdan alınan zehir olduğunu bilmeseydik belki senin gibi düşünebilirdik. Üstelik bu hadiste bahsedilen hurma "acve" hurması. Yani herhangi bir hurma değil. Dediğin gibi olsa idi acve hurması değil de tüm hurmalar için söyler idi. Bu hurma bildiğim kadarı ile şu an kilosu 100-150 lira civarında satılıyor. Arapların ticari zekası diyelim buna. Nasılsa senin gibiler parası ne olursa olsun almak için sıraya giriyor.

Belli ki hadisler hakkında da bir şey bilmiyorsun sevgili tayfun.

Oturarak su içmek ile ilgili şu hadisleri bir irdele,

İbni Abbas radıyallahu anhümâ şöyle dedi:

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’e zemzem verdim. Onu ayakta içti.

Buhârî, Hac 76, Eşribe 76; Müslim, Eşribe 117-119. Ayrıca bk. Nesâî, Menâsik 166; İbni Mâce, Eşribe 21

İbni Ömer radıyallahu anhümâ şöyle dedi:

Biz Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in zamanında, yürürken bir şey yer, ayakta iken de su içerdik.

Tirmizî, Eşribe 12. Ayrıca bk. İbni Mâce, Et`ime 25

Enes radıyallahu anh’ın rivayetine göre Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem bir kimsenin ayakta su içmesini yasaklamıştır.

Râvi Katâde şöyle dedi:

- Biz Enes’e, ya ayakta yemek nasıldır? diye sorduk. Enes:

- Ayakta yemek daha beter (veya kötüdür), dedi.

Müslim, Eşribe 113. Tirmizî Eşribe 11

773. Ebû Hüreyre radıyallahu anh’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Hiçbiriniz ayakta su içmesin. Unutarak içen de kussun!”

Müslim, Eşribe 116

Hacamat konusunda şu hadisleri bir irdele,

Ebu Keşbe el-Enmâri radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm başından ve iki omuzu arasından hacamat olur ve:

“Kim bu kandan akıtırsa, herhangi bir hastalık için, bir başka ilaçla tedavi olmasa da zarar görmez!” buyurdu.” (K.S. 4012 C.11 S.314 alıntısı, Ebu Dâvud, Tıbb 4,(3859); İbni Mâce, Tıbb 21, (3484). )

İbnu Abbâs radıyallahu anhümâ anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm hacamat oldu ve hacamatı yapan hacamatçıya ücretini ödedi ve ayrıca burun damlası kullandı.” (K.S. 4006 C.11 S.304 Akçağ 1991 alıntısı, Buhâri, Tıbb 9; Müslim, Selam 76, (1202); Ebu Dâvud, Tıbb 8,(3867); Tirmizi, Tıbb 9,(2048) )

Râfi’b. Hadic (r.a.), Rasûlullah (S.a.)’ın şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir:

“-Hacamat edenin ücreti pistir, köpeğin satışı karşılığında alınan para pistir, fahişenin zina karşılığı aldığı ücret pistir. (Ebu Dâvud, K.el-İcâre (22) Bab 38 H.3421 C.12 S.497 Şamil, diğer rivayet edenler; Müslim, müsakât 40,41; Tirmizi, büyû 46; Nesai, sayd 15. )

Oturarak işemek hakkındaki şu hadisleri irdele,

Peygamber hiç bir vakit ayak üstünde bevletmedi' (Hanbel 4/196; 6/136,192,213)

Peygamberin ayak üstünde bevlettiğini gördüm' (Buhari 4/60,62; Hanbel 4/246; 5/382,394)

Senin için alıntıladığım hadisleri tek tek irdelemek isterdim fakat son zamanlarda birazcık tembelleştim. Sanıyorum aynı şeyleri açıklamak ile ilgili bir konu.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Vücuttaki sihri de böbrekler yardımıyla atmamıza yarıyor desene. Muhammed'in kastettiği zehrin dışarıdan alınan zehir olduğunu bilmeseydik belki senin gibi düşünebilirdik. Üstelik bu hadiste bahsedilen hurma "acve" hurması. Yani herhangi bir hurma değil. Dediğin gibi olsa idi acve hurması değil de tüm hurmalar için söyler idi. Bu hurma bildiğim kadarı ile şu an kilosu 100-150 lira civarında satılıyor. Arapların ticari zekası diyelim buna. Nasılsa senin gibiler parası ne olursa olsun almak için sıraya giriyor.

Belli ki hadisler hakkında da bir şey bilmiyorsun sevgili tayfun.

Oturarak su içmek ile ilgili şu hadisleri bir irdele,

İbni Abbas radıyallahu anhümâ şöyle dedi:

Peygamber sallallahu aleyhi ve sellem’e zemzem verdim. Onu ayakta içti.

Buhârî, Hac 76, Eşribe 76; Müslim, Eşribe 117-119. Ayrıca bk. Nesâî, Menâsik 166; İbni Mâce, Eşribe 21

İbni Ömer radıyallahu anhümâ şöyle dedi:

Biz Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem’in zamanında, yürürken bir şey yer, ayakta iken de su içerdik.

Tirmizî, Eşribe 12. Ayrıca bk. İbni Mâce, Et`ime 25

Enes radıyallahu anh’ın rivayetine göre Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem bir kimsenin ayakta su içmesini yasaklamıştır.

Râvi Katâde şöyle dedi:

- Biz Enes’e, ya ayakta yemek nasıldır? diye sorduk. Enes:

- Ayakta yemek daha beter (veya kötüdür), dedi.

Müslim, Eşribe 113. Tirmizî Eşribe 11

773. Ebû Hüreyre radıyallahu anh’dan rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Hiçbiriniz ayakta su içmesin. Unutarak içen de kussun!”

Müslim, Eşribe 116

Hacamat konusunda şu hadisleri bir irdele,

Ebu Keşbe el-Enmâri radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm başından ve iki omuzu arasından hacamat olur ve:

“Kim bu kandan akıtırsa, herhangi bir hastalık için, bir başka ilaçla tedavi olmasa da zarar görmez!” buyurdu.” (K.S. 4012 C.11 S.314 alıntısı, Ebu Dâvud, Tıbb 4,(3859); İbni Mâce, Tıbb 21, (3484). )

İbnu Abbâs radıyallahu anhümâ anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm hacamat oldu ve hacamatı yapan hacamatçıya ücretini ödedi ve ayrıca burun damlası kullandı.” (K.S. 4006 C.11 S.304 Akçağ 1991 alıntısı, Buhâri, Tıbb 9; Müslim, Selam 76, (1202); Ebu Dâvud, Tıbb 8,(3867); Tirmizi, Tıbb 9,(2048) )

Râfi’b. Hadic (r.a.), Rasûlullah (S.a.)’ın şöyle buyurduğunu rivayet etmiştir:

“-Hacamat edenin ücreti pistir, köpeğin satışı karşılığında alınan para pistir, fahişenin zina karşılığı aldığı ücret pistir. (Ebu Dâvud, K.el-İcâre (22) Bab 38 H.3421 C.12 S.497 Şamil, diğer rivayet edenler; Müslim, müsakât 40,41; Tirmizi, büyû 46; Nesai, sayd 15. )

Oturarak işemek hakkındaki şu hadisleri irdele,

Peygamber hiç bir vakit ayak üstünde bevletmedi' (Hanbel 4/196; 6/136,192,213)

Peygamberin ayak üstünde bevlettiğini gördüm' (Buhari 4/60,62; Hanbel 4/246; 5/382,394)

Senin için alıntıladığım hadisleri tek tek irdelemek isterdim fakat son zamanlarda birazcık tembelleştim. Sanıyorum aynı şeyleri açıklamak ile ilgili bir konu.

Sevgiler.

Bak kardeşim senin aklın gözüne inmiş madde madde deyip duruyosun sihir konusu ayrı bir mevu ayrı bir konu açıklaması var ...istersen başka başlık altında biz burdayız

2)Efendimiz suyu ayakta DA içerek suyu oturarak içmenin şart olmadığı ayakta içmenin caiz oldugunu göstermiştir... Benzer mevzu misvakta da vardır...

3)Efendimizin ayakta bevlettiği ne dair acaba neden bevletmiştir?? Bel ağrısı olup olmadıgına dair arastırmayı sana bırakıyorum belkıde etrafı pistir oturamaıştır...EFendimiz eğer beli ağrımadan önce veya diğer durumla karşılaşmadan önce bevletmemişse o an o yorum doğrudur... Daha sonrakı zamanlarda efendımız belı rahatsızlıgından dolayı ayakta bevletmışse gören de doğru görmüştür hadisleri incelerken öncesine ve sonrasına bakmadan işe geldiği gibi aramadan cumle cıkararak alırsak sıkıntı olur son olarak oturarak su içme ve 3 yudumda su içme mevzusunun inceliğini şu şekilde ::

İnsan midesinin ayakta ve oturur vaziyetteki pozisyonu farklıdır. Ayakta duran bir insan eğer sıvı gıda içerse doğrudan doğruya onikiparmak barsağına geçer.

Midenin küçük eğriliğine uyan kısmında Waldeyerin mide caddesi denen bir oluk bulunur. Sıvı gıdalar bu yolu takip ederek zaten devamlı küçük bir açıklığı olan mide çıkışını (pilor) geçerek 12 parmak barsağına (duodenum) geçer.

Eğer insan sıvı gıdayı oturarak içerse bunlar önce midede birikir asitle karışarak mikropları ölür ve sonra 12 parmak barsağına geçer. Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera da dâhil birçok insan hastalıklarından korunmuş olur.

Bir insan 1400 yıl önce bilemez...

tarihinde tayfun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...