Jump to content

Ramazan ve müslüman Doktorlar

Recommended Posts

Malüm, her Ramazan geldiğinde mübarek ayın kendine has rantlarından pay kopafrabilmek için medyasından, marketine,hurmacısından şerbetcisine her kesimde ayrı bir faaliyet var.. Geçen gün bir Dr hanım da çıkmış TV de 16 saatlik bir açlık ve susuzluk sürecinin üstelik ağustos sıcağında..Sahurda ne yenirse iyidir iftarı nasıl yapmak gerekir,karpuz yeyin ayran için vs vs..

Çıkıpta hiçbir Dr. varmıdır bu foruma üye olanlar varsada onlarada sormak istiyorum..Ağustos sıcağında 16 saat sürecek bir açlık ve susuzluk karşısında ''Bu insan bedenine zulümdür,yazıktır, sağlığa falan faydası yoktur bilakis vücut direncinizi düşürerek ömrü kısaltır '' diyebilecek Doktorlar varmıdır ?

Temmuz ve Ağustos aylarını yarılayan bu yılki ramazan tarımsal ürünlerin çoğunun hasat-harman zamanına denk gelmesi ve benim müslüman halkımın yarıdan fazlası kırsal kökenli olduğuna göre bu yılki sezon pek zor geçecek sanırım..Tarla koşulları pek klimatize olmadığından büro müslümanları nispeten daha avantajlı belirtmek istedim..

Sitelerde Paylaş

hristiyanlığın oruca bakışı var..

örn.günah işlemeye hazır olduğunu hissedenler bedenlerini köreltmek için tutarlar.

müslümanlar ise toplu olarak bir ay boyunca tutuyorlar..

amaç ne..yoksulları hatırlayıp şifa bulmak..

gündüz yerine gece yemek yiyip uyku düzenini bozmak

ve tıka basa yemek hangi şifayı verecek..

hatta bazı imanlılar günaha daha da açık hale geliyorlar.

kadınlara,oruç yiyenlere saldırıyorlar.

bu dinlerin her şeyi çürük ya.....

Sitelerde Paylaş

Şu islamla ilgili kesin sonucum şudur: "Bu din insan ömrünü ve standartlarini düşürmeyi amaçliyor."

bakiniz; yaz sicakliğinda vücudu saatlerce susuz, yemeksiz kalinmasinin farz olmasi.

Beslenmesi çok kolay ve hizli, protein dolu domuz yemenin haram olmasi....

Hayır, bu dinin bir böyle amacı falan yok. Oruç , İslam'dan çok önce başlamış ve İslam'a da geçmiş basit bir ritüel.

Hiçbir dinin böyle bir amacı yok, olması da mümkün değil. Dinlerin doğasına, varlık amaçlarına aykırıdır sizin çıkardığınız sonuç.

Sitelerde Paylaş

Hayır, bu dinin bir böyle amacı falan yok. Oruç , İslam'dan çok önce başlamış ve İslam'a da geçmiş basit bir ritüel.

Hiçbir dinin böyle bir amacı yok, olması da mümkün değil. Dinlerin doğasına, varlık amaçlarına aykırıdır sizin çıkardığınız sonuç.

sizinle hem fikir değilim, tamam belki dinler bunlari amaçlamiyor olabilir ama ben hiçbir dini insan ömür ve standartlarini yükselttğini görmedim, ya da öyle bir din bilmiyorum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...